Alapító Okirat módosítás költsége


Wildmann # 2014.05.18. 11:47

Az ügyvédre és az előző cégre ráverni a költségeket? nem látom hogyan lehetne.

Megpróbáltátok már a közgyűlést, vagy csak agyaltok rajta? Ha a második akkor neki kell szaladni és után kell gondolkozni rajta, ha nem sikerül, hogy mi legyen.

Ekkor már kevés a fórum, ilyenkor kell szakemberhez fordulni.

Wildmann # 2014.05.18. 11:39

Érdekes, mivel még nem láttam olyan címet, hogy valamilyen utca hátsó lépcsőház 2. emelet 15.
Én az elégedetlen tulajdonos helyett egy sima igazolást kérnék a helyi önkormányzattól a lakásom közigazgatási címéről. Az megoldja a problémáját, mivel a címe jó helyre kerül, a földhivatalban is átírathatja a címet.

HA ez nem elég és mindenképp módosítani akar az alapító okiratot, akkor Társasházi Tv
"60. § (1) Ha az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett társasház alapító okirata olyan – a külön tulajdont nem érintő – számítási hibát vagy nyilvánvaló adatelírást tartalmaz, amely kijavítással orvosolható, a közgyűlés – a jelen lévő tulajdonostársak tulajdoni hányada alapján számított legalább egyszerű szavazattöbbségével meghozott – határozatával az alapító okiratot kijavíthatja; e határozat az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzésre alkalmas okirat."

Ez megoldás lehet. A módosítást fizesse a társasház, mivel nem a tulajdonos okozta a hibát.

MajorDomus # 2014.04.29. 19:26

Sehogyan.
 
akinek fáj a foga,az tegye rá a nyelvét.
 
Az érintett lakó saját költségén készíttessen egy új Alapitot,
írássa alá minden tulajdonossal,ha ez megvan,jóvá lehet hagyni a közgyülėsen és be lehet nyújtani a Földhivatalba.
 
A költségek kizárólag öt terhelik.

vajonmilesz # 2014.04.29. 15:03

Sziasztok,

1995-ben készült egy tházi alapító okirat. A házban korábban önkormányzati lakások voltak, s átalakult tházzá.

Az alapító okiratot az akkori épületkezelő társaság, a helyi városi önkormányzat és a városi vagyonkezelő társaság hozta létre, megbízásából jött létre.

Már akkor nem jól szerepelt pár lakó esetében a lakások meghatározása, ugyanis az szerepel pár lakás esetében hogy:

xy..első lépcsőház..

Holott ezek a lakások a hátsó lépcsőházból közelíthetőek meg, s helyesen az lett volna, mint más hátsó lépcsőházas lakások esetében, hogy

xy...hátsó lépcsőház..

Ezt az eredeti alapító okiratot minden lakó-tulajdonos aláírta, elfogadta így, senkinek nem szúrt ez szemet.

Az alapító okiratot 2007-ben módosította tház. Az akkori ügyvéd egy ez egyben átvette ezt a rossz megfogalmazást, az akkori tulajdonosok is aláírták a módosítást, s így lett elfogadva mindenki által, ismételten rosszul.

Nno most, az egyik lakó, akinek rosszul szerepel a tház alapító okiratában és a módosítottban is a megfogalmazás, kéri, hogy módosítsa meg a tház az alapító okiratot emiatt, mert a valós helyzet nincs fedésben a lakcímkártyájával, szemigazolványával, mert azon ugye az önkorm.által ismert adat van, vagyis a tházi alapító okiratból származó első lépcsőház kifejezés. Holott ő a valóságban, s még kb 4-5 lakástulaj a hátsó lépcsőházon keresztül tudja csak megközelíteni a lakását.

Ha a lakógyűlés nem szavazza meg az alapító okirat módosítást, ez a lakó pedig csak követeli ezt, mit lehet tenni? Menjen a jegyzőhöz a lakó? Veszekedni fog a közös képviselővel, aki meg mutatja az érvényes közgyűlési határozatot, mely alapján a tház nem szavazta meg a módosítást? S ha megszavazza a ház, akkor ki állja majd a költségeket? A lakó, akinek problémája van a címmel? A tház? Az 1995-ben vagy 2007-ben hibázó ügyvéd, városi cég? Amelyek már meg sincsenek? Jogutód biztos van, de mondhatják, hogy hoppá, aláírta minden lakó, elismerte az adatok helyességét..

Hogyan lehet ezt a helyzetet lekezelni?

köszönöm előre is a válaszokat.

vajonmilesz # 2014.04.29. 15:03

Sziasztok,

1995-ben készült egy tházi alapító okirat. A házban korábban önkormányzati lakások voltak, s átalakult tházzá.

Az alapító okiratot az akkori épületkezelő társaság, a helyi városi önkormányzat és a városi vagyonkezelő társaság hozta létre, megbízásából jött létre.

Már akkor nem jól szerepelt pár lakó esetében a lakások meghatározása, ugyanis az szerepel pár lakás esetében hogy:

xy..első lépcsőház..

Holott ezek a lakások a hátsó lépcsőházból közelíthetőek meg, s helyesen az lett volna, mint más hátsó lépcsőházas lakások esetében, hogy

xy...hátsó lépcsőház..

Ezt az eredeti alapító okiratot minden lakó-tulajdonos aláírta, elfogadta így, senkinek nem szúrt ez szemet.

Az alapító okiratot 2007-ben módosította tház. Az akkori ügyvéd egy ez egyben átvette ezt a rossz megfogalmazást, az akkori tulajdonosok is aláírták a módosítást, s így lett elfogadva mindenki által, ismételten rosszul.

Nno most, az egyik lakó, akinek rosszul szerepel a tház alapító okiratában és a módosítottban is a megfogalmazás, kéri, hogy módosítsa meg a tház az alapító okiratot emiatt, mert a valós helyzet nincs fedésben a lakcímkártyájával, szemigazolványával, mert azon ugye az önkorm.által ismert adat van, vagyis a tházi alapító okiratból származó első lépcsőház kifejezés. Holott ő a valóságban, s még kb 4-5 lakástulaj a hátsó lépcsőházon keresztül tudja csak megközelíteni a lakását.

Ha a lakógyűlés nem szavazza meg az alapító okirat módosítást, ez a lakó pedig csak követeli ezt, mit lehet tenni? Menjen a jegyzőhöz a lakó? Veszekedni fog a közös képviselővel, aki meg mutatja az érvényes közgyűlési határozatot, mely alapján a tház nem szavazta meg a módosítást? S ha megszavazza a ház, akkor ki állja majd a költségeket? A lakó, akinek problémája van a címmel? A tház? Az 1995-ben vagy 2007-ben hibázó ügyvéd, városi cég? Amelyek már meg sincsenek? Jogutód biztos van, de mondhatják, hogy hoppá, aláírta minden lakó, elismerte az adatok helyességét..

Hogyan lehet ezt a helyzetet lekezelni?

köszönöm előre is a válaszokat.

MajorDomus # 2014.03.23. 20:08

plusz kérik a közgyűlési
jegyzőkönyvet!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.22. 10:16

Ha kedvem úgy diktálja, akkor beadok bármit a földhivatalba SzMSz címén. Nem tudják, hogy ki vagyok. Ténylegesen elfogadták é a közgyűlésen.

Nem egészen. Kérelemnyomtatványt ehhez is tölteni kell, azt alá is kell írni. Az szmsz-t is ellenőrzik formai szempontból.

Mufurc_nagyon # 2014.03.22. 07:02

Kedves KBS!

Ezt bizony elszurtam.
A Tht csak az AO köti ellenjegyzéshez.

Elolvashattam volna ismét a törvényt.

Érthetetlen ez a joghézag. Az SzMSz a th. "bibliája".
Jogvita esetén a felek között, ez alapján ítélkeznek.

A földhivatal adatai közhitelesek. Ha kedvem úgy diktálja, akkor beadok bármit a földhivatalba SzMSz címén. Nem tudják, hogy ki vagyok. Ténylegesen elfogadták é a közgyűlésen.

Ki érti ezt?


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.03.21. 21:59

az nem.

ha mindenki elfogadta,akkor nem lesz vita

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.21. 21:48

Félreértés ne essék. Nem azt mondtam, hogy nem érdemes ügyvédet megbízni. De hogy kötelező lenne, az nem igaz.

MajorDomus # 2014.03.21. 20:59

Kbs
mi is elmaradottak vagyunk,a Földhivatal nálunk is igy működik.

a hitel miatt kellett szmsz,
amit az elődöm nem adott be.

két hete
berohantam. két példánnyal,meg a jegyzőkönyvvel,

öt percen belül kaptam két bélyegzőt,ma meg egy levelet hogy xx hrsz alatt
irattárba helyezték.

Mufurc_nagyon # 2014.03.21. 20:34

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Úgy tűnik a földhivatal Fehérváron másként működik.

Igen kellemes meglepetés, hogy a képviseletek, ütk, tulajdonosok jogjártasságát ilyen magasra éltékeli.

Főleg mostanság, amikor a helyi jegyző ellenőrzi az SzMSz tartalmát a jogkövetés szempontjából és 100eFt- 5 milláig büntetheti a képviseleteket, ütk-t ;-))))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.21. 20:13

Ugyan már. A közös képviselő beadja, ők meg beteszik az okirattárba.

Mufurc_nagyon # 2014.03.21. 20:06

Kedves double-bogey!

A földhivatal ügyvéd ellenjehyzése nélkül nem fogadja be az SzMSz-t. Így a költségek nagyságát a "szerkesztő" ügyvéd "tisztelet" díja határozza meg;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

double-bogey # 2014.03.21. 15:14

23-lakásos Társasházunk szeretné módosítani az érvényben lévő SzMSz-ét. Ehhez elegendő elkészíteni az új (módosított) SzMSz változatot és azt benyújtani az illetékes Földhivatalhoz? És ha igen, akkor mennyit kell ezért fizetni?

Mufurc_nagyon # 2013.06.19. 09:01

Kedves Smaragdváros!

MInden esetben magát és kft.-je társtulajdonosát választatja meg elnöknek és jegyzőkönyvvezetőnek.

Nem értem kristály tisztán. Minden jelenlévő tulajdonos kezét megfogja és felemeli szavazásnál???
vagy esetleg okirathamisítást követ el és nem a szavazásnak megfelelően jegyzőkönyvezik a levezető elnök és a jegyzőkönyv vezető személyét?

A második esetben azonnal feljelentés a helyi rendőrkapitányságnál.

Amennyiben a többi tulajdonos véleménye is hasonló azonnal leváltani a képviseletet.
Segítség alant.

Ha Ön egy magányos harcos, akkor csak a peres eljárás marad az AO ra hivatkozva. Amennyiben a Ttv. nyel nem ellentétes akkor bizony érvényben van és csak tulajdonos lehet levezető elnök (sorsolva;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Smaragdváros # 2013.06.16. 11:33

Tisztelt Fórumozók!

Húsz lakásos társasházunkat öt éve átvette egy th. kezelő. Azóta minden közgyűlésen kérjük, hogy készítse el az szmsz-t, de ezt még a közgyűlés kérésére sem hajlandóak jegyzőkönyvbe venni. Nincs szmsz-ünk. A társasházi törvényt meg úgy csavargatja, ahogy neki tetszik, hiszen számtalan kiskaput hagy sajnos nyitva. MInden esetben magát és kft.-je társtulajdonosát választatja meg elnöknek és jegyzőkönyvvezetőnek.
Viszont az alapítótóban le van fektetve pl. hogy csak tulajdonosok lehetnek levezető elnökök (sorsolással), valamint hogy az első negyedéveben meg kell tartani az elszámoló közgyűlést. Idén jövő szerdán, azaz június 19-én lesz éves közgyűlésünk. Az AO szerint a jegyzőkönyvet az elnökön kívül legalább egy tulajdonosnak kell aláírni. Az AO 1992-ben készült.
Kérdésem, hogy szmsz hiányában az AO, vagy a társasházi törvény vonatkozik ránk? Az alapító okirat nem addig érvényes, míg meg nem változtatjuk? Tudom, hogy az szmsz már kötelező, és nem értem, hogy egy ilyen nagy th. kezelő cég miért sért ilyen nyíltan és provokálóan jogot.

Mufurc_nagyon # 2013.06.07. 06:31

Kedves Ndre!

Igen régi lehet az az AO amely külön rendelkezik a közös költségek elosztásának módjáról.

Ezt az elosztást 2005? óta az SzMSz tárgyalja.(szervezeti és működési szabályzat).

Az SzMSz-t az összes tulajdonos 50+1 th% változtatja meg.

Én személy szerint csak egyes esetekben támogatom az albetétenkén


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Ndre # 2013.06.06. 13:40

Tisztelt Hozzáértők!

Szeretnék érdeklődni, hogy egy társasházban hogyan, milyen hányaddal lehet megváltoztatni az alapító okirat azon részét, mely arról rendelkezik, hogy a közös költséget négyzetméter-arányosan fizetik a tulajdonosok?
Adott esetben szeretnénk egyelő mértékűvé tenni lakásonként függetlenül azok méretétől.

Előre is köszönöm szíves válaszukat.

MajorDomus # 2013.04.18. 20:39

Bármelyiknél a mai helyzetben
Amít irtam,a 250 ezer Ft,egy 65 lakásos épületre vonatkozik. MD

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.17. 20:27

Ugyan.

Kangi # 2013.04.17. 19:48

Kedves Majordoums,
Megmondanád, melyik ügyvédnél van meg 250 ezerből az alapító okirat módosítása?
Én 350ezret hallottam, illetve 15 ezer/albetét, ami egy 45 albetétes ház esetében 675 ezer + áfa.
Köszi,
Kangi

Mike23 # 2013.02.08. 15:50

Udvozletem Mindenkinek!

Egy 98 lakasos tarsashazban lakunk Ujpesten, kb 10 evvel ezelott epitettunk tetoteret, amit mar egy ideje onallositani szeretnenk.
Azt mar tudjuk hogy alapito okirat modositas szukseges.
Eleinte alairas gyujtessel probalkoztunk, hogy a szukseges hozzajarulas a kozossegtol meglegyen.
De nem jott ossze.
Azota uj kozos kepviselo lett valasztva, es persze a tulajdonosok is valtoztak.
A jo dolog hogy a tarsashaz kette lett osztva a lepcsohazi, ill. csaladi hazak kozott.

Kulfoldi tartozkodasom miatt nem tudok intezkedni,
az erdekelne ki tudna ebben jaratos ugyvedet ajanlani,
es milyen koltsegekre szamithatok (kb), mennyi ideig tart mind ezt elintezni.

Koszonom elore is a valaszokat!

MajorDomus # 2013.01.03. 21:45

új Alapito Okirat,rajzok, stb,ügyvéd, 250. ezerből megvan.

Kangi # 2013.01.02. 22:42

És kb mennyire rúgnak az egyéb költségek (ügyvéd, alaprajz) egy ekkora társasház esetében?