Társasház tulajdonosi jogok


MajorDomus # 2017.02.27. 20:08

A közgyűlés rendelkezik a közös tulajdon felett.akár rakétakilövőnek is kiadhatják!

Szomorú örökös # 2017.02.27. 06:01

raffer

A garázsbeállóhoz a ponyvákat a tulajdonosok maguk vették meg. Akkor miről szól a használati jog?

A ponyvákat ha mindenki megvette, akkor beteheti a saját zárt tárolójába, kb. arra van vele joga. Azt hiszem, hogy egy osztatlan közös területre nincs joga senkinek még könnyűszerkezetes építményt se felállítani. Használni használhatod, ha épp szabad - mivel parkolónak lett kialakítva, így csakis jármű tárolására - de fix dolgot nem állíthatsz fel, hiszen azzal már a többiek használati jogát korlátozod, főleg ha ők írásban nem járultak hozzá, hanem csakis "elnézik" neked, az pedig kizárólagos használati jogot tuti nem formál ugyebár. De legfőképp ez sérülne meg akkor:

Egyik tulajdonostárs használati jogát sem lehet hozzájárulása nélkül elvonni vagy korlátozni.

Viszont ha kiadja bérbe a közös képviselő a hozzájárulásotok nélkül, akkor ő ugyanúgy megsérti ezt szerintem. Bár én csak szimplán laikusan gondolkodom. Szerintem szimplán fogjatok össze, hogy ne tudja ezt megtenni. Ha viszont nem tudsz magad mellé állítani senkit, akkor buktad a dolgot, mert amennyiben a közgyűlés lehetőséget ad neki rá, akkor onnan kezdve megteheti.

Nekem is az udvarszomszédom telepakolta a közös udvar egy részét egyik "lomos" haverja cuccaival, aztán amikor csak szaporodtak a dolgok, nem fogytak, én meg már alig tudtam a saját épületrészemig eljutni, akkor birtokvédelmi eljárást indítottam ellene és abban kötelezték rá, hogy eltakarítsa onnan. Gyakorlatilag hasonló volt a szitu, ennyi!

MajorDomus # 2017.02.26. 20:07

Igen
Akit a közgyűlés megválaszt !

MajorDomus # 2017.02.25. 22:34

A társasházban az a szép,hogy mindenki úgy értelmezi a törvényt és a szabályokat,ahogyan az érdekei diktálják.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.25. 17:19

Még azt is kétlem, hogy van ilyen szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.25. 17:18

Nincs garázsbeállód.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.25. 13:31

Ebből hogy következik a ponyvasátor? (Amúgy meg a törvényi rendelkezés megismétlése, teljesen felesleges.)

ObudaFan # 2017.02.25. 07:50

Hogy szól pontosan az AO rendelkezése?

MajorDomus # 2017.02.25. 00:03

Nem bünügyi hanem polgári ügy ha igy jobban érted!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.24. 11:45

Persze. De nem szabálysértés, nem bűncselekmény.

fohász # 2017.02.24. 09:51

kbs, ez mindenképpen törvénysértés

MajorDomus # 2017.02.23. 23:23

Nerone

Erre van jogszabály! Olvasd el.

CXXXIII/2003. Tv

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.23. 15:22

:) Olyan magatartásért, amely nem szabálysértés?

fohász # 2017.02.23. 15:10

Szabálysértési bírság, akár rendőrségen keresztül

Nerone # 2017.02.23. 14:10

Én talàn más oldalról közelíteném meg. Mondjuk ha jogszabály szabályozná, hogy a számviteli bizottság bármely tagja 2-3 havonta kötelezően ellenôrizze a dokumentumokat s mindezt aláírásával tanúsítja. A három tag akár egymás között beoszthatná ki mikor. Ha a társasház megbízik a közösképviselőben és nem kívánja ellenőrizni akkor nyilván okosan megoldanák és csak aláírni mennének be. Viszont így aki tényleg szeretné ellenőrizni jobban tudnà érvényesíteni a jogát. Nyilván így is előfordulhatna, hogy a közösképviselő nem működik együtt, viszont erre hamarabb fény derülne, nem csak akkor mikor baj van. Én mint laikus, ezt gondolnám egy megoldásnak erre a problémára.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.23. 13:40

:)
Olyan, amely vitás kérdéseket döntene el, a cégeknek sincs.

Egyébként egy jegyző előtti törvényességi eljárás jóval gyorsabb, mint a per.

drbjozsef # 2017.02.23. 13:17

Külön Társasházi Bíróság.
Ha van a cégeknek saját, lehetne a társasházaknak is, nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.23. 13:03

Nem válaszoltál: hogyan lehetne másképp szabályozni? Statáriumi jogot a tulajdonostársaknak?

fohász # 2017.02.23. 11:38

kbs, ha egy egyszerű mezei polgár szabálytalankodik, akkor úgy meghurcolják, hogy csak na...

Kemény büntetéssel sok visszaélést meg lehetne akadályozni. Miért kell azért hónapokig vagy évekig pereskedni, hogy a társasház papírjaiba betekinthessenek a tulajdonosok??

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.23. 07:40

a tehetetlen tulajdonosnak kell jegyzőhöz vagy bírósághoz fordulni
Hogyan lehetne másképp? Fel kellene hatalmazni, hogy lelőheti, de legalábbis megverheti a közös képviselőt, ha szerinte jogszabályt sért?

fohász # 2017.02.23. 06:00

Nerone, nekem se hagyta megnézni a papirokat, irtam ajánlott levelet, visszajött mert nem lakik azon a címen.

Ideje lenne szigorítani a törvényeket, mert igencsak visszaélnek vele, a tehetetlen tulajdonosnak kell jegyzőhöz vagy bírósághoz fordulni, még ilyen kisebb szabálytalanságok esetében is.

Még egy, mikor megtudta, hogy meg akarom nézni a dokukat, akkor gyorsan összehívott egy közgyűlést és elfogadtatta az elszámolásokat, persze senki nem ért a számvitelhez

MajorDomus # 2017.02.22. 21:51

van.
de az nem oldódik meg a közgyűlésig.

Nerone # 2017.02.22. 21:37

Azt nyilván nem. Akkor ezek szerint ha a közösképviselet nem biztosítja hogy megnézzük a társasházoz kapcsolódó számlákat amihez jogunk lenne, akkor nem tudunk ellene tenni?! Gondoltam talán van valami hivatalosan módja amivel fel lehet szólítani őket...de azért köszönöm

MajorDomus # 2017.02.22. 21:30

amit eddig.
nem törheted fel az irodáját.

Nerone # 2017.02.22. 15:24

Tisztelt fórumozók!

Ismételten felmerült egy kérdés. Sajnos a közgyűlés összehívása elmaradt a közösképviselet részéről, és most már tagadja is, hogy ígéretet tett rá. A rendkívüli közgyűlés ősszehívatását kezdeményeztük levélben. Viszont a szàmvizsgáló bizottság tagja ként szeretnél betekinteni a társasház számláiba. Két hete kérem az időpontot e-mailben a képviselőtől, de mindig kitér a válasz elől. Az utolsó két levélre nem is reagál már. Az irodájukban esélytelen őket elérni, és telefont sem veszik fel. Mit tudok tenni?