Földek átminősítése


Immaculata # 2015.09.26. 05:10

Engem Bea lénye érdekelt volna, de már nagyon nem. Sőt. Ez a szabályzat dolog kiverte nálam a biztosítékot. Ezerképpen szabadulhatott volna a kéréstől, de ezt a nem minősítem választ választotta.

MajorDomus # 2015.09.25. 19:16

Bori helyesen beszélt!

Bea1 # 2015.09.25. 16:08

kisfiatal

Én személyesen bementem, ügyvéd sem kell hozzá.elmondtam, mit akarok, megcsinálták.

te voltál bent személyesen?

Bori Bori # 2015.09.25. 15:51

Bea, mindenki a cicidet akarja megnézni!

Kisfiatal # 2015.09.25. 15:28

Ma voltunk az ügyvédnél. aki említette, hogy a szomszéd városban egy ilyen épületfeltüntetésnél automatikusan levették a telekről az aranykoronát, így nem kellett kifüggeszteni. Említettem neki Bea esetét, hogy van akinek egyből kivonták az egészet szó nélkül, mondta az ügyvéd h igen nem egységes a gyakorlat. Röhej bammeg.. Az ügyintézők kényük-kedvük szerint értelmezik a szabályokat ? Itt nálunk meg ugye nem engedik kivonni. Meg hogy előbb az épület "alatti" földterületet ki kell vonni, és csak utána lehet feltüntetni.. Ez is elég érdekes nekem. Az ingatlan kert minősítésű, arra meg lehetne építeni nem ? Hogy régen mi volt az kit érdekel, az építési engedélyt megkapta 89ben.
Szóval most megvárjuk az épületfeltüntetést, aztán meglátjuk mi lesz, ki kell e függeszteni vagy sem. Birtokbavételt is halasztjuk egyelőre.

Immaculata # 2015.09.25. 14:30

Hagyjuk Bea.

Bea1 # 2015.09.25. 11:37

kötelez erre a fórum szabályzata?

Immaculata # 2015.09.25. 07:12

:) Ha nem voltunk elég alaposak, akkor mindenképpen eleget tudsz tenni a kérésnek. Küld úgy, ahogyan jónak látod.

Bea1 # 2015.09.25. 06:27

hát... mivel a barna hajam kb derékig ér, ezért egy fejtől derékig érő hajzuhatag megfelel a kéréseteknek... mert ugye háttal is álhatok a kamerának, mert a kérésetek erre már nem terjedt ki, azaz nem voltatok elég alaposak....

MajorDomus # 2015.09.24. 19:32

Várjuk. (a képet derékig)

Immaculata # 2015.09.24. 17:01

Hova tetted fel a képedet?

Immaculata # 2015.09.24. 17:01

Hova tetted fel a képedet?

Bea1 # 2015.09.24. 07:40

igen, levették az aranykoronaértéket róla, és kivett udvar, gazdasági épület lett. de az aranykorona hiánya jelzi, hogy ez nemtermőföld többet.

MajorDomus # 2015.09.23. 22:04

Akkor igen.

BBBeus # 2015.09.23. 06:55

A családomban van egy ilyen kivonási ügy folyamatban,(zártkert+gazdasági épület) és áll a Földhivatalban az ügy a végrehajtási rendeletre várnak.(a megígért harminc napos határidő is rég lejárt)

Bea1
Neked a tulajdonlapon is látszik, hogy át van írva, tehát el tudnád már adni is, - ha akarnád- kifüggesztés nélkül?

MajorDomus # 2015.09.19. 21:27

Ezt már megtargyaltuk

BBBeus # 2015.09.19. 08:18

A családomban van egy ilyen kivonási ügy folyamatban,(zártkert+gazdasági épület) és áll a Földhivatalban az ügy a végrehajtási rendeletre várnak.(a megígért harminc napos határidő is rég lejárt)
Bea1 Neked a tulajdonlapon is látszik, hogy át van írva, tehát el tudnád már adni is, - ha akarnád- kifüggesztés nélkül?

Bea1 # 2015.09.19. 07:52

már kivonhatóak a földek, csak olyan, ami a földhivatal dokumentációja szerint van épület. nekem legalábbis sikerült kivonatnom 2 db-ot, az egyiken soha nem láttam épületet, most sincs, de a földhivatal szerint régebben volt.

Bea1 # 2015.09.19. 07:52

már kivonhatóak a földek, csak olyan, ami a földhivatal dokumentációja szerint van épület. nekem legalábbis sikerült kivonatnom 2 db-ot, az egyiken soha nem láttam épületet, most sincs, de a földhivatal szerint régebben volt.

MajorDomus # 2015.09.18. 22:12

Amikor megjelenik a M. Közlönyben.

vondra # 2015.09.17. 14:44

Üdv!
Kettő kérdésem lenne, ha esetleg valaki tudja.
Az egyik hogy olvastam már arról hogy csak az a föld lesz kivonható amin van épület, a másik hogy nem?! Mi az igazság mert én nem olvastam a törvénybe olyat hogy épülettel rendelkező zártkert lesz kivonható.

A másik kérdés hogy kivonni enélkül az új törvény nélkül is kilehet művelés alól? Vagy csak akkor ha megvan a törvény végrehajtási rendelete? Ha igen ez mikor várható? KB :)

Előre is köszönöm a választ.

Bea1 # 2015.09.10. 13:09

ez attol függ, szerepel-e ilyen a szerződésedbe. Mivel az, hogy valaki bead egy elővásárlási szándékot, az még nem jelenti azt, hogy azt el is fogadják, ezért ennek tisztázásáig nem is tényleges vevő. illetve még az elbírálás egyéb szakaszában is elkaszálhatják: kiderül pl a földügy elbírálásánál, hogy ezen telekkel együtt túllépi az egy hektárt a magánszemély birtokának összessége.

szerintem csak a legvégén kapod vissza, mint utolsó tétel, amit a szerződés szerint ugye utolsó lépésként ki kell fizetni, csak nem a tulajnak fizet, hanem neked.

Kisfiatal # 2015.09.10. 07:29

Miért csak 10 hónap után kapnám vissza a pénzt ? Sztem ha a 2 hónapon belül belép egy elővásárló, akkor ugrik a bolt, és visszakapom nem ?

Bea1 # 2015.09.09. 19:24

ezek szerint nem voltál bent a földhivatalnál. simán kivonják az egészet. nekem 729 nm.-t vontak ki 6600 ft-ért, 30 napon belül. majd még egy ugyanilyet. az itteniek tanácsára konkrétan rákérdeztem: nem csak 400nm-t lehet kivonni???

nem értették, miről beszélek, sohasemm hallottak még ilyen szabályról.

De, ahogy belegondolok, te nagyon messze vagy még ahhoz, hogy ilyet tehess: nincs is épület a zártkerten.

Pedig emlékszem hogy indult: sitty sutty megvan.

"De még az épületfeltüntetés sincs meg. De állítólag az "gyorsan" megvan."

Szerinted milyen gyorsan? fennmaradási engedély kérése, ahhoz tervező bevonása, az sitty sutty megcsinálja kb 60 nap alatt, pláne ha statikus is kell. aztán sitty sutty 60 nap a fennmaradási, 1-2-3 hiánypótlás biztos belefér. majd az egészet elküldik a földhivatalba: 30 nap. aztán hogy ez mikor fog megjelenni a helyszínrajzon, az 0 naptól akár 5 évig is terjedhet, volt már rá épp elég szélsőséges példa. vegyük azt, hogy 30 nap. ezután kérheted a kivonást, ami 30 nap lesz. ezután szerződéskötés, ismét földhivatal: 30 nap. kb ennyi idő alatt a termőföldvétel is lezajlik.

  • még egy gondolat: most a teljes vételárat le kell tenned letétbe. ha kifüggesztés van, csak 10% foglalót. ergo lehet, hogy 10 hónapiga teljes összeg letétben van, de mégiscsak ki kell függeszteni, mert: nem válalja a tervező, nem adják meg a fennmaradásit, stb, stb. a kifüggesztésnél meg INGYEN LAKSZ ADDIG IS A HÁZBAN, ÉS HA NEM JÖN ÖSSZE, VISSZAKAPOD.

Én ezt tenném: kiszámoltatnám a tulajjal, mennyibe kerülne neki a tervezés, és a fennmaradási, és ezt levonatnám vele a vételárból, és elindítanám a kifüggesztést: elég kevesen nézik a kifüggesztéseket, ha valaki meg akarta volna venni, aki elővásárlásra jogosult, már megtette volna.

+egy saját tapasztalat: a bentlakással megismered az ingatlant, ha meg is veszik előlled, a környéken TUTI HOGY TALÁLNI FOGSZ OLYAT, ami jobb vétel lesz, mint ez: jön a tél, csökken a kereslet, csökkennek az árak.

Mond el ezt a tulajnak, hogy nem akarod a teljes összeget betenni, mert ha belép egy elővásárló, hiába tudod azt már teszemazt 35 napon belűl, csak 10 hónap múlva kapod meg a pénzed. lemaradsz egy csomó lehetőségről.

10% foglaló most a csökkentett vételárra, 40% akkor, mikor letelik akifüggesztés, és nincs elővásárló, 50% a legvégén: és adja birtokba most.

Kisfiatal # 2015.09.09. 17:53

Úgy tűnik elakadt az ügyem. Ma beszéltem a tulajjal, aki nem sok jóval kecsegtetett, az ügyintézője nem tudta biztatni semmivel, meg azt tanácsolta, függesszük ki.. Merthogy nincs meg még a rendelet a zártkertek kivonásáról. De még az épületfeltüntetés sincs meg. De állítólag az "gyorsan" megvan. Ahogy én kivettem a művelésből kivonással akarták kezdeni.
Ugyanakkor belelegyeztek, hogy októbertől beköltözzünk a házba, ha letétbe tesszük a vételárat és kifizetjük a tőlük megvett ingóságokat(amik nyilván csak a házzal együtt kellenének).
A kifüggesztést szeretném elkerülni, tanács ? Másik földhivatalban próbálkozzunk ? :) LEhet hülye kérdés, nem értek ehhez, nem tudom mennyire vannak területekhez kötve. Ami most tutinak látszik, hogy az épületfeltüntetéssel kell kezdeni. Aztán ugye 400m2-t ki lehetne vonni olcsón, de ilyenkor mi van a fennmaradó területtel ? Megf állítólag van egy olyan kiskapu, hogy ez a 400m2 tulajonként "jár", tehát 2 tulaj esetnén 800m2-t lehet kivonni, de x m2 felett talajvédelmi tervet kell csináltatni stb..
Igazából nekem a kifüggesztéssel sem lenne gondom, ha nem lenne az elővásárlási kockázat. Tehát h vki megveszi előlünk. Ezt kellene 0 közelébe csökkenteni :) Mondjuk ha a házzal együtt kivonnánk 400m2-t ? Ezt hogy lehet megcsinálni egy 800m2-es teleknél ?