Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

A lakáshasználót hogyan lehet kitenni / kilakoltatni?

kovacsz # e-mail 2010.05.30. 19:50

Major..
Ja amikor megérkezik a lakó, látja, hogy a cuccai az utcán, elszald, vagy telefonál a rendőrségre, hogy ellotad tőle a toronyórát láncostól kb 2.000.000 Ft értékben.
Majd téged ezért, valamint magánlaksértés elkövetése miatt ( csak dolog elleni erőszakkal elkövetve, ha nem éjjel és csoportosan történt ) előállítanak a rendőrségre, majd gyanúsítotti kihallgatás, ujjélenyomatvétel,helyszíni szemle, stb...
Legalább nem adj ostoba tanácsot...

MajorDomus # e-mail 2010.05.30. 19:34

A 30. Napon pakold k,i a holmiját az utcára, s cseréld le a zárat !
Maradj a lakásban vagy 2 napig.

Bizonyitani tudod hogy te vagy a tulaj, ő meg semmit ! Pont.

Titiána # e-mail 2010.05.30. 17:56

Zeek
És ha megvárja, hogy elhagyják a házat, bemegy, zárat le? Hátha van ott olyan ingóság, ami megérné nekik, hogy összekunyizzák a tartozást.
Azt most hirtelen nem tudom, hogy akár ezt holnap is megtehetné-e vagy meg kell-e várni ebben az esetben is a 30 napot? De azt végképp nem értem, hogy azonnali hatályú felmondáskor minek is van 30 nap felmondási idő?

Márpedig, ha letelik a 30 nap, akkor mát tuti bemehet zárral együtt, hiszen addig volt a határidő.

monalisa1 #   2010.05.30. 16:50

Immaculata lentebb leírta: bírósághoz kell fordulni és lakáskiürítési pert kell indítani az illető ellen.

Jogilag ez az egyetlen lehetőség mely sajnos eltart egy ideig...

Amúgy 30 nap a felmondó levél kézhezvételétől.

Külön írva: a tulajdonos az áramon kívül ideiglenesen a vízet is kikapcsoltathatja a lakásból, elvégre egy jogcímnélküli lakáshasznásználónak már nem köteles "szolgáltatni" a konfortot. (Az áram még csak csak de amikor a wc-re vödörben kell hordani a vízet a szomszédból...) Szóval nem kell finomkodni vele szemben.

ml.

Zeek # e-mail 2010.05.30. 13:14

Először is köszönöm szépen hogy reagáltak a levelemre.

A lakáshasználó arra rágott be hogy kb. egy évre volt kiadva a ház és én a rezsi tartozások miatt azonnali hatállyal 7 nap kiköltözési határidővel mondtam fel! Az nem zavarta és azóta sem zavarja hogy a felmondás pillanatában már 3 havi kifizetetlen számlái voltak. Én kizárólag gyors! jogi megoldást keresek, mert minden egyes nappal nőnek a számlák!
A rendőrség nem intézkedhet, a polgármesteri hivatal birtokvédelmi osztálya és a jegyző sem intézkedhet, a bíróságon (Markó utca) azt mondták hogy peren kívül ezt nem lehet elintézni! Mindenhol többször is voltam!

A kérdésem hogy a felmondási idő, mikor telik le? A szóbeli felmondástól vagy az átvételtől számított 30 napon belül jár le?
Jogcím nélküli lakáshasználó lesz -e a felmondás lejárta után és MIT TEHETEK???

Azt nem hiszem el, hogy nem lehet kitenni a saját lakásomból a felmondás lejárta után az ott lakót aki mellesleg be sincs jelentve!

zoku # e-mail 2010.05.30. 12:43
  1. nem vagyunk tegező viszonyban
  2. nem állok sem az egyik sem a másik oldalon
  3. nem dumálok bele mindenbe csupán elcsodálkoztam azon hogy mennyire rossz helyzetben van az aki a tulajdonát védi.
Titiána # e-mail 2010.05.30. 11:09

MajorDomus: az áramszolgáltató 3 hónap nemfizetés után kapcsolja ki az áramot.
Ha van kábelszolgáltató, nincs hűség, akkor azt lehet szüneteltetni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.05.30. 10:06

Ha a másik oldalon állnál, te sem kivánnál "rugalmasabb" jogot.

OFF
Muszáj mindenbe beledumálnod?
ON

www.kbs-ugyved.hu

zoku # e-mail 2010.05.29. 23:22

Most nem azért, de ezt nem lehet rugalmasabban intézni? Ennyire elég a magyar jogrendszer? pl. rendőrt hívni, elmondani hogy megszűnt a lakhatási joga, használatba vennéd a lakásod jogtalanul tartózkodik benne... Ennyi erővel bárki nyakára oda lehet költözni?? A bürökraták úgyis adnak maguknak 30napot minden papírtologatás között.

MajorDomus # e-mail 2010.05.29. 23:14

Jelentsd be neki hogy felujitod a lakást !

Ezt köteles tűrni !
Akkor megjelensz, s elviszed az ajtókat ablakokat ,,festetni,, !

Mint tulaj az áramszolgáltatási szerződést felmondod, s kikapcsoltatod a villanyt. Pont.

Egyébként mire hivatkozik hogy nem költözik, s nem fizet rezsit sem ?

Valamit elhallgattál !

monalisa1 #   2010.05.29. 18:47

Imma, Te legalább érdemben kiigazítottad a téves hozzásomat - köszönet érte, egyben mindjárt javaslat is "a" birtokban lévővel szemben a rezsitartozás okán.

ml.

Immaculata (törölt felhasználó) #   2010.05.29. 18:23

... és természetesen nyomni a fizetési meghagyásokat minden kifizetett rezsitartozás után.

Immaculata (törölt felhasználó) #   2010.05.29. 18:21

Hát ilyet.

Mégegyszer.
Birtokvédelmet csak a birtokban lévő kérhet. A tulajdonos jelenleg nincs ilyen helyzetben, mert megállapodás szerint adta át valaki másnak használatra az ingatlant. Ha a felmondás nem járt eredménnyel, akkor a bírósághoz kell fordulnia és lakáskiürítési pert kell indítania az illető ellen.

Immaculata (törölt felhasználó) #   2010.05.29. 18:18

*

monalisa1 #   2010.05.29. 17:55

Pl. elkezdik bírságolni, és ha ez nem jár eredménnyel akkor...

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2010.05.29. 17:45

Ebben a jegyzőnek nincs hatásköre.(Ha lenne, akkor viszont hogyan kellene azt érteni, hogy "ha nem jár eredménnyel"? Mondtál valamit, lisa...)

www.kbs-ugyved.hu

monalisa1 #   2010.05.29. 17:37

Az önkormányzat jegyzőjétől birtokvédelmet kérni, ha nem jár ereménnyel bírósághoz fordulni.

Erőszakkal nem lehet kitenni a lakásból - bár rövidre zárná a vitát...

"Mona"
laikus hozzászóló

Zeek # e-mail 2010.05.29. 14:14

Tisztelt Jogi szakértők!

A lakáshasználót hogyan lehet kitenni/kilakoltatni?

Családi házamat használatba adtam, megállapodás címszóval ( írásos "szerződésben") azzal a feltétellel, hogy a lakáshasználó a saját maga által fogyasztott rezsi költségeket fizeti, egy hónapos felmondási idővel kb. egy évre.
Az 5. hónap után a lakáshasználó a rezsit nem fizette.
2 hónapos rezsifizetés elmaradás után, szóban 4. hó 29-én tanúval bizonyíthatóan felmondtam neki. Ezt ajánlott levélben is megtettem, amit 5. hó 17.-én vett át.
A házba bejelentve nincsen.
30 nap felmondás után, jogcím nélküli lakáshasználó –e, 05. 29 vagy 06. 17.-én kell –e elhagynia a házat?
Pereskedni nem akarok, a tarozása behajtásáról is lemondtam, csak minél előbb hagyja el az ingatlant. Ő kijelentette, hogy nem hajlandó elkötözni és a rezsit sem fogja fizetni!
Mit lehet tenni, hogy minél előbb megszabaduljak tőle?
Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!