Ingatlanügyek


OlléLászló # 2014.09.04. 16:19

Ok Sherlock, de valami új számviteli tv.- említettek.

Sherlock # 2014.09.04. 15:34

Nem.

OlléLászló # 2014.09.04. 15:27

TF!

Ma jártam a NAV-nál. Azt az infót kaptam, ha 94 éves haszonélvező bérbeakarja adni a 2 éves dédunokája tulajdonát képező garázst, akkor a jövedelem után adóznia a 2 éves tulajnak, vagy törvényes képviselőinek kell. Amihez adószám, számlatömb és egyéb nyilvántartás vezetése szükséges/kötelező a számviteli törvény alapján?

Jól informáltak?

Köszönettel!

zityike # 2014.09.04. 11:02

Tisztelt Kovács Úr! Tisztelt fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni egy nem egyszerű ügyben. Kötetet egy termőföld haszonbérleti szerződés 2 évvel ezelőtt. Szerepel a szerződésben egy vég dátum /2022./ meg egy olyan rész hogy bármelyik fél bármikor felmondhatja a gazdasági év végére aug. 30.nappal. A két személy között 22 éve áll fen bérleti szerződés /2 db 5 éves, és 1 db 10 évesen vannak túl/. A tulajdonos evvel a jogával élve felmondta a szerződést ez év okt. 30 nappal.
A földben részben évelő kultúra van szerződések állnak fent 5-6 évre előre a kereskedőkkel. A haszonbérleti szerződésben nincs feltüntetve a mezei leltár követelés. Kérheti e a bérlő mezei leltár megfizetését? Évelő növénynél hogy számolok mezei leltárt? Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.04. 05:08

én nem tehetem,hiszen csak végül is lakáshasználó vagyok,vagy mi...
Pont azért.

Dina01 # 2014.09.03. 21:45

Üdv!

Lenne egy kérdésem.Vagy lehet,hogy több is...

Az ingatlant amiben lakom kisajátította az állam. Erről annyit kell tudni,hogy mivel per alatt áll,(vagyonmegosztási per) és ebből kifolyólag nem tisztázott a tulajdonosa,a pénzt letétbe helyezték.
A bejegyzett tulajdonosa (anyám),már évek óta elköltözött,így én lakom ott csak egyedül,és tartom fent.
Mivel ez a dolog véletlenül jutott a tudomásomra,mert átvettem egy levelet,amit anyámnak küldtek,így hát felkerestem az irodát,aki ki akarja sajátítani...
Azt mondták,ürítsem ki az ingatlant,és adjam a birtokukba,amire azt válaszoltam,hogy én nem tehetem,hiszen csak végül is lakáshasználó vagyok,vagy mi...
Az a kérdésem,így,hogy per alatt van a ház,így is eltudják venni,nem kell megvárniuk a per végét?
Illetve,én nem kérhetek valami kárpótlás félét,hogy ne kerüljek az utcára?

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!

ObudaFan # 2014.09.03. 14:34

Adóznia annak kell, aki jövedelemhez jut, aki a bérbeadó. NEm szükséges gyámhatósági hozzájárulás.

OlléLászló # 2014.09.03. 14:07

Bérleti szerződésnél mivel 2 éves a tulaj, szükséges gyámhatósági engedély? Adóznia kinek kell, bérbeadónak vagy a tulajnak?

OlléLászló # 2014.09.03. 07:50

Berleti szerzodes formanyomtatvanyt (mar ha van) hol lehet beszerezni vagy letolteni?
Koszonettel

OlléLászló # 2014.08.31. 21:18

Köszönettel!

bokros # 2014.08.31. 19:17

Bárki megírhatja, de attól lesz teljesen bizonyító erejű magánokirat, hogy két tanú is aláírja.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

OlléLászló # 2014.08.31. 18:37

A bérleti szerződést ki jogosult megírni? Tanúköteles?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.31. 16:40

A haszonélvező lemondó nyilatkozata tulajdonképpen nem kell - csak anélkül aligha veszik meg.

gerbera317 # 2014.08.31. 15:22

Bérlőnek kiadni a haszonélvezőnek van joga. Eladni a tulajdonos adhatja, de kell hozzá a gyámhatóság engedélye, a haszonélvező lemondó nyilatkozata, na meg a tulajdonos törvényes képviselője, meg egy ügyvéd.

OlléLászló # 2014.08.31. 14:51

TF!
Garazs berles illetve eladas ugyben kerdeznek.
Kinek kell szerzodnie?
tulajdonos kiskoru, a haszonelvezo 94 eves, nem all gondnoksag alatt.

Koszonettel!

helgasza # 2014.08.30. 10:50

Üdvözlök Mindenkit!

Kérdésem a következő lenne: nagyszüleim kis falusi házát két lányuk örökölte,anyukám és testvére. Ennek több mint 10 éve már. Anyukám semmit nem is tett onnantól kezdve,testvére járt le néha -évente 3-szor kb- füvet nyírni,kaszálni. Én unokaként családommal szintén évente többször lementem, de mi a ház felújításával foglalkoztunk,hobbiból- melléképületek teteje,fala ne dőljön be,belső szobák vakolása,meszelése,kémények falazása,állagmegóvás- kevesebbet nyírtuk a füvet,de azért megesett.Volt hogy fizettünk érte a szomszédnak. Nagynénémék 30km-re, mi 180-ra lakunk onnan,ez is számított. Mi konkrét összegeket költöttünk,hisz az építőanyag pénzbe kerül,500.000,-Ft biztos ráment az évek alatt+ a munka. Ha nem csináltuk volna,a ház már össze is dőlt volna. Most eladná a nagynéném és anyukám is támogatja,mert neki is pénz kell,és így nem csak a fél részt kéne megvennünk,hanem az egészet, hisz anyukám jóindulatára sem számíthatok.Korábban gondoltuk anyu úgyis odaadja a részét,ha a másik felét megvesszük majd. Mi pedig szeretnénk megtartani a házat. Ha anyagilag nem tudunk megegyezni,bármit tehetünk vita esetén? Legalább a befektetett összeget lássuk viszont,hisz csak miattunk van eladható állapotban egyáltalán. Örökléskor annak idején 600.000
  • re értékelték fel.
Köszönöm a tanácsokat előre is!
Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.22. 07:35

Az ügyletben eljáró ügyvédet kellene kérdezned.

kriszpadi # 2014.08.22. 07:30

Tisztelt fórumozók!

Egy hete elindítottam egy lakás megvásárlását. Az adásvételit megkötöttük ügyvéd előtt, a vételár egy részét (hitel volt rajta, ezt a banknak + egy részt az eladónak) már átutaltam a szerződés szerint. A harmadik, fennmaradó rész néhány hét múlva lenne aktuális a meghatározott dátumig bezárólag, mikor kiköltöznek.
A kérdés a következő szituáció lenne:
Az eladó - már a szerződéskötés utáni - állítása szerint az általuk megvásárolni kívánt lakásra ismét hitelt vennének fel, amibe önrészt kell fizetni. Ezt az általam majd utolsó harmad részletből tudják kifizetni. Tehát magyarul előbb ki kellene fizetnem a lakást ahhoz, hogy ők is kifizessék az övékét, és csak rá néhány héttel később tudnának kiköltözni. Addig visszabérelnék tőlem.

Mi ilyenkor a teendő, mivel tudom magamat bebiztosítani, hogy miután 100% kifizettem a lakást, és nevemre került, ténylegesen ki is költözzenek onnan 1-2 héttel később? Ki előtt (ügyvéd, közjegyző, más szerv?) kell és milyen szerződést/nyilatkozatot kötni/köttetni, hogy tutibiztos ne maradjanak a nyakamon a 4 éves gyerekükkel együtt, hogy aztán évekig pereskedjek?

Előre is köszönöm a segítséget!

Zoltanuss # 2014.08.21. 16:15

JustQuestions !

Ebből indult el a vita, hogy milyen arányban vagy hogy oszlanak el a bútorok.
Kiviszitek a kertbe és felgyújtjátok.
Az ilyen osztozkodásoknál mindig úgy jön ki a lépés hogy pont az kell az egyiknek, ami a másiknak.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.19. 06:37

JustQuestions, ennek nincs köze a ház eladásához.
A bútorokat természetesen olyan arányban kell elosztani, hogy a teljes értékből mindenki a tulajdoni hányadának megfelelő arányú értékhez jusson. Már ha közös tulajdonban állnak azok a bútorok. (Ez ugyanis nem következik egyáltalán az ingatlan közös tulajdonából.)

zsuzsika91 # 2014.08.19. 06:23

Tisztelt Fórumozók!!!
Anyósom meghalt tavaly okt-ben. a férjem az egyetlen örökös.a kert egy részét még régebben eladta, a tulaj egy kis éttermet épitett oda. Állitólag elővételi joga van a ház vásárlására, amivel élt is. március óta halasztgatta a vásárlást, mivel pénze nincs,de kell neki a ház. készitettek egy előszerződést, ami julius 15-i hatállyal lejárt és persze nem fizetett. most találtunk uj vevőt, de az ügyvéd azt mondja ujra meg kell kérdezni mert még mindig neki van elővásárlási joga.a válasz az lesz de nem fog fizetni, és megint huzódik, gondolom a vevő eláll majd a vételtől. hányszor lehet még neki elővételi joga?

Spityu82 # 2014.08.19. 05:49

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy családi ház bontásához ugyebár kell engedély?
Amennyiben nem rendelkeztek vele, mekkora bírságra lehet számítani?
Előre is köszönöm.

Üdvözlettel: István

JustQuestions # 2014.08.18. 17:09

Bocsánat, biztos hagytam ki fontos részleteket. Adott egy ház több tulajdonossal, ami eladásra kerül, viszont bútorozatlanul. Ebből indult el a vita, hogy milyen arányban vagy hogy oszlanak el a bútorok.

JustQuestions # 2014.08.18. 17:09

Bocsánat, biztos hagytam ki fontos részleteket. Adott egy ház több tulajdonossal, ami eladásra kerül, viszont bútorozatlanul. Ebből indult el a vita, hogy milyen arányban vagy hogy oszlanak el a bútorok.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.18. 16:50

??