Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni

Patent13 # e-mail 2015.10.30. 13:50

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

De igen, a tulajdonos a tulajdon lapon a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. Mivel tudomásom szerint, több ingatlan is van hasonló helyzetben, hogy az örökösök visszautasítják a tartozások miatt az ingatlant, arra gondoltam, hogy talán ezeket az ingatlanokat, valahol meghirdetik, és lehet rájuk licitálni. Tippeltem, talán van ennek a neten valahol elérhetősége, mint például a NAV árverezés, vagy egyes bankok árverezése. Nem ismerem a folyamatot, hogy ilyenkor amikor az Állam a tulajdonos, hogyan történik az értékesítés, mert 4 év alatt csak megtudott egyezni a bank és a Magyar Állam, hogy mennyiért lehetne megvenni az ingatlant. Lehet, persze, hogy a tulajdonosnak kell írnom, és megtudom a választ.
köszönettel
Drag Irén

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.10.30. 13:03

A tulajdoni lapon nincs rajta, hogy ki a kezelő?

www.kbs-ugyved.hu

Patent13 # e-mail 2015.10.30. 12:50

Tisztelt Szakértők!

A társasházi lakást az örökösök vissza utasították, a tartozások miatt, már 4 éve. Azóta a lakás után a Magyar Állam fizeti a közös költséget. Hol lehet érdeklődni, a lakás megvételéről? Nézem az ingatlan hirdetéseket, de nem találkoztam ezzel az ingatlannal, a közös képviselő sem tud ebben segíteni, hogy ilyenkor hol kerül meghirdetésre az ingatlan, amikor a Magyar Állam a tulajdonos, és több bank is megterhelte a tartozások miatt. Talán a bankoknál kellene kezdeni? A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt-nél?

köszönettel
Drag Irén

MajorDomus # e-mail 2015.09.13. 23:19

Földhivatal
tulajdoni lap és
tervrajz

zsu2000 # e-mail 2015.09.12. 17:00

Tisztelt Szakértők!
Árverésen szeretnék egy jelenleg lakatlan ingatlant megvásárolni. A lakás le van zárva, nem lehet megnézni. Érdeklődtem a végrehajtónál, ő nem tudja megmutatni (megtekintés sem volt). A közös képviselő sem tud segíteni a megtekintésben (azt állítja hogy a tulaj évekkel ezelőtt külföldre költözött...).
A kérdésem az lenne, hogy van-e valami lehetőség hogy elérjem, hogy a végrehajtó bejuttasson a lakásba megtekintésre. (végtére is ha jól tudom neki joga van felnyittatni a lakást amelyet ők árvereznek....de lehet hogy tévedek?) Vagy legalább egy alaprajzot szerezzek valahonnan.
Esetleg kideríthető a tulajdonos elérhetősége?
Köszönöm a választ!

MajorDomus # e-mail 2015.07.25. 22:11

Ez nem változtat a kötelezettségén.

Csuklósbusz # e-mail 2015.07.25. 13:39

Letagadja, azt mondja majd hogy "Ő elköltözött, hát kirabolták, sorry".

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.07.25. 09:26

Ha ilyet tesz, kártérítési kötelezettsége keletkezik.

www.kbs-ugyved.hu

MajorDomus # e-mail 2015.07.24. 22:54

Akár.

Jelentős értéknél viszont már fedezetelvonás is lehet.

Csuklósbusz # e-mail 2015.07.24. 22:24

Tehát ha a tulaj addig úgy dönt hogy neki kell róla a cserép, vagy a falból a vezeték, esetleg a nyílászáró tüzelni akkor nyugodtan megteheti hisz addig a "sajátja"??

MajorDomus # e-mail 2015.07.20. 22:38

Nem az.

Ezért árverezik el.
De addig is be kell tartani a törvényt.

Csuklósbusz # e-mail 2015.07.19. 22:27

Kb két milliót is ér.

Vezetékek is kivannak szaggatva, látszik a kilopott ablakon keresztül. De pl a padlásra is csak fel kéne menni, van-e belőle gerenda kitüzelve stb...

De ha felépítették szocpolra + hitel + NAV tartozás + cégek odaíratva, villany, víz elmaradás stb stb tehát behúzták az államot meg úgy mindenkit egy csomó pénzzel én valahogy fura dolognak érzem hogy ezekután még én egyezkedjek a tulajjal hogy ugyan mutassa már meg...

Ilyenkor már elviekben a végrehajtó lesz a jogok gyakorlója nem?

Meg ha nincs ablak akkor betörés ha én betévedek megnézni azt a házat amit úgy hirdetnek hogy "bármikor megtekinthető'?

De ennyi erővel meg ha beköltöznék akkor meg engem védene a jog mondván már bentvagyok címszó? :-)

De azért az is fura hogyha bemegyek megnézni az betörés, de aki felvette a szocpolt, lopta az áramot, rosszhiszemű hitelfelvételt követett el az meg csak úgy semmiség.

Bori Bori # e-mail 2015.07.19. 20:14

2 millió a kikiáltási ár? Beköltözhető vagy lakott ár? 10 millió teher van rajta? Az miért érdekes?

Az árverési ingatlanok sajátossága, hogy az adós általában nem együttműködő, nem biztos, hogy bejutsz nézelődni. A baráti árért cserébe bíznod kell az értékbecslő által megállapított árban, valamint készülj arra, hogy az elkeseredett adós összevissza firkálja a falakat, kiszedi a kádat a helyéről, mielőtt kilakoltatják. Készülj a legrosszabbra, és akkor nem érhet meglepetés. A helyi négyzetméter árakat biztosan tudod.

Hogy gondolod, hogy bemehetsz bárki lakásába, mikor kedved szottyan? Ez betörés.

Bori Bori
laikus olvasgató, józan paraszt

groszfater@gmail.com # e-mail 2015.07.19. 19:27

2 millióért árverezik, 10 milka van rajta.
és mennyit ér a ház ?

Csuklósbusz # e-mail 2015.07.19. 18:35

Adott egy árverés alatt álló ingatlan. Ki is van téve az mbvk.hu oldalra.

Lakatlan, tulajdonos már rég magárahagyta.

Végrehajtót kértem hogy hogyan lehetne megtekinteni belülről. Hát azt írta hogy egyezkedjek a tulajdonossal, de a kényszermegtekintés pénzbe kerül.

De a tulajdonos nincs sehol, ház üres. Ilyenkor kinek a kötelessége megmutatni??

Vagy ilyenkor bemehetek saját felelősségre?

Kérdeztem a végrehajtót levélben, de erre hogy bemehetek-e nem válaszolt.

2 millióért árverezik, 10 milka van rajta.

MajorDomus # e-mail 2015.07.13. 23:21

Az örökös a halál pillanatában azonnal tulajdonos lesz, tehát vele is meg kell egyezned.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.07.13. 14:02

Nem kell megvárni a hagyatékátadó végzést, de az egész házat nyilván nem tudod megvenni az egyik tulajdonostól.

www.kbs-ugyved.hu

SzMónika25 # e-mail 2015.07.13. 13:45

Tisztelt Fórum!
Házat szeretnék vásárolni de a jelenlegi 2 tulajdonban lévő ház egyik tulajdonosa egy hónappal ezelőtt meghalt,akinek egy leánya van aki apja után örököli a ház részét.Az lenne a kérdésem,hogy a ház vásárlásával meg kell-e várni az elhalálozott hagyatéki tárgyalását,vagy a másik tulajdonossal aki többségi tulajdonos megköthető-e az adásvételi szerződés,ha addig nem lesz meg a hagyatéki tárgyalás?És a halálesetet követően mennyi időre szokott megtörténni a hagyatéki tárgyalás?
Köszönettel: Mónika

MajorDomus # e-mail 2015.05.14. 22:26

Most így sem!

Wildmann # e-mail 2015.05.14. 16:54

féltíz:

Kérjen részletfizetést vagy fizetési halasztást attól akinek tartozik és kérje a végrehajtás felfüggesztését.

Ezt vigye be a végrehajtónak.

A végrehajtótól túl sok dolgot ne várjon. Ha ott kérelmekkel, érésekkel lehetne bármire is menni, akkor soha semmit nem árvereznének el.

Ajanlott honlapok témában: www.adminworld.hu
www.thazak.hu
www.tarsashaziblog.com

Wildmann # e-mail 2015.05.14. 16:53

Krisz24:

Szerintem valami nem stimmel a leírással.

Ha fizetik a hitelt a bank nem csinál semmit.

Arról nem is beszélve, hogy a bankra igen ritkán "száll át" a ház/lakás.

Ott valamit nem jól tudnak. Érdemes lenne papírokkal egy jogászt megkeresni, mert így a kérdésnek nincs értelme, mert olyan elméletileg nem fordulhat elő, amit leírt.

Ajanlott honlapok témában: www.adminworld.hu
www.thazak.hu
www.tarsashaziblog.com

féltíz # e-mail 2015.05.14. 14:36

Kedves Olvasó!

Rezsiköltség tartozás miatt hogyan kerülhető el az ingatlanárverés a végrehajtó irodánál, milyen lehetőségek léteznek (a tartozás kifizetésén kívül)?

féltíz

MajorDomus # e-mail 2015.02.24. 21:34

Hogy,, szállt,, a bankra, ha folyamatosan fizetted?

Krisz24 # e-mail 2015.02.23. 17:47

Tiszteletem!

Szeretném kérni a segítségüket, jogi ügyben. A férjem nevén lévő ingatlanra kölcsön lett felvéve, ingatlan fedezet alapján. A kölcsönt folyamatosan fizetjük, viszont a fennmaradó összeget egyben szeretnénk kifizetni. Tudomásunkra jutott hogy az ingatlan a bankra szált, és árverezésre próbálták bocsájtani, de nem tudták eladni. közben meg a felvet kölcsönt is fizetnünk kell. A kérdésem az hogy a fennmaradó tartozás kifizetése után, az ingatlan a bank tulajdonába marad? Vagy a férjem nevén marad? Ez nekünk kicsit érthetetlen, ezért szeretném megkérdezni hogy mire számíthatunk.
Előre is köszönöm a segítségüket.

Tisztelettel, Krisz24

kovacsbandi # e-mail 2015.02.19. 22:26

Köszönöm.

Akkor most kitől kérhetem perben a lakbért, használati díjat?
Kaphatok egy email címet Immaculata?

Kezdem azt érezni, hogy összejátszott az adós és a bentlakó, azaz az előző tulajdonos.