Ingatlanügyek


lajcsó # 2016.08.02. 08:18

A húgod nélkül nem fog menni, se így, se úgy!

Péter48 # 2016.08.02. 07:32

Édesapám 12 éve meghalt, akkor húgommal megörököltük a nevén lévő hányadot a szüleink lakásából. Ekkor hárman lettünk tulajdonosok: Édesanyám 50 %-ban, és mi ketten a tesómmal 25-25 %-ban. Édesanyám sajnálatos módon tavaly elhunyt, így most már 50-50 %-ban vagyunk a húgommal tulajdonosok. Nemrégen volt a hagyatéki, tehát még csak most jutottunk el odáig, hogy az eladáson gondolkodjunk. A tulajdoni lapon azonban vannak még évekkel ezelőtt rávezetett tartozások, amelyek mindegyike húgomé. Ő nem akar ezekről tudni és rendezni sem akarja. Igazából a teljes összeget sem tudom, mert Ő nem hajlandó utánajárni. A tulajdoni lapon csak az alapösszegek + járulékai kifejezés van. Hogyan tudhatnám meg a teljes összeget, mert eddig nekem nem adtak felvilágosítást mondván, hogy nem az én tartozásom, viszont nagy valószínűséggel én fogom rendezni. Egy ügyvéd kiderítheti, vagy én is jogosult lehetek rá?
Előre is köszönöm a segítségét.
Üdvözlettel
Péter

ObudaFan # 2016.08.01. 06:13

Ildi90

Ha a közös tulajdon megszüntetését kérdezed, akkor ott a joggyakorlat szerint nincs lehetőség részletfizetésre. Megválthatod a részét egy összegben, vagy árverés lehet.

Kisfiatal # 2016.08.01. 05:12

Ok, tehát akkor nem kell kapjak semmiféle papírt, amivel quázi igazolni tudom hogy enyém a ház, ha mondjuk be akarok jelentkezni lakcímre, akkor úgyis megnézik a földhivatalnál (?)
Kicsit fura, de ok, akkor nem várom :) Nekem az ügyvéd nem mondta hogy menjek el érte.
Most visszanéztem,, egy 2 oldalas papírt küldött mailben "egyszerűsített határozat-szemle" címszóval. Akkor tehát ez lenne az.

Ildi90 # 2016.07.31. 22:15

Tisztelt fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy ingatlan tulajdonjog meghatározás után a bíróság kötelezhet e egy összegben való kifizetésre illetve ezáltal hitelfelvételre ha a másik fél úgy akarja a részét vagy korra , jövedelemre való tekintettel kérvényezhető e esetleg részletfizetés stb. ?

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.31. 21:51

Semmire nem tudod használni.

Kisfiatal # 2016.07.31. 18:29

Csak azt hittem, ennek az én birtokomban kell lennie, vagy legalábbis nem árt.. Ha az ügyvéd megkapta, nem kellett volna elküldenie nekem?

lajcsó # 2016.07.31. 09:35

Egyáltalán mihez kell? Az eredeti példányt is kérheted az ügyvédtől.

Kisfiatal # 2016.07.31. 09:31

A bejegyzési határozatot email-ben kaptam meg anno az ügyvédtől, tehát akkor az elég? Kinyomtatom magamnak és kész?

lajcsó # 2016.07.31. 06:55

"a tulajdoni lappal mi van?"
A tulajdoni lappal annyi történik, hogy azon (feltéve ha minden ok) átvezetik a tulajdonváltozást.

"Úgy tudom, azt is kapnom kéne nem?"
Ajándékba biztosan nem kapsz! Egyébként is csak tulajdoni lap másolatot kérhetsz. Az egész tulajdoni lapot azért ne akard már elhozni a földhivatalból, mert nem fog menni! Amire te gondolhatsz az a bejegyző határozat, ami külsőre hasonlíthat a tulajdoni lap másolatra, bár van ahol más formátumban hoznak érdemi döntést.

"Vagy nekem kell "bemennem" érte? :)!
Tulajdoni lap másolatért igen! A bejegyzési határozat a jogi képviselőnél.

Dr.Attika # 2016.07.31. 06:27

A jogi képviselőnek küldték meg "Egyszerűsített határozat" alakban. Nála érdeklődjön.

Kisfiatal # 2016.07.31. 06:17

Szóval papír alapon nem kapok? Mint egy autó forgalmija? :D Nem is kell hogy a "birtokomba" legyen úgymond? Elég ha virtuálisan van?

ius latratus # 2016.07.31. 06:10

Nem "kéne" kapnod. "Bemehetsz" érte akár a Földhivatalba is, de akár egy ezresért is lekérheted magadnak, ha annyira szükséges.

Kisfiatal # 2016.07.31. 05:52

Év elején vettem egy ingatlant, májusban jött meg az illeték, a tulajdoni lappal mi van? Úgy tudom, azt is kapnom kéne nem? Vagy nekem kell "bemennem" érte? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 21:23

OFF
Naaaa.... Azér má mégis... >:-(
ON

Léna.Léna # 2016.07.30. 16:39

Köszönöm válaszát kedves K.Béla!

És nem létezik méltányosság?(Ha két lakást adtam el egy éven belül)
Én egy vacak szuterént vettem meg,amit nem tudtam megszokni,ezért adtam el,örültem,h.nem buktam rajta.Amikor jön a vevő.adni kell...Sajnos,az "engem képviselő"ügyvéd- sőt az ingatlanos sem! - erről az egyszeri illetékről nem szólt nekem.
Kijöttek a 2. lakást megnézni.amit még szintén 2015-ben vettem.
Köszönöm válaszát!!!

Üdv.Léna

MajorDomus # 2016.07.27. 18:04

Szerintem csökkenti, főleg ha fiatal a haszonélvező.

vanca # 2016.07.26. 19:55

Navos:"haszonélvező, mert bejegyzett jogos, nem csökkenti a forgalmi értéket. Viszont, ha lakott lenne...az csökkentené. Van-e más állandóra bejelentve, feltéve, hogy az adószámát is ismerem."
Valaki lefordítaná?

Sherlock # 2016.07.26. 19:06

Pl ha kiég a lakás, az csökkenti a forgalmi értéket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 18:25

:) Azt semmi, mert annyi, amennyi.
De ha azt akarod kérdezni, akkor egy haszonélvezettel terhelt ingatlannak az értéke nyilván kisebb, mint ugyanannak az ingatlannak teher nélkül.

vanca # 2016.07.26. 15:41

azt akartam kérdezni, hogy mi csökkenti a forgalmi értéket- nav illeték szempontjából?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 15:23

Léna, csak egyszer érvényesítheti az illetékkedvezményt.

Vanca: semmi nem csökkenti az illeték alapját, az a forgalmi érték, és kész.

vanca # 2016.07.26. 15:16

Szeretném megkérdezni, hogy árverésen, lakottan vásárolt fél lakás illetékét mi csökkentheti? A Navos szemlét akar, de nem jutott be-megjegyzem, hogy én sem még.- a másik felének 4 testvér a tulajdonosa, ők sem ott laknak, csak az anyjuk-akinek bejegyzett haszonélvezete van, az én ingatlanrészemen kívül.Telefonban azt mondta a navos, hogy bejegyzett haszonélvezet nem csökkenti az illeték alapját. Akkor mi?

Léna.Léna # 2016.07.26. 12:49

Szeretném megkérdezni egy hozzáértőtől,hogy valaki eladhat-e egy éven belül két lakást -egyiket év elején eladta,vett egy másikat,de abban nem érezte jól magát és novemberben azt is eladta.Úgy,hogy mindkettőnél érvényesíti az adónál az előző lakás árának a beszámítását.
Mindenki mást mond..
Köszönettel!!!

cica122 # 2016.07.26. 11:13

Bocsánat, azt kihagytam, hogy nem csak a halála miatt hiúsult meg a hiánypótlás, hanem azért is, mert már előtte, életében sem akarta ezt.