föld eladás


Bea1 # 2017.08.19. 01:45

A birtokba adás a 60 napos kifüggesztés után 15 napon belül, a vételár teljes kifizetése után történik.

nonolet # 2017.08.18. 22:07

A használatában van is jó kérdés...

HA birtokba vette a függő adásvételi alapján,
akkor már eléggé használó is egyúttal?
Vagy külön be kell jelenteni magát földhasználóként?

nonolet # 2017.08.18. 22:04

Éppen azt kérdezi, hogy: MIKORTÓL számít a tulajdonának?

A kifüggesztéses eljárás során,
melyik esemény/dátum az,
ami
a tulajdont keletkezteti?

lajcsó # 2017.08.18. 20:41

"helyben lakó szomszéd: az a helyben lakó, akinek a tulajdonában vagy használatában lévő föld szomszédos az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező földdel;"

Bea1 # 2017.08.18. 14:30

Mikortól számítok szomszédnak?
Letelt a 60 napos kifüggesztés, nincs elővásárló, de még ugye nincs a nevemen a föld, beszállhatok-e már most elővásárlóként a szomszédos földterület szerződésébe, ha a most kifüggesztésről lekerült földdel lennék csak szomszéd?
Vagy csak akkor tehetek majd ilyet, ha kb 1 év múlva az agrárkamara is rábólint majd, és a nevemre kerül?

MajorDomus # 2017.07.16. 18:39

Bea

Az átadott pénz mibenlétét,az átvételi elismervény határozza meg!

Flóra87 # 2017.07.15. 14:55

Köszönöm szépen a válaszokat, Siegelinde neked pedig különösképpen!

Bea1 # 2017.07.15. 04:15

Aláírt (elő)szerződés hiányában az a foglaló nem foglaló, hanem előleg.

MajorDomus # 2017.07.14. 23:17

A foglaló fogalma,több mint 200 éves,azon kevés jogi tézis egyike,amiről az átlagember is tudja,mire való,és ,,duplán jár vissza,,.

Nem volt szándékomban megbántani a kérdezőt,de ez olyan naiv kérdés volt..

Mint olvashattad,a válasz helyes volt,merg szerződéses határidő nem született.

Flóra87 # 2017.07.14. 14:16

Van, április hónappal, de végül ezt nem írta alá a vevő.

MajorDomus # 2017.07.13. 21:52

Kérdés,van e szerződés?

Bea1 # 2017.07.13. 03:32

Amennyiben lepapírozták, azaz van előszerződés, akkor tényleg foglalóról beszélünk.

Azonban ha csak az van lepapírozva, hogy átvesz x összeget foglalónak, de nincs előszerződés, akkor az a foglaló előlegnek számít, így vissza kell adnia.

Amennyiben előszerződést készítettek, abban viszont benne kell lennie a fizetési ütemnek, illetve a fizetési határidőnek, amit ha túllépett a reménybeli vevő, akkor a foglalót nem kell visszafizetnie.

Flóra87 # 2017.07.12. 22:00

Köszönöm a válaszotokat, még azt szeretném megkérdezni, hogy nincs a foglaló után a teljes összeg kifizetésének valamilyen hátárideje?

nonolet # 2017.07.12. 20:47

A foglaló a szerződéshez kapcsolódó,
azt megerősítő kötelezettségvállalás.

A átadott foglaló sokak által ismert következménye,
hogy

  • a szerződés meghiúsulása esetén,
  • a meghiúsulásért felelős fél az általa adott foglalót elveszíti,
  • a kapott foglalót pedig kétszeresen köteles visszafizetni.

Ha a szerződés teljesítése olyan okból hiúsul meg,
amelyért
egyikük sem felelős,
vagy
mindkét fél felelős,
a foglaló visszajár.

-

"írtam a vevőnek, hogy mivel őt nem tudom utolérni
ezért
úgy döntöttem, hogy nem adom el neki az ingatlanomat. "

Vagyis te áltál el !!!!
Azaz 2x-esen kéne visszaadnod a foglalót.

Ehhez képest a vevő nagylelkűen CSAK 1x-esen kéri.
Ezzel elfogadva, hogy
egyikőtök sem vagy mindkettőtök felelős.

...és te még azon agyalsz, hogy megtartsd?!

Inkább örülj, hogy nem duplán kéri vissza
és gyorsan zárd le az ügyet, szerintem.

Flóra87 # 2017.07.12. 20:25

Üdvözlöm Önöket,

segítségre lenne szükségem egy ingatlan adás-vétellel kapcsolatban.
A vevő 2016 11 19.- én letett 100 ezer Ft foglalót, amit le is papíroztunk.
Majd a vevő ezek után eltűnt, próbáltam keresni,e-mailt írni sehonnan sem jött válasz. Majd ez év májusban megkeresett, hogy menjünk az ügyvédhez írjuk alá az adásvételt. Elmentem az ügyvédhez a megbeszélt időpontban, majd kiderítette, hogy aznap mégsem tudja aláírni a szerződést, térjünk vissza rá 1 hét múlva. Letelt az egy hét, írtam az ügyvédnek, hogy mikor menjek aláírni a papírokat, erre azt mondta, hogy Ő nem tudja egyeztet a vevővel. Eltelt megint 1 hét, nem kaptam semmi választ úgyhogy május végén írtam a vevőnek, hogy mivel őt nem tudom utolérni ( hívtam többször telefonon, hogy egyeztessünk időpontot az ügyvédhez, nem vette fel) ezért úgy döntöttem, hogy nem adom el neki az ingatlanomat. A vevő viszont a mai nap küldött egy e-mailt hogy utaljam vissza neki a foglalóként átvett összeget.
Vissza kell utalnom az átvett foglalót, vagy az már az enyém?

Köszönöm válaszukat,
Flóra

nonolet # 2017.07.11. 22:56

Inkább:
Aki kecskére bízza a káposztája sorsának a rendezését, szabad kezet adva neki, hogy majd szóljon, ha végzett :-)

MajorDomus # 2017.07.11. 20:39

Aki közel van a tűzhöz.....

Bettu # 2017.07.11. 07:18

Már értem köszönöm a válaszokat, részemről elég etikátlannak tűnik az ügy lefolytatása is, az a bizonyos malom nagyon jól hajtotta a vizet, főleg ilyen végeredménnyel. Csak remélni tudom hogy mi voltunk az egyetlenek. Sajnos megpiszkálni sem érdemes a dolgot, mert minden úgy van lepapírozva, ahogy az kell.

MajorDomus # 2017.07.10. 21:44

Mint érdekelt fél.

lajcsó # 2017.07.10. 19:05

Bettu!

"nekünk ezzel kapcsolatban miért kellett értesítést kapnunk hivatalos levélben?"
Azért mert valahogy "képbe" kerültetek. Azt innen megmondani lehetetlen, hogy mikor és miért.

nonolet # 2017.07.10. 17:43

Bettu

Hát akkor ezt vétel címén lenyúlták előled.
Megvették az örököstől.... jogszerűen.

Bejegyzéssel kellett volna
érvényesítened
a saját tulajdonjogod, ha volt.

Mivel nem tetted, így más szerepelt a tulajdoni lapon.
Aki szépen eladta vevőnek, jogszerűen... ennyi.

-

HA!!! az ügyvédnek adott megbízásod arról szólt,
hogy "írassa a nevedre a részed" akkor sem tudsz
kb. semmit tenni, mert azt mondja, majd, hogy
"már eladták mire megírta a papírokat neked".

nonolet # 2017.07.10. 17:35

"kártérítést fizetett"

Akkor az ügy lezárva.
A károd rendezve a telek a tiéd maradt.
Eladhatod.

-

Miért kéne még kisajátítania is szerinted?

Bettu # 2017.07.10. 15:54

Üdvözlök mindenkit!

Következő lenne a kérdésem. Adott egy több mint 2ha-os föld, amit nagyon régen vétel után nem papíroztak le, aztán az eredeti tulaj halála után a vagyon megosztás megtörtént. A testvér igényt tartott a részére, így a nevére került a föld, így ezt el is fogadtuk, mert tudtuk hogy mulasztás történt a mi részünkről (az ügyvédünk sem tudott mit tenni elmondása szerint). Viszont kaptunk egy olyan levelet, amelyben kiértesítenek minket arról, hogy ezt a kb 2ha-os földterületet az ügyvéd, akit felkértünk, hogy folytassa le az ügyünket, megvette és a felesége nevére került a tulajdonjog. Még ha ki is volt függesztve, és ezen átsiklottak a többi földszomszédok is, nekünk ezzel kapcsolatban miért kellett értesítést kapnunk hivatalos levélben?
Az ügyvédünk pár éve rendezte el az örökösödéssel kapcsolatos papírokat.
Előre is köszönöm a segítséget.

MajorDomus # 2017.03.19. 21:03

Ha vevő belemegy. Jobban szereti a tiszta tul. Lapot. Szerintem.

lajcsó # 2017.03.18. 23:25

"Kérdésem az lett volna, hogy a törléssel kapcsolatos intézkedés és anyagi terheket a vevőre terhelhetem-e az adás-vételi szerződés keretében"
Ez megállapodástól függ. A tulajdonjog bejegyzése és a vh. jogok törlése lehetséges egy eljárás keretében. Ha a vevő belemegy akkor a szerződést készítő ügyvéd számára át kell adni a törlési engedélyeket!