jelzáloggal terhelt ingatlan vásárlása


Csuklósbusz # 2019.07.17. 11:43

Lentebb az egyik ügyvéd kolléga írja:

"Talán! Amennyiben a jelzálogjogot nem biztosítja elidegenítési és terhelési tilalom, abban az esetben az ingatlan tulajdonjoga (a bank hozzájárulásával) átruházható."

Egy másik meg:
http://drszatmari.hu/…ekesites.pdf
"A jelzálogjog önmagában a lakás értékesítését tehát nem akadályozza. "

Innen a kérdés. :-)

gerbera317 # 2019.07.17. 11:36

Szerinted mire való az elidegenítési- és terhelési tilalom, ha ugyanez a cél mással (például jelzáloggal) is elérhető lenne?

Csuklósbusz # 2019.07.17. 10:54

Végrehajtási joggal ezt már kérdeztem, azzal működik, nade jelzálogjoggal?

Csuklósbusz # 2019.07.17. 10:51

Jelzáloggal terhelt ingatlant átlehet úgy ruházni hogy marad a jelzálog?

Tehát van egy terhelt ingatlan, ha azt úgy megveszem simán átírja a földhivatal a tulajt? Tehát a bankkal nem foglalkozunk, ők nem lesznek kifizetve...

mokus123 # 2015.02.28. 15:12

Köszönöm a gyors választ!

Sherlock # 2015.02.28. 14:52

Nem akadálya a közüzemi tartozás a megvételnek, az órák átírásának sem. Majd kifizeti a vételárrészletekből a tartozást.

mokus123 # 2015.02.28. 14:26

Vagyis a közüzemi tartozását nem tudom átvenni? Esetleg részletfizetést kérnék a szolgáltatóktól.
Vagy Lízingelni a lakást?
Csak van valami megoldás!!!

mokus123 # 2015.02.28. 14:23

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Lenne egy nagyon olcsó lakás, amit szeretnék a fiamnak megvenni. A tulaj belemenne a részletfizetésbe. ( Ugyanis a volt vőmnek aláírtam adóstársként és már bárlistás vagyok)
Viszont a van kb 500 ezer közüzemi tartozása a tulajnak, akitől venném a lakást. Ennyit kérne foglalónak, hogy ki tudja fizetni a tartozását.
Nekem viszont csak 200 ezrem van.
Nincs valami megoldás, hogy mégis megvehessem?
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.23. 15:51

Meg lehet csinálni. De miért nem az eljáró ügyvédet kérdezed? Neki kell megfelelően szövegezni a szerződést.

(Valamennyi tulajdonostársnak elővásárlási joga van.)

Bluelu # 2015.02.23. 13:00

Jó napot mindenkinek.
Társasházi lakásomhoz tartozó garázst szeretném eladni a szomszédomnak.
A gond az, hogy még mindig nem írta alá minden tulaj a társasházi alapító okiratot, így a földhivatalban nem is létezik lakás vagy garázs, csak tulajdonhányad.
A lakáson még van jelzálog (lakáshitel), amit nem tudok egy összegben visszafizetni, viszont a bank hozzájárult a garázsra eső tulajdonhányadról a jelzálog törléséhez.
A földhivatal azonban csak az egész tulajdonhányadomról tudja - állítása szerint - törölni a jelzálogot, bár azzal nyugtattak, hogy ha a vevő az adásvételi szerződéssel és a banki hozzájárulással bebaktat, akkor tehermentesen átírják a nevére azt a biz. tulajdonhányadot.

Tényleg? Mert a vevő meg aggódik...

lajcsó # 2014.10.13. 21:03

"Jelzáloggal terhelt ingatlant kinek kell kifizetni.Közvetlenül a banknak vagy az eladónak?"
Bizonyára a vételárra gondoltál. A jelzálogjog törléséhez ki kell egyenlíteni a bankkal szemben fenálló tartozást. A pénzt az eladó kezébe is lehet adni, hogy abból tehermentesítse az ingatlant. De biztonságosabb, ha együtt mentek a bankba és te fizeted be a pénzt. Viszont az nem ártana tudni, hogy mennyi az aktuális tartozás összege? Elegendő-e a fennálló tartozás kiegyenlítésére? Mert, ha nem akkor felejtős a projekt!

"Amennyiben az eladó egyoldalúan felrúgja a megkötött előszerződés tartalmi részét azzal,hogy pár hónap múlva mással jön elő részéről egyoldalú szerződés szegésnek minősül-e?"
A kérdésedben a válasz, persze, hogy az. De minek kell előszerződés. Miért nem lehet egyből a véglegeset megkötni?

Wildmann # 2014.10.13. 20:25

Mivel az adásvételi szerződéshez kell az ügyvéd, ezért én csak annyit javasolnék, hogy menjetek el ügyvédhez és ő pillanatok alatt megoldja a kérdéseid. Többek között ezért is fizetitek

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.09. 12:31

Vagy. Fakultatív. A többi kérdést nem értem.

Vásárló_22 # 2014.08.30. 08:19

Én is köszönöm a választ ! Ha Scherlock két igenje, az én kérdéseimre vonatkozott.

lilbin # 2014.08.30. 05:48

Köszönjük szépen a választ!

ObudaFan # 2014.08.29. 17:55

Bútorok után nem kell illetéket fizetni.

lilbin # 2014.08.29. 10:49

Köszönöm a választ. És akkor az ingóság után nem kell illetéket fizetni, ugye?

lajcsó # 2014.08.29. 07:44

A törlési engedély a szerződéssel együtt is benyújtható a földhivatalnak. Ez az ügyvéd feladata.
Önállóan is benyújtható a törlési engedély. Így viszont duplán fizettek nert két önálló eljárás.
A vételárat meg kell bontani (ingatlan-ingó)!

lilbin # 2014.08.29. 06:59

Tisztelt jogászok!

Jelzáloghitellel terhelt ingatlanat veszek a fiamnak, a hitelrészlet benne van a vételárban, amit én utalok át a banknak, a bank kiadja a Vevő (a fiam nevére vesszük) részére a jelzáloghitel törlésére vonatkozó engedélyt. Az a kérdés, hogy ezt a Vevőnek kell bevinni a földhivatalba?
Másik, hogy a vételárba bennefoglaltatik az összes bútor, amit a lakásban van, így lett meghirdetve. Mi el is fogadtuk örömmel, az a kérdés, hogy melyik a járhatóbb út?

  1. A bútorok árával eleve csökkenteni a vételárat, ezt a kisebb összeget feltüntetni vételárnak, hogy ezáltal csökkenjen a fizetendő ingatlanvásárlási illeték, és a bútorokat külön mellékletben feltüntetni, amit otthagynak? De kérdés, hogy milyen címen hagyják ott, mert ha "ajándék", akkor megint csak illeték kell a bútor után?
  2. Vagy: beírni a teljes vételi összeget, és a szerződésben levonni az árat, hogy pl. 800,000 Ft értékű a bútor a vételárban, és ezáltal csökkenteni a vételárat, mivel a bútor után nem kell illetéket fizetni.

Lényeg, hogy a vételi illetéket szeretnénk csökkenteni a bútor értékével, csak nem tudjuk, mi a járható út.
Nagyon köszönjük a segítséget.

Sherlock # 2014.08.28. 13:02

Igen, igen.

Vásárló_22 # 2014.08.28. 11:44

Tisztelt Jogi Fórum !

Szeretnénk megvásárolni egy lakást, amelynek a vételára negyedrésze az ingatlant terhelő jelzálognak.
A bank engedményezte a követelést és járulékait - így a jelzálogjogot egy faktor cégre és kiadott egy engedélyt a nevére szóló elidegenítési és terhelési tilalomra. A jogosult cég még nem jegyeztette magát a földhivatalnál mint jelzálogjogosult. Most beadták a kérelmüket, valamint az eredeti bank kérelmét a földhivatalba, széljegyben látható az új jogosult bejegyzési kérelme valamint az elidegenítési és terhelési jog törlése.
Az adásvételi szerződésben a eladó eladja a lakást, letétbe adja a nyilatkozatát, hogy hozzájárul vevő bejegyzéséhez. Szintén le van írva, hogy ezt a vételárat elfogadja a teljes tartozása megfizetéseként és tehermentesen adja el a lakást. A faktorcég letétbe helyez egy jelzálog törlési kérelmet, amit az ügyvéd akkor ad be a földhivatalba ha megkapja letéti számlájára a teljes vételárat. Valamint kiad egy nyilatkozatot miszerint a vételár (ami jóval kevesebb) felében törli a teljes tartozást. Tehát mikor mi kifizetjük a vételárat - és a faktorcégnek átadja rögtön az ügyvéd - akkor még nem lesz tehermentes a lakás, mint ígérik. Csak utána adja be a nyilatkozatokat az ügyvéd a földhivatalhoz. Bízhatunk benne, hogy rendben lezajlik a dolog és nem marad a jelzálog az ingatlanon ? Szokásos eljárás ez ?
Köszönöm válaszukat !

MajorDomus # 2014.07.10. 20:44

Elvileg. Nem szokott hozzájárulni!

lajcsó # 2014.07.09. 20:24

"Én úgy gondolom,hogy persze a ház még a tulaj nevén van X évig de ha mi a megbeszélt és ügyvédileg leírt szerződésben fizetünk pontosan akkor a tulajnak tovább semmi köze!Így eladja nekünk a házat!Jól gondolom?"
Talán! Amennyiben a jelzálogjogot nem biztosítja elidegenítési és terhelési tilalom, abban az esetben az ingatlan tulajdonjoga (a bank hozzájárulásával) átruházható.

MajorDomus # 2014.07.09. 19:48

Van kevésbé kockázatos lakás is eladó!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.09. 09:21

Körültekintő szerződésszövegezéssel el lehet érni a kívánt eredményt. Nem blankettaszerződés, az biztos.