Albérlő jogai?


MajorDomus # 2014.03.02. 20:00

tértis ajánlott levélben felmondani!
ez az első lépés

ha ennyire félsz,bizd a férjedre!

Sakura7 # 2014.03.02. 12:48

A 15 napos felmondási határidővel számolva szeretném kitenni, de ha nincs otthon, vagy nem enged be akkor mit tehetek?
Persze, hogy félek, ha több havit rámver a szolgáltató!
Ezért kérdezem, hogy mi a legjobb út.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.02. 11:22

ki tudom tenni az utcára? Egyik-napról a másikra?
Ezt azért senki nem mondta. De a gyerekekhez ennek nem sok köze van. Akkor sem tudnád egyik napról a másikra kitenni, ha egyedül lenne.

Félek, hogy majd a nyakunka varják és nekünk kell kifizetnünk azt is.
Úgy látom, te mindentől félsz.

Sakura7 # 2014.03.02. 11:14

Köszi a választ!
A 3 kiskorú gyerekkel ki tudom tenni az utcára? Egyik-napról a másikra?
Sajnos, mi az ország másik végében élünk. Mit lehet tenni, ha lemegyünk és nem enged be, nem hajlandó kiköltözni? Az áramlopást a rendőrségen kell bejelenteni? Félek, hogy majd a nyakunka varják és nekünk kell kifizetnünk azt is.

MajorDomus # 2014.03.01. 21:57

ki ellen,és ki által van védve?

azonnal mondj fel neki!
ha nem megy,közöld vele hogy bejelented az áramszolgáltatónál!
pár százezer birságra számithat,és ülhet a sötétben!

ez hatni fog!

Sakura7 # 2014.03.01. 19:46

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy bérlőnk, aki úgy vette ki a lakást, hogy a villanyóra le volt szerelve, ki volt kötve az áram - még az előző bérlő tartozása miatt. A szerződésben ezt rögzítettük is. Most kaptunk egy fülest, hogy lopja az áramot, sőt még a szomszédnak is ő adja.Továbbá az albérleti díjat sem fizeti rendesen. Ki szeretném rakni, de nem akar menni. + kiskorú gyerekét egyedül neveli, azt mondja, hogy őt nem lehet onnan kiraki, mert védve van. Igaz ez, és mit tehetnék? Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv: Ildikó

MajorDomus # 2014.02.17. 22:16

talán arra;amit nem ő adott

matthiasi # 2014.02.17. 09:49

ius latratus ius latratus 4

! konkrétan melik tanácsra gondoltál ??

matthiasi # 2014.02.17. 09:46

MD.
Sőt van Mo,. -on kb. 400 ezer üres lakás. A lakásállomány majd 10 % -a.
Nos ebből a 400 ezer lakásból kb. 50 -60 ezer az un. másodlakás. Lássátok az derék Simon Gabit. Neki azt hiszem 3 db. is van.
Aztán van vagy 50 -60 ezer ami már bontásra vár, van vagy 70 ezer ami felújításra vár van vagy 60 -70 ezer ami jó, de nem ott van ahol laknának benne az emberek. és van vagy 80 ezer amit kiadnak bérletbe, feketén vagy adózva. van ami azért üres mert közösségi tartalékban van pl. egy katasztrófa idején legyen hol elhelyezni a lakosságot ( árvíz, gázrobbanás , tűz,
földrengés miegymás )
a hiány a felsoroltakból kb. 145 ezer lakás ami csak úgy parlagon hevert. Ezeket vagy ezek egy részét kiadnák a tulajok, de a rossz lakástörvények miatt nem merik.

Ez a nemzetgazdasági pocsékolás

Vannak akik büntetésért kajabálnak, védik a nemfizető bérlők jogait stb.
Pedig a megoldás egyszerű lenne. Jó törvények és megfelelő ingatlan adóztatás.
Azaz a nemfizető , rongáló bérlőt nem elvtelenül védeni, illetve az üresen álló ingatlanokat megadóztatni.

matthiasi # 2014.02.17. 09:27

Francis. Francis. !

.Most a tulaj kitaláltam,hogy eladja a hazát”.
Hogy mit nem talál ki !!!
Ennnyíre szégyenlősek azok a bútorok ?
ne ijedj meg egy ingatlan eladása nem megy egyik napról a másikra. A zavarásért meg kérj némi engedményt !

Mi felujitottuk és most....

meg lett az a felújítás beszélve ??

MajorDomus # 2014.02.16. 20:31

tanácsot senki sem adott csak ötletet,annyiból gazdálkodunk,amennyi info van

ius latratus # 2014.02.16. 14:57

Azért szép, hogy a szerződés ismerete nélkül már mindenki tudja, hogy milyen tanács a megfelelő...

MajorDomus # 2014.02.16. 11:07

nincs hová mennünk?

miért innen akartatok kihalni?

Magyarországon ma 43 ezer albérleti lakást hirdetnek!
még rendes volt a tulaj,hogy a felujitásért cserébe ingyen laktatok!

matthiasi # 2014.02.16. 04:21

.Mit tudok tenni?
Keresel másik bérletet.

Amúgy miért hoztátok rendbe a másét ?

Egy rendbehozatal lehet akár rongálás is !
Nézőpont kérdése az egész !

ttip # 2014.02.14. 13:56

creckeee: a határozatlan időre kötött bérleti szerződést a tulajdonos cserelakás felajánlása nélkül is felmondhatja, de a felmondási idő nem lehet kevesebb 3 hónapnál.

creckeee # 2014.02.14. 04:44

Sziasztok!
A problémám a következő:
4 éve bérlünk egy házat.Nagyon lelakott állapotban volt,de mi szépen helyre hoztuk.Most hogy készen lett,a tulaj gőzerővel elkezdte árulni,és el is kelt.A felújítás árát engedte eddig lelakni,amiből még 40.000 Ft maradt hátra,azaz mivel 10.000 Ft-ért béreljük (nagyon rossz ház,azért csak ennyi),így ez 4 hónapot jelent még.Most azt mondta a tulaj,hogy 30 napunk van elhagyni a házat,a 40.000-et visszafizeti,csak hogy nekünk nincs hová mennünk!Az új tulajdonosok a lehető leghamarabb be akarnak majd költözni,mert terhes a feleség,nálunk viszont van egy 11 hónapos kislány.Hogy menjek vele az utcára?Hallottam,hogy abban az esetben,ha nincsen tartozásunk,és nem a mi hibánkból kell elköltöznünk,akkor a tulaj feladata ugyan ilyen komfort fokozatú,méretű,és árú albérletet keresnie!Így van ez valóban?Sajnos,ők csak egy jogot ismernek:az ököl jogot,és valószínű,simán nem fog ez lebonyolódni semmiképpen,mert a tulaj fia egy alkalommal már bemászott a kapun,és feszegette a bejárati ajtó zárját,be akart jönni,hogy megverjen bennünket.Rendőrt hívtam,de mikor a rendőrök elmentek,visszajött újra,és fenyegetett.Kilátásba helyeztek neki büntetést is,ha nem hagy békén,de nem érdekli.Mit tudok tenni?

Mumigyi # 2014.02.09. 07:57

Tisztelt forumozók, jogászok, akik olvassák.
Másfél éve lakok egy házban, amit szóban béreltem ki. Két gyermekemmel élünk itt.
Novemberben volt egy e-on ellenőrzés, aminél találtak hibát, hogy hiányzott néhány plomba.
Először a tulaj nem is akart ide jönni, azt mondta, mi el tudjuk intézni, mikor a gond kiderült, akkor ért csak ide, mikor a hatósági tanú is már elment.
Nyáron volt egy fizetési gondom, mert a rezsit mindig félre raktam, mert a csekkeket nem hozta időben, hogyha mégis jön, tudjak fizetni, de sajnos a pénz eltűnt.
Ezt rendeztem.
Most, hogy ez a probléma előállt, azt mondja, biztos nekem volt egy rosszakaróm , aki ezt tette, s mivel neki nincs a kapuhoz kulcsa, és én élek a házba, ez az én felelősségem.
Én, mikor átvettem a házat, akkor a villanyóra házát nem is néztük, azt sem tudom, hogy hány plombának kell lennie egy órán. A villanyóra állást leolvasásához sem kellett a szekrényt kinyitni, mert van rajta egy ablak.
Mit tehetek most?
Hogy tudom megvédeni magam?
Kirakhat-e ezért a tél közepén, hogy neki , mint mondja, csak a pénz megy erre a bérlésre...
Kérem, aki olvassa, s tud segíteni, írjon, mert már hétfőn be akar menni velem a szolgáltatóhoz.
Köszönöm.

Megkapta a büntetést, s most azt akarja, hogy én is menjek vele az e-onhoz.

SolnesM # 2013.12.05. 04:10

balko51@citromail.hu !

Veszitek a sátorfátokat és továbbálltok.
Kényszerít valaki, hogy egy nektek nem tetsző lakásban lakjatok ?
Vagy felajánljátok, hogy néha ti is begyújtotok !
Ja és újra is lehet beszélni azt a szóbeli megállapodást

és leírni. Ezt nevezik a felek szabad szerződésének. Akár olyanra is ki lehet térni, hogy ki és mikor gyújt bé stb.

balko51@citromail.hu # 2013.12.02. 11:07

Tisztelt Fórum!
Lassan 2-éve Rákospalotán,béreltünk ,szóban,egy albérletet.
Nem is lenne gond ha a bérbe adó fűtene,ugyan is itt van a hideg,és nem fűt ,itt vagyunk a hidegbe. ha szólok neki vagy azt mondja dolgoznak,vagy azt mondja kin süt a nap.
a kérdésem azt mit tehetünk annak érdekébe ,hogy fütsenek.igaz este van amikor 19-óra kor begyujtanak,és 23-óráig,viszont ha délutánosak vagyunk,akkor reggel is és este is hidegbe vagyunk.nem beszélve arról,hogy a bérleti díjjat meg követelik,nos mitévő legyek? kérném a segítséget,hogy ha nem fizetek akkor kirakhat e ,pedig Ő nem tartja be a szóbeli megállapodást.köszönöm!

Gabi05 # 2013.11.20. 11:52

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt!
Igen ettől féltem, hogy nem tudom majd kijelenteni, esetleg valamilyen követelése lesz stb, de így már értem.
Jeleztem is neki.

ttip # 2013.11.19. 08:29

Gabi05: szabály szerint nem mérlegelhetsz, alá kell írnod a bérlő lakcímbejelentőjét. Ha nem teszed, az joggal való visszaélés.

Ha nem akar kijelentkezni kiköltözés után, abból milyen károd lesz? Az ő felelőssége és kötelessége bejelenteni az új lakcímét. Ha mégsem teszi, az okmányirodában fiktiváltathatod a lakcímét (illetékmentes).

"A lakcímbejelentés és az értesítési cím bejelentésének ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg." (1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról, 26. § (5))

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.19. 07:36

Engedd meg neki, hiszen annyi mindenhez, az alapvető szükségletekhez is kell majd neki a bejelentett lakcím. Ha meg kiköltözik, egyszerűen kijelented.

Gabi05 # 2013.11.18. 15:38

Kedves Jogi Fórum!
Albérletbe szeretném adni a lakásom. Szerződést kötünk, de az albérlő szeretne bejelentkezni a lakásba.
Érdeklődnék, hogy ezt megengedhetem-e neki anélkül, hogy ebből később valamilyen károm legyen. Arra gondolok pl. hogy nem akar kijelentkezni költözés után stb.
Köszönöm

Zoltanuss # 2013.11.15. 07:52

Mollika !!
ha igaz ez a bútor elrendezési probléma , akkor marha szőrös szívű az a bérbeadó !!
""hamarabb megtörtént, de az anyagiakat a tulajdonos csak most akarta rendezni„
Nyilván nem készült fel még az elszámolásra. Általában addig kulcsot nem adunk át amig minden elszámolás meg nem történik és a végelszámoláson szerepel az a mondat,hogy a bérlőnek és a bérbeadónak egymás felé követelése nincs
” most nincs fotója, hogy álltak „ Már miért ne lenne , A mai világban ez nem gond.

A meg hogy :
” (teszem hozzá, konyhát festettünk,
fürdőszobát festettünk,
laminált padlót raktunk le az előtérbe,
szőnyeget vettünk az egyik szobába).

Nem kellett volna, vagy csak megbeszélés után.

Az hogy adózott é a bérbeadó vagy sem, ahhoz nektek semmi közötök sincs !!

Mollika # 2013.11.13. 15:10

Kedves Jogi Fórum!
Olyan problémám támadt, hogy a mai nappal rendezte a párom a felmondott albérletét. A kiköltözés hamarabb megtörtént, de az anyagiakat a tulajdonos csak most akarta rendezni. Számlákat nem mutatott fel, hogy miket kell fizetni, illetve záró számlákat sem kért le(gáz,villany,víz-amire én gondolok), hanem csak úgy a fejéből egy átlagot vett, ezzel mindössze annyi problémánk támadt, hogy körülbelül 5000 Ft-tal többet kért el mint kellett volna. A másik problémánk, hogy a tulaj eredeti bútorait visszaraktuk a lakásba(mi nem használtuk őket), viszont belekötött, hogy nem pont úgy állnak, ahogy ő kiadta. Na most nincs fotója, hogy álltak és én meg a barátaim ilyen elrendezésre emlékeztünk. Valószínűleg nem is adózott utánunk mert semmilyen bizonylatot nem állított ki nekünk soha, hogy mit mennyit fizetünk(tudtommal az Szja tv 10.§ 7. bekezdése alapján kötelező). Honnan lehet megtudni, hogy ő ezt bejentette-e, viheti-e bíróságra az ügyet a saját állítása alapján, hogy a bútorok nem úgy álltak, meg hogy az ő véleménye szerint lelakottabb lett a lakás(teszem hozzá, konyhát festettünk, fürdőszobát festettünk,laminált padlót raktunk le az előtérbe, szőnyeget vettünk az egyik szobába). Továbbá nem adott semmilyen papírt arról, hogy November 10-ével megszűnik az albérleti szerződés.... erről nem kell neki papírt adnia és mindkét félnek aláírnia?
Köszönöm a segítséget