jelzáloggal terhelt ingatlan vásárlása


ius latratus # 2014.07.09. 08:35

"Ha nem akkor pedig a tulajnak ha X évig fizetjük havonta a hitelét,tehát úgy is mondhatom,hogy lízingeljük a házat,"

Mondhatod így, persze.

ius latratus # 2014.07.09. 08:33

Nem.

Babett43 # 2014.07.09. 06:13

Kedves Jogi Forum!
Érdeklődnék,hogy ha jelzálog van egy házon és megszeretnénk venni át lehet-e vállalni a fennmaradó hitelt?
Ha nem akkor pedig a tulajnak ha X évig fizetjük havonta a hitelét,tehát úgy is mondhatom,hogy lízingeljük a házat,biztosak lehetünk-e benne,hogy ha ügyvédileg szerződést kötünk,hogy abból a házból a tulaj,nem rakhat ki?Én úgy gondolom,hogy persze a ház még a tulaj nevén van X évig de ha mi a megbeszélt és ügyvédileg leírt szerződésben fizetünk pontosan akkor a tulajnak tovább semmi köze!Így eladja nekünk a házat!Jól gondolom?

gerbera317 # 2014.07.08. 19:58

mekkora kockázata van

A vevő az ingatlan értékének erejéig felel a jelzálogosok követelésének kielégítéséért. A vételi jog már lejárt.

és hogyan lehet ezt kivédeni

Sehogy. Hacsak nem úgy, hogy nem veszed meg.

MajorDomus # 2014.07.08. 18:35

Talált, süllyedt!

szafika # 2014.07.08. 03:19

Khk1 ! gondolom a kedves ügyvéd úr kezdőbetűi ! / Kovács Béla Sándor /

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.07. 21:29

Korean Broadcasting System. ;)

Khk1 # 2014.07.07. 20:49

Köszönöm, már értem!

Khk1 # 2014.07.07. 20:41

Nagyon köszönöm a választ.
Szeretném még azt megkérdezni, hogy minek a rövidítése a Kbs? Elnézést, nem vagyok jártas a jogban.

MajorDomus # 2014.07.07. 20:23

Kbs intelme alapjan: szerintem

Én ezt tenném.

MajorDomus # 2014.07.07. 20:22

1 . ügyvéd
2.birosagtol kérje a jelzálog törlését, az összeg egyidejű letétbe helyezésével
3.a jogosult felkutatása,idézési cím leadása miatt. Javallat okmanyiroda 3.000 Ft illeték

Khk1 # 2014.07.07. 20:09

Én sem hallottam még ilyet. Sajnos azt kell mondanom, hogy pusztán "jóindulatból". Egyébként neki nem gond ekkora összeg. Mégis valahogy fizetni szeretnék, és megszabadulni a tehertől. Milyen módon lehetséges?

MajorDomus # 2014.07.07. 19:45

ez új!
Miért nem fogadta el a pénzt!

Khk1 # 2014.07.05. 15:35

Tisztelt Jogi fórum!
Korábban már tettem fel kérdést ezzel a problémával kapcsolatban. Sajnos választ nem kaptam.
A kérdésem ugyanaz lenne, mint tavaly. Be van jegyezve a lakásomra egy jelzálog, ami egy magánszemély általi. Kifizetném, mert el szeretném adni. Tavaly, amikor ki akartam neki fizetni, nem fogadta el a pénzt, így törlési engedélyt sem kaptam. Azóta többször próbálkoztam. Most viszont már nem is találom az illetőt. Hogyan tudom így eladni a lakást?
A kérdésem az lenne, hogy kérhető-e a bíróságon a kifizetés, és a törlési engedély. És ennek mi a módja. Kell hozzá ügyvéd, vagy egyedül is tudom intézni? Valaki azt tanácsolta, hogy várjak, amíg elévül. Csakhogy én inkább kifizetném, és töröltetném.
Sok cikket olvastam itt az oldalon, sajnos ehhez hasonlót nem találtam.
Kérem, segítsenek.
Köszönöm.

ObudaFan # 2013.10.21. 08:52

Mivel a követelés minden bizonnyal elévült, akár pert is lehet indítani a zálogjog törlése iránt. Vagy legalábbis tájékoztatni a zálogjogosultat, hogy pert indítasz és perköltséget is kérsz, ha nem adják ki a törlési engedélyt.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.21. 08:33

A jogutód fizetés nélkül nem adhatja ki a törlési engedélyt.
Elképzelhető, hogy a földhivatal ekkora csúszásban volt a bejegyzéssel, vagyis, hogy 93-ban még nem láttad a 89-es jelzálogjog bejegyzést.

Szerintem nem tudsz mást tenni, mint kifizeted.

nagyi60 # 2013.10.20. 17:13

Tisztelt Jogi fórum !

Édesanyám Bellus Józsefné 1993 decemberében vásárolta meg Budai Pál Hódmezővásárhely Lehel u. 6 II/6 számú lakását, adásvételi szerződésben tehermentesen, és az akkor kikért telekkönyvi kivonat szerint is tehermentesen. ( sajnos ezt a hagyatékában nem találtam meg). A lakás akkor 50 % édesanyámé, 25 % öcsémé, és 25 % az én nevemre lett telekkönyvezve.

2000 augusztusában megvásároltam az öcsém 25 % tulajdonát, és az akkor kiadott telekkönyvben láttam meg hogy 1989-ben jelzálogjog van bejegyezve, 279.072 Ft értékben, jogosult neve Városgazdálkodási Vállalat Hódmezővásárhely. Ebben az időszakban még Budai Pál volt a tulajdonos. Kértem édesanyámat, hogy töröltesse a bejegyzést, de sajnos nem tette meg. A fenti összeget soha senki nem kérte. Édesanyám januárban elhunyt a lakást én örököltem, és sajnos a jelzálogjog bejegyzést is.

A lakást el szeretném adni ezért próbáltam töröltetni a bejegyzést, először a jogutód Lakosságszolgálati Iroda- Lakás és helységgazdálkodási csoporttal interneteztem Dr. Tar Andreával ez a szál elhalt, egy idő után már nem is válaszolt. Ismerőst kerestem, de sajnos Ő is lepattant. Mindenki azt kérte hogy a jelzálogjog törlésére az alapot képező vételár kiegyenlítését igazoló dokumentumot csatoljam be. Ezt nem nekem, és nem is édesanyámnak adták ki. A Budai Pál arra sem emlékszik mi volt ez, nem hogy a papírt ide tudná adni. Fizetni nem szeretnék, nem is kérik. Úgy érzem ez a 22-es csapdája.

Adriennka # 2013.10.04. 14:48

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni! Első lakásvásárlásunkat szeretnénk lebonyolítani, hozzáteszem hitel nélkül. Kinéztünk egy szerkezetkész házat, csak a falak vannak víz, villany nincs! Kiderült időközben, hogy a tulaj igen magas összeget kér (10 millió). De hozzáteszem a ház a tulajdoni lapon nem szerepel (nincs bejegyezve) Két db jelzálogjog van rajta (otp), az üres telken, a papírok szerint. Nem szeretnénk egy félig kész házat ekkora összegért megvenni, főleg egy nagyon kicsi faluban. Viszont nagyon tetszik a ház. Nem tudjuk, hogy továbbra is a tulajjal egyezkedjünk vagy próbáljuk meg megkeresni a bankot. Bármilyen tanácsot meghallgatunk! Előre is köszönöm a segítségüket.

1970 # 2013.08.17. 17:14

Tisztelt Jogi Fórum
Vásárolnék egy ingatlant amelyen banki tartozás van.A tulajdonos tartozás összegéről szóló szerződést akar kötni.Ezen felüli összeget zsebbe kellene fizetni.
Illeték fizetési kötelezettség miatt milyen ellenőrzésre illetve büntetésre számíthatunk a NAV-tól.
Köszönöm a választ.

Khk1 # 2013.08.06. 17:45

Tisztelt Jogi Fórum!
Van egy lakásom, amit el szeretnék adni. Rá van terhelve egy összeg a tulajdon lapjára, amit ki szeretnék fizetni a vételárból. A probléma az, hogy a jelzálog egy magánszemély általi, fix összegű, kamat nincs rá. Ő azt mondja, hogy nem kéri a pénzt, így törölni sem tudom a földhivatalnál.
Milyen lehetőségek vannak ilyenkor?
Hallottam, hogy bírósági úton is lehet kérni. Ennek mi a módja, és kb. mennyi ideig tart?
Köszönöm a választ.

Khk1 # 2013.08.05. 17:25

Tisztelt Jogi Fórum!
Van egy lakásom, ami jelzáloggal terhelt.
A jelzálog egy magánszemély által bejegyzett, fix összeg, kamat nélkül.
Ezt a lakást most eladnám, a vevő a teljes árat kézpénzzel fizeti.
A jelzálogot kifizetném, de azt mondja az illető, akinek a nevén van, hogy nem fogadja el, és nem adja a törlésre az engedélyt.
Mit lehet ilyen esetben tenni?
Hallottam, hogy a bíróságtól is lehet kérni, hogy ki tudjam fizetni.
Sajnos, nem túl jó a jelzálog jogosulttal a kapcsolatom, de a vevő már vár, hogy szerződést kössünk.
Köszönöm a választ.

Köszönöm

lencsike1980 # 2013.07.31. 07:34

Tisztelt Jogi Fórum!

Édesanyám a családi házukra 2006-ban vett fel jelzáloghitelt. Tragikus módon 2008-ban elhunyt. Édesapám és bátyám vállalkozása csődbe ment, egy ideje fizetési problémájuk van a hitellel kapcsolatban. Svájci frank alapú hitelről van szó; optimális esetben sem kerül visszafizetésre az összeg, még akkor sem, ha (remélem így lesz) édesapám 80 évig él.
A kérdésem, hogy le tudok-e mondani az örökölt anyai részről? (Esetleg ajándékozással.) Nem szeretném, ha egyenes ágon annak idején rám, illetve majdan kislányomra szállna a tartozás.
A másik kérdésem, hogy édesapám részérő felvett személyi kölcsönök örökölhetőek-e?

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

monalisa1 # 2013.06.20. 10:12

A vevő tegye a pénzt ügyvédi letétbe amíg meg nem kapja a lakáskulcsot, így mindkét fél nyugodtan alszik.

Zöldövezeti11 # 2013.06.20. 08:34

Érdekes kérdések V zolitól:

hogy elkezdhetem-e a birtokbaadást, teljes vételár átvételt ...
Hát én a birtokba adással várnék, viszont ha felajánlják a vételárat, azt azért elfogadnám.

A másik naiv kérdés : kit terhel az ingatlan átírás költsége ?
Hát aki ügyvédet fogad, ill. akinek érdeke az átírás.
Na vajon kinek ? Az eladónak ? Miért, neki az érdeke az ellenérték megkapása, a vevőnek az érdeke, hogy a nevére írják azt az ingatlant !!

Sherlock # 2013.06.20. 06:34

Nincs összefüggés a kettő között, el lehet kezdeni. Más kérdés, hogy érdemes-e.