Társasházak jogásza!


MajorDomus # 2017.04.21. 23:02

Lehet késő van,de nem látom a fuckfinn hozzászólását?

Immaculata # 2017.04.21. 16:44

:) Kedves jelenet lehet, amikor kiülnek a komódra a folyosón.

Immaculata # 2017.04.21. 11:19

Ha jól tudom szabálysértés a tűzoltási felvonulási útvonalon bárminemű dolog tárolása.

MajorDomus # 2017.04.20. 22:09

Erre van kitalálva a fali elosztó doboz!

Szomorú örökös # 2017.04.19. 18:10

Zoltanuss

Az a gond, hogy ha a közös áramot lekapcsolod, akkor egyből észreveszik, mert elmegy vele általában a lépcsőház világítás, kaputelefon, TV adás is, sok esetben az internet is, mert ugyebár sok helyen az is a TV-szolgáltatótól jön és aki otthon van, az egyből megy és keresi az okát. Ez csakis akkor működik, ha egyedül azt az egy-két tárolót tudod áramtalanítani valahogy, mert az lehet senkinek sem fog hiányozni napközben.

Zoltanuss # 2017.04.19. 17:30

Értem, tehát a fagyasztó a közös áramról fogyaszt

Ha ez a probléma, akkor eccerű az orvoslás : Áramszünetet kell előidézni - lehetőleg olyankor amikor az észlelés valószínűsége kicsi. Majd rájön az illegális fagyasztós, hogy a buli nem jó számára.

Szomorú örökös # 2017.04.19. 16:45

raffer mama, az a baj, hogy minimum hetente egyszer mindig olvasni lehet tőled ugyanazt és már kezd egy kicsit uncsi lenni. Nem akarsz esetleg lemezt cserélni? Vagy esetleg ennyire megakadt a lemez? Hát akkor esetleg magát a "lemezjátszót" kellene cserélni nálad. :-D

Szomorú örökös # 2017.04.19. 16:44

raffer

Köszi, de a te "melegségedből" köszönöm, nem kérek, azt meghagyom Terry Blacknek.
Köszönjük, hogy nemi identitásodat megosztottad velünk! :-)

Szomorú örökös # 2017.04.19. 16:25

raffer

Nagyon nehéz itt normálisan élni

Nekik sikerül, hidd el! Lehet, hogy nem is velük van a gond! :-)

Szomorú örökös # 2017.04.19. 16:24

raffer

Nyilvánvaló hogy a túlárazásokba beépitik a saját részre csináltatott iparosmunkákat is. És mit tudok tenni? Jelentgessek ide-oda?

Csakis ez számodra a járható út.
Az, hogy itt leírod, semmilyen szankcióval nem jár. Max. ha nem igaz, akkor nagy nyilvánosság előtti rágalmazás esetét alapozza meg, amiért aztán még a végén bíróságra is kerülhetsz. ;-)

Szomorú örökös # 2017.04.19. 16:22

raffer

most például a közösképviselet takaritó vállalkozója direkt kihagyta a mi emeletünk takaritását

Apaaaaaaaaaaaaa, kezdőőőőőőőőőőőőőődiiiiiiiik! :-D

Immaculata # 2017.04.19. 11:57

Értem, tehát a fagyasztó a közös áramról fogyaszt.

Hát igen, arcátlanság.

Immaculata # 2017.04.19. 11:57

Értem, tehát a fagyasztó a közös áramról fogyaszt.

Hát igen, arcátlanság.

Zöldövezeti11 # 2017.04.19. 10:09

Új fejlemény: a közös tulajdonú pincetárolókból 2 helyiséget lezártak egyesek, akik ott őrzik a lomjaikat illetve fagyasztládáikat.

Ez nálunk is előfordul !
Annyi különbséggel, hogy áram nincs a pincében !

drbjozsef # 2017.04.19. 08:18

Kiírod egy papírra az ajtóra, hogy be szeretnél menni a közös helyiségekbe, ezért ide és ide hozzák a kulcsokat. Vársz három napot, osztán levered a lakatokat.
Mondjuk előtte kérdezd meg a közös képviselőt mit tud a dologról, mert akár ki is bérelhették a társasháztól. Nyilván nem túl valószínű, de egy próbát megér.

MajorDomus # 2017.04.18. 20:57

Dezső

Azért sajnos,mert az ügyeletes hülye ellen nem tudok fellépni,aki pokollá teszi a ház életét.

elfmage999 # 2017.04.17. 07:47

Komoly kérdés, mert felmerül hogy ha képviseletemben kalandba keveredik akkor azt azért én is élvezni fogom vagy csak ő?

Immaculata # 2017.04.16. 11:11

Ez olyan, mint az ügyvédi képviselet. Ha leültetnek Téged ültetnek, és a jó magaviseletet Neked kell tanúsítanod, nem az ügyvédednek.

ragyasdezso # 2017.04.16. 10:47

"birtokvédelmi ügyekben nem illet meg bennünket képviseleti jog. Sajnos!"

Miért sajnos! Még az kellene, hogy az ügyeletes hülyéket is nekünk kellene védeni!

Szomorú örökös # 2017.04.15. 05:24

raffer

Nem tudom, miért muszáj neked minden nap bunkó személyeskedő hozzászólásokkal teletömni a fórumot. Úgy gondolom, hogy lehet anyucinál otthon próbálkozni. Ja, hogy ő már kidobott ezért? Hát így jártál öcsi! Szállj inkább magadba és sürgősen változtass stílust! Addig viszont élni fogok minden egyes ilyen stílusú hozzászólásodnál az „alkotmányos jogommal”! ;-)

MajorDomus # 2017.04.14. 21:09

Nem megy.
Birtokháboritás tipikus esete. Jegyző.

Szomorú örökös # 2017.04.14. 05:19

raffer

azért képviselő hogy képviseljen

Téged lassan már egy közös képviselő sem képvisel szívesen, sőt, már a kedves lakótársaid is elhatárolódnak tőled otthon a házadban a közösségellenes uszító magatartásod miatt, nem veszed észre? Egy biztos, téged ismervén én is ezt a megoldást választanám, ha muszáj lenne veled egy házban laknom. :-D

MajorDomus # 2017.04.13. 19:34

Ebben az esetben nem!

A birtokvédelmi ügyekben nem illet meg bennünket képviseleti jog. Sajnos!

matthiasi # 2017.04.13. 15:18

mosza !

Valaki a tyúkszemedre lépett , hogy jajjongsz ??!!

matthiasi # 2017.04.13. 15:17

És a vita tárgya : a  
II.
 
KÖZÖS TULAJDONBA KERÜLŐ VAGYONRÉSZEK -ből
4. Külső ivóvízvezetékek a külön tulajdonú leágazó vezetékig, illetve   mérőhely kiképzésig, a közös víz-aknával együtt. A telek jobb oldalán. A vázrajzon A val jelölt  részen.
A V. 1 -nél A közöstulajdonban lévő részek mindig  korlátozás nélkül hozzáférhetőek, ellenőrzés, mérőállásleolvasás és hibaelhárítás céljából. Különös tekintettel a   II./ 4 .pont alatt felvett létesítményre mivel az nyomorult vízakana az egyik részen van és közös tulajdonú nem hinném, hogy a másik tulajdonos társ jóindulatán, kegyességén, szívességén múlhat az hogy ő megengedi vagy sem. ha ez nem kerül be az alapítóba, akkor nem lesz aláírás és nem lesz elválasztó kerítés. Mivel ez az irat 2016 okt. ban készült egy jövőbeni valamire.
Más :
láttam ha nem is sok, de pár al.okíratot ... nem 2 lakásos házra, hanem 35 - 55 lakásosra. Bizony ott nem voltak ilyen fontoskodva kirészletezve a lakások egyes helyiségei nm -re. Annyi volt : lakás 46 nm alapterülettel, 5 helységgel , és slusz.
A Szilvi ügyvédnő sokat akart írni. Amúgy a félkész házat nem látta, hanem a számítógépéből varázsolt elő egy sablont.
Ennyi egyenlőre !!