Ingatlanügyek


lajcsó # 2013.01.31. 12:16

Adót kell fizetni, ami a jövedelem (4-500 ezer Ft) 16%-a.

engmechanic # 2013.01.31. 11:19

Tisztelt Jogi Fórum !
Van egy lakásunk és tőle pár száz méterre egy garázsunk.
A garázst ajándékba kaptuk szüleimtől kb 4 éve ( akkor az illetéket rendje-módja szerint megfizettük - 1 mFt érték után )Most szeretnénk egy nagyobb lakásba/házba költözni, a lakás és a garázs árát "beleforgatni" az újonnan vásárolt ingatlanba.
Kérdésem: a garázsunk után milyen illetéket/adót kell fizetnünk ha kb 1,4-1,5 mFt-ért el tudnánk adni?
Köszönöm a választ.

Riaa # 2013.01.29. 05:00

Tisztelt Szakértők,

Tisztelettel köszönettel kérjük a segítséget, 8 család került??!! kerülhet Iszonyú helyzetbe osztatlan közös tulajdonban, Jogszabályilag értelmezni szeretnénk, Sos segítséget kérünk,

Lehetséges, hogy a Fejünk fölött lebeg a bank és a szolgáltató követelésének lehetősége,a tulajdonostársaknak semmi köze az egyik 4/32-ed tulajdonos hitelfelvételéhez és számlatartozsához. Mit tegyek, kihez fordulhatok? Osztatlan közös tulajdonban valóban be lehet vonni a tulajdonostársakat az egyik 4/32-ed tulajdonostárs hitelügyleteinek visszafizetéséhez!!! Jól értelmezem??? Hogyan határolódjunk el, minket a bankok az ő hitelfelvételéről nem értesített!!! Mi nem tudtunk tiltakozni, utólag hogyan tiltakozzunk mindannyian, Mi ez tájékoztatás, együttmüködési kötelezettség elmulasztása, emiatt érvénytelen??? nem tudunk eligazodni (Természetben külön kerítéssel vagyunk leválasztva Tőle!!) (tulajdoni arányok: 4/32-edek)

Miii eeez??? Visszaélés??? Hova szaladjunk, melyik hatósághoz???

"minden tulajdonost be kell vonni a hitelügyletbe" Hitelfelvétel engedélyezését megelőzően, és csak akkor adhat hitelt a bank a kérelmezőnek, , amikor minden tulajdonostárs beleegyezik, vagy utólag már mind a három bank is követelheti rajtunk a tartozását???!!! amit kifizetett az egyik 4/32-edes tulajdonostársunknak???

Azért másoltam be, mert van egy vidéki osztatlan közös tulajdonban 4/32-ed részem, DE: most kaptam a Szolgáltatótól fél milliónál is több számlatartozást, én soha ott nem voltam, 4/32-ed rész csupasz földterület, áramot nem használok,a villanyórás házon földhivatalnál bejegyzett egyik tulajdonosnak van kizárólagos tulajdona!!! De tovább:

az egyik 4/32-ed társtulajdonos három banktól is vett fel hitelt, a saját 4/32-ed tulajdoni hányadára,

De mi a bankoktól értesítést nem kaptunk.

Mi a felállás ebben az esetben, a bank kiterjesztheti reánk a tartozás követelését is,?? sőt a villanyszámla tartozását is ennek a félnek???

Hogyan védjük le magunkat???

30 évig soha nem volt semmi problémánk egymással, csak most az új fél belépésénél.

Tisztelettel és köszönettel várjuk a visszaélések megelőzése érdekében osztatlan közös tulajdonosok,

erdosatimea@gmail.com # 2013.01.26. 20:30

Tisztelt Szakértők!

Ezúton szeretnék érdekelődni az ügyben,hogy az teljes mértékben törvényes-e illetve kivitelezhető-e,hogy a mellettünk lévő telken a mi beleegyezésünk nélkül húsüzemet akarnak nyitni,anélkül,hogy nekünk szóltak volna az önkormányzattól?Ugye mint tudjuk,a húsüzem nem kis zajjal illetve kellemetlen szagokkal jár,ezért merül fel bennem a kérdés,hogy nem kellet volna erről mégis minket tájékoztatnia a falu önkormányzatának?Eddig bányát akartak mögöttünk nyitni,de az a tervük csődbe ment,mert végül nem engedélyezték,most ezzel az újabb "ötletükkel" sikerült elődrukkolniuk,hogy minél alaposabban meg tudják tömni a zsebüket,mielőtt összevonják a hivatalokat és "kéz kezet mos alapon" ne lehessen őket utolérni...
Tudna nekem ebben valaki segíteni,hogy ilyenkor mi a teendő illetve ez ellen lehet-e valamit tenni?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel:

E.Tímea

erdosatimea@gmail.com # 2013.01.26. 20:29

Tisztelt Szakértők!

Ezúton szeretnék érdekelődni az ügyben,hogy az teljes mértékben törvényes-e illetve kivitelezhető-e,hogy a mellettünk lévő telken a mi beleegyezésünk nélkül húsüzemet akarnak nyitni,anélkül,hogy nekünk szóltak volna az önkormányzattól?Ugye mint tudjuk,a húsüzem nem kis zajjal illetve kellemetlen szagokkal jár,ezért merül fel bennem a kérdés,hogy nem kellet volna erről mégis minket tájékoztatnia a falu önkormányzatának?Eddig bányát akartak mögöttünk nyitni,de az a tervük csődbe ment,mert végül nem engedélyezték,most ezzel az újabb "ötletükkel" sikerült elődrukkolniuk,hogy minél alaposabban meg tudják tömni a zsebüket,mielőtt összevonják a hivatalokat és "kéz kezet mos alapon" ne lehessen őket utolérni...
Tudna nekem ebben valaki segíteni,hogy ilyenkor mi a teendő illetve ez ellen lehet-e valamit tenni?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel:

E.Tímea

MajorDomus # 2013.01.24. 21:03

ha neve megváltozik,attól még tartozik.

más kérdés hogy lehet behajtani rajta. nem lesz gyors ügymenet.

kendrazoltan # 2013.01.24. 17:11

Tehát akkor - ha jól gondolom - olyan ügymenetre lehet számítani, hogy a bank elárverezi a visszavett ingatlant, az érte kapott összeggel csökkenti az aktuális CHF árfolyamon kalkulált tőketartozást, majd a maradékot ráterheli az adósra, mely követelés nemfizetés esetén különböző egyéb terhekkel (pl késedelmi kamat) kiegészülve kumulálódik. Mindez akkor is megtörténik, ha az illető (nő) már külföldön él, ahol házasságot kötött (ugyebár így a lízingszerződésben foglalt név és személyi okirat adatok már nem aktuálisak, csak az ott megjelölt leánykori név+édesanyja neve+születési adatok) és állampolgárságot szerzett (félreértés ne essék, nem ezért házasodott...)...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.24. 16:51

Így milyen szankciók lehetnek esedékesek az adóssal szemben?
Lehet tőle késedelmi kamatot követelni.

molga # 2013.01.24. 16:22

Tisztelt Hozzáértők!

Eladó vízparti ingatlanommal kapcsolatban kérnék segítséget Önöktől:

Lenne egy vevő az ingatlanra, igaz jóval alacsonyabb áron, mint a reális.
Az ingatlant a NAV értékbecslője x M Ft-ra értékelte fel még másfél éve kb. Ő akkor biztosan nem volt ismeretében a nádas jelenlegi besorolásnak (pár éve még más osztályba tartozott az a nádas terület), és a stég/kijáró építésének lehetőségével. Lehetséges-e az ingatlant újraértékeltetni, az akkorinál lejjebb, hogy ha esetleg nagyon ár alatt tudnánk csak eladni?
Ha lehetséges ilyen megoldás, ez kb. mennyi hercehurcával járna? Újabb majdnem fél-1 év lenne, mire újra bejegyeznék a módosítást?

Köszönöm a segítségüket!

berry38 # 2013.01.24. 15:47

Tisztelt Egybegyűltek!

Lehet,hogy nem jó helyre teszem fel kérdésem,de azért megpróbálom...
Van nekem egy Chf jelzálogkölcsönöm.Ingatlanbővítési kölcsön a neve hivatalosan.Én fizetem a törlesztési árfolyamon,amit a bank határoz meg,hogy az MNB középhez képest mennyi.(Mindig magasabb úgy 5-10FT-vel)Nézelődtem a neten és ezt találtam:
2010 decembere óta már középárfolyamon számolnak
Az 1996. évi CXII. törvény a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról (Hpt.) 2010. december 11-étől lakáscélú kölcsönök esetén úgy rendelkezik: a kölcsön folyósításához, a havonta esedékes törlesztő részletek beszedésekor, valamint a devizában meghatározott díjak, költségek kiszámításakor
és előtörlesztéskor illetve végtörlesztéskor a pénzügyi intézmények saját deviza középárfolyamán vagy az MNB által meghirdetett hivatalos középárfolyamon kell a devizaösszegek forintosítását elvégezni.
Ezt a szabályt a már meglévő szerződésekre és a hatálybalépést követően kötöttekre is alkalmazni kell. A pénzügyi intézmény az átváltással, illetve a fenti számítással összefüggésben külön költséget, új díjat, jutalékot nem számíthat fel.
A szabály csak a lakáscélú hitelekre vonatkozik, a devizaalapú hitelkiváltó, vagy szabad felhasználású hiteleknél, autóhiteleknél a hitelezők alkalmazhatják az eladási árfolyamot is a törlesztőrészlet forintértékének megállapításakor.
Szerintetek ez rám is vonatkozik?Az ingatlanbővítés is lakáscélú hitel?Rákérdezhetek a banknál,hogy ilyenkor mi van?

Köszönettel a válaszokért!

kendrazoltan # 2013.01.24. 15:46

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Így milyen szankciók lehetnek esedékesek az adóssal szemben?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.24. 15:07

A magyar bíróság ítéletét Németországban is végrehajtják. A magánjogi tartozás, késedelem nem bűncselekmény.

kendrazoltan # 2013.01.24. 14:27

Tisztelt szakértők!
A következő kérdésem lenne:
Amennyiben bedőlt ingatlanlízing szerződő fele külföldre költözött (nincs adóstárs, sem kezes), úgy a bank milyen intézkedéseket hozhat? Amennyiben bíróságra kerül az ügy, úgy milyen kimenetei lehetnek a pernek? Pl Németország kiad-e személyes adatokat ilyen ügyekben? Mennyi idő után évül el a lízingre vonatkozó, díjnemfizetés miatti bűncselekmény?
A válaszokat előre is nagy tisztelettel köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.24. 13:50

Tévedésben vagy. Az egész ingatlannak vagy a társtulajdonosa, nep pedig egy természetben meghatározott részének a kizárólagos tulajdonosa. Ezzel az érveléssel nem tudod kimenteni magad a tartozás alól, ha te állsz szerződésben szerződésben a szolgáltatóval.

Riaa # 2013.01.24. 13:45

Tisztelt Fórumozók,

Hogyan tudom bebizonyítani, hogy 30 éve soha nem laktam egy ingatlanban, ott soha nem tartózkodtam, szomszédok,önkormányzat, kihez fordulhatok?

Tisztelt válaszokat előre is nagyon köszönöm.

Riaa # 2013.01.24. 13:39

Tisztelt Fórumozók,

Elöjáróban: valamibe keveredtem az egyik szolgáltatóval 30 év után, ugyanis megkaptam a szomszéd tulajdoni hányad házas ingatlanjának 508.000 Ft-os számláját, melyet nem kívánok kiegyenlíteni, hiszen semmi közöm az elfogyasztott áramhoz, lentebb részletezem. Nagyjából fogalmaztam egy kérelmet, szeretném kérni, ilyen formában elküldhetem-e, a szolgáltató nevét (szolgáltató) illetőleg a benne lakókat megkülönböztetésül karakterekkel neveztem el,

Ami a segítség kérésem Tisztelt Fórumozók, kérem segítsenek, hogy precízen meg tudjam fogalmazni lenti Címnek a kérésemet.

Tervezet!
Tisztelt Budapesti Békéltető Testület,

Alulírott xxxxx alatti lakos, az alábbi kérelemmel fordulok Tisztelt Békéltető Testülethez,

Kérelmem számla küldési címének megállapítása, a B. község,utca,házszám. szám alatti címhelyen 4/32-ed tulajdoni hányadú, kerítéssel elválasztott, villanyórás házas ingatlant n e m tartalmazó telekrészemre 508.221.- Ft összegű számlát kaptam, amely nem engem illet, azért mert nem tudok áramot vételezni, nincs villanyórás házam.
Egyeztető Kérésem ellenére a Szolgáltató a keletkezett szerződést, mint alapbizonylatot nem küldte meg. így nem tudom annak az okát, miért szerepelek így harminc év után a számlázási rendszerükben .A szolgáltató indokolása alapján korábban a Biatorbágy ..... címhelyre küldték NEVEMRE a számlákat, azokat maradéktalanul ki is egyenlítették, (KI??) Én nem tartózkodtam soha a Biatorbágyi ingatlanban.
Álláspontom szerint ma is annak kell kiegyenlíteni e számla összegét, aki korábban kifizette a nevemben, illetve áramot vételezett a nevemben!!!

A szolgáltató tájékoztató levele alapján, az elmúlt 30 évben a számlák maradéktalanul ki lettek egyenlítve a nevemben,amit a telek címre küldtek, (én soha nem tartózkodtam ott) álláspontom szerint volt szomszédom T. Ferenc fizette a nevemben a villanyáram számláit, aki 2010. június 5. napján elhalálozott. Jogutódja Felesége T. Ferencné szül. Sz. Rózsa, a villanyórás házat ő örökölte, illetőleg M. B. Aranka ..... Honvéd u. 67. sz. alatti lakosok, melyről a Földhivatali Határozatokat is csatolom. A villanyórás házban ezen három személyek tulajdonosa és családjaik laktak és laknak, birtokolják azt, én a szomszéd teleknek vagyok a tulajdonosa, természetben a villanyórás háztól elválasztott telekrészben. A villanyórás házban én soha nem tartózkodtam, azt mindig T. és felesége, illetőleg M.B. tulajdonolta, illetve birtokolta,4/32-ed tulajdoni arányú tulajdonban.

Tisztelt Békéltető Tesület,

Fent vázoltak és a mellékelt bizonyítékaim alapján, Kérelmem a ...számla küldési címének megállapítására irányul.Én nem tudtam elhasználni egy gramm áramot sem az elmúlt 30 évben, azért, mert nem voltam soha a villanyórás házban. Vagyis én soha nem tartózkodtam az ingatlanban.
A szolgáltató számlázási rendszere az én címemmel tévedés, hiszen a mérőlapon is rajta van ki az értesítési cím. (T. .......... u. 255.) Tehát az Szolgáltatónak T. F-t, illetőleg a családját kell megkeresnie. Én semmilyen formában, nem vagyok T. Ferenc jogutódja, nem vagyok illetékes a villanyórás ház áramdíjának kifizetésében sem, melyről szóló földhivatali bejegyzési határozatokat csatolom.

Az én telek tulajdoni hányadom nem esik egybe a villanyórás ház tulajdoni határával. Akkor miért kaptam a villanyszámlát, miért nem T..F. címére küldte az Szolgáltató.

A szolgáltatónak benyújtottam panaszomat, és az arra adott válaszát, melynek lényege, hogy így szerepelek a számlázási rendszerükben, melyet jelen kérelmemhez mellékelek. elválaszthatatlan részét képező, mellékletekkel együtt, számlázási címhely megállapítására vonatkozó kérelmem alapbizonyítékaként.

Szíves türelmét, meghallgatását köszönöm.

Tisztelettel kérem Önöket, legyenek segítségemre abban, hogy a Szolgáltató és az én álláspontom közeledjenek egymáshoz, hiszen nem vagyok áramhasználó a B. ingatlanban. A nevemben más vételez villanyáramot. Tisztelettel, .....

MajorDomus # 2013.01.22. 19:09

nincs Mit veszitened, én átiratnám az órát,az nem bűncselekmény

skiper # 2013.01.22. 06:39

Köszönöm szépen a válaszokat!
Igen persze tisztába vagyok vele hogy nem lehet ingyen sehol sem lakni és teljesen jogos is a főbérlő hozzá állása bár az igazsághoz hozzá tartozik hogy mikor még tudtam fizetni rendesen az albit már akkor jeleztem neki hogy lesz egy holt időszak mert a férjem külföldre menne dolgozni /csak azzal nem számoltunk sajnos hogy a férjemet is becsapják a munka átverés volt :( / És ezt szóba beszéltük meg és mivel nem sikerült a munka így a főbérlő ezt a döntést hozta.Nem lehet vele egyezkedni már próbáltam minden féle fajta megoldást felajánlottam neki már azt is hogy részletekbe törlesztek és addig amíg nem hozom magunkat nála 0 ra alá írok egy papírt hogy a lakásba lévő bútoraink műszaki cikkeink a fedezet és addig ő rendelkezik azokkal ami sokkal többet ér mint a tartozás maga.Gázzal nem lenne probléma mert a beköltözésünkkor előre fizetős gázóra volt van csak a villany itt a kérdéses nagyon és az hogy ilyen esetben mert a szerződésbe 2 hónapos felmondás idő van rögzítve ki rakhat e 15 napon belül annyi időt adott január 15-től Január 30 ig kell elhagynunk a lakást.Illetőleg volna még egy kérdésem bár tudom nem szép dolog de néznem kell a gyermekemet ha magamat és a férjemet nem is.Van meghatalmazásom az E-on fele azt megtehetem hogy gyorsan átíratom az órát a nevünkre?Még korábban a Tulajdonos is felajánlotta írásba az meg is van még?Ami a gond hogy ajánlottan átvettem a felmondó levelet és ha utána irattatom át az órát a nevemre azzal törvényt sértek bűncselekményt követek el?Elnézést a sok butának tűnő kérdésért de nagyon tapasztalatlan vagyok ilyen ügyekbe :(

MajorDomus # 2013.01.21. 22:39

attól még sötétben és hídegben lakik,mert a tulaj jogosult megszüntetni a ki nem fizetett szolgáltatást.

sajnos azt tudomásul kell venned, hogy ingyen lakni nem lehet,biztos nem 30 ezer Ft- al tartozol,mert ennyiért nem mondana fel,jó bérlőt sem könnyű találni manapság.

minél hamarább próbálj pénzt szerezni,hogy az uj albérletet ki tudd fizetni. ingyen sehová nem fogadnak be.

wers # 2013.01.21. 12:58

skiper, tavaszig kilakoltatási moratórium van, nem lakoltathatnak ki. Viszont a bérleti díjat össze kell szedned, próbálj megegyezni, hogy minden hónapban mennyit tudsz fizetni, és hogyan tudod az elmaradást pótolni.

hidiandi71 (törölt felhasználó) # 2013.01.21. 12:52

Igen, el isadhatják a részüket akár "bagóért" miközünk hozzá? csak az óra ne legyen közös, ha neki esetleg megérné "bagóért", attól nem félünk! idág mi hirdettük a házat 3-4 havonta,de jött egy vevő és a sógoréknak kevés volt az összeg ma már örülnének annak a pénznek mert az ingatlan piac megállt.

hidiandi71 (törölt felhasználó) # 2013.01.21. 12:46

Kedves Ismerősömnetán Rokon?Köszi a tanácsot!De, nem a bérleti díjjal kéne érvelni mert szerződés nem volt ,nem is kellett szivességi alapon lakjuk amíg ki nem fizetnek.Felújítani meg azért kellett mert muszáj hogy ne menjen el az értéke-az Após örült neki,hogy rendben lesz a ház és csak tegyük el aszámlákat mert az a mi javunkat szolgálja/ ezt azér írom meg mert másnak is jó tanács lehet aki hasonló helyzetben van pl:a szomszédunk is/ mert eladásnál jól jön!

skiper # 2013.01.20. 07:28

Sziasztok!Tudom nem ide kéne írnom de abba reménykedek hogy valaki aki ért hozzá megtisztel a válaszával:)
Sos be szeretném kérni a véleményeteket tanácsotokat!
Albérletben lakom férjemmel és egy 11 éves gyerekkel.Nem szeretnék itt egy egész regényt leírni ezért nem nagyon térek ki a részletekre de az a helyzet hogy megváltozott az anyagi helyzetem és elmaradtam az albérleti díjjal valamint a rezsi költséggel.Amit itt jegyeznék meg hogy joggal követel a főbérlő.Én jeleztem neki hogy az általa megszabott időre nem tudom kifizetni az elmaradásom Ami Január 15 napja volt ezért ma kaptam tőle egy ajánlott levelet hogy amennyiben e hónap 30 napjáig nem fizetem ki az elmaradásom költözzek ki a lakásból./Mellékesen ha kifizetem akkor is/Sajnos a fizetés 30-ig szinte 100% hogy nem fog menni:( Ami a kérdés az az hogy a szerződésünkbe 2 hónapos felmondási idő van.Én reagáltam neki hogy élek a 60 napos felmondási idővel mire vissza írt nekem ha 30 ig nem fizetek költözzek ki és vegyem komolyan mert szüneteltetni fogja a Villanyt Vizet Gázt /Ezek mind az ő nevén is vannak/ Mit tehetek ilyenkor?mert nincs hova költözzek a családommal ugyanakkor tudom azt is igaza van a főbérlőnek teljes mértékbe de z utcára még sem vihetem a gyereket.Mit tudok tenni?Mihez van jogom mihez nincs,és Tényleg kikapcsoltathatja a Közműszolgáltatásokat? Előre is köszönöm a válaszokat!

kaméleon # 2013.01.18. 15:42

Azért ne turbózzuk már fölöslegesen, további fikciókat színezgetve! Tanácsot kértek, nem bosszantást.

matthiasi # 2013.01.18. 14:49

H. ! Mennyi lenne a bére egy ilyen ingatlannak a szabadpiacon ??
Nem tudjuk mert nem ismerjük, de van egy díja. Ebből le kell vonni a férjed részét, ami ugye csak egy negyed, a maradékot meg kell szorozni 12 x és az évek számával. Mennyi ideje laktok ott ??
Nos ez megvan : „gyermekeinek épített családi házat 2002 -ben azóta ott lakik és a lánya gyermekei a tulajdonosok. A közös ingatlant mi újítjuk fel a férjemmel ,mi álljuk a költségeket a ház rendbe hozásához, nyílászárók csere stb...,de 2013.január 7-én írásban tájékoztattuk mindkét tulajdonost hogy a ház további felújításra szorul és a költségek kifizetését tulajdoni hányadban

Az akárhogy nézzük 11 év, legyen csak 10 év. A lakbér sötét ló, legyen 60 eft, ebből le a saját egy negyed, az 45 eft /hó az 10 év alatt 12 x 45 eft x 10 = 5,4 millió. Mint írtad a számlák félre vannak rakva, így van összehasolítási alapod , hogy mérleg merre hajlik. Ha már felszólitottátok a két nem fizető társtulajt. Sőt az adózási kötelességéről is beszélsz, azt rá kell bizni a pénzt kapóra !!
A papa mint tulaj és haszonélvező rendelkezik annak hasznaiból, így azt elkölthette volna barátnőre, adriai nyaralásra stb, de nem költötte, mivel nem szedett hasznot.

Egyáltalán minek lakni egy felújításra szoruló házban ??
Azt el kell hagyni, maj eldöntik a tulajok, hogy mit akarnak vele !!