Ingatlanügyek


Hniki001 # 2015.10.30. 11:45

Tiszelt fórumozok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi történik ha a kölcsönszerződésben szereplő összeget nem fizetem ki?
Vettünk egy ingatlanat. A kölcsönszerződés egy napon készült az adásvételi szerződéssel, késtünk a pénz másik felével, ezért kölcsönszerződést is írattattak velünk, ami nem jogos mert ígyis sokkal többet kapptak, mint amit az adásvételibe feltüntettek.

MajorDomus # 2015.10.28. 21:19

Szerintem nagyon kell a pénz a családnak.

Immaculata # 2015.10.28. 19:32

:) Fül irányába?

MajorDomus # 2015.10.28. 19:29

Vízszintesen!

Immaculata # 2015.10.28. 19:23

:)

MajorDomus # 2015.10.28. 19:17

Megrázza a fejét, hogy nem, a földet nem adom.

Immaculata # 2015.10.28. 08:15

Polgári törvénykönyvről szóló törvény:
2:9. §.
(2) A cselekvőképtelen állapotban tett jognyilatkozat - a végintézkedés kivételével - a cselekvőképtelenség miatt nem semmis, ha tartalmából és megtételének körülményeiből arra lehet következtetni, hogy a jognyilatkozat megtétele a fél cselekvőképessége esetén is indokolt lett volna.

bokros # 2015.10.28. 08:11

Ne kapkodjunk.
Korántsem biztos, hogy zsuviki0824 a cselekvőképességet úgy értette, ahogy azt a jog definiálja. ű

Attól, hogy valaki beteg, akár ágyhoz kötött beteg is korántsem biztos, hogy cselekvőképtelen. magam is számtalan esetben mozdulok ki az irodámból olyan okból, hogy valamelyik fél nem tud nálam megjelenni. Mondjuk intézeti elhelyezés esetén kikérem a gondozó vagy orvos véleményét a demenciára vopnatkozóan


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

MajorDomus # 2015.10.27. 22:52

Másként nem fog menni.

lajcsó # 2015.10.27. 12:56

"Muszáj hogy legyen gyámja?"
Igen.

zsuviki0824 # 2015.10.27. 12:26

Édesanyám beteg , cselekvőképtelen. Szeretnénk eladni a földet ami tulajdonában van. Muszáj hogy legyen gyámja? Vagy másképp is megoldható?

MajorDomus # 2015.09.30. 22:15

Igen, csak a törvény mindkettőnél erősebb.
Akár le is bontathatják vele.

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 08:23

Amúgy vannak érdekességek.
A korábbi lakásmustráimon - kb. 120 látogatás - volt olyan ,hogy egy fiatalember árulta a lakását és felhozta van egyéni pincéje/rekesze is. Nosza mondtam, nézzük akkor meg. A fiú töredelmesen bevallotta, hogy mióta 4,5 éve ott lakik még nem volt a pincében. No gondoltam, sok pénzt vársz, de a pincédben még nem vótál.
A másik . szintén tároló / pince. Itt meg elköpte az egyik tulaj, hogy ők bizony 4 éve nem voltak a pincében, mert a közös képviselő eltiltotta őket a pince használattól. Az indok : rendetlenek oda hordják a lomokat, aztán az idők végezetéig ott maradnak.

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 08:13

Anno amikor 10 éve vettünk egy lakást benne volt az adásvételiben a következő : "és a hozzá tartozó tároló helyiségek' nos van a házban közös használatú pince szintenként 5 lakásra elkülönítve és vannak egyéni tárolók is ( lényegesen kevesebb mint ahány lakás van a házban ) Ezek a korábbi un. közös WC voltak.
Amikor 1 éve laktunk ott felfedeztem egy 'senki' tárolóját. Tele építési lommal és itt kőzgyűléseztek a macskák. gondoltam egyet - kitakarítottam és lezártam. Azóta eltelt 9 év és senki sem reklamált.
Ha reklamálna is ez az adás véteiben szereplő „a hozzá tartozó tároló helyiségek'
egyike

Zöldövezeti11 # 2015.09.30. 08:04

Dyyt !!
Nem mindegy ? Ráadásul a lakásodból nyílik, így nagyon előnyös helyzetbe kerülsz birtokba attól függetlenül, hogy tulaj leszel vagy sem. Gyakran a birtokjog erősebb mint a tulajdon jog.

MajorDomus # 2015.09.29. 21:51

Kénytelen vagyok egyetérteni Immával.

Születésed óta a csodára vársz?
Családos emberként? Legalább lottózol?

Immaculata # 2015.09.29. 18:40

Cirmi830101

Lassan a negyedik generáció használja azt ingatlant és nem sikerült semmit sem megtakarítanotok.

Az ember alkotásra és törekvésre született.

A döntés a családotok kezében van, megveszitek, fizettek a többlethasználatért, eladjátok stb.

Immaculata # 2015.09.29. 18:33

:)
Erre csak az eladó tud felelni. Kérdezd,milyen jogcímen használja, és meg fogja mondani.

Dyyt # 2015.09.29. 17:01

Kedves Fórumozók!

Az alábbi ügyben kérném a segítségüket.

Olyan társasházi lakás megvételét tervezem, ahol a mostani tulaj a lakáshoz csatolta a lakáshoz tartozó tárolót. Gyakorlatilag egybe nyitotta a lakással az eredetileg a folyosóról megközelíthető tárolót.
Az ingatlan nyilvántartásba a lakás különlapján csak a tároló nélküli rész szerepel, azzal, hogy "Az önálló ingatlanhoz tartoznak az alapító okiratban meghatározott helyiségek." Az alapító okirat még nem áll rendelkezésemre, gondolom abban van rendezve a tároló jogi helyzete.
Kérdésem, hogy a tároló így a tulajdonomba kerülhet vagy csak használati jogom lesz rajta?
Illetve származhat-e bármi problémám ebből a helyzetből?

Köszönöm előre is a segítséget.

MajorDomus # 2015.09.21. 20:50

Ami nem a tiéd azt nem foglalhatják le.

De miért kell visszafizetni?

Eladtad az ingatlant?

Cirmi830101 # 2015.09.21. 14:19

Tisztelt Fórumozók!

A segítségüket kérném az alábbi kérdéssel kapcsolatban.

Édesapám és Nagynéném közös tulajdonában van az az ingatlan, melyben családommal élek mióta megszülettem. Nagynéném sosem lakott ott, Édesapám szüleivel éltünk együtt, nekik haszonélvezeti joguk van a lakásra. Nagyapám már nem él, nagymamám 90 felett évek óta kórházban van.

A kérdésem az lenne, milyen lehetőségei vannak nagynénémnek az ingatlan eladásának területén ha nagymamámmal történne valami? Pontosabban ki tud-e minket tenni? Számít-e, hogy mi egy életet leéltünk abban az ingatlanban, az eladás során.Mennyi ideig tarthat egy ilyen folyamat?

Pár éve felbecsültettük az ingatlan értékét és fele annyira jött ki, mint amennyit nagynéném a saját részéért kérni szeretne. Nekünk sajnos nincs pénzünk, legalábbis annyi biztos nincs, amennyit ő kérne, de nem szeretnénk az otthonunkat elhagyni.Főleg nem egyik pillanatról a másikra.

Mik a lehetőségeink?

Ilcsó # 2015.09.20. 11:08

Tisztelt Iroda!
Kérdésem az lenne,hogy Berettyóújfalui ingatlanom szoc.pol.összegét követelik tőlem,(2,7 millió kamatostól)mert lányom betegsége miatt elköltöztem vele Heves Megyébe.Már csak fél év lett volna és letelt volna a 10 év.A MÁK azt mondta tudja,hogy miért mentünk el,de fizessem vissza.Havi 47000 ft-al.Ez a jövedelmi viszonyaim miatt,amiket el is küldtem nekik,képtelenség.Egyszer elküldtem(kölcsönkértem) a teljes 47000 ft-ot,aztán 10-5-5-5000 ftokat utaltam.A napokban kaptam hogy meginditja a vh.-t,mert nem fizettem mindet amit eddig be kellett volna,csak kevesebbet.Egy munkaügyi központi pályázatom sikeres volt,amiből munkaeszközöket kellett vásárolnom.sajnos a vállalkozás még teljesen minuszos.És a tulajdonát képezi a munkaügyi központnak 3 évig.Addig ehhez nem nyúlhat az Államkincstár vagy NAV??? Vagy kihez kerül ez a szoc.pol?Én többszöri kérelmet adtam be,hogy normális összeggel fizethessem,de nem engedték. Mit tegyek? Az e.v.-t módositsam KFT_nek?Bár ugy is a munkaügyi központ az elsődleges. Ön szerint ehhez nem nyulhatnak?Kérjem az ingatlan értékesitését amin a szoc.pol.van? Várom mielőbbi válaszukat! nagyon nagy Köszönettel: Ildikó

Immaculata # 2015.09.20. 05:59

Nem más. Nem úgy tűnik, hogy a hitelt nem akarják fizetni. Aki pedig bedobta az ingatlanát, az mögöttesen áll helyt az ingatlanával.

MajorDomus # 2015.09.19. 21:14

Eléggé fontos, ha mondjuk a lakás egyikük különvagyon volt, akkor más az osztozkodás!

Bori Bori # 2015.09.19. 07:09

Ez miért fontos? Gondolom, annak a tulajdonjoga változatlan maradt. Továbbra is mindketten teljes vagyonukkal, egyetemlegesen felelnek a tartozásért. Itt már csak a külön válás után fizetett részletek egymás közötti rendezéséről lehet szó. A bankot nem érdekli, ki törleszti a részleteket.