jelzálogjog törlése


Zsokuci68 # 2020.07.26. 19:53

Vásároltam egy telekhányadot, melyen az eladó társasházat épít, jelenleg 95% kész. A telekrész vásárlás és az építkezési kivitelező szerződések (eladó és kivitelező ugyanaz a személy), 2019 márc. 19.-én lettek aláírva. A telekvásárlás szerződésben az áll hogy az egész telek, így az én telekhányadom is, sőt pár mellette lévő telek, terhelt, nem kevés millióval, de ezt akkor tudtam meg, amikor a szerződés más részével ügyvédhez fordultam, ő világosított fel, hogy ez nagyobb probléma! Ugyanazon adásvételin az eladó kötelezettséget vállal, hogy az ingatlanhányadot tehermentesíti 2019.09.30. napjáig. Ez nem történt meg, ez idáig, az eladó mondván csak akkor tehermentesíti ha utolsó fennmaradó részlet a kulcsrakész állapotból is kifizetésre kerül, holott a szerződésben erről nem esik szó! (Megjegyzem, 7 másik vásárló telekhányada is terhelt volt, jelenleg 3 telekhányadon és az építkezés melletti más helyrajzi számokon maradt a sokmilliós teher (a mellette lévő telkek ugyanazé aki az eladó), nem tudni mi szerint tehermentesít! Van akinek a résztét tehermentesítette, pedig utolsó részlet nem került még kifizetésre és van 2 személy aki mindent kifizetett már tavaly és még mindig terhelt az ingatlanhányaduk) Kérdésem az lenne, kihez fordulhatnék? 4 ügyvédnél voltam, nem vállalták, rossz a szerződés...ilyen szerződést nem írunk alá...stb mondatokkal, mondhatnám leráztak! Mivel vásárlás, próbálkoztam Fogyasztóvédelemnél...Panaszfalat említették...aztán békéltetőtestület....nem látom a megoldást ebben....A jegyző a bíróságra irányított, ahol havonta egyszer lehet érdeklődni...gondolom több 100 személy várakozik, ezt sem látom megoldásnak. Mi/Ki maradt még??? Rendőrség? Ez akár bűncselekmény is lehet? A segítséget köszönöm!

pvik # 2019.08.14. 11:30

Értem, köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.14. 10:49

Akkor te is kérelmezheted a törlést. Ha megvan a törlési engedély, akkor más szerintem nem kell.

pvik # 2019.08.13. 15:03

1/2, 1/2 arányban vagyunk tulajdonosok édesapámmal.
A bejegyző határozatban nincs külön említés arról hogy melyik tulajdonrészt érinti, így gondolom igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.13. 14:57

A te tulajdoni hányadodat is terheli a jelzálog?

pvik # 2019.08.13. 14:10

Tisztelt Jogi Fórum!

Adott egy szülői ház, amin jelzálogjog van bejegyezve.
Édesapám megszűnt munkáltatója a jogosult (munkáltatói kölcsön alapján, egyébként OTP-s hitel).
A megszűnt munkáltató jogutódja az Altus Befektetési Zrt., ami elérhetetlen, de még létezik.
Az OTP Háttérműveleti Igazgatóságtól megszereztem a törlési engedélyt.
Viszont az OTP-től úgy tájékoztattak, hogy megbízásra is szükség van a jogutód cégtől.
Ilyenkor mit lehet tenni?
Én mint ingatlan résztulajdonos is tudom töröltetni a jelzálogjog bejegyzést a jogosult nélkül?
Vagy ha nem, akkor ilyen élőholt cég esetén mit lehet tenni?

Köszönettel

balu88 # 2018.08.16. 16:32

Kedves fórumozók!
Ingatlan vásárlás kellős közepén vagyunk a párommal. Az ingatlan jelzáloggal terhelt. A fennálló tartozást az adás-vételi szerződés szerint mi, mint vevők megfizettük, a pénzintézet ki is állította a törlési engedélyt, ami át is lett adva az ügyvédnek, aki benyújtotta a Földhivatalba 3 eredeti példányban. A törlés széljegyre került, viszont a jelzálogjog együtt kerül majd törlésre az eladók tulajdonjogával és a vevők bejegyzésével a teljes vételár megfizetése után. Most tartunk az utolsó vételárrész megfizetésénél, ami bankkölcsön lesz és a folyósítás egyik feltétele a jelzálogjog határozattal való törlése. Fel is vettem a kapcsolatot az ügyvéddel, hogy lehet nem lesz jó a teljes vételár megfizetése utáni törlés, a bank folyósítási feltétele miatt. Az ügyvéd nyugtatott, hogy széljegyen van a törlés, ill. a bank is kért F.hivatal által érkeztetett törlési engedélyt, ezt el kell fogadniuk mint "tiszta tulajdoni lapot". A banki ügyintéző viszont problémát lát benne, hogy a jelzálog később kerül csak törlésre.
Teljesen laikus vagyok, idővel biztosan kiderül kinek van igaza. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Valóban elegendő a széljegyen szereplő törlés és a benyújtott, érkeztetett törlési engedély a folyósításhoz (az egyéb feltételekkel nem lesz gond).
Előre is köszönöm a válaszokat!

ius latratus # 2018.08.13. 13:44

Már tényleg Off, de a levélszavazatoknál az Alkotmánybíróság nem döntött (tény: a Fidesznek jól jött kommunikációs szempontból, hogy lám, az Ab is kimondta, amit kimondott), csak maszatolt, míg a te beadványod érdemben el is bírálta.
Nem mindegy - s ezzel be is fejezem, mert még azt hiszik, hogy mindenben egyetértünk.

Pedig én minden vagyok, csak a demokrácia híve nem.

On

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.13. 13:05

OFF
Köszönöm! :)

Azért tudni kell, hogy két hasonlóban nyert a Fidesz mint párt is. Egyik az óriásplakát, a másik pedig a levélszavazatok esete.
Szoktam is hivatkozni rá, amikor a bírók megfélemlítéséről, a bírói függetlenség csorbulásáról van szó, hogy szegény bírók annyira rettegnek, hogy egyetlen választási kampányban dokumentáltan három olyan ítéletet hozott a Kúria, amely a kormánynak, kormánypártnak hátrányos - és téves. Mi lenne, ha nem félnének?
ON

ius latratus # 2018.08.13. 11:24

Valahol biztos született egy jelzés a név mellé..., hogyaszondja':

"nem boldogulunk a Darákékkal, erre itt ez a fehérvári ügyvéd, s lám!, helyre teszi a dolgokat"

Ejjh, Béla, ez nem a pálya csúcsa, ez biz' csak a kezdet, meglásd!

;)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.13. 07:45

http://public.mkab.hu/…827800592C84?…

Ez pedig az AB-határozat, sőt maga az indítvány is elolvasható.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.13. 07:42

:) A földrajzi távolság megvéd.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.12. 21:15

Nem. Ez a polgármesterek szólásszabadsága. :)

ius latratus # 2018.08.12. 19:08

Off

Béla! Te adtad be? Ez a levélszavazatokkal kapcsolatos beadvány? Ne kelljen már keresnem...

On

igazsag kereso # 2018.08.12. 18:11

Kedves Gerbera! Nagyon köszönöm a választ. Személyesen vittem be, de csak azt mondta aki átvette, hogy 10 napon belül kapom meg a választ.Nem értem, hogy miért késlekednek, hiszen nem én kértem, hanem házkezelést végző Zrt. ügyvédje irta meg a beadványt, hogy ki van fizetve a teljes vételár és kérte a jelzálog levételét.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.12. 15:07

OFF
"Megírta a Magyar Közlöny..." :)

Irónia nélkül írtam. 2011. és 2017. közepe között kb. 3500 ún. valódi alkotmányossági panaszt nyújtottak be. Ezeknek kb. 1%-a - 37 db - volt eredményes - hat év alatt. Az évente átlagosan 6. Kb. 12 ezer ügyvéd praktizál, tehát ha egyenletes lenne az eloszlás, mindenkire kétezer évenként kerülne sor.
Nem mellesleg az átlagos eredményességi ráta 1% - az enyém momentán 100. Ha nem adok be újabb panaszt, ennyi is marad. :)
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.12. 12:00

OFF
Pályafutásom csúcsa. :)
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.12. 10:36

OFF
Üdv a fedélzeten, Kolléga!
De akkor most vasárnap van vagy nincs vasárnap? ;)
ON

gerbera317 # 2018.08.12. 07:31

A földhivatalban, hogy ha személyesen vitted volna be a törlési engedélyt, azonnal megcsinálták volna a törlést.
Nem közölsz lényeges dolgokat, de nem zárható ki, hogy széljegyben más előző kérelem vár elintézésre.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.11. 13:30

Ne kiabálj! (Persze, aki így választ nicket...)

igazsag kereso # 2018.08.11. 12:33

AZ ÖNKORMÁNYZATTÓL HAJDANI FÉRJEMMEL GARÁZST VÁSÁROLTUNK RÉSZLETRE. HALÁLESET MIATT A FÉL TULAJDONRÉSZ AZ ELHALT LÁNYÁNAK ÖRÖKSÉGÉT KÉPEZI. HAGYATÉKI TÁRGYALÁSON KIVÜLI MEGÁLLAPODÁS LÉTREJÖTTE ÉRDEKÉBEN SÜRGŐS LENNE A TÖRLÉS. EZÉRT KIFIZETTEM A HÁTRALÉVŐ VÉTELÁRAT, A FÖLDHIVATALBAN, AHOL KÖZÖLTÉK, TIZ NAPON BELÜL KAPOK A JELZÁLOG TÖRLÉSÉRŐL ÉRTESITÉST, DE IRÁSBELI KÉRDÉSEMRE EZIDEIG MÉG VÁLASZT SEM KAPTAM. TUDJA VALAKI, VAN EBBEN AZ ELJÁRÁSBAN AZ ELINTÉZÉSRE MEGSZABOTT HATÁRIDŐ? A VÁLASZT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

MajorDomus # 2014.07.07. 20:15

Lehet, de elöbb ügyvédhez fordulj, utána birósághoz!

Khk1 # 2014.07.07. 19:04

Tisztelt Jogi Fórum!
Van egy lakásom, amire be van jegyezve 1,5 millió Ft magánszemély által jelzálog. Ki szerettem volna fizetni, de a jogosult nem fogadta el, így törlési engedélyt sem kaptam. Ez tavaly történt. Azóta többször próbálkoztam, hiába. Most pedig nem is találom az illetőt. Mit lehet ilyenkor tenni? Van erre jogszabály? Bírósági úton lehet kérni a kifizetést, és a törlést?
Köszönöm a segítséget.

MajorDomus # 2014.07.03. 21:39

Ki büntetne meg?

Annyit!

A banktól kérj egy törlési hozzájárulást.

TPMP # 2014.07.03. 16:45

Jó napot kívánok!

2011-ben letelt a lakáshitelünk. A családi házunkra jelzálog hitelt vettünk fel. Sajnos most jutott eszünkbe ,hogy nem vetettük le a jelzálogot a házról.
Érdeklődnék,hogy most akkor megbüntetnek minket vagy ugyanannyit kell-e fizetni a levételért mint általában?
Meg még annyit kérdeznék,hogy milyen iratok kellenek ilyenkor?
Köszönöm szépen!