Ingatlanügyek


karol # 2016.05.19. 17:11

Két napja szereztünk tudomást a dologról. Miért nem tudunk az előző tulaj ellen fellépni? Mi a határidő?

ObudaFan # 2016.05.19. 16:20

A térkép közhiteles, tehát ezek szerint az önkormányzate. Az eladoval szemben pedig két év után már kétséges az igenyervenyesites.

karol # 2016.05.19. 15:36

Kedves Fórumozók!
A következő ügyben kérnék tanácsot.
Két éve vettünk egy belterületi, házas ingatlant, kerítéssel szépen körbekerítve.
Az adásvételkor ostoba módon nem néztük meg a térképet, igaz, a szerződést készítő ügyvéd sem tette meg.
Most derült ki (csatornázási munkálatok miatt), hogy a telek egy része valójában az önkormányzaté: közút ékelődik be ugyanis a mi portánk és a szomszéd ingatlana közé.
Kb. 80 nm-ről van szó a telekből, emellett pedig a ház sarka is belóg az önkormányzati területre (kb. 2 nm).
A házat az előző tulaj építette, 10-11 évvel ezelőtt.
Az előző tulaj csak azt hajtogatja, hogy ő nem tudott a dologról, érdemben nem hajlandó semmit mondani.
Az önkormányzat még nem jelentkezett, és egyelőre még mi sem mertük megkeresni őket.
Mit gondoltok, mire számíthatunk?
Köszönöm előre is,
Karola

zellerke20 # 2016.05.19. 15:09

Üdvözlet!
Szeretnék kérni egy kis jogi segítséget.
Sajnos rossz szomszédi viszony miatt körül kell járnunk a következő kérdéseket, mert kezd elfajulni a helyzet:(
1980-ban épült az udvarunkon egy melléképület: gyakorlatilag fészer, ahol fát tárolunk (max 20 nm). Blokkból épült, palatetős, rendezett építmény, ami viszont nincs rajta a telek térképmásolatán, gyanítom annó nagyszüleim nem kértek rá építési engedélyt. Hogyan lehet legálissá tenni a melléképület létezését így utólag? Nem szeretnénk, ha lebontatnák velünk:(
Másik kérdés: tudomásunk van róla, hogy a telekhatár eltolásra került a rovásunkra kb 1,5 m-rel. Amennyiben ez már hosszú évek óta így van, ugye nem kerül a szomszéd tulajdonába a telekrészünk?! Ennyi idő után kérhetjük, hogy a szomszéd a megfelelő helyre állítsa a kerítését?
Az udvarunkon kb 4 m magasságban átmegy a szomszéd kábeltévé vezetéke. Kérhetjük, hogy ez szűnjön meg és ne rajtunk keresztül vezesse be a vezetéket a telkére?
Eddig mindent igyekeztünk szép szóval rendezni, de sajnos van, amit már nem lehet.
Előre is köszönöm!

big_tits # 2016.05.19. 12:56

ladyd
Na most megtanultad, hogy kulcsátadáskor célszerű fizetni az utolsó részletet. Egyébként meg MD.

MajorDomus # 2016.05.18. 19:47

Egyszerübb ha leszerelteted a villanyórát!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.18. 13:41

Ha a birtokos határozott idejű bérleti szerződés alapján birtokol, de az lejárt, akkor meghatározott feltételekkel per nélkül lehet kérni végrehajtást a kilakoltatásra.

ladyd # 2016.05.18. 13:37

Ez mit jelent pontosan, amit utóbb írt? Nem igazán értem, kis magyarázatot írna?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.18. 13:34

Ítélet nélkül? Mégis hogy gondolod? Bemondásra?

(Esetleg a határozott idejű bérleti szerződésekre vonatkozó Vht.-szabályokat lehetne analógiásan alkalmazni, de nem hiszem, hogy a bíróságot erre rá lehet venni.)

ladyd # 2016.05.18. 13:27

Nem fog fizetni, az biztos...
A peren kívül nincs más lehetőség? Kilakoltatás? Rendőrség? Végrehajtók?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.18. 13:12

Perrel. Az viszont nem pár hét.

Viszont arra az időre, amikor jogcím nélkül lakik, követelhetsz tőle használati díjat.

ladyd # 2016.05.18. 13:07

Üdv mindenkinek!

Kérdésem lenne. Vettem egy lakást,kifizettem a teljes vételárat. Ez történt 2 hónappal ezelőtt. A tulajnak volt egy hónapja a szerződés szerint a kiköltözésre, aztán ilyen olyan kifogásokkal élve kiharcolt magának újabb egy hónapot. Úgy volt, hogy múlt hét vasárnap kulcsátadás, azonban a hölgy hevesen tiltakozott a telefonba, hogy neki még szüksége van pár hétre (!!!) a kiköltözéshez.
Na most itt betelt a pohár részemről. Hogy megy jogilag a kilakoltatás? Hogyan tudom törvényes eszközökkel elérni, hogy kiköltözzön?

MajorDomus # 2016.05.16. 13:13

,,ügyvédhez fordulni sokba kerül ,
Ügyvédhez nem fordulni,háromszor annyiba,,!

big_tits # 2016.05.15. 21:47

Én egyszer egy foglaló írásban történt átvételekor elfelejtettem egy mondatot beleírni, amiben szóban megállapodtunk. A vevőm 5 nap múlva már nem akart teljesíteni. Majdnem egy négyes csere ugrott.

MajorDomus # 2016.05.15. 20:27

Nem annyira vészes!
A foglalo szokásos mértéke 10%,ezt 2 tanu által hitelesitett átvételi elismervénnyel át lehet adni,De abban igazad van,hogy jobb mindent ügyvéd előtt intézni!

big_tits # 2016.05.15. 10:15

Elég ha a felek szóban igazolják ezt a tényt. Az ügyvéd majd ezt írja a szerződésbe. Csak ismerje el aki kapta, meg azokkal a feltételekkel amire ti emlékeztek.
Nagy bátorságra vall amit csináltatok. Én mindent ügyvéddel csináltatnék. Még a földhivatali érkeztetést is.

Hekus # 2016.05.15. 08:00

Szerződéskötés elött lefoglalózott ingatlant, a szerződés megkötésekor kell igazolni az ügyvédnek, ha már az eladónak átadtuk az összeget? Elég ha a felek szóban igazolják ezt a tényt, és így kerül a szövegezésbe?

MajorDomus # 2016.05.11. 19:53

Szakértői vélemény kell.

Ildi90 # 2016.05.11. 07:05

Tiszteletem !

Nagyszülői beleegyezésre a nagyszülői telken elkezdett, kb. 80%-ban kész építkezés a nagyszülők tudta nélkül nem úgy zajlott ahogy az törvényileg elő van írva.
Értem ez alatt , hogy pl. nem készült e-napló sem kézzel írott napló, több pontban eltértek a tervrajztól stb.. tulajdonjog nincs bevezetve az építtetőknek, lakhatási engedély nincs.
Tehet e bármit is a nagyszülő ezek kiderülése után , ha az építtetők úgy döntenek hogy mégsem építkeznek tovább , de az addig elkészült építménnyel megnövekedett tulajdoni értéket rajtuk követelik?
Pl. ha az eddig elkészült építmény felbecsültetve 6 mó Ft-ot ér miközben a belefektetett pénz kevesebb , követelhetik e ezt a nagyszülőkön illetve a nagyszülők hivatkozhatnak e hivatalosan valamire ,( pl. jóhiszeműség esetleg idevághat?) ami magában foglalja , hogy nem lettek rendesen tájékoztatva az építkezés menetéről?
Mi történik ha a nagyszülők azt mondják nekik nem kell az az építmény , nem tartanak rá igényt, lebontathatják?
Ebben az esetben hogy alakulna az ügy?

Előre is köszönöm!

Elm_ # 2016.05.11. 06:27

Köszönöm a válaszokat, végül mégis inkább a legtisztább, és legegyszerűbb mellett döntöttem : édesanyám intézi a dolgokat, de megcsinálom én az adózást, nekem amúgy is csinálni kell adóbevallást (ő pedig nyugdíjas).

MajorDomus # 2016.05.10. 18:38

Éppen ez az, hogy az ingatlantól nem akar megválni. De az ügyintézés sem hiányzik neki.

Marad a határozott idejű haszonélvezet.

big_tits # 2016.05.10. 09:42

A határozott időre létesített haszonélvezeti jogot én is jónak tartom. De az ajándékozás is jó, csak akkor más az adóalany. Ha az adózási lehetőségek közül jól választ, akkor nem is macerás.

MajorDomus # 2016.05.09. 19:34

Na igen, csak éppen a macerát akarja elkerűlni, adózás, könyvelés stb.

A haszonélvezet rengeteg viszályt szül, rengeteg visszaélést követnek el vele.
Szerintem lajcsó javaslata életképes.
A haszonélvezetet alapítsátok 2 évre, aztán lehet ujra alapítani meghosszabbitani stb.

lajcsó # 2016.05.09. 17:04

A haszonélvezettel önmagában semmi gond, csak a kérdező ódzkodik tőle. Ezért javasoltam neki a határozott idejű haszonélvezeti jog létestését. Bár az is megoldás lehet(ne), hogy a bérleti díjat ajándékozza az édesanyjának.

big_tits # 2016.05.09. 12:17

Tudom lajcsó. Vettem haszonélvezetet.
Megköszönném ha megírnád mi a gond vele. Lehet, hogy nem tudok valamit. Légyszííííí