Társasházak jogásza!


MajorDomus # 2015.08.04. 20:26

Nem is kicsit.

Szodizs

Egy hónapig sem lennél közös képviselő
ilyen szerep tévesztéssel!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.04. 18:50

Kicsit tévedésben vagy. A közös képviselő nem érdekeket képvisel, hanem a képviseletre szoruló társasházat.

szodizs # 2015.08.04. 18:46

MajorDomus..Ha én közös képviselő lennék a társasház tulajdonosi többségének érdekeit próbálnám képviselni. Vagyis minden eszközzel megpróbálnám élhetővé tenni a tulajdonukat. Van több jogszabály, amire hivatkozva hetente lehetne bombázni levelekkel, felszólításokkal. Pl. odamennék és becsöngetnék és felszólítanám, hogy tartsa be a társas együttélés szabályait, ne zavarjon másokat a tulajdonának a birtoklásában, használatában. Felszólítanám, hogy a lakást használja rendeltetésszerűen...lakásnak. Szorgalmaznám és nem akadályoznám az szmsz és a házirend elkészítését. Szabálysértést indittatnék ellene, mert a ház bejáratánál vagy a kapu alatt iszogatnak, dohányoznak az odacsődített hajléktalan barátaikkal, megjegyzéseket téve a közlekedni merő lakókra. Közgyűlést hívnék össze és őt is meghívnám, hog szembesüljön azzal, hogy egy egész házat terrorizál a 25 macska szagával, közben több százezer ft közös költség tartozása van. stb...

MajorDomus # 2015.08.03. 21:56

Egyik sem. Korszerűsítés.
Nem. A felhasználás előtt, közgyűlési határozattal.

Törvény a Lakástakarék penztarakrol

GyAngéla # 2015.07.31. 18:07

Tisztelt Társasházi jogász!
Azt hittem, hogy pillanatok alatt megtalálom a kérdésemre a választ a neten, de nem így történt.
A következőket szeretném megtudni:

  • a társasház homlokzatának hőszigetelése állagvédelem-e, vagy rendes gazdálkodás körét meghaladó kiadás?
  • társasháznak, lakástakarék nyitásával egyidejűleg meg kell-e, meg lehet-e határoznia azt, hogy a majdani felhasználható összeget mire fogja elkölteni. (gondolok itt arra, hogy cserélődnek a lakók, más feladat aktuálisabbá válik) ha igen, hol találom az erre vonatkozó szabályzatot?

Köszönettel:
Angéla

MajorDomus # 2015.07.29. 20:15

Kérdés, válasz nélkül.
Szodizs?

Te mit tennél?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.28. 21:49

Ez kérdés? Statárium, felkoncolás. Lesz itt rend!

MajorDomus # 2015.07.28. 19:36

hol?
Mint iírtam, birtokhaboritás ügyekben nem járhat el, ez nem bírósági ügy.

Na most ha az önkormányzat és az ÁNTSZ nem mer lépni, akkor mit vársz a közös képviselőtöl.? , akinek nincsenek eszközei sem, mint az előbbi két szervnek.

Megforditom :
te mit tennél, ha te lennél a közös képviselő?

szodizs # 2015.07.27. 22:14

MajorDomus sztem nincs teljesen igazad. Egy egész ház levegőjét szennyezi a 25 vagy már több macskájával...és állítja, hogy nem büdös, sőt felvonultat különböző állatvédő szervezeteket akiknek már rég eltompult a szaglásuk. Az Ántsz-s nő és a jegyző embere is kiájult a házból.Csak a sok defektes állatvédő miatt nem mernek lépni, félnek, hogy a sajtó megrángatja az önkormányzatot. Azt gondolom, hogy ha a lakók (akinek az udvaron kívűl egyéb szellőztethetősége nincs) joggal várják el a közös képviselőtől, hogy képviselje a közösség érdekét.

MajorDomus # 2015.07.27. 21:30

Akkor társasházi rendőrt kell szerződtetni.

A képviselő dolga a társasház üzemeltetésével kapcsolatos feladatok ellátása. Nem a renitens szomszédok fegyelmezese. Nem rendőr, nincs,, fegyelmezesi ,, és hatósági jogköre.
Ha a te gyerekedre mer rászólni, akkor meg az a gondod, hogy lehet az ilyen alakot kirugni, aki a ház dolgai helyett a lakókat,, zaklatja,,.

Ti közösen, inditsatok havonta birtokhaboritás eljárásokat, vagy a tulaj unja meg előbb vagy a Jegyző.

szodizs # 2015.07.27. 07:53

Azért azt még hozzátenném: nem nevezném szomszédvitának azt ami egy 45 lakásos házat sújt + a szomszédos házzal közös udvarunkon a szomszédházban lévő lakások egy részét is!

szodizs # 2015.07.27. 07:40

Nem a birtokvédelmi eljárásban várunk el segítséget. Hanem a renitens lakó fegyelmezésében. De ez nála abból áll, ha panaszt teszünk a folyosókra kihelyezett lomok miatt, akkor a neten emilben mindenkit megfenyeget a tűzoltókkal, de csak az egyetlen 25 macskás lakóknál vannak kihelyezve lomatalanításból beszerzett babakocsik, raklapok, miegyéb. Ja és az említett lakónak nincs internete. Ha panaszt teszünk, hogy a kapun nem tudunk bejönni, mert isznak, dohányoznak csapatostul a kapu elött és alatt, akkor kihelyez darabonként 9-10 ezer ftért tilos a dohányzás táblákat. Nem hiszem, hogy ha odamenne és becsöngetne, hogy rakjanak rendet, holnap ellenőrzi..nem lenne -e hatásosabb. Vagy pl.Szabálysértési eljárást is indíthatna a szociális együttélés szabályait megsértő tulajdonosok ellen. Ha én elkezdenék pipiket nevelni vagy disznót az udvaron vagy a lakásomból malac ólat létesítenék, biztosan nem úsznám meg. Pedig azt sem tiltja a törvény.

MajorDomus # 2015.07.26. 20:11

Ebben igaza is van.
Más kérdés, hogy nem békebiró, nem feladata a szomszéd vitákat eldönteni, viszont ő van abban a helyzetben a hogy a többség érdekében fel tud, és fel is kell lépnie.

Sajnos a birtokvédelmi eljárásban nem illeti meg a képviseleti jog, ez sokszor nekem is hátrányos.

szodizs # 2015.07.26. 18:36

KBS. Mire gondolsz?
MajorDomus A közös képviselőnk elzárkozik az ügytől, mondván ő nem hatóság, semmi dolga ezzel.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.26. 08:06

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy tudod, mit jelent az a fogalom, amelyet használsz.

szodizs # 2015.07.26. 07:56

MajorDomus!

A héten megkaptuk a birtokvédelmi második bírságát is. Az elsőt átadta az önkormányzat a NAV-nak, behajtásra. Természetesen nem fizetnek, a macskák száma nemhogy csökkenne, hanem nő! És persze ŐK önfeledten szellőztetnek...mi meg fuldoklunk 512 napja. Ennyit a magyar jogbiztonságról.

szodizs # 2015.07.26. 07:53

És honnan vezessem a klimát? (ha lenne is rá pénzem) Ugyanis nincs egy talpalatnyi hely az épületben, ahol nem csípi a szemünket a macskabűz! És akinek nincs pénze a klímára? Mert élnek itt diákok, nyugdíjasok, családosok.

MajorDomus # 2015.07.13. 21:02

Tartsatok,, közgyűlést,,

Dragon1977 # 2015.07.10. 12:35

Köszönöm a hozzászólásokat. Utána nézek a Ptk-ban.

MajorDomus # 2015.07.09. 22:09

Szodizs

Magyarországon nem lehet a fejekre hatni, csak a zsebekre.

Tegyetek bejelentést az ÁNTSZ nek,
A bírságok majd rábirják a változásra.

Ma is 30 fok van a lakásomban, mert nem tudom 5 percre sem átszellőztetni. majd 24 óra eltelt a vihar óta, én még mindig itt izzadok a lakásomban :(
Milyen megoldást tudtok?

Klíma!

szodizs # 2015.07.09. 11:05

Tudom. A birtokvédelmi a jegyző hatásköre, de ő csak büntet. Ettől a szag még nemszűnik meg, csak az önkormányzatnak folyik be a büntipénz, mi meg szagoljuk. Most komolyan..ma Magyarországon nincs semmilyen eszköz? Ma is 30 fok van a lakásomban, mert nem tudom 5 percre sem átszellőztetni. majd 24 óra eltelt a vihar óta, én még mindig itt izzadok a lakásomban :(

Milyen megoldást tudtok?

MajorDomus # 2015.07.08. 22:40

Ptk

A közös tulajdon.

ObudaFan # 2015.07.08. 16:40

Tarsashazi mukodes eseten ezt valoban a tarsashaz hajthatja be. Igy pedig azok a tulajdonostarsak indithatnak fizetesi meghagyast, akiknek a rovasara az illeto gazdagodott.

Dragon1977 # 2015.07.08. 12:54

A gond most aktuálisan az, hogy a közös fő vízmérőn van vagy 100 köbméter víz, aminek nincs gazdája. Ezt 4 lakó még kifizetné, de az ötödik már hallani sem akar róla. Továbbá a közös terület használata (átjárhatósága) is vitás kérdés. Probléma a kutyatartás és a saját területek is (az 5. szomszéd nem hajlandó elfogadni a kialakult és egy per által már megerősített telekméreteket).

Tehát ezeket szabályozza valami? Ennek a közös tulajdon szabályozásának a Ptk.-ban tudok utánanézni?

Köszönöm.

MajorDomus # 2015.07.07. 21:50

Szodizs

Nincs dolga.

A birtokvédelmi eljárásban a képviselő nem járhat el a tulajdonos helyett.