határozott idejű bérleti szerződés felmondása


MajorDomus # 2014.07.28. 22:28

Csak idő és ügyvéd kérdése mikor tudom érvenyesiteni.!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.28. 07:45

Van.

MajorDomus # 2014.07.27. 21:24

Hát még beszedni.

Kbs

Én jogkövető állampolgár vagyok, de azt elvárnám,hogy legyen annyi jogom mint a bérlõnek.

Zoltanuss # 2014.07.27. 20:05

Sherlock !

Te mennyit szeretnél ? 7 hónapot vagy 5 -öt ?
Az új PTK -ban állítólag 3 hónap van.
A töketlenek egyszerűen nem tudják hogy a 2 hónapot is nehéz érvényesíteni.

Sherlock # 2014.07.27. 07:18

Franciaországban pl. a bérletnél a kaució 6 hónap, a jogügyletet csak közjegyző előtt lehet kötni, és a lényeg a nem fizető bérlő egy hónap után az utcán találja magát.

Aha...

Zoltanuss # 2014.07.27. 07:06

Egyébként ez a torzulás nem mai keletű. Már Trianon óta kedveztek a bérlőknek. Némi ráció volt is akkor abban. A maradék országot elárasztották a menekültek, kordában kellett tartani a lakás ügyleteket, némi védelemre szorultak a kiszolgáltatott helyzetben lévők. Aztán a 2. világháború után a lakásállomány jelentős pusztulás miatt szintén racionális volt az egyoldalú védelem.

Erre a 'derék' kommunisták még rá is tettek több lapáttal. De hol van már ez a világ. Megmaradt ez a torz jogi zárvány lehetőséget adva némely csavargónak a potyázásra.
csak egy érdekesség . Franciaországban pl. a bérletnél a kaució 6 hónap, a jogügyletet csak közjegyző előtt lehet kötni, és a lényeg a nem fizető bérlő egy hónap után az utcán találja magát. Természetesen perelhet és ha jogtalanság éri, kap kártérítést.
Erre a mi töketlen jogalkotóink pl. most vésték kőbe hogy a 'kóció ' max 3 hónap lehet. Annyi eszük sincs hogy tájékozódnának - nálunk a 2 havi kóció ( gyengébeknek - kaukció ) is megterhelő sokaknak. Egy olyanról hoztak szabályt, ami teljesen felesleges volt.
Mert eddig is lehetett kérni pl. 4 havi 'kaukciót ' csakhogy ilyenre bérlőt nemigen találtak. Értelmetlen volt !
Én egyébként a 'kaukciót' egyszerűen letétnek nevezem és nem hónapban határozom meg, hanem egy fix. összegben, amit a gyengébbeknek átszámolók hónapba.

Zoltanuss # 2014.07.27. 06:46

BS Te ezt komolyan gondolod ?

mármint ezt :

mondjuk, a bérhátralékot követelő munkavállalókra.

tény hogy nagyon kellemetlen ha egy munkavállalónak nem fizetik ki a bérét. Ami lehet napi , heti vagy havi.
Mit tud csinálni szerencsétlen ? hát a tevékenységét azonnal beszünteti, amint világos lesz előtte ez a tény.
Munka stílusa válogatja. Megbízhatatlan munkaadó vagy fizet naponta, vagy nem látja többé a munka vállalót. Ezzel szemben egy nemfizető bérlő a jelenlegi hibás - nevezzük a nevén szar gyakorlat szerint tovább birtokolhatja a lakbérhez képest jelentős értékű ingatlant , további károkat okozva. Amik a halmozódó lakbér a halmozódó üzemeltetési költségek, netán a tényleges fizikai kár. A hasonlat akkor lenne igaz ha a munkáltató odaláncolhatná munkavállalót a munkahelyhez és azt mondaná cinikusan - perelj barátom , ha megnyered a pert esetleg fizetek.
De hogy mennyire nincs igazuk azon iskola képviselőinek akik csökönyösen ragaszkodnak ehhez az ósdi birtok védelemhez ezt bizonyítja azon egyszerű tény is M.-on nincs igazi bérlakás piac.

Zoltanuss # 2014.07.27. 06:29

Ez a lényeg :

Ha vitatja a csavargó, élősködő, semmit nem fizető, csak költséget halmozó,, bérlő,, akkor pereljen ő.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.26. 20:59

Na ja. Akinek csak egy kalapácsa van, az hajlamos mindent szögnek nézni.

MajorDomus # 2014.07.26. 19:38

Mert szűklátókörű vagyok, ezen a területen vagyok érdekelt a napi munkám és a személyes érdekeltségem révén is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.26. 07:23

Értem. Tehát csak az ítélkezést bíznád a saját ügyében a bérbeadóra, a végrehajtást már nem. Ez is valami.

Azt még áruld el nekem, miért épp csak a lakást bérbe adókat különböztetnéd meg ilyen előnyösen? Miért ne terjesztenénk ki ezt a sommás eljárást például a pénzkölcsönzőkre (bankokra) vagy, mondjuk, a bérhátralékot követelő munkavállalókra.

MajorDomus # 2014.07.25. 21:50

Felmondással és kilakoltatni!

Ha vitatja a csavargó, élősködő, semmit nem fizető, csak költséget halmozó,, bérlő,, akkor pereljen ő.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.24. 20:52

Akkor sokadszor: hogyan másképp érvényesíthetné a bérbeadó a jogát, mint bíróság útján?

MajorDomus # 2014.07.24. 20:31

Nem önhatalomrol beszéltem hanem jogérvényesitésről.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.24. 13:45

Amennyiben a jogállamiság korlátozza az önhatalmat.

MajorDomus # 2014.07.23. 20:55

Azt nem.

De azt igen, hogy a jogalkotók olvassanak Széchenyi - t!

,, szabadság és tulajdon tesz csuda dolgokat,,

Tudomásom szerint tilos a joggal való visszaélés.

Ezek a törvények korlátozzák a tulajdonos jogait és érdekeit.

MajorDomus # 2014.07.23. 20:54

Azt nem.

De azt igen, hogy a jogalkotók olvassanak Széchenyi - t!

,, szabadság és tulajdon tesz csuda dolgokat,,

Tudomásom szerint tilos a joggal való visszaélés.

Ezek a törvények korlátozzák a tulajdonos jogait és érdekeit.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 10:57

Már kérdeztem egy párszor, de akkor most megint:
Szerintetek hogy legyen? A bérbeadó a saját ügyében maga döntsön, végrehajtson?

MajorDomus # 2014.07.23. 06:49

Mindkettőtöknek igaza van! Jogilag!
Az is helyes, hogy egy jogi fórumon,
ne az indulatait fejtse ki a hozzászóló.
De emberileg teljesen egyetértek Zöldjanika beirasaval.

A csavargókat támogatja a törvény!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.22. 10:45

Egyébként azzal, hogy az egyik fél nem teljesít, nem is szűnik meg a szerződés.

ObudaFan # 2014.07.22. 09:16

Fogd fel úgy hogy én az ördög Ügyvédje vagyok.

Teljesen igaz, hiszen olyan tanácsot adsz a kérdezőnek, amivel csak jelentős plusz költséget okozol neki, de a problémáját nem oldod meg.

ObudaFan # 2014.07.22. 09:15

A nem fizetéssel megszünt a szerződése, milyen birtokvédelmet kér?

Posszesszórius birtokvédelmet a jegyzőtől. És meg is kapja.

ZÖLDJANIKA # 2014.07.22. 08:00

Mi az a birtokvédelem?
A mai rezsim, sajnos a csavargókat, tolvajokat, betörőket, gyilkosokat, sorolhatnám, védi!!!
Miért nem lehet törvényt hozni, igenis, bizonyítottan nen fizet, rendőr, stb. és kikényszeríteni a garázsból. Most ha én megyek többed magammal, hozzá sem nyúlok, biztos azt mondja, megvertem, és engem csuknak le.
Meddig várjak? Évekig tart a bírósági ügy, a garázst el sem tudom adni, mert 1 patkány beköltözött! EZ A MAI JOG!

MajorDomus # 2014.07.21. 22:36

A nem fizetéssel megszünt a szerződése, milyen birtokvédelmet kér? A máséban amiért nem fizet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.20. 20:38

Birtokvédelmet kér, és meg is kapja. A birtokvédelmi eljárás költségeit pedig nyilván te megtéríted a kérdezőnek. Ha már te biztattad.