Társasházak jogásza!


MajorDomus # 2017.10.21. 17:47

A te esetedben csak a lakás eladásakor,ha a vevő hitelből fizeti ki,és a vevő bankja kéri.

A ház részéről például pályázat benyujtásakor,hitelfelvételkor.

nytanár # 2017.10.21. 17:12

TISZTELT TÁRSASHÁZAK JOGÁSZA!
ÚGY TUDOM, HOGY A TÁRSASHÁZI ALAPÍTÓ OKÍRAT NAGYON FONTOS DOKUMENTUM A TÁRSASHÁZ SZÁMÁRA. MILYEN ESETEKBEN, ELJÁRÁSBAN, MILYEN INTÉZKEDÉSNÉL KÉRIK A BEMUTATÁSÁT?
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZT

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.21. 05:54

Tht.
5. §
(2) A társasházat az ingatlan valamennyi tulajdonostársa vagy az ingatlan tulajdonosa, mint egyszemélyi alapító, alapító okiratban kifejezett alapítási elhatározással létesíthet.
(5) Az alapításhoz a társasháztulajdonnak az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzése is szükséges. Az alapító okiratot az ingatlan-nyilvántartási iratokhoz kell csatolni.

nonolet # 2017.10.20. 22:55

MajorDomus

"Az almérő bekötésének engedélyezésére az jogosult,
aki a főmérő gazdája,esetünkben a közös képviselő."

Hát nem ő a gazdája ...
A társasház a főmérő tulajdonosa.

A közös képviselő pedig csak egy bérlő ott!
Mivel a lakás amiben lakik az a magyar állam tulajdona.
(elbukta a hitelét azért van így)

Azaz a házban a közös képviselő" valójában
egy senki tulajdoni és szavazati szempontból.

Kivéve persze: ha netán van egy meghatalmazása a vagyonkezelőtől az általa bérelt lakás ügyeire,
de ezt azért erősen kétlem.

Szóval: vélhetőn NINCS IS szavazati joga!
Döntési joga meg ugye végképp nincs
(nem tulajdonos, nem meghatalmazott)
közös képviselőként...

Csak okoskodik erősen.

-

Abban sem vagyok igazán biztos, hogy
ő legálisan közös képviselő ott... még.

grecso # 2017.10.20. 21:38

köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.20. 21:10

Az alapító okiratot minden tulajdonosnak alá kell írnia.

grecso # 2017.10.20. 20:26

Kedves Mindenki!
Egy helyrajzi számon több épületből álló, hatlakásos, osztatlan közös döntött úgy informálisan, hogy társasházzá szeretne alakulni. Az egyik tulajdonos elhunyt. Meg kell várnunk a hagyatéki eljárást, vagy elindíthatjuk a folyamatot enélkül is? (50% feletti a tulajdoni hányadunk.)
Köszönöm a segítséget.

MajorDomus # 2017.10.20. 18:04

A közös képviselő nem minden esetben ért annyira hozzá. Ha ráadásul ott se lakik, még különösebb érdekeltsége se nagyon sok van benne.

Akkor nem alkalmas a feladatára!
Hogyne lenne érdekelt,mikor az összes különbözet a főmérőre van kiterhelve. Azt a közös költségből kell kifizetni.

Rózsika azt szeretné,amire nincs lehetőség,hogy a mellette vagy felette lakó lakás vizórájának almérője legyen.

Az almlérő bekötésének engedélyezésére az jogosult,aki a főmérő gazdája,esetünkben a közös képviselő.

MajorDomus # 2017.10.19. 20:26

Nem. Elötte kellett volna körülnézned!

Egyébként mint irtam már,vizóra ikresités nincs!

rozsika101 # 2017.10.19. 19:34

T. Nonolet a 4 lakásból 1 lakás a vagyonkezelőjé,a többi 2 lakás tulajdonosé,nem besszéltem velük , de a közös képviselő azt mondja,nem engedik az ikresitést Ök sem,sem a hitelessitett vizóra felszerelését.A negyedik lakás az Enyém.Avizmüveknél megkérdeztem társasházi lakásnál kérik a többi tulajdonos hozzájárulását.Ha tényleg nem engedik ikresitést vagy a hitelesitett vizóra felszerelését akkor ez ellen lehet-e valamit tenni Rózsika 101

nonolet # 2017.10.19. 12:08

Ha valóban nem egyeznek bele akkor mit lehet tenni.rózsika 101

Nem figyelsz....

Nem az ő belegyezésük kell, hanem a TULAJDONOSÉ!
(azaz a vagyonkezelőé)

Őket meg sem kell kérdezned.

Lilla315 # 2017.10.19. 09:56

Tisztelt Szakértők! Lakásszövetkezetünknél a felügyelő bizottság elnöke, majd az igazgatóság elnöke is lemondott (így az igazgatósági tagok és fb. tagok tisztsége is megszűnt). (Nincs összeférhetetlenség, nincs probléma az üzemeltetéssel. Rendszeresen kiszúrták/szúrják autóik kerekeit, biztonsági lakásajtójuk zárjába pillanatragasztót nyomnak, kutyaürülék kerül a lábtörlőre, stb. Egyszerűen eddig bírták, főleg anyagilag – feladatukat havi bruttó 20 ezer forint tiszteletdíj ellenében látták el…)
Az új tisztségviselők megválasztásáig, illetve 90 napig ügyvivő tisztségviselőként ellátják feladatukat. Pályázatot írtak ki az üzemeltetésre. Mi a teendő, ha a pályázat sikertelenül zárul és letelik a 90 nap? Utána ki üzemeltetheti a lakásszövetkezetet? A lemondott tisztségviselők 90 nap után is kötelezhetőek az üzemeltetésre?

rozsika101 # 2017.10.19. 09:27

T sazkértök. Utánajártam, a gázbevetéshez nem kell ,engedély, viszont a hitelesitett vizmérőhőz,vagy az ikervizmérő kialakitásához ,kell a többi tulajdonos hozzájárulása.Szeretném mérhetővé tenni a lakás vizfogyasztását,és szeretném a lakásomat rákötni a szenyvizcsatornára.Ha valóban nem egyeznek bele akkor mit lehet tenni.rózsika 101

MajorDomus # 2017.10.18. 18:38

.A lakásban nincs hitelesitett vizóra,nekem azt mondták tartalmazza a korlátlan vizfogyasztást.

Ez hülyeség. A lakásodra vizóra nélküli közös költség van megállapitva,amiben még azt a vizet is kifizeted,amiben annak idején a báb megfürösztött!
Mielőbb szereltesd be a vizórát!

ehet ilyet, hogy a lakásom telefonján felhiv,hogy mikor viszem el a közös költséget.

Hogyne tehetne,ha ismeri a számodat,és még nem fizettél a hónapban!

A másik kérdésem ,kérhetek -e mint uj tulajdonos a befizetett közös költségről elszámolást azonnal,

Nem. Nyugtát kérhetsz,sőt köteles adni!

vagy kérhetem-e hogy hivjon össze közgyülést és azon kell elszámolnia?

Ezt minden év május 31-ig köteles megtenni,korábban nem.

Előbb melegedj meg a házban,utána kezdj el kekeckedni,vagy még akkor sem,mert elég keserves életed lesz a házban,ha már az első héten magadra haragitod a közös képviselőt.

A választ előre is köszönöm rózsika 101

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.18. 05:24

Miért kellene hozzájárulnia?

rozsika101 # 2017.10.17. 19:49

T. Szakértők. Vásároltam egy társasházi lakást,a közös képviselő ellenségesen fogadott,mert megakarták szerezni a lakást az előző tulaj édesanyjától,eltartási szerződést akartak kötni.Felujitásra leszz szükség gázbevezetés,csatorna stb..Ha a közös képviselő nem járul hozzá mit tehetek?rózsika 101

rozsika101 # 2017.10.17. 19:18

Köszönöm a választ. Most vettem IX.30.-án.Nekem van lakásom egyszer voltam,nem volt otthon,most akartam elmenni,de felhivott a lakás telefonszámán,minősithetetlenül viselkedett,mert a közösköltséget még nem vittem el.Az előző tulaj fia azt mondta,hogy a hó közepén jó ha kifizetem. a közös képviselő azt mondta hó elején kell fizetni.Amugy is egy pohár vizet se használtunk el.Se szemetet nem dobtunk be.A lakásban nincs hitelesitett vizóra,nekem azt mondták tartalmazza a korlátlan vizfogyasztást.Tehet ilyet, hogy a lakásom telefonján felhiv,hogy mikor viszem el a közös költséget.A másik kérdésem ,kérhetek -e mint uj tulajdonos a befizetett közös költségről elszámolást azonnal, vagy kérhetem-e hogy hivjon össze közgyülést és azon kell elszámolnia? A választ előre is köszönöm rózsika 101

MajorDomus # 2017.10.17. 18:40

Az szmsz határozza meg,általában tárgyhó 15-ig kell befizetni.

Attól függ,mi dugult el!
Ha a közös vezeték,akkor a társasház gondja,ha a mosogatód akkor a tied.

De miért nem a közös lépviselődet faggatod? Még nem is jelentkeztél be nála?

kérdésem a közösköltség tartalmazza a korlátlan vizfogyasztást,és a szemétszállitást.

Korlátlan vizfogyasztást?????

Kizárt dolog!
Nincs vizóra a lakásban?

Azon keresztül korlátlanul fogyaszthatsz a saját költségedre.

rozsika101 # 2017.10.17. 18:26

T. fórum.
Vásároltam egy társasházi lakást.Milyen előirás van a közösköltség megfizetésére hónap elején kell megfizetni?.A másik kérdésem a közösköltség tartalmazza a korlátlan vizfogyasztást,és a szemétszállitást.Ha lakásban dugulás van azt kinek kell megjavitatni? a Választ előre is köszönöm Rózsika 101 T Fórum

MajorDomus # 2017.09.27. 19:06

Arra majd fizeti a késedelmi pótlékot,meg a kamatot,és a végrehajtási költségeket.

Ha el nem árverezik közben.

nonolet # 2017.09.27. 17:48

Ő a tulajdonos?
Igen >> szavazhat.

-

A tartozása egészen más téma...

1Érdeklődő # 2017.09.27. 16:15

Kedves Társasházi Ügyvéd!

Ha valaki ajándékozással Társasházi közös albetéttulajdonból tulajdonrészt szerzett több mint 1 éve úgy, hogy se az "ajándékozó" régi tulajdonos, se az ajándékozott "új" tulajdonos nem jelentette be a tulajdonos váltást a TH közös képviselője felé, utolagóssan derült ki a tulajdonváltás, tulajdonrésze után se a régi se az új tulajdonos nem teljesítette a TH tvben vagy SZMSZ-ben előírt kötelezettségét, akkor az új tulajdonos szavazhat olyan ügyben ( felújítások) amire fizetési kötelezettségét nem teljesítette?
Üdv: 1 Érdekődő

MajorDomus # 2017.09.23. 16:29

Mindössze annyi,hogy az alapitó módositáshoz 100 % hozzájárulás kell! Mind ott lesz? Kétlem. Igaz,kis házban ez még megoldható!

drbjozsef # 2017.09.23. 16:02

A vevőd egyébként tud erről az egészről? Mert a legegyszerűbb is, meg a legkorrektebb is az, ha módosítjátok az adásvételit. Ne érje meglepetés, és neked se kelljen nyolc éven keresztül bíróságra járkálnod.

office1 # 2017.09.23. 10:25

Elvileg mindenki ott lesz, nincsenek sokan, egy kisebb társasház. Milyen aggályod van?