kerítés "jog"


szafika # 2015.06.11. 14:18

Cherry baby ! milyen lonc ? az a lonc ? nálunk a csirkeudvar kerítésén japánlonc futkározik , éppen most virágzik csodálatos illattal . A ház előtt mindkét oldalon 1-1 tő lonc fut a kerítésen a miénken is + a szomszédén is , egyik se tette tönkre a kerítést , mert nem is nő vastagra a szára , a lilaakác , ami belenőtt a drótkerítésbe és szétfeszítette a drótot , igaz , h a mi drótunkat , de a lonc az nem ártott eddig semmit ! a vadszőlőt + állandóan vagdosom , azt is kordába lehet tartani , csak állandóan vágni kell , mert képes 3-5 métert is nőni tavasztól őszig , de jól takar , valamit valamiért .

Immaculata # 2015.06.11. 12:22

Igen, a kutyákat a tulajdonosának kell a telkén belül tartani.
Ha nem lenne kerítés, akkor is a kutyatulajdonos kötelessége a kutyát bármilyen módon, eszközzel a saját telkén belül tartani.

nanemaaa # 2015.06.11. 08:02

Birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni a jegyzőnél.

Qvark # 2015.06.10. 19:15

Tisztelt Fórumozók,

ha volt már hasonló jellegű kérdés, akkor elnézést. Röviden összefoglalva: édesanyám ügyében írok. Az a szomszédja, akinek az oldalában a miénk a kerítés, néhány hónapja kutyákat kezdett tartani. Az ebek szépen megnőttek és egyik nap úgy mennek át édesanyám kertjébe, hogy szétrágják a kerítés alját, másnap meg átugranak rajta. Volt olyan eset, hogy a harmadik szomszédból szedték össze a kutyákat. Eddig nem történt baj, mert anyu a közelükbe sem ment, azonnal hívta a szomszédot, hogy szedje össze a kutyáit. Állítólag még ő volt felháborodva, és minden alkalommal elmondja, hogy csináltassuk meg a kerítést "normálisan" és akkor nem tudnak majd átjönni az ebek. Aggódom. Mit lehet tenni? Szerintem ez nem normális. A kerítés egyébként egy teljesen átlagos drótkerítés, beton aljzattal, nem mai darab de funkcióját eddig tökéletesen ellátta. A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,

MajorDomus # 2015.05.12. 17:53

Már gumicsont

Zöldövezeti11 # 2015.05.12. 11:15

groszfater@gmail.com
eltaláltad ! van több is !

Cherry baby # 2015.05.12. 09:06

Köszönöm szépen a segítségedet "groszfater" .Találtam pár okos dolgot az említett hozzászólások közt amit tudok majd hasznosítani.:-)

groszfater@gmail.com # 2015.05.12. 08:56

hat-ha két nick néven írogatsz akkor igen...

matthiasi # 2015.05.12. 08:23

groszfater@gmail.com ! Talán csak nem az én ügyemre hivatkozol ?

Szintén fenyő, de az már 50 éves volt és 2/3 - áig átnyúlt hozzám. De már nincs fenyő !!

Béke van !!

matthiasi # 2015.05.12. 08:18

Mondjuk tavaly nálam is volt az egyik szomszéddal némi villongás kerítés ügyben. De megoldódott és már szent a béke.

groszfater@gmail.com # 2015.05.12. 08:17

Cherry baby !

Ez a téma itt már kivesézve...

st.daat
#
e-mail
2015.04.29. 08:34

Tiszteletem.
Szomszédhoz átnyúlik egy kb 30 éves fenyő. az ágainak kérdését a felek már rendezték (levágták). Most a "szomszéd" pont azon a helyen akar kiskertet létesíteni, ahol a fa gyökerei átmennek a telkére. (amúgy rossz fekvésű a kinézett rész, és előtte nem volt ott veteményes)
Belterületen, önálló családi házban, "ingatlan rendes használata" kifejezés mit jelent? benne van a kiskert "építési" lehetősége is?
Andras
és eltart egészen május 6.-ig. Olvasd el !

matthiasi # 2015.05.12. 08:16

csak egy a bajom hogy ez a lonc teljesen ránő a hálóra pár év alatt ami tönkre fog menni hamarosan mert szétfeszíti a drótot meg a növény súlya alatt beszakad a háló

Írta C. baby. Ez bizony hiányos fizikai ismeretekről árulkodik !

matthiasi # 2015.05.12. 08:12

Cherry baby !
A nagy panaszáradatban csak azt nem írtad hogy melyik oldalon van az a kerítés.
Erre, mármint a létrehozásra vannak szabályok. De ha már kész a kerítés, akkor az a két félé.
A drót pedig jóval túl él benneteket. nekem 45 éves drótkerítéseim vannak - mindenféle növényzettel felfuttatva és még épek.

matthiasi # 2015.05.12. 08:03

Business Law !

A lonc milyen nővény ? Az én kerítésemen uin. vadszőllő van. Az is nő mint az állat.

Cherry baby # 2015.05.12. 07:25

Köszönöm a hozzászólásodat Business Law.Pontosan abban reménykedtem hogy nanemaaa is válaszol majd ahogy már tette máskor is.:-) Rá is várok.:-)Tegnap azért éleződött a probléma mert egy vadidegen ember akinek köze nincs a szomszéd házhoz telekhez kötözgette a loncot a kerítésünk oszlopaira amitől felment nálam a pumpa.Volt egy kis hangoskodás.Ide jutottam.:-)Na persze nem magától találta ki.Mondjuk tárva nyitva minden a szomszédban 5 éve.Lebontotta a régi beton alapú kerítést mert ugye új kell.Azóta semmi nincs.Az nem jön be aki nem akar.Kerítést az utcára nem sikerül legyártatni mert egy vállalkozó nem érti meg amit ő akar.Jönnek próbálkoznak pakolnak mennek közben olykor üvöltöznek.Szóval az ellen nem tehetek ha a lonc az istenadta átfut.Vagy hazaküldöm vagy levágom mostantól.Nekem csak egy a bajom hogy ez a lonc teljesen ránő a hálóra pár év alatt ami tönkre fog menni hamarosan mert szétfeszíti a drótot meg a növény súlya alatt beszakad a háló.Na majd akkor nyílván a mi kerítésünk lesz.Ezt nem szeretném megvárni.Másik szomszéd kerítésén ketten kétoldalról küzdünk a lonccal.Ott már látjuk a jövőt ha ez így marad.Istenem bárcsak csodasövényt ültetett volna.Vagy mi is végig ültethettük volna azt az oldalt.Most nem szarakodna ezzel a lonccal.Elnézést a kifejezés miatt.:-)

Cherry baby # 2015.05.12. 05:58

Köszönöm Major Domus a válaszodat.Amit írsz azt akartam volna elkerülni mert van már vele sajnos más ügyünk is a bíróságon.Igaz még csak ügyvédhez küldtél...:-) Nos tegnap éles lett a helyzet a kerítés ügy miatt és csak egy gyors érdeklődés volt részemről vagy tájékozódás lett volna.Úgy látszik így fogjuk leélni további életünket, együtt az ügyvédekkel és a bírósággal egy hivatásával visszaélő ember miatt.Mire valami mozdulna az hónapok.A természet meg nem vár.:-)

MajorDomus # 2015.05.11. 18:29

Fordulj ügyvédhez

De ne a szomszedhoz

Cherry baby # 2015.05.11. 16:50

Ügyvéd szomszédom aki még mindig csak átalakít egy általa megvásárolt kész házat(5éve)tereprendezést csinált 2 éve és akkor még belementünk hogy lebontsa a tökéletes kerítésünket természetesen azzal a feltétellel hogy mindent helyreállít kívánságunk szerint.Később ugyebár az oszlopok a szintemelés miatt rövidek lettek de ráhegesztetett és visszaállította eredeti magasságot.Már az új dróthálót nem nagyon akarta mert közben elmérgesedett a viszony miután 2 hónapig kerítés nélkül voltunk akkor éppen kölyök kiskutyánkkal.Miután megfenyegettük ersze lett háló.Az most lényegtelen hogy azóta már a bíróságon vagyunk mert a csapadék elvezetése sem sikerült neki tökéletesre.Tavaly kitalálta hogy loncot telepít a mi kerítésünkre.Mi szeretjük a növényeket a kertünket is imádjuk a loncot is de azt is tudjuk mit művel a lonc a dróthálóval amikor benövi.Másik szomszédnak is van de az az ő kerítése.Mi csak a látványt élvezzük a méheket és néha levágjuk az elburjánzó részeket hogy le ne szakadjon a kerítés.Természetesen a tulaj kérésére.Az ügyvéd urat felszólítottuk hogy legyen kedves ültesse át azt a kb 15 tő loncot amit 2 éve lepakolt a kerítés elé.AZt mondta ez a kerítés az ő kertése és nem viszi sehova a loncot.Ja akkor rögtön szóltunk vigye el.Most 2 éves a növény.Kérdésem az hogy mi a helyzet a kerítéssel.?Azt mondja a kerítés az övé és ketten használhatjuk.Most akkor kié is? Elvileg azon az oldalon nekünk kell keríteni.A hálónkat levette másikat tett fel .AZ oszlopokat méretre visszaállította.AKkor már innen az ő kerítése?Ha nem egyezek bele hogy az övé akkor kérhetem az eredeti kerítés visszaállítását?Nem szeretném hogy ő bármihez hozzányúljon de nekünk akkor nincs is kerítésünk?Egyik oldal az egyik szomszédé a másik a másik szomszédé? Mit mondhatnék kedves s szépet neki mert a lonc nő mint az állat.Pontosan rá a magas kertemre ahol az ültetvényem van.Lekaszabolhatom a loncát vagy menjek az helyi jegyzőhöz? Nekünk nincsen kifogásunk ha a kerítést rendeltetés szerűen használjuk közösen ő szerintünk nem ezt teszi.Megköszönném a választ ha megtenné valamelyik "kerítés szakértő" jogász itt a topikban.:-)

MajorDomus # 2014.11.18. 20:40

Mire kérnének birtokvédelmet?

Hogy évekig a más tulajdonát használták ingyen?

És mégis, ki kérné?

maczi0 # 2014.11.18. 20:15

Üdvözlöm!
Kérem segítsenek!A fiamnak van egy faipari vállalkozása.Bérelünk egy telephelyet,de elég rossz környéken.Így van 3 kutya ami a tulajdonosé.Egy kerítés választ el minket egy lakóház kertjétől.Na most volt egy kis vitánk a kerítéssel kapcsolatban mivel kikezdik a kutyák.De ezt a tulajdonos kijavította.Most pedig bejelentett az önkormányzatnál hogy zavarjuk őket,nagyon hangosak vagyunk.De ezen a telephelyen valamikor is ipari tevékenységet fojtattak.3 szomszéd is aláírta.Mit tehetek?Emeljek valami hangfogó kerítést?Esetleg vonatkozik valami jogszabály az ipari tevékenység folytatására lakott területen.Amúgy a helyi csendrendelet nem korlátozza a tevékenységünket.Várom a megtisztelő válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.17. 08:59

Kedves groszfater! Az ilyen ügyekben a felek gyakorta semmit nem adnak az arányérzékre.

Sándor Ignácz # 2014.10.17. 08:39

Tiszteletem! Bodza felvásárlási árat szóban szokták a felvásárlók közölni a termelőkkel, általában a mintavételkori felvásárlási árat szokták kifizetni a felvásárlók. Sajnos 2014. évben az idén a mintavételkor a bodza brix értéke magas volt és a felvásárló szóban azt mondta hogy vihetem a bodzámat és 170 FT/ kg áron átveszi. Két nap múlva vittem is a leszedett 57 mázsa bodzámat, amit a felvásárló felvásárolt de csak 60 Ft/ kg árat fizetett érte, amivel jelentősen megkárosított. A felvétel Kft ügyvezetőjének írásban jelezve lett sérelmem, aki azt válaszolta hogy a bodza kifizetése a felvásárlás napi árán történik, és ezért nem történt szabálytalanság. Az bizonyítható hogy a korábbi években e kifizetések a mintavételkor aktuális áron történtek, de 2014. évben is több termelőnek így fizette ki a Kft a bodza termését.A Fogyasztóvédelmi hatóság a NAV már vizsgálatot folytat ez ügyben, a Kft vezetői fenyegetéseket tettek családomra is személyemre is, és megfenyegettek hogy többé oda bodzát meg ne próbáljak vinni mert nem veszik át tőlem.Kérdezem hogy e két hatósági vizsgálat elegendő e a káraim megfizetéseire , vagy külön kártérítési pert kell indítanom a Kft ellen? Köszönöm a választ tanácsokat.

groszfater@gmail.com # 2014.10.17. 07:59

arányérzék...
az eddigihez képest 1.5 méterrel arrébb vagy birtokvédelem,

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.17. 07:35

Majd megszokják,
Vagy kérnek birtokvédelmet.

nanemaaa # 2014.10.17. 06:44

szanami
Ha keríteni akarsz, akkor keríts. A többiek gondja nem a te gondod. Majd megszokják, hogy máshol kell megközelíteniük a kaszálót. Szerencsés esetben a telked mellett új csapást fognak kitaposni maguknak. Vagy kerülnek pár száz métert a régi úton.