Végrehajtás alatt árverés előtt ingatlant vásárolni


gerbera317 # 2018.02.25. 22:30

Nekem is érdemes lenne egy érték becslést kérni?
Mire kérnél értékbecslést?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.25. 15:59

Nem jól kutakodtál. Amire hivatkozol, az nem a valóság, hanem a propaganda. (Amely "nem bontotta ki a valóság minden részletét".)

sovi631 # 2018.02.25. 13:15

Tisztelt tagok!
Kérdésem az lenne, ha jól kutakodtam, 2017-es törvény szerint, lakó ingatlan esetében, csak is piaci áron kezdhetik az árverezést,, majd egy év múlva ha nincs eredmény, közös eljárással 90%-ra lehet lemenni.
Igaz e ez? És ki határozza meg a piaci értékét? Nekem is érdemes lenne egy érték becslést kérni?

nonolet # 2018.02.18. 17:07

Szóval van vagy 60 millió tartozás+költség már.

ÁRVERÉSEN
Várható úgy 25-35 millió körüli pénz a végrehajtásból.
(nem tudjuk milyen árak és kereslet van arrafelé)

Marad még 25-35 millió tartozás!
Annak a rá eső fele is 12-17 millió lesz.
Amit kb. élete végéig fizethet, de legalábbis sok évig.
ÚGY hogy még csak ingatlana se lesz...

Kb. jók a számok?

- -

Vagy alkudni kezd, hisz a bank is tudja,
hogy
ebből nem tud kihozni 25-35 milliónál többet.

Erre lehet ráígérni...
Illetve egy új hitellel megtartani a házakat.

Hisz a tulajnak módja van/lesz azokat saját kezűleg eladva a végrehajtásból várhatónál többet keresni rajtuk.

Miközben amíg fizet, addig legalább az ingatlanért fizet!
(amit akár béreb is adhat közben...)

Nem pedig csak a végrehajtásból maradt adósságot törleszti a semmiért.

- -

Elő kell venni a papírt-ceruzát vagy excelt
és végig kell számolni a reális számokkal
a lehetséges forgató könyveket.

Mert jobb kisebbet bukni, mint nagyobbat.

- -

Persze, ha az alkuhoz sincsenek meg a feltételek akkor minden mindegy...

SaireyVMK # 2018.02.18. 15:41

Lehet,hogy az ingatlanpiaci árak növekedése miatt vár még a végrehajtó. Csak azzal nem számolt ,hogy közbe az egyik tulaj majd szépen elkezdi bontogatni a házat.

gerbera317 # 2018.02.18. 12:24

Egyébként pedig nem téged oktattalak, hanem a másik hozzászólót. Az már a te bajod, hogy te is olvastad. Persze, minden csak nézőpont kérdése. Igazából nem bajod, hanem szerencséd...

gerbera317 # 2018.02.18. 12:21

Tehát az összteher több, mint az ingatlanokból várható megtérülés. Akkor nincs miről tárgyalni meg szőnyeg szélére járogatni, akármit is okoskodik a másik hozzászóló. Harmadszor írom le: a végrehajtó tűzzön ki árveréseket. A gyerektartást a bankot megelőzően fogod megkapni.
A végrehajtót pedig kérni kell, írásban. Ha kell, havonta újra és újra.

pamili # 2018.02.18. 12:11

Sajnálom gerbera317, hogy nem vagyok rutinos kérdező ezen a fórumon. Segítségért, tanácsért jöttem ide, nem kioktatásért. A korábbi hozzászólásokban és kérdésekben sem láttam minden esetben konkrétumokat. De íme:
Van egy eredetileg 25 millió Ft-os svájci frank alapú hitel, ami ma kb. 50 millió Ft tartozást jelent a számunkra.
Eredetileg 3 ingatlant és 3 adóst vont be a bank a hitelügyletbe összevonva egy kamattámogatásos forinthitellel. (ami ekkpr kb. 6 millió Ft tartozást jelentett.)
A svájci frankos hitelből kb. 6 millió Ft kerül törlesztésre. 2012. novemberében felmondta a bank mindkét hitelt.
3. adós jövedelméből vont havonta. 2014-ben készíttetett értékbecslést az alábbiak szerint: egyik ingatlan (csház) beköltözhetően 20millió Ft, másik ingatlan (lakás) beköltözhetően 23.400.000.- Ft, harmadik ingatlan kis értékű úgy emlékszem 6,5 millió körülre becsülték.
2016.novemberében a kisértékű ingatlant elárverezték kb. 4,5 millió Ft-ért. Ez volt a három ingatlan közül az egyetlen lakott. Kifejezetten kérvényeztük, hogy a másik kettő, nagy értékű, üres ingatlant árverezzék el. Elutasították a kérelmet. A ház tulajdonosa, a 3. adós néhány hónap múlva ebbe belehalt. Itt elvesztettem a motivációmat. Csak az ő ingatlanját szerettem volna megmenteni, a többi nem érdekel már.
Maradt két üres ingatlan és két adós. Mi tulajdonosai vagyunk mindkét ingatlannak 50-50%-ban. A házon kb. 3,5 millió egyéb teher van, amiből kb. 5-600 ezer Ft a másik ingatlanra vonatkozó közösktg tartozás, a többi a másik tulaj által felvett nem jelzálogalapú hitelek végrehajtási jogai (amire azt mondják, hogy mivel a házasság fennállása alatt vette fel őket, hiába éltünk már külön, a csjt szerint engem is terhel) A lakáson a teher kb. ugyanezek.
Gyerektartás tartozása, amire végrehajtást kértem kb. 1 millió Ft. (egyenlőre ingóságot próbáltak foglalni, pedig azt nem kértem)
Így pontosabb a tényállás.
Kérdésem akkor az, hogy tudom elérni, hogy a végrehajtó kiírja az árverést bármelyik ingatlanra, mielőtt a másik tulajdonos széthordja.
Köszönöm.

gerbera317 # 2018.02.18. 11:26

Valószínűleg így is bukják mindkét ingatlant azzal, hogy valamelyik vételár apára eső részéből a gyermektartás jogosultja részesül először.

Egyébként fölösleges találgatni meg tárgyalásra buzdítva tanácsot adni, amíg azt sem árulja el a kérdező, hogy a tartozásállomány hogyan viszonyul a két ingatlan értékéhez, meg hogy hogyan oszlanak meg az egyes követelések az adós-tulajdonosok között. Inkább arra oktasd a kérdezőt, hogyan kell kérdezni ezen a fórumon!

pamili # 2018.02.18. 11:14

Köszönöm. Én is az árverést látom megoldásnak....de nem értem miért nem írja ki a végrehajtó egyik ingatlanra sem. (máshonnan nem tud érvényesíteni követelést)

nonolet
Köszönöm a tanácsot. Talán a pénzen kívül a többi adott lehet vagy megteremthető....egy fontos dolog hiányzik még: motiváció.
A két nevezett ingatlanban 5 éve nem voltam, egyikhez kulcsom sincs. 160 km-re vagyok tőlük és túlélésért küzdök naponta 3 gyermekkel egyedül. Nem érdekel, ki mikor mennyiért vinné el, nyerne-e rajta vagy sem....csak pontot szeretnék bármilyen módon rá, ha lehetséges.

nonolet # 2018.02.18. 11:05

gerbera317

Ilyenkor az bajom, hogy

ha megindítja végrehajtást és az lefut
akkor tipikusan SOKKAL nagyobbat bukik végül,

mintha
kibulizza a dolgot némi tőke bedobással saját kézbe.

Persze az utóbbihoz kell pár dolog

  • némi pénz
  • jogi-gazdasági és élet/ember alapismeret
  • szervező-meggyőző, prezentáló képesség
  • kitartás

Viszont, aki meg tudja tenni súlyos milliókkal marad vastagabb.

facsiga77 # 2018.02.18. 10:36

A gyerektartás vh jogot még nyomja be az ingatlan másik felére mielőtt árverez a végrehajtó.

gerbera317 # 2018.02.18. 09:41

Arra is tanítsd ki, hogy a bankon kívül a többi végrehajtást kérővel hogyan egyezzen meg, mit kínáljon nekik, hogy azok is beleegyezzenek mindenbe. Kalkuláld ki neki, hány órát kell ehhez telefonálnia, hány kilométert kell utaznia, mennyit kell szőnyeg szélén állnia. Mert ezek ugyanúgy nem hagyhatók ki semmiből, mint a bank. Magyarázd el neki, hogy mindezt a végrehajtó nem fogja kibulizni helyette.
Utána pedig gondolkozzon el rajta, hogy ezekhez képest mekkorka erőfeszítés rávenni a végrehajtót, hogy végre-valahára tűzze már ki azt a k*szott árverést.

nonolet # 2018.02.17. 23:54

HA banknál van, akkor jó a helyzet.
Még lehet alkudozni vele...

"egyébként hitelképesség ugrott....felmondott hiteltartozással indult ez a történet."

Igazából nem számít.
Egy jó ajánlattal, ami
a fizető képességed helyreállását jelenti,
ezen túllép a bank, ha akar.

Persze nem a pultos mancikával kell tárgyalni.
Nomeg részletes meggyőző ajánlat kell évekre előre kidolgozva.
Természetesen ÍRÁSBAN leadva.

Hisz meg kell győznöd a bankot, hogy képes vagy
és leszel kikászálódni a csapdából, ha
a bank is besegít.

- -

Puhatold ki a főembernél, hogy kb. meddig menne el bank az engedményben, ha át alakítanátok a hitelt vele közösen.

Kérj egy időpontot és beszélgessetek.
Ha van esély akkor lehet neki látni
a konkrét részletek kidolgozásának.

Tudod: néma gyereknek, anyja se érti szavát!

pamili # 2018.02.17. 21:26

Köszönöm a válaszokat.
A végrehajtó 2014 óta nem tűzi ki az árverést (ekkor készíttették az értékbecslést) még kérésünkre sem. (bár tudom, hogy ez nem érdekli) Gondolom a többi végrehajtási joggal rendelkezőnek nem indítja el, mert nekik már nem jut úgysem semmi az elszámolásnál.
A banknál van még a követelés.
A gyerektartás szerintem ráterhelhető az ingatlan őrészére, csak nem megoldás. Vagy igen?
Pénzzel látom a kiutat....egyébként hitelképesség ugrott....felmondott hiteltartozással indult ez a történet.
Köszönöm, ha van, aki még tud tanácsot adni.
Másik tulaj "tevékenysége" ellen köszönöm a tanácsokat.

nonolet # 2018.02.17. 17:38

SaireyVMK

Azonban így alighanem TÖBB tartozás marad még fenn.

Mintha
Az alább alkut megköti, némi tőke áldozattal.
Abban bízva, hogy ő maga sokkal jobb áron tudja
majd eladni a házakat, mint ami az árverés után maradna.

De ehhez kell némi tőke és jó alku képesség is... az tény.

nonolet # 2018.02.17. 17:33

Alapban, bizony ki kell fizetni
az összes tartozást! és rárakodott kamatot-költséget,
ha szabadulni akarsz a helyzetből.

A végrehajtóval nincs dolgod egyelőre.

Mivel...

A tényleges fizetni valóról a BANK-kal kell megegyezni.
HA valami másról akarsz egyezkedni azt is BANK-kal kell.

Persze...
Akkor HA MÉG nem adta el a bank a követelését másnak.
Ha már esetleg eladta, akkor nyilván azzal, aki megvette.

Ha létrejön valami egyezség a BANK-kal (hitelezővel), akkor majd leállíthatjátok a végrehajtót is a létrejött egyezség alapján..

- -

Ha a másik fél kárt okoz neked valamivel,
azt majd tőle követelheted, akár perben is.

- -

A helyzetből a kiút alkut kötni a bankkal, kerül amibe kerül.
HA tudjátok vállalni.

Bár úgy tűnik a másik fél nem lesz ebben partner!
Még ha a bank az lenne is.

Így csak extra buktával tudsz szabadulni...

Valahonnan elő kell venni egy halom készpénzt.
Legalább a házak piaci árának 30%-át!

Ha megvan ez a készpénz....

Akkor lehet ajánlatot tenni banknak, hogy

  • engedje el tartozás egy részét és csak a tőke tartozást hagyja meg
  • a készpénzből tőke törlesztesz

A maradékra pedig veszel fel egy új kölcsönt EGYEDÜL!
(felteszem ehhez elégé hitelképes vagy)

A másik felet kirakod a tulajdonból kérve a "közös tulajdon megszüntetése" címszó alatt.

Az extra bukta felét és a tartásdíj ügyet persze ráterhelve.

Így az extra bukta árán lesz két ingatlanod egy már fizethető hitellel terhelve.
Amiket eltudsz majd adni...

Illetve a másik fél az adósod lesz.
Amit előbb-utóbb be tudsz rajta hajtani...

Más járható kiutat én nem látok.

Ebben a nehézség
a halomnyi készpénz előteremtése
és
elköltése (beáldozása) a szabadulás érdekében.

gerbera317 # 2018.02.17. 17:33

Oszt' szerinted mé' nem?

SaireyVMK # 2018.02.17. 17:24

A gyermektartással kapcsolatban nem a jelzáloggal terhelt ingatlanokra fognak végrehajtást kérni,hanem az egyéb ingóságokra. Valamint elsősorban az esetleges fizetésből fogják levonni ,amennyiben bírósági úton érvényesítik.
Szintén a fizetésből és az egyéb ingóságokból/ingatlanokból fogják levonni a hitelből fennmaradó összeget a két adóstól is. Ez a fizetésre is kiterjedhet. Ott hajtják be ,ahol csak tudják.
Fedezetkivonással kapcsolatos dologra meg annyit,hogy amennyiben olyasmit visz el,amely a ház része, úgy szerintem a másik tulaj feljelentést tehet, elvégre a közös tulajdont rongálja.Vagy ha olyan dolgot visz el,amely számlával vagy egyéb módon igazolható,hogy nem az ő tulajdona, szintén feljelentéses történet. Érdemes lenne minél előbb,nehogy az legyen a vége,hogy feléli aztán majd annyival kevesebbre értékelik az ingatlant és akkor aztán majd azt is a másik tulajnál próbálják behajtani. (Mert onnan visznek a behajtók ahonnan és amit csak tudnak)

Nem vagyok ügyvéd,úgyhogy ez csak a személyes véleményem.

gerbera317 # 2018.02.17. 17:24

Nem kell túlbonyolítani a dolgot. A végrehajtó tűzzön ki árverést, és az érdeklődő vegye meg az ingatlant árverésen.

pamili # 2018.02.17. 16:28

Az alábbi ügyben kérném a véleményeteket, tanácsotokat. Adott egy svájci frank alapú felmondott jelzálogalapú hiteltartozás, melyben két ingatlanra (egy családi ház és egy lakás) végrehajtási jogot jegyeztek be. A hitelt már 2012. végén felmondta a bank. A nyilvántartott hiteltartozás a két ingatlan együttes piaci értékénél és értékbecslő által készített becsértékénél is magasabb (2014.nyara)Árverést az ingatlanokra azóta sem írtak ki, banknak tett családi házra vonatkozó vételi ajánlatot a bank elutasította. A tulajdonosok (50-50%) elváltak, vagyonmegosztás nem történt. Egyikük egy darabig a lakásban élt, közösköltségtartozást, víz tartozást és egyéb tartozásokat felhalmozva, melyek mindkét ingatlanra végrehajtási jog bejegyzését eredményezték. (Közös ktg pl. mindkét tulajdontársra vonatkozóan tul. hányad arányában)
Milyen módon értékesíthető bármelyik ingatlan így, hogy banki jelzáloghitel illetve további végrehajtási jogok vannak bejegyezve? Végrehajtóval vagy bankkal való egyeztetést igényel? Vételi ajánlatot a bank felé vagy a végrehajtó felé kell megtenni? Mi történik, ha a bank végre igent mondana egy beérkező vételi ajánlatra? Valójában semmi, mert csak úgy eladható, ha a rajta levő egyéb terhek kiegyenlítésre kerülnek?
Kiderült, hogy a házból az egyik tulajdonos viszi, ami mozdítható, leszerelhető, szétszedhető? Mit tud ez ellen a másik tulajdonos tenni, hogy ő ne legyen felelős az ilyen fedezetkivonásban?
Van megoldás ebben az ügyben vagy az enyészeté lesz az ingatlan, a tartozások meg egyszer csak öröklődnek?
Tovább bonyolítja a helyzetet, ha a másik tulajdonos is végrehajtást kér az ingatlan gyermektartás nemfizetése miatt?
Köszönöm, ha bárkinek vannak tanácsai az ügyben.

Csopi4 # 2018.02.15. 14:03

Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni szakdolgozatom megírásához, amennyiben használtátok valaha a NAV Elektronikus Árverési Felületét, hogy töltsétek ki az alábbi, teljesen anonim kérdőívet.

https://docs.google.com/…j7g/viewform?…

Segítségeteket előre is köszönöm.

Csopi4 # 2018.02.15. 14:03

Tisztelt Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni szakdolgozatom megírásához, amennyiben használtátok valaha a NAV Elektronikus Árverési Felületét, hogy töltsétek ki az alábbi, teljesen anonim kérdőívet.

https://docs.google.com/…j7g/viewform?…

Segítségeteket előre is köszönöm.

házatszeretnék # 2018.01.23. 20:31

Világos, teljesen felesleges időhúzás volt. Most várhatunk az árverésre, hónapok... Köszönöm!

gerbera317 # 2018.01.23. 20:08

azt is mondták az adósnak, hogy ez az egyszerűbb
Mert csak tájékoztatni kell a vh-kérőt a vételi ajánlatról, meg arról, hogy csatlakozó kérelmet terjeszthet elő. Azért csatlakozó, mert az ilyesmit alapvetően az adós indítványoz, és az ő kérelméhez lehet csatlakozni (de nem hozzájárulni!). Valóban nem bonyolult tizenakárhány tájékoztatást kiküldeni a vh-kérőknek. Néhány vh-kérős adós esetében pedidig pláne nem bonyolult. Azonban tizenakárhány vh-kérő esetében - már leírtam - statisztikai képtelenség, hogy mindenki válaszoljon. Mindig akad valami hülye, aki eleve nem érti, miről kapott tájékoztatását, és nem is válaszol. Vagy válaszol, de nem jelöli meg a vevőt, meg a becsértéket. Vagy visszakérde, hogy mennyi jut neki, ami kitérő válasz, és egyet jelent azzal, hogy nem kéri az árverésen kívüli értékesítést. Ezen szokott megbukni a mutatvány.
Marad tehát az árverés, amit a végrehajtó akkor is megtart, ha valamelyik hülye eseetleg nem érti a hirdetményt, vagy hogy egyáltalán mi történik. Na. Így már világos?