Ingatlanügyek


fohász # 2016.11.02. 13:48

Érdeklődni szeretnék, ha valakinek mondjuk 200-300 ezer ft közös költség es egyéb társasházi célbefizetés elmaradása van, plusz erre rárakódik ügyvédi vagy közjegyzői , fizetési meghagyásos és egyéb költség, milyen esetben és mikor fordulhat elő, hogy elárverezik a lakását?
Mindenképpen birósági itélet kell,mvagy ellég közjegyzővel jelzálogot tetettni, majd végrehajtatni, stb.?

Nálunk a társasházban privát alapon két olyan ember a közösképviselet, akik vagyonkezelőnél társasházkezelők, és igy valószinűleg profik, hogyan szerezhető meg az adóságokkal terhelt lakások.

zsofar # 2016.11.02. 13:21

Kedves Obudafan!

Ma nap feleségemmel telefonon közölték, hogy nincs tovább 3 személynek értékesítik az ingatlant és birtokba kell adni azt. Én akkor személyesen bementem az uriemberhez és mondtam neki, hogy vagy igy vagy úgy de nem fogom engedni, hogy 1.000.000..- elvegyék a lakást. Ekkor azt a választ kaptam, hogy nincs bent vezetőség és nem írta alá senki az ügylet lezárását és az ingatlan értékesítését és hogy csak Hétfőn lesznek. Jeleztem rendben összeszedem a pénzt és Péntek estére bent lesz vagy Hétfő reggelre.
Hivatalos ez? Jogszerű, hogy a feleségem megfélemlítik majd nekem személyesen mást mondanak amit utána emiail formályában vissza is igazoltattam?

üdv,
zsofar

lajcsó # 2016.11.02. 09:23

"Érdeklődnék, hogy ez így jogilag helyes-e vagy az ingatlannak is már cégnéven kell lennie?"
Mindként megoldás jogilag helyes. Azonban a beruházás és a használat számviteli vonatkozásait a könyvelőddel kellene megbeszélned!

Zsó89 # 2016.11.02. 06:36

Tisztelt Hölgyem/Uram, Fórumozók,

A következőben szeretném a segítségüket kérni: Magánszemélyként megvásárolt ingatlanra építhet az ingatlan tulajdonosa autószerelő műhelyt? A telek tulajdonosa a cég egyszemélyes tulajdonosa és tagja is, viszont nem cégnévre, hanem saját névre, magánszemélyként szeretné megvásárolni az ingatlant, majd ezen létrehozni a műhelyhez szükséges épületet. Érdeklődnék, hogy ez így jogilag helyes-e vagy az ingatlannak is már cégnéven kell lennie?

Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdvözlettel: K.Zsófia

ObudaFan # 2016.11.02. 05:44

Ha közjegyzői okiratba van foglalva a kölcsönszerződés, akkor viszonylag gyorsan, bár december 1-et már alighanem sikerül kihúzni, onnan pedig március 15-ig kilakoltatási moratórium van.

zsofar # 2016.11.01. 10:21

Köszönöm

de itt már birtokbavételel fenyegetnek minket és ingatlan értékesítéssel 3. személynek.
Mennyi időnk lehet ilyenkor ha holnap azt mondják nem adnak több határidőt?

Zsofar

ObudaFan # 2016.11.01. 10:15

Ehhez minimum a szerződést kellene látni, de ha a szerződésben kifejezetten nincs erre mód, akkor nehéz lenne kitalálni, hogy a bank mire lenne hajlandó. Próbálkozni lehet.

zsofar # 2016.11.01. 08:53

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy az FHB felmondta a lízing szerződést hitel nem fizetése miatt, de felajánlotta, hogy meglehet venni az ingatlan ha a fenmaradó tartozást ingatlan adásvételi szerződésbe foglaljuk.
Ez megtörtént, de mivel a KHR listán vagyunk hitelt nem tudtunk felvenni. már csak 1.190.000.- FT kell, de a szerződés lejárt szeptember 16-án és minden megkezdett hónapba 190.000.-FT nő az ár.
Hogy és milyen módon tudunk időt nyerni, hogy valamilyen forrásból hitelt tudjunk intézni. Magánszemély....stb?
Ha ügyvédel kérvényezük az adásvételi szerződés modósítását az elegendő lenne?

Zsofar

lajcsó # 2016.10.30. 19:51

Ha még a tervezés stádiumában van az ügy akkor nem jogi, hanem (építész) szakmai kérdés.

kiss_kata88 # 2016.10.30. 16:19

Sziasztok!

Én olyan ügyben szeretném a segítségeteket kérni, hogy a párommal házat vásároltunk két évvel ezelőtt, és az elképzeléseinkhez megfelelően a tervezővel átalakítottuk a ház tervrajzát. (tető,terasz, ház belső részeinek átalakítása), de viszont időközben változások történtek. A tető felújításon kívül sajnos most semmilyen más felújításra nincs lehetőségünk. Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy az átalakított tervrajzot van e mód átalakítani(vissza módosítani) az eredeti állapotra (plusz ugye a tető megváltozott tehát azt is belekalkulálni) vagy erre már innentől ha egyszer változott a tervrajz nincs lehetőség. És ha van esetleg erre valakinek ötlete vagy találkozott már illyennel , milyen törvény , jogszabály stb... rendelkezik erről ? Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Éva71 # 2016.10.30. 13:39

Köszönöm ezeket a hasznos tanácsokat!

Immaculata # 2016.10.30. 13:37

Meghatalmazással eljárhatsz, mindenképpen birtokba kell adnod, mert attól fogva a vevőd viseli az ingatlanban bekövetkezett károkat.

Éva71 # 2016.10.30. 13:24

Köszönöm ismételten ezt a gyors választ!Tehát azért védve vagyok,mert jogi úton elérhető,hogy kiköltözzenek.A problémás múltjuk miatt van bennem ez a félelem.Vki azt mondta,hogy a birtokba adás hasonló jogokkal jár,mint a haszonélvezet,tehát nem lehet kitenni onnan egykönnyen.Nyilván birtokba adásnál az ingatlan nem kerülhet addig a nevükre,amíg nem teljesítenek,ellenben a haszonélvezet bejegyzett dolog.Szóval akkor aláírhatjuk a birtokba adási jegyzőkönyvet?Még egy kérdés.A fiam egyetemista,nem biztos,hogy a birtokba adásnál ott tud lenni.Eljárhatok a nevében?Haszonélvezetem volt a lakáson,de arról lemondtam.Kell ehhez valamilyen meghatalmazás?

Immaculata # 2016.10.30. 13:00

Ha átadod az ingatlant és nem fizetnek határidőre, először levélben felszólítod őket a teljesítésre, a felszólításban közlöd velük, hogy amennyiben x határidőre nem teljesítenek, a szerződéstől elállsz az ő hibájuk miatt.

Ha elálltál a szerződéstől, kéred a bíróságot, hogy nemperes eljárásban költöztesse ki a vevőidet és a kiköltözésig állapítson meg használati díjat.

Éva71 # 2016.10.30. 12:53

Köszönöm válaszodat.Akkor most mit csináljak?Az utalás elméletileg két hét múlva meglesz.Nekem előtte át kell adnom az ingatlant,hiszen a szerződésben ez benne van.Nem táncolhatok vissza,mert akkor jogosan azt mondják,hogy nem teljesítem a szerződést,így kérhetik a foglalót vissza.A 1,8 millió egy kb.összeg.Foglaló+ingatlanos

Immaculata # 2016.10.30. 12:40

Igen, én sem adtam volna korábban birtokba.

Annyit tehetsz, hogy követeled a szerződés teljesítését, vagyis a vételár megfizetését.

A szerződéstől való elállás a legvéső fázis.

Bár nem értem, ha a vevő szegi meg a szerződés teljesítését, miért te bukod az 1,8 milliót. Ez a része nem helyes.

Éva71 # 2016.10.30. 12:31

Segítség kérés!
Tisztelt Fórumozók!
Tavaly vettem egy ingatlant,amit most"sikerült"eladnom.Az ingatlan eladását ua.az ingatlaniroda vállalta,aki a vételnél is segített.Maradéktalanul meg volt a bizalom.A vevőnek saját ügyvédje készítette az adásvételi szerződést.Többször átbeszéltük az ingatlanossal,hogy legyenek a dolgok megfogalmazva,így nem gondoltam volna,hogy esetleg nekem is át kellene nézetnem egy ügyvéddel.Nincsenek előítéleteim,talán ez hiba,de most tudtam meg,hogy a vevő múltja nem igazán makulátlan.Aztán jött egy "bogár"a fülbe,hogy esetleg az adásvételi szerződés is tartogat buktatókat.A vevőnek annyi kérése volt,hogy az átutalás előtt 2-3 munkanappal had költözzenek be,mert csak így tudják megoldani azt,hogy arra a 2-3 napra ne kelljen máshova költözniük.Ez az adásvételiben is szerepel birtokba vétel címen.Teljesen kétségbe vagyok esve,hogy mi van,ha visszaélnek a jóindulatommal?Birtokbavételi jegyzőkönyvet gondolom akkor kell aláírni,ha átadom a kulcsot.Értem én,hogy az ingatlan nem kerül majd a nevükre addig,amíg nem fizetnek,de birtokolhatják,vagyis kirakni nem fogom tudni őket.Mit tudok tenni,hogy kivédjem a buktatókat.Ha elállok az eladástól,akkor bukok kb.1,8 milliót.Bár most kétségbeesésemben még ezt is bevállalnám.Ráadásul tavaly az ingatlant a fiam nevére vettük,tehát az Ő neve alatt fut minden.Kérem,ha valaki tud megnyugtató választ írni,tegye meg.Nagyon köszönöm!

lajcsó # 2016.10.28. 07:00

Célszerűbb a nyomtatványt számítógépen kitölteni, mert a program jelzi az esetleges hibákat is!

drbjozsef # 2016.10.28. 05:53

igazsag kereso,

keress valakit a kornyezetedben, aki csinalt mar maganak pl. adobevallast a NAV programjaval. Aki mar ilyet csinalt, az tudni fogja, hogy mit kell letolteni, a java kornyezet es a keretprogram is megvan neki valoszinuleg.

Sajnos lepesrol lepesre elomdondani mit hogyan kell a szamitogepen csinalni nem lehet egy ilyen forumon.

Esetleg menj el egy NAV ugyfelszolgalatra, hatha ott tudnak segiteni, nem kell letolteni semmit, eledrakjak papiron, kitoltod, es beadod.

itt van egy kitoltesi utmutato.
http://www.slideshare.net/…mutato201505

lajcsó # 2016.10.27. 21:48

A NAV honlapjáról. De ha nincs mellé keretprogram, meg a Java futtatókörnyezet, akkor önmagában nem ér semmit.
Bízzál meg valakit (pl. ügyvéd, könyvelő) a kitöltésével.
Ha nem volt soha dolgod a nyomtatványkitöltő programmal, akkor gazdaságosabb (meg idegkímélőbb) másra bízni!

igazsag kereso # 2016.10.27. 17:47

Tisztelt Fórumozók! Ki tudja hogyan lehet letölteni a B400 adatlapot. SÜRGŐS LENNE MERT MÁR CSAK 10 NAPOM VAN A BEADÁSÁRA. A segítséget előre is köszönöm

limma # 2016.10.21. 15:00

Nekem a 7-re lett volna 21. Durván a háromszorosa.

Gréta99 # 2016.10.21. 13:40

15.000.000 akart lenni

Gréta99 # 2016.10.21. 13:38

Köszönöm, hát az lenne a cél , meg hát jogilag is tisztán tudjam eladni ,vettem másik ingatlant de hitelből szabadulni szeretnék vagy legalább tisztán látni mert azért 5.600.000ft-ra 15.00000000ft-ot vissza fizetni azért szerintem már uzsora :( remélem az otp-vel majd többre jutok

drbjozsef # 2016.10.21. 12:37

Hát ez tényleg nem az a szint, amire itt segíteni lehet.
Keress esetleg a Banki Adósok meg banki károsultak, meg ilyesmi egyesületeknél, hátha tudnak segíteni, akár csak a témában jártas ügyvéddel.

De ha a szerződésben benne van, nehogy eladjatok, a bank felmondhatja az egesz hitelt es egyben kovetelheti a hatralevo reszletek valoszinuleg. Varjatok meg a jogutodlast, aztan probaljatok az otpvel zoldagra vergodni.