Ingatlanügyek


ZSIZSI # 2015.11.07. 21:40

Köszönöm ObudaFan!

kaliff971 # 2015.11.06. 21:21

Amúgy ilyenkor mi történik a gyakorlatban, szerződéstől elállás eladói részről, eredeti állapot visszaállítása, plusz meghagyás, végrehajtás, és a többi a lejárt kölcsönre?

kaliff971 # 2015.11.06. 21:15

Értem, köszönöm Obudafan és Kovács_Béla_Sándor; így már világos a sztori.

ObudaFan # 2015.11.06. 20:55

ZSIZSI

Aki kiszállna, annak elsősorban akkor éri meg, ha ehhez a bank is hozzájárul, mert akkor biztosan kikerül a kötelemből és nem jár úgy, hogy az ingatlant is elveszti és a bank mégis követel rajta. Esetleg még akkor is, ha az ingatlan kellő fedezete a fennmaradt kölcsönnek, mert ebben az esetben ha a másik tulajdonos nem fizet és rajta hajtja be a bank az összeget, lesz miből neki kielégítést nyernie. Egyebekben a tulajdonostársaknak kell eldönteni, hogy miben tudnak megegyezni, ha nem egyeznek meg, akkor pedig lehet dönteni az esetleges perindításról.

ObudaFan # 2015.11.06. 20:53

egy kölcsönszerződést is aláírattak veletek pluszban, tehát így duplán tartoztok azzal a bizonyos vételár-részlettel? Mert ez így meglehetősen durva lenne, főként, ha ehhez ügyvéd is asszisztált... Ilyen létezik?

Csúnya dolog, de ilyet akkor látni, amikor - főleg a közterhek elkerülése érdekében - mindkét fél kisebb vételárat szeretne a valósnál a szerződésbe írni, aztán kötnek a különbözetről egy kölcsönszerződést.

ZSIZSI # 2015.11.06. 18:30

Üdv!Jaj! Mi történjen akkor, ha a közös tulajdonnal rendelkező testvérek szeretnék közös banki hitelüket-tulajdonjogukat megszüntetni? Egyikőjük ki akar szállni. Mi a teendő ilyen esetben?A közös tartozás 9,5 Millió. Az egyik fél kiszállna, a másik maradna. Megéri neki esetlegesen átvállalni a tartozást? Miként lehetséges ez? Hajlandó lenne az eddig törlesztett összeg felét kp-ben kifizetni.Hat éve fizetik. Segítség!Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.06. 12:21

A kölcsönszerződéshez már nem kell az ügyvéd.

kaliff971 # 2015.11.06. 11:48

Hniki001,
ha jól veszem ki a szavaidból, a meg nem fizetett vételár-rész tekintetében egy kölcsönszerződést is aláírattak veletek pluszban, tehát így duplán tartoztok azzal a bizonyos vételár-részlettel? Mert ez így meglehetősen durva lenne, főként, ha ehhez ügyvéd is asszisztált... Ilyen létezik?

ObudaFan # 2015.11.05. 21:59

Hniki001

Nem ellentmondásmentes, amit írsz, de ha a kölcsönszerződés szerinti kölcsönösszeget plusz az adásvételi szerződés szerinti vételárat nem fizettétek ki teljeskörűen, akkor valószínűleg fizetnetek kell. Mindenesetre látni kellene a szerződéseket a válaszhoz.

ObudaFan # 2015.11.05. 09:54

Hniki001

Nem Solent mind as mentes, amit irsz, de ha a kolcsonszerzodes szerinti kolcsonosszeget plusz az adasveteli szerzodes szerinti vetelarat nem fizettetek ki teljeskoruen, akkor valoszinuleg fizetnetek kell. Mindenesetre latni kellene a szerzodeseket a valaszhoz.

Hniki001 # 2015.10.30. 11:45

Tiszelt fórumozok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi történik ha a kölcsönszerződésben szereplő összeget nem fizetem ki?
Vettünk egy ingatlanat. A kölcsönszerződés egy napon készült az adásvételi szerződéssel, késtünk a pénz másik felével, ezért kölcsönszerződést is írattattak velünk, ami nem jogos mert ígyis sokkal többet kapptak, mint amit az adásvételibe feltüntettek.

MajorDomus # 2015.10.28. 21:19

Szerintem nagyon kell a pénz a családnak.

Immaculata # 2015.10.28. 19:32

:) Fül irányába?

MajorDomus # 2015.10.28. 19:29

Vízszintesen!

Immaculata # 2015.10.28. 19:23

:)

MajorDomus # 2015.10.28. 19:17

Megrázza a fejét, hogy nem, a földet nem adom.

Immaculata # 2015.10.28. 08:15

Polgári törvénykönyvről szóló törvény:
2:9. §.
(2) A cselekvőképtelen állapotban tett jognyilatkozat - a végintézkedés kivételével - a cselekvőképtelenség miatt nem semmis, ha tartalmából és megtételének körülményeiből arra lehet következtetni, hogy a jognyilatkozat megtétele a fél cselekvőképessége esetén is indokolt lett volna.

bokros # 2015.10.28. 08:11

Ne kapkodjunk.
Korántsem biztos, hogy zsuviki0824 a cselekvőképességet úgy értette, ahogy azt a jog definiálja. ű

Attól, hogy valaki beteg, akár ágyhoz kötött beteg is korántsem biztos, hogy cselekvőképtelen. magam is számtalan esetben mozdulok ki az irodámból olyan okból, hogy valamelyik fél nem tud nálam megjelenni. Mondjuk intézeti elhelyezés esetén kikérem a gondozó vagy orvos véleményét a demenciára vopnatkozóan


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # 2015.10.27. 22:52

Másként nem fog menni.

lajcsó # 2015.10.27. 12:56

"Muszáj hogy legyen gyámja?"
Igen.

zsuviki0824 # 2015.10.27. 12:26

Édesanyám beteg , cselekvőképtelen. Szeretnénk eladni a földet ami tulajdonában van. Muszáj hogy legyen gyámja? Vagy másképp is megoldható?

MajorDomus # 2015.09.30. 22:15

Igen, csak a törvény mindkettőnél erősebb.
Akár le is bontathatják vele.

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 08:23

Amúgy vannak érdekességek.
A korábbi lakásmustráimon - kb. 120 látogatás - volt olyan ,hogy egy fiatalember árulta a lakását és felhozta van egyéni pincéje/rekesze is. Nosza mondtam, nézzük akkor meg. A fiú töredelmesen bevallotta, hogy mióta 4,5 éve ott lakik még nem volt a pincében. No gondoltam, sok pénzt vársz, de a pincédben még nem vótál.
A másik . szintén tároló / pince. Itt meg elköpte az egyik tulaj, hogy ők bizony 4 éve nem voltak a pincében, mert a közös képviselő eltiltotta őket a pince használattól. Az indok : rendetlenek oda hordják a lomokat, aztán az idők végezetéig ott maradnak.

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 08:13

Anno amikor 10 éve vettünk egy lakást benne volt az adásvételiben a következő : "és a hozzá tartozó tároló helyiségek' nos van a házban közös használatú pince szintenként 5 lakásra elkülönítve és vannak egyéni tárolók is ( lényegesen kevesebb mint ahány lakás van a házban ) Ezek a korábbi un. közös WC voltak.
Amikor 1 éve laktunk ott felfedeztem egy 'senki' tárolóját. Tele építési lommal és itt kőzgyűléseztek a macskák. gondoltam egyet - kitakarítottam és lezártam. Azóta eltelt 9 év és senki sem reklamált.
Ha reklamálna is ez az adás véteiben szereplő „a hozzá tartozó tároló helyiségek'
egyike

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 08:04

Dyyt !!
Nem mindegy ? Ráadásul a lakásodból nyílik, így nagyon előnyös helyzetbe kerülsz birtokba attól függetlenül, hogy tulaj leszel vagy sem. Gyakran a birtokjog erősebb mint a tulajdon jog.