Társasházak jogásza!


aztapaszta # 2013.06.19. 12:38

Szia

90 lakásos társasházban lakom tulajdonosként. Lenne pár kérdésem:

  • lépcsőházban szabad dohányozni?
  • zárt udvarunk van, amin autóbeállási helyeket jelöltek ki,ezért éves használati díjat kell fizetni

a közösktg és a fűtési ktg-en felül (csak azoknak akiknek van ilyen helyül)
kérdés: rendszeresen beállnak a helyemre, én meg az utcán parkolhatok mit tudok tenni?

  • fényképezni szabad ezeket az autókat?
  • rendőrség intézkedhet magánterületen belül?

Vagy mit tehetek?

Előre is köszönöm

Mufurc_nagyon # 2013.06.19. 05:16

Kedves Skata87!

A közös tulajdonban lévő ingatlanon bármely tulajdonos elvégeztetheti a szükséges javítást.
Előtte értesíteni kell a tulajdonos társakat (képviseleten keresztül)
Az elvégzett javítás ellenértékére jogszerűen tarthat igényt a megrendelő.

Csak pénz kell és türelem. Valamikor majd visszakapja a számla ellenértékét (fizetési meghagyás, végső esetben per)

A javítás kezdeményezésének elmaradása miatt hűtlen kezelés miatt feljelentés a területi rendőrkapitányságon ismeretlen tettes ellen, mert nem tudni kinek a kötelessége lett volna a javítás elmaradása.

Az okozott kár az állandóan működő világítás plusz költsége. A Ptk. alapján követelhető kamat a javítás összege után;-)

A bizonyíthatóság miatt minden infó tértivevényes levélben. Ennek költsége is követelhető;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2013.06.18. 19:02

A szövetkezet elnökéhez

Skata87 # 2013.06.18. 09:00

Üdv!

Arról érdeklődnék, hogy ha a társasházunkban hónapok óta nem jó a világítás, vagy folyamatosan ég, vagy egyáltalán nincs világítás, és többször, többen szóltunk ez ügyben a lakásszövetkezetnek, de nem tesznek semmit, sőt minket, a ház lakóit gyanúsítgatják azzal, hogy kiékeljük, hogy hülyének nézzük őket, kihez lehet még fordulni? Ugyanis a villanyszámlát fizetjük, ami ugye nem kevés, főleg, mikor 1 héten keresztül egyfolytában ég éjjel nappal!A választ előre is köszönöm!

ragyasdezso # 2013.06.17. 20:47

Atti66
hogy mást kérdeztél

ragyasdezso # 2013.06.17. 20:46

MD
Mivel a Fütesz a katasztrófavédelem hatósági jogkörébe került,kötelessége jelenteni a hibákat, a katasztrófavédelem meg értesíti a gázszolgáltatót.

Atti66
Én tudom hogy nem mást kérdeztél, de szorosan hozzátartozik a válaszhoz!

MajorDomus # 2013.06.17. 20:12

atti

a korszerüsitésre senki sem kötelezett téged,csak a felülvizsgálat elvégzésére ötévenként.

az más kérdés,hogy ilyenkor derűl ki hogy még, ,Hévíz,, melegítő működik,a lakásban alig 40 éve,ami már életveszélyes.

a kedves tulaj évente cserélgeti a mobilját, de a gáztűzhelye 20 éves és szivárog,a flexibilis cső meg több helyen sérült.

a lényeg,csak a felülvizsgálat kötelező,a korszerüsités nem,de a felülvizsgáló szakemberek felhivják a figyelmet a hibákra is.

Atti66 # 2013.06.17. 19:28

Köszönöm, de nem egészen ezt kérdeztem. Várom másnak a válaszát is.
Előre is köszönöm,

ragyasdezso # 2013.06.17. 19:27

eutherpe

A legutóbbi 30 évben mennyit költöttetek lakásfelújításra?

eutherpe # 2013.06.17. 19:25

Gázfelülviszgálat

Tisztelt Fórumozók!

Sok társasházat érint a gázvezetékek kötelező felülvizsgálata, amely a szolgáltató részéről visszaélésekre ad lehetőséget. Nekünk 2013. december 31-ig eleget kell tennünk a felülvizsgáltatási és korszerűsítési kötelezettségünknek. A tervezők és kivitelezők összesen 100.000,- Ft összegű munkadíjakat kérnek, ami nagyon sok háztartás számára megterhelő.

Érdeklődni szeretnék, hogy melyek a lakók pontos kötelezettségei a felülvizsgálattal kapcsolatosan? Kötelezhetők-e cserékre, szerelési munkálatok elvégeztetésére? A tervezési díjakba van-e beleszólása a lakóknak? Mit lehet tenni a szolgáltató önkénye ellen?

Előre is köszönöm több lakótársam nevében is a segítséget!

ragyasdezso # 2013.06.17. 18:44

Dudi01
Mert a közös költség azt is tartalmazza!

ragyasdezso # 2013.06.17. 18:43

Atti66
Szerintem, ha ilyenbe belevágtok, fel kellene kérni egy ügyvédet, és fizetni neki. Ingyen ebéd néha van, de lehet hogy utána sűrűn kell járni a WC-re!

Atti66 # 2013.06.17. 14:20

Tisztelt Ügyvédek, Fórumozók!

Az alábbi kérdésemre kérném a válaszukat:
Adott egy telek ami egy cég nevén van, történetesen a cégben ügyvezető vagyok.
A telekre építési engedélyt kérünk egy kétlakásos társasház felépítésére.
Az egyik lakást továbbértékesítésre kerül, a másik lakást saját magamnak építeném, az építési engedélyt is a nevemre kérem.
Ill. ezek csak a tervek, érdeklődöm van-e erre lehetőség? ha a cég nevén van a telek lehet- e az én nevemre szóló az egyik építési engedély, Ennek milyen jogi következményei lehetnek? Később társasházzá alakítjuk a kész lakásokat. Még egy kérdés. mennyi ügyvédi munkadíja számíthatok a társasházi szerződést is beleértve.
Előre is köszönöm a válaszukat.
Tisztelettel

Dudi01 # 2013.06.16. 20:57

MajorDomus
Ha nekm válaszoltad "az elbuktátok" én minden hónapban fizetem a lakóház közös költségét, minden a lakóházzal kapcsolatos kiadást vállalok, de a lakószövetkezet irodájának a fenntartását miért kell vállalnom? Az ő takarítószereit, bérüket, villanyszámlájukat, erre szeretnék választ kapni!

MajorDomus # 2013.06.14. 20:00

elbuktátok

a szövetkezet alapszabálya még azt is lehetővé teszi,hogy a nem tag tulajdonosok
akár 30%-al magasabb közös költséget fizessenek.

az,hogy nem vagy tag,nem jelenti azt hogy semmi közöd a ház költségeihez!

Dudi01 # 2013.06.14. 08:25

T Mufurc_nagyon!
Szeretném sürgősen a tanácsát kérni:
Segítséget szeretnék kérni, ami nagyon sürgős lenne! 2011 márciusában kiléptünk a lakószövetkezetből, mert nem voltunk megelégedve a munkájukkal( tatarozáskor mi szereztük a kivitelezőt, anyagot vásároltunk, szaladgáltunk. Ha hiba van, mi keressük a mestert, aztán visszük a számlát hogy utólag fizessenek)Kérésünknek megfelelően töröltek is bennünket a szövetkezeti lakók névsorából. Amikor ezt kértük jeleztük, természetesen a ház felújításának költségeit továbbra is befizetjük az alapba, de bármely más költséget (8 lakás van a házban) számla ellenében a lakásunkra eső részt kifizetjük. Soha egyetlen fillérrel nem tartoztunk, mivel idős emberek laknak itt, szinte mindent mi intéztünk, volt hogy 150000.- Ft-ét vettünk előre anyagot a tetőjavításhoz. Kérdésem a következő: miért kell nekem fizetnem a lakószövetkezetnek havonta 2000.-Ft-ot irodafenntartásra, az iroda takarítására,az iroda villanyszámlájára a lakószövetkezetben dolgozó emberek bérére, ha nem vagyok a szövetkezet tagja. Kérdeztük a jogi képviselőjüket, válasz helyett egyszer jött egy fizetési felszólítás, újra kérdeztünk, azt mondták majd válaszolnak ha ráérnek. Azóta eltelt idő, csend és most kaptunk jegyzői fizetési felszólítást. Nem értem, ha van egy horgászbotom, akkor fizetnem kell a horgászegyesületnek ha nem veszem igénybe a szolgáltatását? Én kiléptem, elfogadták, miért kell nekem Őket és az irodájukat eltartanom? Most ott tartunk, hogy julius 02.-án lesz a tárgyalásunk, mert nem fogadtuk el a jegyzői felszólítást, mivel úgy érezzük igazunk van! Szeretnénk tudni, valóban nekünk van igazunk, van mit keresnünk, vagy ezt most elbuktuk? Köszönöm szíves segítő válaszát!

Mufurc_nagyon # 2013.06.13. 05:31

Ej urak!

Hallották már a faipari marók és aaz egyelő gyalu sivítását.
Általában 10-20 efordulat /perccel pörögnek.

Viccnek sem jó amit leirtak.

Csak töltsenek egy panelben 30 percet ilyen gépektól 1 fallal elválasztva.
A panelban még a szellentés is hallatszik a tizediken, ha a földszinten tört a világra;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ragyasdezso # 2013.06.12. 20:44

A füldugó is hasznos.

MajorDomus # 2013.06.12. 20:32

egy asztalos szerfölött ritkán heggeszt,
tehát nem repülsz. a levegőbe

Aggódószülő # 2013.06.12. 11:35

Kedves Mufurc

Köszönöm a gyors választ, mindenképpen utánajárok a lehetőségeknek. A mosolyszünet sajnos már fennáll. :)

Mufurc_nagyon # 2013.06.12. 08:49

Kedves Aggódószülő!

Területi jegyző->>>>> birtok védelem.

A zaj miatt a területi szabálysértési hatóság feljelentés.

A területi jegyzőnél érdeklődni van é az asztalosnak működési engedélye????

Számítson mosolyszünetre;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Aggódószülő # 2013.06.12. 08:12

Tisztelt Jogászok!

Egy 23 lépcsőházból álló, panelház utolsó lépcsőházának, földszinti lakásának tulajdonosa vagyok. Közvetlenül a lakás alatt van egy pince, aminek nincs utcára nyíló ajtaja. Ebben a pincében tevékenykedik, egy asztalos. Rendszeresen hajnalban érkezik és kezdi a különböző munkálatokat, bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ha csak a dupla vasajtót elkezdi kinyitni, a lakásunkban már nem lehet aludni. Mindemellett meglehetősen nagy mennyiségű faanyagot halmozott fel. Nem egyszer hallottuk már, hogy hegeszt, és nagy teljesítményű gépeket használ. Abban a pincében van a fölötte lévő lakások gázvezetéke, és a vízelzáró csapok is.
Egy alkalommal hajnalban lementem hozzá, és kulturáltan megkértem, hogy ne zörögjön ilyen korán és éjjel, mert pici gyermekünk van. (Most már 1,5 éves). Az eredmény csupán annyi volt, hogy magára zárja a lépcsőházi pinceajtót, így mivel nekem nincs kulcsom nem tudok lemenni. A közös képviselő eddig, nem tett semmit a nyugalmunk érdekében. A kérdésem az volna, tehetek-e valamit hivatalos úton, ez ellen a pinceműhely ellen. Zajos, ha fest azt a lakásban is érezzük, és lehet, hogy felfújom a dolgot, de tartok tőle, hogy veszélyhelyzetet is teremt. Ha bárhol fölöttünk csőtörés történik, csak akkor lehet elzárni a vizet, ha őt előkerítjük. (Tapasztalatból tudom mert beköltözésünkkor két évvel ezelőtt egy fél napot váratnom kellett a vízszerelőket, hogy a lefolyó cseréje előtt el tudjuk zárni a vizet). És annak sem örülök, hogy a gázvezeték közelében hegeszt, sarokcsiszolóval vagdos, bár őszintén szólva azt sem tudom minek ilyen szerszám egy asztalosnak.

Válaszukat köszönöm

Mufurc_nagyon # 2013.06.11. 11:01

Kedves Warlocks!

azonnal

  • fénykép felvételek
  • tanuk

Tértivevényes levélben értesíteni a képviseletet.

  • keletkezett kár mértéke
  • a kártérítés módja
  • kapcsolodó követelések.

Ha nem reagál a képviselet

Helyi jegyzőnél a birtokháborítás miatt feljelentés.

közjegyzőnél előzetes igazságügyi szakértés és fizetés meghagyás.

Feltehetően perré alakul.

Ha van az előzményekről írásos bizonyitéka és tanuja sokat segít.;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Warlocks # 2013.06.10. 09:56

Tisztelt Jogászok!

A következő kérdésem lenne!

A lakásom fél-szuterén,esőzésnél a vízelvezető nem nyeli el a vizet rendesen, ami a ház udvarán van.
Ennek következménye képpen,minden esőzésnél rettegek beázok vagy sem.
A lakógyülésen és a közös képviselőnek jeleztem (már 5. éve),hogy meg kell oldani a vizelvezetés kérdését...de kb semmi nem történik.

A hétvégi esőzésnek köszönhetően most sikeresen beáztam, befolyott a víz.

Mit lépést kell tennem,hogy megoldodjon a problémám.

A segítséget előre is köszönöm!

Mufurc_nagyon # 2013.06.03. 06:00

Kedves George01!

A th. SzMSz beadása a földhivatalhoz, ügyvéd köteles.

Az ügy (szabályozás) részletes ismerete és a tisztelet díj átvétele kötelezi az eljáró ügyvédet a szabályzás jogszabálykövető tartalmáért.

Ha valami nem gömbölyű, akkor nem jegyzi ellen.

Elméletileg;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ