Ingatlanügyek


Rolka79 # 2014.04.02. 09:06

Köszönjük Emese!
A végén rosszúl fogalmaztam. Nem az egész ingatlanra gondoltam, hanem a saját tulajdonrészemre! Elnésést kérek a homályos fogalmazásomért, ami félrevezetett.

A saját részemmel azt csinálok, amit akarok---
  • ha tudok! Bonyolultabb ez ennél, ugyanis ritka, hogy valaki megvásároljon egy ingatlan 1/3- át, hogy tudjon hol lakni. Itt újra Pontosítok lentebb írtam, hogy az önkormányzat venné meg, de csak akkor, ha mindhárom tulaj eladja. Ha az egyik nem megy bele, akkor meghiúsul az adás-vétel és minden folytatódik, mint eddig. A tartosások halmozódnának stb... Röviden Összefoglalva, a vevő csak újgy hajlandó megvásárolni, ha 1/1 lesz!!!

De a kérdéseim nem erre irányultak!

ui! Mielöt megint valaki belémkötne: bontják a házat, amiben a harmadik tulaj lakása van, de mivel azt részletre vették és még nem járt le, így vagy kevesebb kp. adnának, vagy a becsült értéken nézhetnek másikat, amit az önkormányzat fog megvenni. Így vele szemben van elővásárlási joga a kiskorúnak.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.02. 06:24

:) Az elővásárlási jogról való lemondás nem azt jelenti, hogy más tulajdonát eladhatod.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.02. 06:23

A másik nagykorú megvenné a részünket

Rolka, a részedet akkor adod el, amikor akarod, kár ezért zaklatnod a tulajdonostársadat.

Rolka79 # 2014.04.02. 04:57

Köszönöm, Mindenre választ kaptam!

MajorDomus # 2014.04.01. 21:00

pedig nem ártana!
olcsóbb lenne az ügy!

Rolka79 # 2014.04.01. 14:45

Jól, bizony!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.01. 14:29

Ugye, jól sejtem, hogy nincs ügyvédetek?

Rolka79 # 2014.04.01. 09:12

Tisztelt jogászok!

A probléma, a következő. 1,5 éve 3-an örököltünk egy ingatlant. A 3 tulajból, az egyik kiskorú. Az ő törvényes képviselőjével próbálunk egyezkedni, de ő szándékosan húzza az időt, amivel a saját gyerekét is megkárosítja! A másik nagykorú megvenné a részünket (pontosabban az önkormányzat, mert az övékét bontják). Erre a Tk egyszer igent mond, másszor nemet. Közben halmozódik a tartozás az ingatlanon, mert fizetni semmit sem hajlandó. (az ingatlan üresen áll!)
kérdéseim:
1, A gyámhatósággal ki lehet e rendeltetni ügygondnokot/ügyvédet/másik törvényes képviselőt, hogy ne egy idiótával kelljen tárgyalni? (ha sokáig húzódik ez a dolog, akkor elárverezik és a kiskorú is veszít az ügyleten!)
2, A Tk lemondhat e egyáltalán az elővásárlási jogról?
3, Ha igen, akkor ennek mi a menete? Tájékoztatom az árról és szabók egy határidőt, amire ha nem reagál, akkor ráutaló magatartással az ingatlan eladható????

Előre is köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.01. 05:55

a bíróság akkor fogja kirendelni, ha szerinte is ellentmondásos a szakvélemény.
És akkor, ha már megkísérelte feloldatni az ellentmondást, de a kísérlet nem volt eredményes.

MajorDomus # 2014.03.31. 21:21

nem tul hizelgő az első szakértőre nézve!

ObudaFan # 2014.03.31. 21:04

Azt meg a bíróság akkor fogja kirendelni, ha szerinte is ellentmondásos a szakvélemény.

MajorDomus # 2014.03.31. 20:56

hát akkor kérjenek uj szakértőt a biróságtól!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.31. 08:07

A bíróság csak a saját maga által kirendelt szakértő véleményét fogadja el szakvéleménynek. A fél által felkért - és fizetett - szakértő véleményét csak a fél előadásaként értékeli. Gyakorlatilag nincs bizonyító ereje.

MajorDomus # 2014.03.30. 18:54

születik egy szakértői vélemény,amit legalább
az egyik fél elfogad,a másik nem,aztán a biróság
eldönti kinek van igaza

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.30. 18:24

Azzal mire mennek? Azon kívül, hogy fizethetnek neki?

MajorDomus # 2014.03.30. 16:08

kérjetek fel másik szakértőt!

ObudaFan # 2014.03.30. 13:17

Ezek szerint ha jól sejtem, sajnos nincs semmilyen iránymutatás, rendelet,BH..., ami rögzítené,hogy forgalmi értékkel, hogy kéne számolni ilyen esetben, kár.

Ez nem jogkérdés, hanem szakkérdés, így aztán BH nem is igazán lehet szerintem.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.30. 12:58

Szerintem is torz a forgalmi értéken való számítás. Bármekkora lakásról is legyen szó, a többlethasználó nem gyakorolhatja tulajdonosi jogait az általa használt területen. Ráadásul ez csak egy ideiglenes állapot a gyermek nagykorúságáig, vagy a közös tulajdon megszüntetéséig.

A lakáshasználati jog ellenértékénél használják a forgalmi-értékszámítást.

A többlethasználati díjnál egy ún. megosztott bérleti díjszámítást kell alkalmazni. Itt még számításba kell venni a közös gyermekek számát, akik a lakásban maradtak.

A megosztott azt jelenti, hogy nem önálló bérletről van szó.

Pyrx # 2014.03.30. 10:14

Köszönöm a válaszodat, jól gondolod elég nagy eltérés van a használati díjak között.

A szakértő már elején rögzítette, hogy nincs hasonló ingatlan a környéken, de leírta azt is, hogy forgalmi értékkel sem óhajt számítani, mert az szerinte torz eredményt adna a javamra.

Kitalált vmi összetett számítási módszert, melyet mindkét peres fél abszurdnak tartott, és vitatott.

Ezek szerint ha jól sejtem, sajnos nincs semmilyen iránymutatás, rendelet,BH..., ami rögzítené,hogy forgalmi értékkel, hogy kéne számolni ilyen esetben, kár.

"Mindkét fél?! Az elég érdekes, hiszen ez egy nulla összegű játszma, ami az egyiknek rossz, az a másiknak jó."
Elég nagy az eltérés a két használati díj között, a szakértő kb közbenső értéket hozott ki, mely egyik félnek sem jó, másfelől nem is érthető miként jött ki, most épp a sokadik szakértői kiegészítést várjuk...

ObudaFan # 2014.03.30. 09:44

Gondolom, az egyik fél szerint túl sok, a másik szerint túl kevés.
Mindenképpen a forgalmi értéket kell számolni, csak kérdés, hogy hogyan.
Mindenesetre az nem túl tipikus, hogy egyáltalán ne legyen összehasonlítható ingatlan a környéken. Szokták még kisegítő jelleggel a bekerülési érték alapján is számolni, de ez tényleg csak kisegítő jelleggel fordulhat elő.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.30. 09:01

Mindkét fél?! Az elég érdekes, hiszen ez egy nulla összegű játszma, ami az egyiknek rossz, az a másiknak jó.

Pyrx # 2014.03.30. 07:45

Kedves Fórumozók,

nem tudom fordult-e már elő vkivel hasonló eset, hátha...

Peres eljárás van folyamatban lassan két éve egy ingatlan használati díja miatt. A használati díj megállapítására kirendelt szakértő hasonló ingatlant nem tud felmutatni, ami számolásokat alkalmazott, az mind a két peres félnek elfogadhatatlan, mindkét fél leírta beadványaiban, hogy számos helyen hibás.

A kérdésem, hogy mi van abban az esetben, ha nincs érdemben hasonló ingatlan?

Hallottam olyat is, hogy akkor a forgalmi érték alapján kellene kiszámolni, vkinek esetleg más ötlete?

Előre is köszönöm a választ.

Masto # 2014.03.28. 16:21

Tisztelt Fórumozók!

A tulajdonomban lévő ingatlan (építési telek) kezelésében lenne pár kérdésem:

  • lánykori nevemen lévő ingatlant át kell-e íratnom a férjezett nevemre?
  • milyen meghatalmazást kell készíteni, ha egy családtagot szeretnék megjelölni az ingatlan ügyintézéssel kapcsolatban (bérbeadás, eladás)?
  • a meghatalmazásra létezik-e formanyomtatvány illetve kell-e ügyvéddel hitelesíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
üdvözlettel!

MajorDomus # 2014.03.27. 18:29

tényleg az a legegyszerübb ha kifizeted őket,s te adod el az ingatlant,de a pénzeket akkor is tisztázni kell.

egyszerü a megoldás,előveszed a felujitási számlákat,és levonod az eladási árból!

a fennmaradó részt
pedig elosztjátok tulajdoni arányok szerint

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.27. 15:27

A felújítást előre kellett volna egyeztetni a tulajdonostársakkal és a költségeket tulajdoni arányok szerint viselni.

A karbantartás egy másik dolog, a használó kötelessége megőrizni a ház értékét.