Közös képviselő joga, kötelessége


MajorDomus # 2013.02.11. 21:35

obi

a közös képviselő az élet és balesetveszélyt. értékhatár nélkül köteles elhárittatni,
ebben semmi korlátozás nem köti,de az azonnali intézkedés szükségességét neki kell indokolnia.

a fizetési egyenlegközlő azért van,hogy reagálj rá.
amít leirtál annak az átfutási ideje egy jó hónap,ennyi idő alatt Nyugodtan megkereshetted volna a közös kincset a csekkjeiddel,hogy egyeztessetek,mert erre ő hivatalból köteles.
nagyobb összegnél én már nem ügyvédi felszólitüt,hanem Fizetési meghagyást küldök.tudja nagyon jól hogy tartozik,akkor ne arra hivatkozzon az adós hogy eggyel kevesebb papirt kapott,hanem fizessen.
ez minden társasházban gond ,ezlrt az SZMSZ ek is igy készültek,hogy a képviselőnek erre joga van. a házat működtetni kell.

Mufurc_nagyon # 2013.02.11. 19:29

Kedves obi van!

Az ütk. mozgáskörét a th. SzMSz-e és a megbízási szerződése határozza meg.

Általában egy összegnagyságig (pld 200eFt) önállóan dönt.
A következő összeghatár a SzVB egyetértését kívánja.

Ezek a feltételek az ütk. megválasztását rögzítő közgyűlés határozatait tartalmazó jegyzőkönyvben kell, hogy legyenek.

A fizetési hátralék értesítésének módja az SzMSz-ben van , ha van.

Az ügyvédi felszólítás nem a világ vége. Sőt a fizetési meghagyás is megtámadható és perré alakul.
Persze ezeket csak akkor érdemes kihasználni, ha az Ütk. eljárása jogalap nélküli;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

obi van # 2013.02.11. 11:36

Tisztelt Fórumozók!
Több lépcsőházas társasházban lakom. Az egyik lépcsőházban kb.2 férfitenyérnyi nagyságban lehullott a vakolat.(reggel még semmi nem történt, amikor elhagytam a házat) Estére már az egész lépcsőházban (4 emelet) rengeteg helyen le volt verve a vakolat, a közös képviselő pedig másnap kifüggesztett egy lapot, hogy balesetveszélyes a fal és emiatt már dolgoznak a szakemberek a hiba kijavításán..(Ha nem verik le, nem esik le a vakolat máshol..)
Nem 2 fillér lesz a számla..természetesen a közös ktg-ből.
Ilyen esetben nem kötelező a közös képviselőnek:
1, hogy megkérdezze a lakókat, hogy hozzájárulnak-e, h szétverjék a lépcsőházat egy helyen történő vakolatpotyogás miatt??! (vagy csak azt a kis részt javítsák ki a lakók felelősségére)
2,tájékoztassa a lakókat a felmerülő költségekről + több árajánlatot felmutatni.

Másik kérdésem:
közös képviselő kiküldte a tavalyi elszámolást. Hátralékkal nem értettem egyet, de nem nyolc napon belül válaszoltam.(a levélen ez állt a hátralék befizetési határidejének) Ügyvédi értesítőt kaptam ezután, mindenféle értesítés/egyeztetés nélkül! Más esetben tudtommal min. 2 fizetési értesítőt kell küldeni (nem ügyvédtől!)utána jön az ügyvédi felszólítás.
Társasház esetén eltérő a szabály a kintlévőség esetén?

Válaszukat köszönöm!