Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás


Földek átminősítése

lajcsó # e-mail 2015.07.04. 09:19

"Érdemes rávennem a jelenlegi tulajdonost, hogy az adás-vétel előtt kivonassa a műveleti ágból?"
Erre látatlanban nehéz válaszolni. Ez attól is függ, hogy mit akarsz kezdeni az ingatlannal.
"Valóban díjmentes az 1996.évi LXXXV. törvény 32/C§ (1) u, pontja alapján?"
Igen.
Fizetni kell egyéb illetéket?
Igen.
"Az egész területet ki lehet vonatni vagy csak egy részét érdemes?"
Is-is. Ezt neked kell tudnod!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

MajorDomus # e-mail 2015.07.04. 00:49

Nem fog menni.
A terület egészére biztosan nem.

keskenydori #   2015.07.01. 20:13

Tisztelt Fórumozók!
Zártkerti ingatlant vásárolnánk 2440 nm telekkel, épülettel(ténylegesen ott laknánk). Érdemes rávennem a jelenlegi tulajdonost, hogy az adás-vétel előtt kivonassa a műveleti ágból?
Az egyszerűbb adás-vételi eljáráson kívül mit nyernénk vele?
Valóban díjmentes az 1996.évi LXXXV. törvény 32/C§ (1) u, pontja alapján?
Fizetni kell egyéb illetéket? Az egész területet ki lehet vonatni vagy csak egy részét érdemes?

Előre is köszönöm segítő válaszukat.

MajorDomus # e-mail 2015.06.29. 20:52

Fellebbezés a határozat ellen.

Glück # e-mail 2015.06.27. 20:50

Tisztelt Ügyvéd Úr !
A kérdésem az lenne ,hogy az ingatlan nyilvántartásba bejegyzett szántó földterületet a IV. ker. önkormányzat átminősítette turisztikai erdőnek. Ez azt jelenti ?hogy a földterületen semmit nem lehet kezdeni.
Mi a teendőm hogy ez ne így legyen?
Válaszukat előre is köszönöm :Glück

MajorDomus # e-mail 2015.06.27. 00:03

Bokros leirta.

A földhivatal hibázott szerintem.
Ne tudd meg mit szórakoztak velem, mikor a szomszéd kertet meg akartam venni, és kialakítani a kettőből valami nyaraló és kert kombót.

Inkább letettem róla.

Bea1 # e-mail 2015.06.26. 13:44

ezt nem akarom elhinni, hogy magyarországon minden hivatalban olyan ügyintézők ülnek, akik nem tudnak normális tájékoztatást adni. be kellene vezetni, hogy hangfelvétel legyen ezekről. a rokonaimat is azért jelentettem be az ingatlanomba, mert az ügyintéző megnyugtatott, hogy mint ahogyan be tudom őket jelenteni, ugyanolyan egyszerűen ki is tudom őket jelenteni, ha akarom. ha most ez megint téves tájékoztatás, és számíthatok egyéb összegre, ráadásul meg kell osztani az ingatlant, ha jól értem... 2-en is ott voltak, ők adták ezt a tanácsot, én azért mentem be, hogy fásított területté minősítessem át a zártkertet, a 600 akácfa miatt.

Bea1 # e-mail 2015.06.26. 13:22

azt mondták, udvar, gazdasági épület lesz, és innentől kezdve nem termőföld. semmilyen egyéd összegről nem volt szó. ezek szerint várhatok valamilyen egyéb összeget is? 3,26 aranykorona, 720 + 800 nm a két telek. ezek szerint félretájékoztattak?

bokros # e-mail 2015.06.26. 13:15

"89/A. §306 (1) A tulajdonos - e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározottak szerint - 2016. december 31-ig kérheti az ingatlan-nyilvántartásban zártkertként nyilvántartott ingatlana (a továbbiakban: zártkerti ingatlan) művelési ágának művelés alól kivett területként történő átvezetését.
(2) A zártkerti ingatlan művelési ágának művelés alól kivett területként történő átvezetése a zártkerti ingatlan meghatározott részére is kérhető. Ez esetben a zártkerti ingatlant meg kell osztani."

Ok. ezt eddig is tudtuk viszont a 2007 évi CXXIX szerint:

21. § (1) A termőföld más célú hasznosítása esetén egyszeri földvédelmi járulékot (a továbbiakban: járulék) kell fizetni. ( A 3 bek alapvetően nem magánszemélyekre vonatkozik, ezért nem schmidtelem be)
(3a)104 A (3) bekezdésben foglaltakon túl nem kell járulékot fizetni, ha az ingatlanügyi hatóság a termőföld más célú hasznosítását

  1. a külön jogszabály szerinti ügyfél-nyilvántartásban regisztrált mezőgazdasági termelő magánszemély tulajdonos (haszonélvező) részére, mezőgazdasági tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó, legfeljebb 1000 m2 területnagyságú területre,
  2. magánszemély tulajdonos (haszonélvező) részére, legfeljebb 400 m2 nagyságú területre engedélyezi.

Ami kb azt jelenti, hogy max 400m2-t lehet kivonatni a termelésből minden feltétel nélkül földvédelmi járulék mentesen

Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Bea1 # e-mail 2015.06.26. 09:59

"művelési ág változás ingatlan nyilvántartási átvezetése az inytv. 89/a paragrafus alapján" ezt diktálták, és ezt számlázták le.

bokros # e-mail 2015.06.26. 08:40

Szerintem is érdekes, hogy csak a változásbejegyzési díjat kellett fizetni és földvédelmi járulékot nem.
Pláne, hogy még nem jött ki a vh.rendelet.

Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Bea1 # e-mail 2015.06.26. 08:23

melyik részét?

MajorDomus # e-mail 2015.06.25. 23:44

Én ezt nem hiszem el Bea!

Bea1 # e-mail 2015.06.25. 03:23

én tegnap voltam a földhivatalba. nagyon segítőkészek voltak, kivetettem 2 zártkertet is a művelési ágból, mindkettőn volt egy nálluk bejegyzett épület, ami a valóságban nem szerepel az egyiken, de még anno bejegyeztették. én már épület nélkül vettem, azt mondták, ezt meg sem hallották. (2-en is ügyintéztek nekem) 3,26 ak, 6600 ft-ból megúsztam darabját. azt állították, mindenhol, ahol kert, gazdasági épület szerepel, ott van bejegyzett épület, legalábbis a földhivatal szerint, nekik pedig saját adatbázisukból kell kiindulniuk. úgyhogy 35 napon belül udvar, gazdasági épület lesz mindkettő, viszlát 6-8 10 hónapos eladás, viszlát termőföld... ajánlom mindenkinek, pláne, hogy vissza is állítható, ha mégis szeretném hogy termőföld legyen.

MajorDomus # e-mail 2015.06.24. 21:55

Ezek szerint pénz is.

bokros # e-mail 2015.06.24. 21:01

Van rá igény.

Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # e-mail 2015.06.23. 23:38

Komolyan?

MajorDomus # e-mail 2015.06.23. 23:37

Komolyan

bokros # e-mail 2015.06.23. 11:10

Akár az is ámbár én alapvetően lőtereket gründolok.

Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # e-mail 2015.06.22. 23:31

Golfpálya!

bokros # e-mail 2015.06.22. 13:48

Amennyiben nem minősül földművesnek, tehát az 1 ha-os határon belül kell maradni, akkor az épületekre kell fennmaradási engedélyt kérni az építésügyi hatóságtól.
Tanya esetén engedélyköteles lesz a vásárlás, de amennyiben kivonják az egészet a művelésből akkor nem kell engedélyt kérni rá. A kivonás költsége a terület minőségi osztályától és az AK értéktől függ.
A jelenleg rendelkezésre álló információk szerint csak a zártkerti ingatlanokra fog vonatkozni a termelésből kivonás lehetősége, de csak akkor, ha van rajta bejegyzett épület.
Az egyéb külterületekről még nem hallottam ilyent, ott külön meg kell indokolni a kivonást illetve prezentáni kell a kivonásra okot adó terveket is.
van még egy olyan hogy ha sport játéktérként fogják használni a területet, akkor a más célú hasznosítás esetén sem kell kivonatni a művelésből.

Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

István1234 # e-mail 2015.06.21. 15:35

Tisztelt Bokros Gábor!
Egy elég bonyolult helyzetű ingatlant szeretnék megvásárolni. Igazából két területről van szó, két 9700 négyzetméteres külterületi szántónak minősített ingatlanról. Az egyiken van egy 100 négyzetméteres lakóingatlan a másikon pedig ipari építmények. A hiba csak az, hogy papíron egyik épület sem szerepel közel 15 éve. Amin a lakóépület van, azt a területet szeretném még tanyává is minősíttetni. A kérdésem az lenne, hogy milyen tennivalók vannak ebben az esetben és ezek milyen nagyságú költségekbe kerülnek. Válaszát előre is köszönöm.

MajorDomus # e-mail 2015.06.08. 22:18

Földmérő 50.000 ft, máris van rajta épület

Bea1 # e-mail 2015.06.07. 22:35

ha nincs rajta épület, nem fogják kivonni. de ne legyen igaza az ügyvédemnek, és nekem se... én is jobban örülnék, ha nem nekünk lenne igazunk... de, ahogy írták, még nem tudja senki 100%-biztosan ezt a dolgot.

MajorDomus # e-mail 2015.06.07. 21:04

Általában. És éppen azért.