Ingatlanügyek


Dr.Attika # 2016.07.31. 06:27

A jogi képviselőnek küldték meg "Egyszerűsített határozat" alakban. Nála érdeklődjön.

Kisfiatal # 2016.07.31. 06:17

Szóval papír alapon nem kapok? Mint egy autó forgalmija? :D Nem is kell hogy a "birtokomba" legyen úgymond? Elég ha virtuálisan van?

ius latratus # 2016.07.31. 06:10

Nem "kéne" kapnod. "Bemehetsz" érte akár a Földhivatalba is, de akár egy ezresért is lekérheted magadnak, ha annyira szükséges.

Kisfiatal # 2016.07.31. 05:52

Év elején vettem egy ingatlant, májusban jött meg az illeték, a tulajdoni lappal mi van? Úgy tudom, azt is kapnom kéne nem? Vagy nekem kell "bemennem" érte? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 21:23

OFF
Naaaa.... Azér má mégis... >:-(
ON

Léna.Léna # 2016.07.30. 16:39

Köszönöm válaszát kedves K.Béla!

És nem létezik méltányosság?(Ha két lakást adtam el egy éven belül)
Én egy vacak szuterént vettem meg,amit nem tudtam megszokni,ezért adtam el,örültem,h.nem buktam rajta.Amikor jön a vevő.adni kell...Sajnos,az "engem képviselő"ügyvéd- sőt az ingatlanos sem! - erről az egyszeri illetékről nem szólt nekem.
Kijöttek a 2. lakást megnézni.amit még szintén 2015-ben vettem.
Köszönöm válaszát!!!

Üdv.Léna

MajorDomus # 2016.07.27. 18:04

Szerintem csökkenti, főleg ha fiatal a haszonélvező.

vanca # 2016.07.26. 19:55

Navos:"haszonélvező, mert bejegyzett jogos, nem csökkenti a forgalmi értéket. Viszont, ha lakott lenne...az csökkentené. Van-e más állandóra bejelentve, feltéve, hogy az adószámát is ismerem."
Valaki lefordítaná?

Sherlock # 2016.07.26. 19:06

Pl ha kiég a lakás, az csökkenti a forgalmi értéket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 18:25

:) Azt semmi, mert annyi, amennyi.
De ha azt akarod kérdezni, akkor egy haszonélvezettel terhelt ingatlannak az értéke nyilván kisebb, mint ugyanannak az ingatlannak teher nélkül.

vanca # 2016.07.26. 15:41

azt akartam kérdezni, hogy mi csökkenti a forgalmi értéket- nav illeték szempontjából?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 15:23

Léna, csak egyszer érvényesítheti az illetékkedvezményt.

Vanca: semmi nem csökkenti az illeték alapját, az a forgalmi érték, és kész.

vanca # 2016.07.26. 15:16

Szeretném megkérdezni, hogy árverésen, lakottan vásárolt fél lakás illetékét mi csökkentheti? A Navos szemlét akar, de nem jutott be-megjegyzem, hogy én sem még.- a másik felének 4 testvér a tulajdonosa, ők sem ott laknak, csak az anyjuk-akinek bejegyzett haszonélvezete van, az én ingatlanrészemen kívül.Telefonban azt mondta a navos, hogy bejegyzett haszonélvezet nem csökkenti az illeték alapját. Akkor mi?

Léna.Léna # 2016.07.26. 12:49

Szeretném megkérdezni egy hozzáértőtől,hogy valaki eladhat-e egy éven belül két lakást -egyiket év elején eladta,vett egy másikat,de abban nem érezte jól magát és novemberben azt is eladta.Úgy,hogy mindkettőnél érvényesíti az adónál az előző lakás árának a beszámítását.
Mindenki mást mond..
Köszönettel!!!

cica122 # 2016.07.26. 11:13

Bocsánat, azt kihagytam, hogy nem csak a halála miatt hiúsult meg a hiánypótlás, hanem azért is, mert már előtte, életében sem akarta ezt.

cica122 # 2016.07.26. 11:08

,,Senki nem mondott ilyet."
Máshol, mások mondtak.
Eddig nem is jegyezték be a tulajdonjogot, hanem hiánypótlásra szólították fel őket, de ez az ajándékozó halála miatt meghiúsult.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 11:05

Ha a szerződésben benne van, akkor a vevőnek mindegy.

Cogito # 2016.07.26. 10:57

Üdv Mindenkinek!

Bevállalható az, ha az eladó az élettársa bankszámlájára kéri a vételárat, mert neki egyéb ügyek miatt nincs saját, azaz a vevő az élettárs, mint harmadik személy bankszámlájára teljesít, és 3.személy is hozzájárulna ehhez a szerződésben? Vagy legyen inkább kp.? Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 08:52

Ezek szerint a személyi szám nélkül kötött ingatlan ajándékozási szerződés érvényes, de joghatás kiváltására nem alkalmas, mivel így nem jegyzi be a földhivatal?
Senki nem mondott ilyet. Majd látod.

limma # 2016.07.26. 08:21

Hűha, ez hosszú menet lesz... tanúvallomások, szembesítések...

cica122 # 2016.07.26. 07:30

Kedves Kovács Béla Sándor!
Az ajándékozási szerződés később készült, mint a végrendelet, de az előbb elmített körülmények között, és az említett hiányossággal.
(Egyébként 10 évig gondoztam a bácsit.)

cica122 # 2016.07.26. 07:19

Kedves ObudaFan és Rexor!
A 98 éves örökhagyó mellett (az akkor ott tartózkodó idősgondozó elmondása alapján) nem volt ügyvéd, ezért nem hívta fel senki a figyelmét erre a hiányosságra. Állítólag sem a hallókészüléke, sem a szemüvege nem volt rajta, nagyon rosszul látott, az ajándékozási szerződést nem is olvasták fel neki. Azt hitte (saját elmondása alapján), hogy csak azt írja alá: hozzáférést engedélyez a lányának a bankszámlájához. Már aznap kérte tőlem a szerződés semmissé nyilvánítását, de az ügyvédje szerint ez nem lett volna megoldható, mert akkor már nem volt tiszta a tudata (agysorvadása volt).

Ezek szerint a személyi szám nélkül kötött ingatlan ajándékozási szerződés érvényes, de joghatás kiváltására nem alkalmas, mivel így nem jegyzi be a földhivatal?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 07:15

(Pontosabban pirruszi győzelmet aratsz.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.26. 07:13

Mikor írták alá azt az ajándékozást?
(Szerintem egyébként el fogod veszteni azt a pert.)

cica122 # 2016.07.26. 07:05

Kedves MajorDumus!
Az ingatlan most annak a nevén van, akinek az örökhagyó lánya, mint törvényes örökös eladta, de perfeljegyzés van bejegyezve, mert a javamra szóló (még az eladás előtt előkerült) végrendelet miatt pert indítottam ellenük.
Tehát a törvényes örökös akkor adta el az ingatlant, amikor a megismételt hagyatéki eljárás során már értesült arról, hogy van egy javamra szóló végrendelet.