Ingatlanügyek


MajorDomus # 2017.09.03. 13:07

Egyébként jogos vevő kérése,merg a hitel itt vis major eset.

ObudaFan # 2017.09.03. 10:12

colle

Minden csak megállapodás kérdése, jogilag úgy rendezitek, ahogy akarjátok.

colle # 2017.09.03. 10:08

Tisztelt szakértők!

A házunkra lenne vevő. A vásárláshoz hitelt kell felvenniük. Azzal a feltétellel szeretnék az adásvételit megírni, ha mégsem kapnák meg a hitelt, akkor a foglaló visszajárhasson nekik. Erről mi a véleményetek?

Én nem vagyok jogász, de mint jogi fogalom a "foglalónak" pont az a lényege, hogy ha bármelyik fél eláll, akkor bukja a foglalót, vagy a másik fél (eladó) dupláját adja vissza neki. Nem?

Vagy arra gondoltam, hogy belemegyünk ebbe, azzal a feltétellel, hogy mi is elállhatunk a szerződéstől, ha közben pl. jön egy kp-s vevő. Ebben az esetben mi is csak a foglalót adjuk vissza, és nem a dupláját.

Ebben kérném a tanácsotokat. Köszönöm szépen!

nonolet # 2017.09.03. 09:51

Erika1990

Egyébként a JOGOSAN járó pénz behajtása úgy megy, hogy

Első lépés a felszólító levél tértivevénnyel és fizetési határidővel, valamint a figyelmeztetéssel, hogy után a jogi út jön, ha nem fizet.

Második lépés a fizetési meghagyás a közjegyzőnél.
Amiből lehet végrehajtás vagy per ha nem fizet.

nonolet # 2017.09.03. 09:47

Azt kell fizetnie felesben,
ami
a nem ott tartózkodásakor is ketyeg.
Rezsi ALAPdíjak, biztosítás, adó, ilyesmi.

A fogyasztásokból pedig annyit,
amennyi arányosan rá esik azokból.

Egyébként te benne laksz az egészben?! Ő meg csak néha van ott?

Mert, ah igen akkor te meg tartozol a tesónak
az ő ingatlan részének a használati díjával.
(azaz a fél ingatlan bérleti díjával)

Számolgass csak....

A megoldás alighanem az ingatlan eladása és a pénz elosztása lesz.

Mivel

  • megvenni gondolom nem tudod/akarod a részét tőle

és

  • ő sem tudja/akarja megvenni a részed magának
ObudaFan # 2017.09.03. 06:31

Fizetési meghagyásos eljárásban kérheted a megtérítését annak, amit kifizettél helyette.
Mondjuk, hosszabb távon a közös tulajdon megszüntetése lenne a megoldás, ha máshogy nem megy, perben.

Erika1990 # 2017.09.02. 17:29

Tisztelt Hölgyek/Urak!
Egy osztatlan közös ingatlan tulajdonosa vagyok 50-50%-os arányban. A nővérem (másik tulajdonos) nem fizet semmi költséget,mióta elköltözött (5 hónapja), még a lakásbiztosítás ráeső részét sem (azóta 2x volt itthon 5-4 napot,plusz a gyerekei 1 hetet). Hiába kértem, azt mondta, ő nem hajlandó fizetni 1 Ft-ot sem. Mivel ő is tulajdonos,így kénytelen vagyok beengedni az ingatlanba,ezt értem... de mit tehetek azért,hogy ne nekem kelljen fizetni az ő költségeit is? Kifizetni nem tudom. Minimálbérért dolgozunk a férjemmel,és van egy másfél éves fiam. Az ingatlan 3 szintes...nagy... túlságosan... A fűtésszezontól előre rettegek! Ötletek?

nonolet # 2017.09.01. 18:45

De, ha ad akkor NE szívassa őket, akár több évtizedre előre.

nonolet # 2017.09.01. 18:44

Nem szeretné...
De rendes anyós nem tesz hurkot
a gyermeke és társa nyakára a haszonélvezettel.

Vagy ad vagy nem ad az ő dolga.
De, ha ad ne akkor szívassa őket, akár több évtizedre előre.

Egy fiatalabb anyós még akár 50-60 évet is élhet!
...és addig ő marad az úr.
Mintha semmit nem adott volna.

Ha nem lenne hitel is akkor még csak-csak határeset a haszonélvezet.

De úgy, hogy ketyeg a hitel és közben erősen KORLÁTOS a tulajdonjog, nos úgy méretes kibaszás a haszonélvezet.

Hisz megeshet, hogy a hitel még sokáig ketyeg
miközben az anyós kirakja onnan...

Aki ilyesmibe belemászik az eléggé agyatlan-felelőtlen.
Akkor inkább nem kell a pénze!

MajorDomus # 2017.09.01. 18:14

,,De nem a ház a lényeg hanem az élvezeti jog egy nem kívánt személynek. Én azt szeretném valahogy elkerülni,,

Hm.
És a pénzét nem szeretnéd elkerülni úgye?

nonolet # 2017.09.01. 11:44

She11

Talán tisztázni kéne velük, hogy
miért is akarják a haszonélvezetet...
Mi a konkrét céljuk vele?

Aztán ha ez kiderül, akkor lehet tovább lépni.

(sok mindent megtudhatsz a családról, párodról
és a te helyzetedről a családban egy ilyen
tájékozódás után amit esetleg nem is sejtesz)

Lyonee # 2017.09.01. 11:23

Mekkora összegekről van szó? Hitel+adomány?

drbjozsef # 2017.09.01. 11:10

Ők adják a pénzt, de nem ragaszkodnak ahhoz, hogy a tulajdonviszonyok ne 50-50% legyen köztetek? De mi értelme ennek.

Mondjuk annak, hogy a lakásból kirakjanak, végülis jó a haszonélvezet, amíg élnek. Az nem zavarja őket, hogy az általuk adott pénz meg a Te tulajdonrészedbe megy?

She11 # 2017.09.01. 10:05

Jaj és a bank elvileg engedélyezi ezt... de az utolsó percig reménykedem hogy mégse

She11 # 2017.09.01. 10:02

Megvolt az eljegyzés, terzezzük az eskűvőt, gyerekeket.. köztem és a párom között az évek alatt soha nem volt vita és mi egy életre tervezünk de párom szülei adják a pénzt és ragaszkodnak a jaszonélvezethez. De mivel erről lebeszélni nem lehet őket semmilyen módon formában nem tudom mi tévő legyek

drbjozsef # 2017.09.01. 09:27

She11,

ha a pároddal és a családjával sem akarsz összeveszni, érdemes kidomborítani a dolognak azt az oldalát, amit nonolet írt : az, hogy ez a megoldás a legkevésbé sem jó nekik (amellett, hogy persze neked és a párodnak főleg nem).

A haszonélvezet teljesen alkalmatlan arra, amire használni szeretnék. Pont annak van, aki más tulajdonában szeretne lakni, akár annak ellenére is (jellemző példa ha meghal a tulajdonos, de a házastársa lakhat a lakásban tovább, holott a lakás tulajdonjogát a leszármazók öröklik).

A legegyszerűbb egyértelműen a tulajdonjogok hozzájárulás alapján töténő megosztása. De ez sem védi igazából se a szülőket, se a párodat (se téged) semmitől, ha sok év múlva lenne jogvita, hiszen a hitel fizetése is belekavarhat, meg mindenféle más élethelyzet is.

Ha a szülők a most belerakott pénzüket akarják biztosítani, hogy a gyereküké legyen az életközösségetek későbbi felbomlása esetén, a legtisztább dolog erre egy ügyvéd előtti vagyonjogi szerződés kötése.

nonolet # 2017.09.01. 08:10

A pénzéért se haszonélvezet akarjon...

Divatos ez a haszonélvezetet rakok rá marhaság,
de borzasztóan hátrányos és célszerűtlen, mindenkinek.

A gyermek sem jár jól, mert élte végéig
valójában függésben marad a szülőtől
és zsarolható lesz a haszonélvezettel ...

Hisz a szülő nélkül semmit nem tehet!
Csak látszólag van saját háza, amíg a haszonélvező

  • életben van

vagy

  • nem mond le a jogáról

És a haszonélvező sincs valójában biztonságban.
Hisz nélküle is eladható lesz a ház!!! még ha olcsón is.
Pedig ő pont azt hiszi, hogy a gyermek általi eladást védi ki. Hát téved.

Lyonee # 2017.09.01. 07:41

Csak a lényegről nem írtál.
A pénznek az eredetéről. Az anyós biztos nem véletlen szeretne haszonélvezetet.

Az alattam lévő beírást nagyon fontold meg, mert a jövődet határozza meg.

drbjozsef # 2017.09.01. 06:09

She11,

olvass utána mit jelent a haszonélvezeti jog. Azt, hogy annak jogosultja lakhat ott, ő adhatja ki albérletbe, ha akarja, vagy akár üresen hagyja. De a tulajdonosnak az ő beleegyezése nélkül nem lesz joga ott lakni.

Ilyet semmiképpen ne fogadj el. Persze, ahogy lajcsó írja, a bank úgyse nagyon adna hitelt ehhez. Ha több pénzt raknak bele, legyen nagyobb a tulajdonrészük.

Aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy kitúrtak a lakásból, elúszott a ráköltött Xmillió forintod, de még fizetned is kell (KELL!!) Ymillió forintos hitelt.

MajorDomus # 2017.08.31. 20:36

Vedd le. Rózsaszin szemüveget.

nonolet # 2017.08.31. 18:18

"Én úgy érzem hogy ha mi egyszer szétmegyünk akkor nem fog kelleni az a ház. "

Vajon...
Az addig beletolt pénzed sem kell majd vissza belőle?!
Otthagyod ajándékba adod a másiknak?

-

Amúgy a jövőre nézve nagy butaság
és felelőtlenség egy ilyet megcsinálni, ha

  • se házasság
  • se bejegyzett élettársi viszony

nem lesz...

  • de még csak egy vagyonjogi szerződés sem

(legalább ez készüljön! a pénzügyeitekről)

Pláne, ha már most mérlegelés tárgya a szétmenés!
Azaz nem egy éltre szól a döntésed... már most sem.

A haszonélvezeti jogot kerüljétek MINEDNÁRON!

Az csak kibaszás a tulajdonossal!!!!!!!!!!
Kurva nagy szívás....

Azt jelenti, hogy

  • a KIZÁRÓLAG haszonélvező dönti el
  • KI HASZNÁLHATJA a házat !!!

A haszonélvező, ha akarja MÉG
a tulajdonost is kitúrhatja belőle.

És beköltözhet ő maga vagy bérbe adhatja másnak.

A tulajdonosnak meg nem lesz hol laknia...
(családi vita esetén szokás ez a bosszú)

-

Szóval: haszonélvezettel semmiképpen!!!!!
Az a hülyeség komoly csúcsa, ha belemegy valaki.

lajcsó # 2017.08.31. 14:43

Nekem gyanús, hogy a bank belemegy-e a haszonélvezeti jog létesítésébe.

She11 # 2017.08.31. 13:33

Én úgy érzem hogy ha mi egyszer szétmegyünk akkor nem fog kelleni az a ház. De nem a ház a lényeg hanem az élvezeti jog egy nem kívánt személynek. Én azt szeretném valahogy elkerülni és sajnos az tűnik megfelelő megoldásnak ha írnék egy nyilatkozatot. Csak azt nem tudom hogy lehetséges e.

lewho # 2017.08.31. 13:27

Ha a ház a kettőtök nevére kerül, akkor az mit jelent, h nem tartasz igényt a házra?

Miért nem úgy veszitek, hogy a beletolt lóvé arányában lesztek tulajdonosok? Pl 10m Ft vételár, te raksz bele 3milkát, a másik fél 7-et, tied 30%, övé 70%.

She11 # 2017.08.31. 13:05

Üdvözlök mindenkit. Nekem olyan problémám van hogy párommal szeretnénk házat vásárolni. Nem vagyunk házasok, de a hitelt is közösen vesszük fel és a ház is kettőnké lesz. Viszont anyósom élvezeti jogot akar a házhoz mert párom több pénze lessz benne. A lényeg az hogy szerernék egy nyilatkozatot írni miszerint én sem most se később nem tartok igényt a házra hogy anyósomnak ne legyen élvezeti joga. Van ilyenre mód, lehetőség?

Elöre is köszönöm a válaszokat.
Orsi