Szomszédos lakások összenyitása


Zoltán György # 2004.03.12. 07:35

Amennyiben nem FÕFAL, és az átalakítás az épület tartószerkezeteit nem érinti, akkor nem kell engedély!

Csongradi Zoltan # 2004.03.12. 07:00

Mit kell "bizonyos esetek" alatt érteni ?
Én arra gondoltam, hogy kimérjük a fal vastagságát; és ha mondjuk egy 6-os közfal, akkor eltüntetjük mindenféle előzetes bejelentés nélkül...

Zoltán György # 2004.03.11. 18:27

Csak az önkormányzat építésügyi hatóságának engedélye, illetve bizonyos esetekben még arra sincs szükség!
Ne módosítsd az alapító okiratot, így az külön albetét marad, külön helyrajzi számon.

Csongradi Zoltan # 2004.03.10. 11:06

Kedves jogtudók !

Egy egyszerű kérdés merült fel bennem; szeretnék összenyitni két egymással (társasházban) szomszédos lakást . Az önkormányzatnál megérdeklődtem, hogy ennek a műszaki oldala pontosan micsoda. Ez tiszta sor (műszaki tervdokumentáció, statikus vélemény, közös képviselőn keresztül a társasház hozzájárulása...)
A nyitott kérdés, hogy ilyen esetben a két - eredetileg külön HRSZ-on szereplő ingatlan tulajdonjogával mi történik ? Konkrétan meg lehet-e ezt úgy tenni, hogy a tulajdon jogok ne változzanak; a két lakás maradjon meg mint két önálló lakás külön HRSZ-on ? (Értelem szerűen később szükség szerint - ha valamelyik / mindeggyik eladásra kerül - az előszobában kialakított ajtó visszafalazható.)

Előre is köszönöm segítségeteket / hozzászólásotokat;

Zoli