Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

elállás ingatlan adásvételtől

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.08.08. 16:33

Azt, hogy nem szabadulhatsz azzal a kötelemből, hogy kétszeresen visszafizeted a foglalót.

www.kbs-ugyved.hu

andibá # e-mail 2016.08.08. 16:28

Nem tudom milyen nyomtatványok vannak ilyen esetre, erre ez van ráírva "Lakás Foglalási Szerződés".(bocsi külön van írva, nem lakásfoglalási)
A tulajdoni lapot ellenőrizték, utána aláírtunk, pénzátadás, ennyi.
"A foglaló nem bánatpénz" Mit értsek ezalatt?
köszönöm válaszukat

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.08.08. 15:47

A foglaló nem bánatpénz.

www.kbs-ugyved.hu

pazs #   2016.08.08. 15:42

Mi az a lakásfoglalási szerződés? És tényleg adtak neked egymillió forintot egy formanyomtatványra?

andibá # e-mail 2016.08.08. 15:00

Tisztelt fórumozók!
Mi van olyankor, ha lakásfoglalási szerződést visszamondok? Ez egy sima letöltött formanyomtatvány, és az ugyan szerepel benne hogy egy milliót adtak foglalónak, akkor én kétmilliót adok vissza, de más költséget is rám verhetnek még?
A szerződésben erre nincs külön kitérő, és csak egymás közt 2 tanú jelenlétében íródott.
Válaszukat megköszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.08.06. 10:35

Laikusok mindig azt hiszik, hogy a "szavatosság" azt jelenti, hogy a dolognak "jónak" kell lennie. Csak hogy ez így nem igaz.

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2016.08.06. 07:19

A hibás teljesítés miatt lehet kérni vételár csökkentést is!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

bundori # e-mail 2016.08.06. 06:14

igénymentesen vetted a lakást. 5 év szavatosság van használt lakásra is.
Azt hiszem, 8 napon belül jelezned kell a problémát az eladónak ( jobb ügyvéden ketesztül) és igényt tartasz árcsökkentésre, az elállás nem tudom,hogyan kivitelezhető. Mindenképp fordulj az adásvételt lebonyolító ügyvédhez

bold # e-mail 2016.08.05. 18:57

igen, azóta nagyon úgy tűnik, hogy a szuterénben található zuhanytálca, csak be van építve, de nincs bekötve a lefolyóba, tehát, ha abba viz kerül nem folyik le.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.08.03. 19:13

Az eladó nyilatkozott, hogy a szuterénben nagy esőben sem jön föl a víz?

www.kbs-ugyved.hu

bold # e-mail 2016.08.03. 19:06

Az alábbiakban szeretnék tanácsot kérni. 2016.03.31-én vásároltam egy ingatlant (ami földhivatali nyilvántartás szerint 2 lakás, egy első emeleti és egy szuterén)Az adásvétel során a vételár teljes kifizetése megtörtént, már az illeték kiszabása és befizetése is lezajlott. A múlt héten történt esőzések után a szuterén szinten feljött a talajvíz és a mosdó helyiséget elöntötte. A vásárlás során a helysiség száraz volt, nedvességet nem tapasztaltunk. Kérdésem, hogy a szerződést lehet-e valamilyen módon évényteleníteni, mivel az egész pince alászigetelése aránytalanul nagy költséget jelentene a vételárhoz, ill. milyen egyéb lehetőségeim vannak. köszönöm

MajorDomus # e-mail 2016.06.02. 18:28

Az előleg visszakérhető!

Kitty87 # e-mail 2016.06.02. 09:08

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy abban az esetben ha a meglévő lakásunkat még el kell adnunk (jelenleg is hirdetve van) illetve banki kölcsönt is fel kell vennünk, milyen lehetőségünk van egy kiszemelt ingatlan lefoglalására?
Ilyen esetben adjunk inkább előleget vagy a foglaló lenne szükséges mindenképp?
Tartunk attól, hogy bizonyos határidőn belül nem tudjuk eladni a jelenlegi ingatlanunkat, s emiatt elbukhatjuk a foglalót. A banki kölcsön kapcsán már egyeztettünk a bankkal, a kölcsönt azt megkapnánk, így azzal nincs probléma, de nyilván annak is van átfutási ideje, s azt meg kell előznie az ingatlanunk eladásának.

Tudna segíteni abban, hogy mi lenne a számunkra legbiztonságosabb megoldás?

Válaszát előre is köszönöm!

kb37 #   2016.05.31. 16:46

Elküldtem az adatokat üzenetben. Előre is köszönöm a segítséget.

KB

Dr.Attika # e-mail 2016.05.31. 16:41

Írja meg a lenti email címemre a szerződésen szereplő ügyvédi adatokat. Utána járok.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

kb37 #   2016.05.31. 16:22

Mi a helyzet akkor, ha az ellenjegyző ügyvéd sem elérhető? Jelen esetben pl az ügyvédi kamara sem listázza, mint aktív ügyvéd?

KB

Dr.Attika # e-mail 2016.05.31. 13:38

A szerződést készítő és ellenjegyző ügyvéd a kompetens.
Hiába, hogy a vevő "hozta", az Ön érdekében is köteles eljárni.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

kb37 #   2016.05.31. 10:33

Tisztelt fórumozók!
Épp elállni készülünk egy ingatlan adásvételtől vevő nem teljesítése miatt, ez ügyben kérném a tanácsukat.
A szerződést januárban írtuk alá, ebben március 31 volt megjelölve, mint határidő a teljes vételár kiegyenlítésére. Ez sajnos a mai napig sem történt meg. Múlt héten küldtünk egy ajánlott levelet vevőnek, hogy elállunk, ha 10 napon belül nem fizeti ki a teljes vételárat (ez volt megszabva a szerződésben).
Kérdéseim a következők lennének:

• Mi a teendő, ha nem történik meg a vételár kifizetése a 10 nap lejárata előtt? Az ügyvédnek kell írnunk levelet, hogy töröltesse a földhivatalnál a bejegyzési kérelmét?
  • Mit tudunk tenni, ha az ügyvéd nem intézkedik?
  • Érdemes-e saját ügyvédet fogadni? Intézkedhet saját ügyvéd a földhivatali törlés ügyében?
  • Júliusban letelik a 6 hónap, ameddig a bejegyzés fel van függesztve földhivatalnál. Mit történik, ha nem törölteti az ügyvéd a kérelmet ez előtt.

Köszönöm a válaszokat.
KB

KB

sissy074 # e-mail 2016.05.31. 08:40

Kedves lajcsó!Az adásvételi szerződést 04.14-én írtuk alá,így azt hiszem már volt egy kis idő beadni a kérelmüket.Az utalásról pedig biztos tudna vinni igazolást a bankjának.Hisz az adásvételiben van egy időpont a fizetésre,azt jó lenne tartania,mert addig én,hogy keressek másik ingatlant?Szerintem inkább nem akar addig utalni,amíg nem biztos a bank bírálatában.

lajcsó # e-mail 2016.05.30. 22:51

"Bár nem tudom mi köze a hitelt majd folyósító banknak az ő saját zsebből fizetendő részéhez."
Max. annyi, hogy ennek a teljesítését igazolni kell a bank számára.

"a hitel kérelmüket is még csak most fogják beadni a héten."
Korábban nem is tudták volna, hiszen ahhoz csatolni kell az adásvételi szerződést.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

sissy074 # e-mail 2016.05.30. 21:34

Köszönöm a válaszokat!Sajna nem lennék 110000ft-al gazdagabb mert ebből már 60000ft-ot jutalékként kifizettem az ingatlanközvetítőnek,és van még egy 160000ft-os csekk is amit a következő utalásból kéne fizetnem.Illetve ha elállok is fizetnem kell hisz ők találtak vevőt,így inkább -110000-ben leszek. A dátumot viszont elnéztem nem május 31 hanem május 30 ami a mai nap,persze utalás nem történt.Jeleztem ezt az ingatlan közvetítőnek,így estére megkerestek a vevők azt mondták ők is csak múlt héten kapták meg a várt pénzt,viszont még nem tudja utalni mert állítólag azt a banknak jóvá kell hagynia vagy ilyesmi.Bár nem tudom mi köze a hitelt majd folyósító banknak az ő saját zsebből fizetendő részéhez.Úgy,hogy most okosabb nem lettem,mert a hitel kérelmüket is még csak most fogják beadni a héten.Így aztán most már nem tudom mi tévő legyek. :-(

MajorDomus # e-mail 2016.05.30. 21:24

Véleményünk sem lehet?
(a suszter)

Sherlock # e-mail 2016.05.30. 07:25

Belya, maradj inkább a kaptafánál - akármi is az.

www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/

Bea1 # e-mail 2016.05.30. 06:43

Ez nem veti a rosszhiszeműség vádját az adott ügyvédre?

Hogyan írhat le ilyen dolgokat a szerződésbe?

Neki mindkét felet képviselnie kell, itt azonban eléggé egyoldalúak a feltételek.

Én biztos megtartanék belölle egy példányt a későbbi eseményekre.

Nehogy már vissza adja a foglalót, ha vevő nem teljesít!

Az az Öné marad, sőt, további jogi lépéseket is tehet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.05.29. 22:05

Épp ellenkezőleg. Ha a felek nem állapodnak meg másként, akkor az, hogy a vevő nem kapja meg a remélt kölcsönt, az ő érdekkörében felmerült oknak minősül, tehát ha a szerződés emiatt lehetetlenül, akkor az adott foglalót elveszti.

De szerintem ez nem a te problémád, hanem a vevőé.

www.kbs-ugyved.hu