elállás ingatlan adásvételtől


MajorDomus # 2016.05.27. 17:37

4 napon már nem mulik semmi!
legrosszabb esetben eladod mégegyszer,de már 110 ezer ft-al gazdagabban!

ObudaFan # 2016.05.28. 07:50

Ha nincs semmi erről a szerződésben, akkor írásban kell megfelelő póthatáridőt tűzni és ha az is eredménytelenül telik el, akkor elállhatsz.

Dr.Attika # 2016.05.28. 08:13

Vélhetőleg a vevők az ingatlan közvetítő több százezer forintos jutalékát is kifizették, így nem valószínű, hogy ezt is bukni hagynák.
meg kell várni a május 31-ét és azt követően kell csak lépni.
Ismerjük a dakota közmondást:
A folyón akkor kell átkelni, ha a partjára értél.

MajorDomus # 2016.05.29. 09:43

Már csak 3 nap!

BDaniella # 2016.05.29. 19:06

Tisztel Fórumozók!

Nagyon fontos, S.O.S kérdésem lenne:

Mi, mint eladók holnap írnánk alá az adás-vételi szerződést, de mivel a vevő által hozott ügyvéd eléggé leszerepelt, ezért egyre bizalmatlanok vagyunk.

A történet tehát a következő, röviden: A vevő ügyvédje azt mondta, hogy ha a hitelintézet nem adja meg valamiért a hitel összegét, akkor MI mint eladók szenvedünk kárt, ugyan is vissza kell adnunk a foglalót, DE az ügyvéd beleírja azt a szerződésbe, hogy amennyiben meghiúsul a hitelfolyósítás (a vevők önhibáján kívül) úgy a VEVŐ nem kapja vissza a foglalóját.

Ez így korrekt? Beleírhatja a szerződésbe?

Nagyon tanácstalanok vagyunk, mivel a saját ügyvédünk sincs a toppon (elküldtük neki a tervezetet, amit a vevők ügyvédjétől kaptunk, amiben az adatok, bankszámlaszám stb hibásan volt megadva, összevisszaság volt, amit mi eladók kértünk, azt nem írták bele stb) és erre a mi ügyvédünk azt mondta, hogy ez korrekt...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.29. 20:05

Épp ellenkezőleg. Ha a felek nem állapodnak meg másként, akkor az, hogy a vevő nem kapja meg a remélt kölcsönt, az ő érdekkörében felmerült oknak minősül, tehát ha a szerződés emiatt lehetetlenül, akkor az adott foglalót elveszti.

De szerintem ez nem a te problémád, hanem a vevőé.

Bea1 # 2016.05.30. 04:43

Ez nem veti a rosszhiszeműség vádját az adott ügyvédre?

Hogyan írhat le ilyen dolgokat a szerződésbe?

Neki mindkét felet képviselnie kell, itt azonban eléggé egyoldalúak a feltételek.

Én biztos megtartanék belölle egy példányt a későbbi eseményekre.

Nehogy már vissza adja a foglalót, ha vevő nem teljesít!

Az az Öné marad, sőt, további jogi lépéseket is tehet.

Sherlock # 2016.05.30. 05:25

Belya, maradj inkább a kaptafánál - akármi is az.

MajorDomus # 2016.05.30. 19:24

Véleményünk sem lehet?
(a suszter)

sissy074 # 2016.05.30. 19:34

Köszönöm a válaszokat!Sajna nem lennék 110000ft-al gazdagabb mert ebből már 60000ft-ot jutalékként kifizettem az ingatlanközvetítőnek,és van még egy 160000ft-os csekk is amit a következő utalásból kéne fizetnem.Illetve ha elállok is fizetnem kell hisz ők találtak vevőt,így inkább -110000-ben leszek. A dátumot viszont elnéztem nem május 31 hanem május 30 ami a mai nap,persze utalás nem történt.Jeleztem ezt az ingatlan közvetítőnek,így estére megkerestek a vevők azt mondták ők is csak múlt héten kapták meg a várt pénzt,viszont még nem tudja utalni mert állítólag azt a banknak jóvá kell hagynia vagy ilyesmi.Bár nem tudom mi köze a hitelt majd folyósító banknak az ő saját zsebből fizetendő részéhez.Úgy,hogy most okosabb nem lettem,mert a hitel kérelmüket is még csak most fogják beadni a héten.Így aztán most már nem tudom mi tévő legyek. :-(

lajcsó # 2016.05.30. 20:51

"Bár nem tudom mi köze a hitelt majd folyósító banknak az ő saját zsebből fizetendő részéhez."
Max. annyi, hogy ennek a teljesítését igazolni kell a bank számára.

"a hitel kérelmüket is még csak most fogják beadni a héten."
Korábban nem is tudták volna, hiszen ahhoz csatolni kell az adásvételi szerződést.

sissy074 # 2016.05.31. 06:40

Kedves lajcsó!Az adásvételi szerződést 04.14-én írtuk alá,így azt hiszem már volt egy kis idő beadni a kérelmüket.Az utalásról pedig biztos tudna vinni igazolást a bankjának.Hisz az adásvételiben van egy időpont a fizetésre,azt jó lenne tartania,mert addig én,hogy keressek másik ingatlant?Szerintem inkább nem akar addig utalni,amíg nem biztos a bank bírálatában.

kb37 # 2016.05.31. 08:33

Tisztelt fórumozók!
Épp elállni készülünk egy ingatlan adásvételtől vevő nem teljesítése miatt, ez ügyben kérném a tanácsukat.
A szerződést januárban írtuk alá, ebben március 31 volt megjelölve, mint határidő a teljes vételár kiegyenlítésére. Ez sajnos a mai napig sem történt meg. Múlt héten küldtünk egy ajánlott levelet vevőnek, hogy elállunk, ha 10 napon belül nem fizeti ki a teljes vételárat (ez volt megszabva a szerződésben).
Kérdéseim a következők lennének:

  • Mi a teendő, ha nem történik meg a vételár kifizetése a 10 nap lejárata előtt? Az ügyvédnek kell írnunk levelet, hogy töröltesse a földhivatalnál a bejegyzési kérelmét?
  • Mit tudunk tenni, ha az ügyvéd nem intézkedik?
  • Érdemes-e saját ügyvédet fogadni? Intézkedhet saját ügyvéd a földhivatali törlés ügyében?
  • Júliusban letelik a 6 hónap, ameddig a bejegyzés fel van függesztve földhivatalnál. Mit történik, ha nem törölteti az ügyvéd a kérelmet ez előtt.

Köszönöm a válaszokat.
KB


KB

Dr.Attika # 2016.05.31. 11:38

A szerződést készítő és ellenjegyző ügyvéd a kompetens.
Hiába, hogy a vevő "hozta", az Ön érdekében is köteles eljárni.

kb37 # 2016.05.31. 14:22

Mi a helyzet akkor, ha az ellenjegyző ügyvéd sem elérhető? Jelen esetben pl az ügyvédi kamara sem listázza, mint aktív ügyvéd?


KB

Dr.Attika # 2016.05.31. 14:41

Írja meg a lenti email címemre a szerződésen szereplő ügyvédi adatokat. Utána járok.

kb37 # 2016.05.31. 14:46

Elküldtem az adatokat üzenetben. Előre is köszönöm a segítséget.


KB

Kitty87 # 2016.06.02. 07:08

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy abban az esetben ha a meglévő lakásunkat még el kell adnunk (jelenleg is hirdetve van) illetve banki kölcsönt is fel kell vennünk, milyen lehetőségünk van egy kiszemelt ingatlan lefoglalására?
Ilyen esetben adjunk inkább előleget vagy a foglaló lenne szükséges mindenképp?
Tartunk attól, hogy bizonyos határidőn belül nem tudjuk eladni a jelenlegi ingatlanunkat, s emiatt elbukhatjuk a foglalót. A banki kölcsön kapcsán már egyeztettünk a bankkal, a kölcsönt azt megkapnánk, így azzal nincs probléma, de nyilván annak is van átfutási ideje, s azt meg kell előznie az ingatlanunk eladásának.

Tudna segíteni abban, hogy mi lenne a számunkra legbiztonságosabb megoldás?

Válaszát előre is köszönöm!

MajorDomus # 2016.06.02. 16:28

Az előleg visszakérhető!

bold # 2016.08.03. 17:06

Az alábbiakban szeretnék tanácsot kérni. 2016.03.31-én vásároltam egy ingatlant (ami földhivatali nyilvántartás szerint 2 lakás, egy első emeleti és egy szuterén)Az adásvétel során a vételár teljes kifizetése megtörtént, már az illeték kiszabása és befizetése is lezajlott. A múlt héten történt esőzések után a szuterén szinten feljött a talajvíz és a mosdó helyiséget elöntötte. A vásárlás során a helysiség száraz volt, nedvességet nem tapasztaltunk. Kérdésem, hogy a szerződést lehet-e valamilyen módon évényteleníteni, mivel az egész pince alászigetelése aránytalanul nagy költséget jelentene a vételárhoz, ill. milyen egyéb lehetőségeim vannak. köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.03. 17:13

Az eladó nyilatkozott, hogy a szuterénben nagy esőben sem jön föl a víz?

bold # 2016.08.05. 16:57

igen, azóta nagyon úgy tűnik, hogy a szuterénben található zuhanytálca, csak be van építve, de nincs bekötve a lefolyóba, tehát, ha abba viz kerül nem folyik le.

bundori # 2016.08.06. 04:14

igénymentesen vetted a lakást. 5 év szavatosság van használt lakásra is.
Azt hiszem, 8 napon belül jelezned kell a problémát az eladónak ( jobb ügyvéden ketesztül) és igényt tartasz árcsökkentésre, az elállás nem tudom,hogyan kivitelezhető. Mindenképp fordulj az adásvételt lebonyolító ügyvédhez

lajcsó # 2016.08.06. 05:19

A hibás teljesítés miatt lehet kérni vételár csökkentést is!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.06. 08:35

Laikusok mindig azt hiszik, hogy a "szavatosság" azt jelenti, hogy a dolognak "jónak" kell lennie. Csak hogy ez így nem igaz.