MÉLYGARÁZSBA BEHATOLÁS


Leiterjakab # 2004.03.18. 19:46

Na de melyik BH-t? A complexen csak a polgári jogi BH-kból is van vagy 4000. Ennyi időm most nincsen elolvasni, mert éppen munkajogi BH-kat kell tanulni (150-et ráadásul).


Leiterjakab

Zoltán György # 2004.03.18. 19:01

A tároló biztosítása, a tárolóban elhelyezett tárgyakért is felel, gépjárműtároló, -mint a társasház része-, Gépjárműkár Látok Összefüggést. Aztán ki tudja mi van a szerződésben?
Sajnos nincs itthon Cd jogtáram, holnap egy éves a legkissebb fiam.
Nem tudja valaki megnézni azt a BH.-t?

Bubó # 2004.03.18. 17:55

Szerintem nincs olyan biztosító, amelyik nyitott helyiségből ellopott tárgyakért fizetne.
Lezárt garázs esetén is a gépkocsi nem tartozik a biztosított tárgyak körébe.
Arra speciális biztosítás van: a casco.
Persze az is csak a szériafelszereléseket biztosítja az autóban, kivéve, ha az extra felszereléseket biztosítottad.
Szerintem a káreseményért a társasházat sem terheli felelősség, kizárólag az elkövetőt.

Zso80 # 2004.03.18. 14:47

Igen, tettem feljelentést ismeretlen tettes ellen, de nem hiszem, hogy történik pozitív előrelépés az ügyben.

Zso80 # 2004.03.18. 14:46

Hát nagyon szépen köszönöm a segítséget, akkor úgy látszik nem sok esélyem van.
A közös képviselő szerint -akinél a biztosítási szerződésvan- a ház biztosítása nem terjed ki ilyen esetre, ami velem történt.

Leiterjakab # 2004.03.18. 11:02

Zoltán GYörgy!

A BH számot megtudnád mondani?:)


Leiterjakab

Leiterjakab # 2004.03.18. 11:01

Na de nyitva volt a garázskapu, az bújt be rajta aki akart...


Leiterjakab

Zoltán György # 2004.03.18. 10:40

A garázsra, mint a pincében lévő tárolókra kiterjed a társasház biztosítása. Vagy ki kellene terjednie!!!
Nézd meg légyszives a kedvemért.
Van egy BH., melyben a Biztosítonak kötelessége volt fizetni, az osztatlan közös tulajdonban lévő tárolóból történt lopáskor. Akkor is, Ha a tulajdonostárs lopott.
Ezért nem akart fizetni a biztosító!

Leiterjakab # 2004.03.18. 09:33

Nézd ha nem lehet bizonyítani, hogy vki szándékosan vágta ela vezetéket, akkor nem sok esélyünk van.

Amúgy ha magától romlott volna el a kapu (pl. meghibásodik stb.) akkor nyilvánvalóan nem tartozna a társasház semilyen felelősséggel, mert kimenthetik magukat azzal, hogy úgy jártak el ahogy az az adott helyzetben elvárható. [Ptk. 339. §]. Nem elvárható, vagy legalábbis nem feltétlen szokásos, hogy ha péntek este elromlik a kapu, akkor azonnal szerelőt hívnak.

Ha viszont bizonyítani is tudjuk, hogy a kapu azért nem volt zárható, mert valaki azt szándékosan megrongálta, akkor is, a kapu meghibásodása csak az egyik eredője a kárnak. Mert a kár másik oka a betörő volt, aki rongált és eltulajdonított.

Ha a biztosítás nem terjed ki erre, akkor szerintem nem sok esély van arra, hogy másra hárítsd át a kárt.

Apropó, gondolom tettél feljelentést ismeretlen tettes ellen a betörés miatt?


Leiterjakab

Zso80 # 2004.03.18. 06:40

A közös képviselő azt mondja, hogy a ház biztosítása ilyen kocsirongálásra nem terjed ki! A garázskapu elmúlt péntek este romlott el, és a kocsit szombatra, tehát valószínüleg hajnalban fel is törték!
Namost a kapu úgy romlott el, hogy valaki elvágta az elektromos vezetéket!
És fizetek természetesen közös költséget!
Én tegnap a gyűlésen felhoztam, hogy szeretném ha a rongálási káromat megtérítenék, de mindenki ellenem volt, és természetesen nem szavazták meg! De attól még lehet nekem igazam nem? Úgy érzem, hogy abszólút nem az én hibám, hisz az ember azért vesz garázshelyet, hogy a kocsiját biztonságban tudja! Erre föl két ablakomat betörték, illetve az ajtózárat tönkretették, ellopták a cd-s autórádiómat
Ennyi rongálási kárt még utcán sem mertek volna okozni szerintem.

Leiterjakab # 2004.03.17. 23:30

Mennyi idő telt el a kapu megromlása és a káresemény között?


Leiterjakab

Zoltán György # 2004.03.17. 22:00

Amennyiben a társasházhoz tartozik a garázs -márpedig igen-, akkor a társasház biztosítására a biztosító fizet, márha minden előírásnak eleget tettek, amit megkövetel a szerződésben.
Jelen esetben véleményem szerint a társasház tartozik, felelősséggel! Már, ha fizetsz közös ktg-et.
A garázsajtó megjavítása, javíttatása a közös képviselő dolga!!! Ezért kapja a fizetését!

Zso80 # 2004.03.17. 20:32

Az egész egy mélygarázs, így az összes garázshelyet az a kapu zárja.
Szerintem a társasház tulajdona a garázskapu.
Egyébként ma volt közgyűlés, és leszavazták, hogy fizessenek nekem kártérítést.
Egyáltalán követelhetek kártérítést valakitől?
Peres úton van esélyem?

Leiterjakab # 2004.03.17. 17:57

Az a garázskapu, csak a te garázsodat zárja közvetlenül vagy az össze garázst?

Kinek a tulajdonában áll a garázskapu?


Leiterjakab

Zso80 # 2004.03.17. 15:59

Sziasztok!!!

Olyan problémám lenne, hogy van egy 70 lakásos társasház, ahol lakom, és van egy saját tulajdonú mélygarázsom is!
Egyik este az elektromos garázskapu elromlott, és egész éjszaka nyitva volt.Másnap a kocsim láttam, hogy feltörték és ellopták belőle nagy értékű cd-s autórádiómat. A kocsi rongálási értéke is elég nagy.
Az lenne a kérdésem, hogy ez esetben ki a felelős? Netán a közös képviselő?
Szeretném, hogy térítsék meg a rongálási káromat! El lehet ezt érni valahogy?
Állítólag a házra kötött biztosítás nem foglalja magában az ilyen rongálást!
A garázst a ház tartozékának kell tekinteni?
A kocsi a garázs tartozéka?
Aki tud kérem segítsen!

Köszönöm.