Közös képviselő joga, kötelessége


praline # 2018.08.20. 17:56

Igen, köszönöm ezt meg is tettem, egyelőre csak szóban érdeklődtem az önkormányzat illetékesénél. Azonban a bírság nem lesz megoldás, mert egyrészt mi, a tulajdonosok fizetjük meg azt is és a probléma nem oldódik meg. Esetünkben pl. az, hogy lakcímkártyánk szerint és összes közüzemi szerződésünk címe szerint éppen az ellentétes lépcsőházban lakóval vagyunk összecserélve. Az a lakó pedig nem hajlandó egy lépést sem tenni a megoldás érdekében.

alfateam # 2018.08.20. 17:46

Van önkormányzati rendelet a házszámtábla kihelyezéséről, keresd meg és mutasd meg a kk.nak. Ha erre sem mozdul jelentsd az önkormányzatnak majd az bírságol...

praline # 2018.08.20. 16:57

Kedves Fórumozók!

Adott egy 3 lépcsőházas társasház: A, B és C lépcsőházak. Valami nagyeszű hosszú évekkel ezelőtt fordítva rakta ki a házszám táblákat, melynek következtében az A és C lépcsőházak házszámozás szerint nem egyeznek meg a földhivatali és lakcím nyilvántartás adataival. A központi címregiszter szerinti nyilvántartás megegyezik a földhivatalival. Azonban jó néhány tulajdonos lakcímkártyája, közüzemi szerződései, és helyi adó díjkiszabása nem megfelelő címre érkezik. Van olyan család akinél egyik dokumentum A lépcsőházra szól, másik C lépcsőházra. Mikor közgyűlésen felemlítettem, a kk azt nyilatkozta, hogy ne aggódjak, az övé is össze van keverve, "jóvanazúgy!" A házszámtáblát pedig csakazértse cseréli meg, mert ezer éve úgy van! Szerintetek is "jóvanazúgy"? Mit tehetne tenni a megoldás érdekében?
Köszönöm a válaszokat!

Anna5555 # 2018.08.20. 16:38

Szomorúnak: lakásonként 11 eFt-ot kérnek tíz éve, hidd el, hogy van pénz. El szoktam olvasni a kimutatásokat.

Más lakó itt nem szól, mivel kb. három lakás saját tulajdonú, a többi egy helyi állami szervezeté, akik bérlőknek adják ki a lakást, amiről már nem is beszélek, az az állandó zajongás. Házirendet nem adnak nekik.. mindig én megyek fel-le, senki más.

Anna5555 # 2018.08.20. 16:32

Még annyit: egyik hozzászólásomban sem azt írtam, hogy ünnepnapon csináltassa meg a lámpát - szövegértelmezési gondok vannak Szö-nél.

Ünnepnapokon beázásról írtam, nem lámpacseréről. Ha véletlen mégsem értené.

Anna5555 # 2018.08.20. 16:27

Nonolet, köszi, igen, azért kapja a pénzt, én is így gondolom.

Osmi, köszi, miután elküldtem a hozzászólásom, már észbe kaptam, csak szerintem nem lehet törölni :(

Trollokat meg nem etetek - gondolom, tudja, kiről van szó.

Szomorú örökös # 2018.08.20. 14:49

nonolet

Neked ketyeg a pénzed így a pihenős óráidban is?

Tévedsz! Én ilyenkor élvezkedem abból a pénzből, amit munkanapokon, munkaidőben megkeresek. Te ezt nem teheted meg, én igen. Most pl. épp a strandon vagyok. És megnyugtatlak, minden hétvégén futja belépőre így is, hogy csakis az elvégzett munka után fizetnek nekem. ;-)

nonolet # 2018.08.20. 13:59

"Ezt nagyon kevés - és buta - vállalkozó vállalja csak be."

Tévedsz...
Egy vállalkozó, ha nem hülye nagyjából tudja,
mennyi meló is várható egy házban/ügyfélnél hosszabb távon.

Az átalány NAAAAAGY előnye a vállalkozónak a havi fix BIZTOS bevétel!

Jómagam 27. éve így dolgozom számítógép "szervizes"-ként.

  • BIZTOS havi fix bevételem van az átlagosan 30+ ügyféltől

(cserélődnek, megszűnnek, jön másik)

  • ami miatt nincs gond a havi fizetni valóimmal és jövedelmemmel sem, hisz FIX fedezete van :-)
  • valóban néha több a meló, néha némelyik ügyféllel, máskor meg sokáig semmi

De hosszabb távon ez kiegyenlítődik!!!

  • az meg RITKA, hogy egyszerre több helyen legyen gond

Ha néha-néha mégis, akkor is megoldom valahogyan.

Szerintem meg az a hülye aki nem így csinálja, ha
teheti...

-

Az átalány nagy előnye az ügyfélnek IS a havi fix, előre tervezhető munkadíj !!!!
Akkor is, ha éppen nagy a baj...

- -

Nyilván a szerződés akkor jön létre és marad fent!
HA egyik fél sem érzi magát vesztesnek.

Azaz az átalánydíj egy fajta BIZTOSÍTÁS mindkét félnek.

Az ügyfél azért IS fizeti, hogy a KIUGRÓ díjakat elkerülje

A vállalkozó azért megy bele, hogy

  • lemondva ugyan az eseti kiugró díjakról
  • de legyen STABIL díjazása

- -

De az ilyen kifinomult gondolkodás és megoldás tőled nem várható el... ezt jól tudjuk.

Nekem viszont bejön :-)

Tudod amíg ezt írtam addig is ketyeg az átalányom ...
Neked ketyeg a pénzed így a pihenős óráidban is?

Szomorú örökös # 2018.08.20. 13:54

osmi

A létra, függöny dolog azon hozzászolónak szólt, aki oly határozottan próbál eligazítani a teendőidet illetően.

Az, hogy két éve nem ég egy lámpa a lépcsőházban, az bizony azért nem egy olyan lakót tükröz, aki aktívan fellép az őt közvetlenül érintő közös javításokat illetően. Főleg hogy ezek után ünnepi időszakban akarja követelni a javítást.

Lakáson belül pedig igenis az ő dolga. Ha pedig nem tudja megcsinálni, akkor hív valakit és vállalja, hogy esetleg ilyenkor jóval drágábban talál hozzá embert, ha már hétköznap nem jutott eszébe.

A felvetései egyébként valóban jogosak, csak ez egy lakásszövetkezet esetén nem könnyű feladat, hogy megoldás is szülessen. Lakásszövetkezet esetén ugyanis egy nagy-nagy közös kalapba történik a befizetés - azért nyilván házankénti nyilvántartással - és azzal a pénzzel gazdálkodik a szövetkezet, hogy egy-egy házban javítást, fejlesztést végezzen. Egy biztos, én sohasem közvetlenül a háznak, hanem a szövetkezetnek kell számlázzak minden esetben. Tehát nem egyszerű! Ha a háznak kevés a befizetése, azt látják és elképzelhető, hogy azért nem valósul meg a javítás, mert nincs miből. :-O

osmi # 2018.08.20. 13:32

Anna!
Nem cikiztelek, a felvetéseid sztem jogosak, de a csatát neked kell megvívni.Olyan szövetkezeti elnök kell, aki a tulajdonosok érdekében ténykedő, szolgáltató apparátust
biztosít a pénzetekért.
A létra, függöny dolog azon hozzászolónak szólt, aki oly határozottan próbál eligazítani a teendőidet illetően.
Meg kell követelni a normális szolgáltatást az élet minden területén. A rettenetes, hogy a természeteset követelni kell.Egyelőre...

Szomorú örökös # 2018.08.20. 12:52

Épp azért van havi átalánydíj és limit idő, hogy ne kelljen várogatni...Mindkét félnek jó és biztonságos ez így.

És így egy csomó felesleges pénzt is kifizet a társasház amellett, hogy esetleg bizonyos szakterületen nagyon kevés alkalommal van meghibásodás. Szerintem ez nem normális.

Pedig sokéves átlagban az átalány bőven gazdaságosabb!
Mint az alkalmi díjazás.

Amiről te írsz, az arról szól, hogy havonta kap egy összeget a vállalkozó, és ennek fejében nem számít fel munkadíjat egy-egy munka esetén. Ez lehet a társasháznak nagyon jó, de magának a vállalkozónak öngyilkosság, mert sok esetben ő jóval többet dolgozik, mint ami pénzt kap éves szinten. Ezt nagyon kevés - és buta - vállalkozó vállalja csak be. Úgyhogy nagyon ne reménykedj, hogy ilyen sok van az országban.

Persze szarrágó házakban ne működik, mert megugatják az átalányt.

Tehát szarrágó, mert nem hajlandó fizetni a semmiért? Miért is az?

Szomorú örökös # 2018.08.20. 12:47

Ez is szerződés valójában, csak nincs írásban...

Ha szerződés LENNE, akkor FIZETNI IS KÉNE ÉRTE.
Mivel ilyen összegek hozzám sosem futnak be, így az általad szerződésnek titulált dolog sem létezik, azaz kamu. ;-)

A villanyszerelő, vizes pl. AZONNAL ugrik, ha érdemi baj van. KÖZLI KIT KELL HÍVNI aki AZONNAL tud menni, ha éppen nyaral, beteg, stb. Azaz GONDOSKODIK helyettesről!!!!

Nem-nem! Normális közös képviselő több szerelőt tart talonban egy-egy szakmunkára, hogy ha az egyik nem ér rá, akkor hívja másikat. „Mert ez a NORMÁLIS ügymenet.” :-)

A munkára ÁTALÁNYDÍJ van... limit idővel. Nem számít hogy ünnep-e éppen vagy sem.

Álmodj csak! Nekem NINCS szerződésem, hiába próbálod belemagyarázni, akkor pedig kötelezettségem sincs. Ergo én döntöm el, hogy mennyiért vállalok egy munkát, a közös képviselő pedig eldönti, hogy tetszik-e neki az ajánlatom, vagy mást hív.

nonolet # 2018.08.20. 12:09

"meg tudják várni a legközelebbi munkanapot."

Épp azért van havi átalánydíj és limit idő, hogy ne kelljen várogatni...

Mindkét félnek jó és biztonságos ez így.

Persze szarrágó házakban ne működik, mert megugatják az átalányt.

Pedig sokéves átlagban az átalány bőven gazdaságosabb!
Mint az alkalmi díjazás.

nonolet # 2018.08.20. 12:05

1.
Ez is szerződés valójában, csak nincs írásban...

2.
Van ami kibír 1 munkanapot (vagy többet is)

Van ami pedig nem!
A villanyszerelő, vizes pl. AZONNAL ugrik, ha érdemi baj van.
KÖZLI KIT KELL HÍVNI aki AZONNAL tud menni, ha éppen nyaral, beteg, stb.
Azaz GONDOSKODIK helyettesről!!!!

Mert ez a NORMÁLIS ügymenet.

3.
A munkára ÁTALÁNYDÍJ van... limit idővel.
Nem számít hogy ünnep-e éppen vagy sem.

Az anyagot számlázzák, amikor kell az is.

Szomorú örökös # 2018.08.20. 11:23

nonolet

Tudsz legalább egyszer úgy válaszolni bármire is, hogy nem sértegeted a másikat? Eddig nem nagyon ment, de azért tehetnél néha egy-egy próbát is.

NEM kell a lakónak létra és nem kell izzót cserélnie sem!
Azért fizeti a közös költséget, hogy ez megoldódjon

Viszont ha mégsem oldódik meg, akkor egy izzócsere nem egy ökör árába kerül, hogy világos legyen a lakása előtt. ;-)

Tudod anyáméknál...a kaputelefon vagy az ajtóbehúzó is max 1 munkanap. Mert különben morzsolgatják a közös tökeit... Akinek MINDENRE vannak szerződött emberei (kisvállalkozók) akik ugranak. Mert különben keresnek helyettük mást.

  1. Én pl. soha senkivel nem szerződök, szimplán hívnak, ha baj van. Csak a lakók agyában létezik az a kényszerképzet, amikor kimegyek a házhoz javítani, hogy „hát magának van szerződése a házzal”, ami persze nem igaz egyetlen esetben sem. Én semmilyen külön juttatást nem kapok egy háztól sem, hogy ha ők hívnak, akkor mindent eldobok és megyek, mert ez így tisztességes a többi megbízóval szemben is. Nyilván ha szerződés van, akkor azért külön készenlétet is kell fizessen a ház, márpedig az már kötelezettség, de ezt én soha nem vállalnám be.
  2. Leírtad a varázsszót: 1 munkanap. Ergo ilyesmiért nem ünnepnapon fogják soha zaklatni a szerelőt, mert az ugyanolyan ünnepnap neki is, mint ahogy neked. Ezekről azért nem szokott lemondani a legtöbb vállalkozó, aki ezt a mesterséget választja. Pl. én is ilyenkor szoktam kirándulni. Érted? KIRÁNDULNI! Sőt szabadságom is van, akkor pl. fel sem veszem a telefont. És lám, mégis van bőven munkám, minden megbízóm meg tudja várni, hogy kimenjek. Vajon miért szerinted? A lényeg, nem az dönti el, hogy te jó vállalkozó vagy-e,hogy kimégy ünnepnap is dolgozni, hanem az, hogy milyen munkát hagysz magad után. Nos eddig én ezért vagyok folyamatosan ellátva munkával. És az, hogy két-három napon belül kimegyek, az az én szakterületemen bizony egy elég rövid határidő a többi kollégához képest. ;-)
  3. Mellesleg ha a háznak megéri, hogy másfél-kétszeres kiszállási díj ellenében menjen ki a szerelő, akkor tuti fog rá találni embert, mert még mindig létezik olyan szerelő, aki a munkáját még a saját családjánál is előrébb helyezi. Ez a munkaszüneti napi-ünnepnapi tarifa. Ha te alkalmazottként mégy be ilyenkor, mert berendelnek, akkor ott sem a normál munkabért kapod, ha tisztességes a téged foglalkoztató vállalkozó. Az már valóban buta szerelő, aki ilyenkor is normál árakon dolgozik.

A közös képviselet igenis LEGYEN NON-TOP elérhető!!!!!
Mindig kel valaki aki felveszi a telefont és tud intézkedni.

Ezt nem is vitattam soha, hogy a közös képviselet vegye fel ilyenkor is a telefont, hiszen a komoly gond az komoly gond. Mondjuk itt nem a két éve nem világító lámpára és a kaputelefonra vagy az ajtóbehúzóra gondoltam, mert ezek bizony mindig meg tudják várni a legközelebbi munkanapot.

Szomorú örökös # 2018.08.20. 11:08

Anna5555

nem tudom, mi baja lehet a lámpának, hiszen vagy két éve nem ég

No látod, eddig erről nem írtál, hogy mióta nem ég. Ha pedig már vagy két éve nem világít, akkor lehet nem ünnepnap kell ezért háborogni, hogy azonnal jöjjön valaki és csinálja meg. Ha egy ilyen bejelentésre nem ugrik az illetékes, akkor bevallom őszintén, teljesen megértem. Nekem ez a privát - vállalkozói - véleményem.

A hiányosságot a szövetkezeti elnökön kérd számon, de tapasztalatom az, hogy egy lakásszövetkezet esetében ez nem olyan egyszerű, mint egy sima társasházban.

Anna5555 # 2018.08.20. 10:17

Osmi, bocsi, ha tényleg segíteni akartál.

Ez a baj, hogy már a facebook-on is csak olyan hozzászólásokat olvas az ember, hogy utálkoznak és cikiznek.
Segítséget meg nagyon ritkán kap az ember.. Pedig mondjuk ad...

Anna5555 # 2018.08.20. 10:14

Szomorú örökös
osmi

Ha használható ötletet nem tudtok, nem kérek a cikizésből.

Van létrám, szobalétra, amit rohadtul nem a lépcsőházhoz terveztek, mint írtam, elég kicsi vagyok, nem érek fel odáig. A másik, nem tudom, mi baja lehet a lámpának, hiszen vagy két éve nem ég, tehát biztosan nem lámpacsere, villanyszerelő (még) nem vagyok.

A kérdésem az volt, mit lehet tenni, ha a képviselő nem látja el a dolgát.

Tűzvédelem? Valaki? Kell-e négy emelethez tűzoltó készülék?

Köszi, ha nem azon élvezkedtek, hogy cikiztek, nagyon ráértek.

osmi # 2018.08.20. 07:52

Anna!
Van létrám és néhány függönyöm is... és ismerek korrekt
villanyszerelőt. Szöv.elnököt Nektek kell!

Szomorú örökös # 2018.08.20. 07:28

osmi

Egyedül élő ember pl. lehet, hogy nem tudja az életmentőt beengedni.

Ha társasházról beszélünk, akkor feltehetően nem egyedül lakik az illető a házban, ergo más is be tudja engedni. Egy kaputelefon soha nem volt még olyan fontos tényező, hogy hétvégén kelljen kimenni javítani. Aki meg kódos kaputelefon esetén már nem hordja magánál a kulcsot, aztán áramszünet esetén kint marad, az - már megbocsáss - de meg is érdemli a sorsát!

A gyulladt vakbeledet hétvégén Te távolítod el?

Nagyon okos ember, aki az emberi egészséget egy társasház életéhez hasonlítja.

Te tényleg arra szakosodtál, hogy minden trehány fizetett megbízottat röhejes indokokkal védelmezz?!

Az neked röhejes indok, hogy egy lakó mindig másra vár, hogy a lakása ajtaja előtt nem ég a villany? Mellesleg lakásszövetkezetnél nem „fizetett megbízott”, hanem elnök van. Őt a lakásszövetkezet közvetlenül választja és egészen más a működése, mint egy hivatalosan is társasháznak minősített közösségnek. Ha viszont nem tetszik, ki lehet a szövetkezetből lépni.

osmi # 2018.08.20. 07:04

Egyedül élő ember pl. lehet, hogy nem tudja az életmentőt
beengedni.
Te tényleg arra szakosodtál, hogy minden trehány fizetett
megbízottat röhejes indokokkal védelmezz?!
A gyulladt vakbeledet hétvégén Te távolítod el?

Szomorú örökös # 2018.08.20. 05:23

Anna5555

1. Nem jó kifogás! Következő munkanap irány a bolt és tessék venni egy létrát, hiszen minden tisztességes lakásban szokott lenni. Függönyöket pl. miről takarítod? De akkor újból megkérdezem: te otthon is villanyszerelőért kiáltasz, amikor kiég egy lámpa a lakásban?

Mellesleg nem azt mondtam, hogy a mozgásérzékelős világítást is te javítsd meg, de egy nyamvadt izzó cseréjéért ünnepnapon zargatni bárkit is eléggé az amatőr szintű tehetetlenségre utal.

2. Rendben, ezt elfogadom, de ettől még hogy jutsz be a feletted lakó lakásába? Erőszakkal nem nyithatod ki még a szövetkezet képviselője jelenlétében sem, akármi is van. A kérdésem inkább arra vonatkozott egyébként, hogy sokan még a kaputelefon hibáját is képesek annyira fontosnak gondolni, hogy ezért egy hétvégi vagy ünnepnapon is közös képviselőért - no meg szerelőért - kiáltanak ahelyett, hogy ilyenkor elővennék a kapukulcsukat és használnák. Holott ennyien megvagyunk szerintem egy kaputelefon hibája mellett ebben az országban.

Anna5555 # 2018.08.19. 22:55

Szomorú örökös# Jelentem! 2018.08.19. 19:37
Anna5555

„Ha balesetveszélyes este a lámpa hiánya az emeleten...”

Egy izzó kb. 300 Ft (LED-es max. 1000 FT) jelenleg, utána már csak egy létra kell hozzá. Vagy otthon is villanyszerelőt hívsz, ha kiég az izzó? Nem mindig másra kell mutogatni, néha saját kézbe is lehet venni egy ilyen ügyet.

„Azt szeretném megkérdezni, hogy a lakásszövetkezetnek nem kell kifüggesztenie ünnepnapokon is elérhető telefonszámo(ka)t?”

Miért akarod őket elérni? Mi az a halaszthatatlan probléma, ami miatt az ünnep alatt akarod őket zaklatni? Mi az, ami nem tudja megvárni az ünnep utáni első munkanapot?

  1. 152 cm vagyok és nincs létrám.
  2. Pl. azért, mert ázok péntektől hétfőig és nincs itthon a felettem lakó?
Szomorú örökös # 2018.08.19. 17:37

Anna5555

Ha balesetveszélyes este a lámpa hiánya az emeleten...

Egy izzó kb. 300 Ft (LED-es max. 1000 FT) jelenleg, utána már csak egy létra kell hozzá. Vagy otthon is villanyszerelőt hívsz, ha kiég az izzó? Nem mindig másra kell mutogatni, néha saját kézbe is lehet venni egy ilyen ügyet.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a lakásszövetkezetnek nem kell kifüggesztenie ünnepnapokon is elérhető telefonszámo(ka)t?

Miért akarod őket elérni? Mi az a halaszthatatlan probléma, ami miatt az ünnep alatt akarod őket zaklatni? Mi az, ami nem tudja megvárni az ünnep utáni első munkanapot?

Anna5555 # 2018.08.19. 11:35

Azt szeretném megkérdezni, hogy a lakásszövetkezetnek nem kell kifüggesztenie ünnepnapokon is elérhető telefonszámo(ka)t?
Nálunk ezt már évekkel ezelőtt leszedték, semmilyen ügyben nem elérhetőek telefonon hétvégén és ünnepnapokon, csak a lakásszövetkezet nyitvatartásában, pl. kedden egyáltalán nincsenek nyitva.

A tűzvédelemhez nem tartozik hozzá négy emeletes lakóházban legalább egy tűzoltó készülék kihelyezése?

Ha balesetveszélyes este a lámpa hiánya az emeleten, és lent a lépcsőház előtti mozgásérzékelős világítás régóta rossz.
Ezt bejelentettem kb. egy hónapja, mennyi időn belül kell intézkednie a lakásszövetkezetnek?