Albérlő jogai?


atleta # 2014.05.02. 07:38

MajorDomus-nak köszönöm a hozzászólást, azt hiszem ügyvédhez fordulunk, hogy mindent szabályosan intézzünk.

Matthiasi, tárgyalással indult a problémánk, tárgyalásaink eredménye lett az, hogy a tulaj nem hajlandó kifizetni a kazán javítását. Teljesen összeomlott és üvöltött, hogy ő semmire nem fog egy petákot se kifizetni; hogy azonnal takarodjunk, mert odajön és mindent szétver; hogy neki papírja van arról, hogy nem beszámítható és ezért bárkit megüthet...attól tartok egy ilyen ember nem alkalmas a további tárgyalásokra...

matthiasi # 2014.05.02. 07:11

atleta !

tárgyalj a tulajjal !

MajorDomus # 2014.05.01. 19:39

Van
30 nap
Igen

fontos,hogy tértivevénnyel szólítsd
fel a szerződés szerint teljesítésre,erre szükséged lesz.

addig is nézz másik albérletet.

atleta # 2014.04.30. 15:24

Üdvözletem!

Tanácsukat kérem: rendeltetésszerű használat mellett tönkrement a gázkazán, nincs melegvíz a fürdőben. A főbérlő a szerződésben egyértelműen rögzített, felújítás-karbantartási munkálatokkal kapcsolatos kötelezettségét nem kívánja teljesíteni, a költségeket nem hajlandó vállalni. Arra hivatkozik, hogy nem tudjuk eldönteni, valóban rendeltetésszerűen használtam-e...nem szeretnék sokat vitatkozni ezen, inkább a határozott idejű szerződést mondanám fel azonnali hatállyal, szerződésszegésre hivatkozva. Van erre elég jogalapom? Ha igen, hány napos felmondási időt kérhetek az írásbeli felmondásomban? A kaucióra joggal tarthatok igényt egy esetleges per során? Mert azt nyilván nem kívánja majd visszaadni a szerződés határozott idejének ki-nem-töltésére vonatkozó pontja alapján...

Köszönöm tanácsaikat!

MajorDomus # 2014.04.28. 20:21

Na igen,de ha ezért még fizet is,azt konditeremnek hívják,nem lakásnak.

monalisa1 # 2014.04.28. 12:53

Neked kell tudni miben állapodtatok meg a lakrész bérbevételekor a kerti munkák esetleges megosztását illetően. / Ha nem tartja be, és nektek ez nem tetszik, végül is el lehet menni...

Nagyon sok ember szíves-örömest eldolgozgatna napi 1-2 órát "a" zöldben ha semmi másért, az egészség megőrzéséért.

mucogi # 2014.04.28. 12:29

monalisa1!
Tulajdonos..nem főbérlő....gond nem a zöld résszel van,hanem azzal,hogy fizetek rendesen,és nem rabszolgának mentünk oda...a munkamegosztás az munkamegosztás...nem áthárítás állandóan a másik félre....van nekünk is zöld részünk,logikus hogy azt rendben tartjuk....de ami hozzá tartozik azt miért nekünk kell?akkor így kérdezem :)

monalisa1 # 2014.04.28. 12:11

Tulajdonos vagy főbérlő., a "főbérlő" csak a tulajdonos engedélyével adhatja bérbe a külön lakrészt, az abból származó bevétel a tulajdonost illeti.

Tehát van egy kedvező áron bérelt külön lakrész hozzávaló kis zölddel. Hol itt a probléma?!

mucogi # 2014.04.28. 11:37

Üdv!
Én albérlő vagyok,egy udvarban a főbérlővel,de külön lakásban....nem a lakással van baj,meg az árral sincs,nem is jár be...
Van szerződésünk is.....miszerint az udvart,közösen tartjuk rendbe!Ezzel szemben,én letakarítottam a műanyag kerti bútort,párom levágta a füvet....most ismét szólt,hogy meg kéne csinálni....a közösen tartjuk rendben dolog nem azt jelenti,hogy egyszer ők,egyszer mi?Én így gondolom,mert tartok attól,ha most megint megcsináljuk,ő a büdös életbe nem fog semmit csinálni,mindenért nekünk fog szólni....
benne felvetődött az az ötlet is,hogy ők megcsinálják a házuk melletti részt,és a ház elejét,mi meg hátul....ez így jó?Vagy egy föbérlő is tényleg halálig kihasználhatja a bérlőt?

MajorDomus # 2014.04.22. 18:41

Azzal nem tudja kinyitni, ,de bezárni sem!

az ajtóban a zárat javasolnám cserélni.

monalisa1 # 2014.04.22. 14:58

Ha az egész lakás van bérbe véve akkor a bérlet idejére kicserélheti a zárban a kulcsot.

ttip # 2014.04.22. 14:03

netti93 ugyan nem kötötte az orrunkra, de a "folyamatos bemászkálás" kifogásolása miatt sejthető, hogy az egész lakást bérelte ki a bérlő. Akkor viszont semmi köze a bérbeadónak a vendéghez.

monalisa1 # 2014.04.22. 13:11

Az esetleg rezsi többletfogyasztás magasabb szobaárat produkál, a magán szobakiadó az éjszakai férfi/nő vendéget eleve kizárhatja. Nem tudni hogyan, miben állapodtak meg, azt kell figyelembe venni. / Ha mindkettőjük "gyakorlatlan" a dologban, a jövőre nézve itt az idő okulni a dologból.

ttip # 2014.04.22. 11:03

A szállodában nem számlázzák ki a villanyt kilowattórára meg a vizet köbméterre. A vendégfogadás része egy lakás normális használatának.

monalisa1 # 2014.04.22. 10:38

netti93

A szoba bérbevételekor valószínűleg nem közölted a bérbeadóval, hogy időnként alvó vendéged lesz. Erről most így utólag csak értesül...

A szállodában is más a tarifa ha ketten veszik a szobát igénybe, pl. mert a két ember többet használja a villanyt, a mellékhelyiséget mintha csak egyvalaki lakna ott.

A szobai ajtón a zárat cseréld le, oda csak előre egyeztetve léphet be, azt is csak nagy ritkán.

ttip # 2014.04.22. 09:32

netti93: amíg saját kulccsal surran be, nem tudsz mit tenni. Ha a lakást kizárólagos használatra vették bérbe, akkor zárat cserélhet a bérlő.

MajorDomus # 2014.04.21. 15:26

A tulajdonos természetesen ellenőrizheti
a lakást,de egyeztetett időpontban,a bérlő szükségtelen zavarása nélkül!

SolnesM # 2014.04.19. 07:09

netti93 !

Akkor most tulajdonosról vagy főbérlőről beszélsz ? A kettő nem ugyan az.

A kérdésed :

Ezt megteheti a főbérlő???
Attól függ miben állapodtak meg. Nyilván a szállodában is bemászkál a takarító a szobába mert így állapodtatok meg.
Ha azt mondod nem kérsz takarítást, be nem menne az.
alapból a kizárólagos lakáshasználó lakásába nem mászkál be senki az ő tudta nélkül. De egy albérlő jogviszonynál azért a főbérlő is bemehet az általa bérelt lakásba. A Te lakrészedbe nyilván ne.
A jó bérbeadó egyébként ilyen konfliktusba nem keveredik.
De mint írták előttem tovább kell állni és az új helyen minden kérdést előre kell tisztázni.

MajorDomus # 2014.04.18. 19:50

Nem.

keressen másik albérletet,ez célszerű,ha veled közösen,akkor kellemesebb is.

netti93 # 2014.04.17. 19:35

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy néha a barátomnál alszom (heti egy-két alkalom, ő is eltölt ennyi időt nálam) és a főbérlője kijelentette, hogy csak akkor mehetek hozzá, ha én is fizetni fogok...
Emellett ő folyamatosan bemászkál a lakásba a saját kulcsával...

Ezt megteheti a főbérlő???

A válszokat előre is köszönöm!

Sakura7 # 2014.03.07. 22:37

Oké, rendben :-)

MajorDomus # 2014.03.06. 21:19

Majd számolj be az eredményröl

Sakura7 # 2014.03.06. 19:22

Köszönöm a választ!! Így fogok tenni.

MajorDomus # 2014.03.05. 21:22

egyszerű az eset!

szerződéssel tudod bizonyitani,hogy te
áramvételezési lehetőség nélkül adtad ki a lakást!

előzd meg a bajt!

jelezd te a szolgáltatónak hogy tudtod nélkül
áramot vételeznek a lakásban!

ezzel megvéded magad!

Sakura7 # 2014.03.05. 07:52

Természetesen tértivel megy a felmondás.
Nem az albérlőtől félek, hanem az Eon-tól :-)
Férjem meg nincsen.