föld eladás


ObudaFan # 2015.04.06. 16:55

Mivel az ő hozzájárulása nélkül nem adható el az ingatlan - legalábbis a 25%-a - ezért annyit kérhet a hozzájárulásért, amennyit csak szeretne. Ha ugyanis nem járul hozzá, nem adható el ez az ingatlanhányad.

MajorDomus # 2015.04.06. 11:58

Eladunk 11 ha földet.

Az 1/4-ed részén van haszonélvezet,
Ezt már értem, wildmann segített az érték kiszámításaban.

A 25 %-ra tartási jog van bejegyezve, ugyanannak a személynek (a haszonélvező) A javára!
Erre a jogra elidegenitesi a terh.tilalom van bejegyezve!

Az a kérdés, hogy ezért lehet valami pénzt kérni? Mármint a tartási jogról való lemondásért?

Mit jelent a tartási jog ez esetben?

A néni nagyon beteg, otthonban él,
Mi látogatjuk és intézzük az ügyeit. A nyugdíja alig fedezi az ellátását, ezért fontos neki minden forint.

Előre is köszönöm a segitséget.

MajorDomus # 2015.04.06. 11:58

Eladunk 11 ha földet.

Az 1/4-ed részén van haszonélvezet,
Ezt már értem, wildmann segített az érték kiszámításaban.

A 25 %-ra tartási jog van bejegyezve, ugyanannak a személynek (a haszonélvező) A javára!
Erre a jogra elidegenitesi a terh.tilalom van bejegyezve!

Az a kérdés, hogy ezért lehet valami pénzt kérni? Mármint a tartási jogról való lemondásért?

Mit jelent a tartási jog ez esetben?

A néni nagyon beteg, otthonban él,
Mi látogatjuk és intézzük az ügyeit. A nyugdíja alig fedezi az ellátását, ezért fontos neki minden forint.

Előre is köszönöm a segitséget.

postrike # 2015.04.02. 17:02

Tisztelt Fórumozók!

Szántóföld ingatlan eladással kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy ha nem történik meg a kifizetés (az eladó épp nem elérhető) miután az ügyvéd megkapta a hatósági jóváhagyást (visszaérkezett a megyei agrárkamarától másodszor is) Akkor tudomásom szerint nem lehet benyújtani a helyi földhivatalhoz sem a a tulajdoni jog bejegyzési kérelmet sem. Ha ez 1 hónapon belül nem kerül benyújtásra akkor a szerződés kvázi semmis...? Most így hirtelen nem találtam meg, de valahol olvastam, hogy van ilyen. A válaszokat előre is köszönöm!

lajcsó # 2015.01.29. 18:23

"ezek után hova megy még a szerződés??"
Megyei földhivatal-helyi földbizottság-megyei földhivatal-ügyvéd

mennyi idő mire megkapom a pénzt??
Ha úgy van a szerződésben, hogy a vételár teljesítése, a szerződés hatósági jóváhagyását követően esedékes, akkor még kb. 2-3 hónapot kell várnod.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.29. 16:38

ezek után hova megy még a szerződés??
A megyei földhivatalba.

mennyi idő mire megkapom a pénzt??
Azt mi nem tudhatjuk.

hercegno.hu # 2015.01.28. 19:48

Jó estét mindenkinek.kérdésem.eladáson van az örökölt földem.februárban letelik a 60 nap kifüggesztés a hivatalban.ezek után hova megy még a szerződés?? mennyi idő mire megkapom a pénzt??

MajorDomus # 2012.07.20. 23:08

Nem hiszem. Ahhoz alapos indok kell.

Emesi # 2012.07.20. 19:15

Köszönöm válaszotokat!
Még egy kis segítség kellene. Elég sürgős!
Úgy vettük a termőföldet, hogy csereszerződést kötöttünk, mivel akinek elővásárlási joga volt, annak nem akarta semmiképp eladni az eladó. Aztán az elcserélt földet visszavásároltuk. Most az illető azzal fenyegetőzik, hogy perre viszi az ügyet, mert állítólag azt mondta neki egy ügyvéd, hogy megtámadhatja a szerződést, mert egyértelmű, hogy azért lett cserélve, hogy őt kikerüljük. Tényleg megtámadhatja a szerződést? Elveheti tőlünk a földet?

MajorDomus # 2012.07.20. 18:55

Utólag már nem

Emesi # 2012.07.20. 07:03

Sziasztok!
Termőföldet vásároltunk és most megkaptuk a levelet az illetékfizetési kötelezettségről. A kérdésem az lenne, hogy nem lehet valahogy illetékmentességet kérni? Én hallottam olyat, hogy ha vállaljuk, hogy 5 évig nem adjuk el a földet, akkor nem kell illetéket fizetni. Tud erről valaki valamit?

rácz judit # 2012.04.02. 08:43

Köszönöm a választ .
Erről nekem egyszerű embernek honnan kellett volna tudnom nem vagyok hegyközségtag.

lajcsó # 2012.04.02. 08:38

A hegyközségekről szóló 1994. évi CII. törvény 30. § (2) bekezdése alapján: „A szőlő termőhelyi kataszterében nyilvántartott szomszédos termőföldre elővásárlási, valamint elő-haszonbérleti jog illeti meg a hegyközségi tagot, ha ezen jogának érvényesítését megelőző 24 hónapban folyamatos hegyközségi tagsággal rendelkezett.”

rácz judit # 2012.04.02. 05:40

Köszönöm a válaszokat ,zárt kertről van szó és arra hivatkozva kér elővásárlási jogot hogy,hegy községi tag a szomszédos terület haszon bérlője volt akkor ez a terület is benne van a kijelölt területekbe.

lajcsó # 2012.03.30. 12:50

Túl kevés az információ! Milyen földről van szó (külterületi termőföld, vagy zártkerti ingatlan)? Meg egyáltalán miért, mire hivatkozva támadták meg a szerződést?

hunfrakk # 2012.03.30. 12:15

megvan a pereskedő félnek az a szándéka, hogy most azonnal azon az áron megvegye az ingatlant?
ha nem, akkor el kell utasítani kérelmét

Goodwitch # 2012.03.30. 11:23

követelhet. Bárki, bármikor, bárkitől bármit ... legfeljebb nem lesz sikeres.

követel valamit? hogy maradt ki az elővásárlási jogosult? Ügyvédkolléga nem volt figyelmes, meg a földhivatal sem?


Goodwitch

rácz judit # 2012.03.30. 11:00

Sajnos most jártam meg 2010 évben értékesítettem egy föld területet amire most 2012-ben elővásárlási jogra hivatkozva a bírósági ügyem van.A mostani tulajdonos és én ellenem folyik az eljárás. Segítséget szeretnék kérni milyen jogi következménye lehet az ügynek. A mostani tulajdonos követelhet-e valami költségtérítést tölem.