Társasház tulajdonosi jogok


frozen # 2019.11.20. 19:16

Hapciusz

Hiába szavazták meg, ha határozat nem született róla.

Közgyűlési meghívó sincs meg?

Mik a napirendi pontok?

Ha nem szerepelt benne, akkor határozat sem születhet abban az ügyben.

A Vegyes ügyekben nem lehet határozatot hozni!

Meg kellene kérdezni egy rendesebb tulajtól és lemásolni, ha meg van neki.

Nálam is valamelyik ,,okos műszaki szakértő" tulajnak nem tetszett a régi vakolat , ezért leverték és még nekik áll feljebb... határozat nélkül...

Persze nem az ő lakása alatt van...

Sajnos a törvények sem a tulajdonosok érdekeit veszik jobban figyelembe...

Szomorú örökös # 2019.11.20. 19:05

egy megszavazott munkát elvégeztetett a spiné

Tehát akkor foglaljuk össze: a társasház a ház demokratikus fórumán, azaz a közgyűlésen megbízta a közös képviselőt a munka elvégzésének megszervezésével. Ezt te nem tagadhatod le, mert azzal te követnél el törvénytelenséget. Ő megkereste ehhez a megfelelő vállalkozót - aki valószínűleg egyedül neked nem tetszik - és el is végeztette vele. Most akkor mi is a probléma? Ha ezt letagadod azt, amit fentebb kivastagítva leírtam, akkor az már kimeríti a nagy nyilvánosság előtti rágalmazás kategóriáját szerintem. Sőt, te követsz el törvénytelenséget, ha a társasház jegyzőkönyvét nem hitelesíted, mivel azt neked nem sok jogod van önhatalmúlag bírálni, minősíteni, nem hivatalos törvényességi felügyeleti, ellenőrző szerv vagy (az ugyanis a jegyző).

Nem kicsit ugyanaz vagy, mint frozen „fórumtárs”, aki 17 lakóval menne szembe csak azért, hogy a saját önös érdekeit érvényesítse. ;-)

Hapciusz # 2019.11.20. 18:34

Frozen

Semmiféle határozat nincs, egy megszavazott munkát elvégeztetett a spiné.
A jegyzőkönyv sincs javítva.

SEMMI NINCS, A KÖZGYŰLÉSNEK NINCS NYOMA!!

Nekem elküldte mailben a nyers változatot, amiben több hazugságot írt.
A levelezésünk megvan, szerencsére!!!
Sajnos sok a professzionális csaló közösképviselő. Nálunk amúgy is speciális a helyzet, majd leirom.

frozen # 2019.11.20. 17:59
frozen # 2019.11.20. 17:29

Hapciusz

Ttv. „39. §. (4) A közös képviselőnek vagy az intézőbizottság elnökének a közgyűlésen meghozott határozatokat a közgyűlés megtartásától számított nyolc napon belül a társasházban jól látható helyen ki kell függesztenie, továbbá ezzel egyidejűleg - ha a szervezeti-működési szabályzat ilyen kötelezettséget előír - azokról valamennyi tulajdonostársat írásban értesítenie kell.

Ez alapján szerintem 8 nap.

A piszkozat alá lett írva?

Addig nem szabad aláírni, amíg nincs meg a végleges változat, mindenről másolatot vagy fényképet kell készíteni.

Számvizsgálóbiztos akkor most van vagy nincs?

A munka elvégzéséről volt érvényes határozat?

43. § (1) A közös képviselő vagy az intézőbizottság jogkörében eljárva köteles:

  1. a közgyűlés határozatait előkészíteni és végrehajtani, gondoskodva arról, hogy azok megfeleljenek a jogszabályok, az alapító okirat és a szervezeti-működési szabályzat rendelkezéseinek,
  2. minden szükséges intézkedést megtenni az épület fenntartásának biztosítása érdekében,

A jegyzőnek ebben az ügyben le kellene folytatni a vizsgálatot, de nálam is szeptember-októberben biztos fontosabb dolguk volt, nem értek rá, inkább lepasszoltak, mellesleg teljesen törvénytelenül...

Ezek szerint csak mi fogjuk ki a jobbnál-jobb kk-ket és tulajokat, bár kétlem...

Szomorú örökös # 2019.11.20. 16:15

De már egy méregdrága munkát elvégeztetett, azt láttam.

Na ja, akinek nincs munkája, az biztos ráér nézegetni, hogy otthon a társasházában már megint miben mesterkedik a közös képviselő. Kérdés az, hogy szükség volt-e annak a munkának az elvégzésére vagy nem? No nyilván erről nem téged, hanem a lakótársaidat kellene megkérdezni. Ők reálisabban látják a ház dolgait. :-)

Dörzsölt spiné ez is. Azt várja, lépek e valamit.

Már megtetted, itt fikázod a fórumon megint, mint ahogy ezt hónapok - vagy inkább évek - óta teszed mindig. Kérdés, hogy miért nem vele beszéled meg személyesen? Lehet célravezetőbb lenne.

Hapciusz # 2019.11.20. 15:46

Frozen

A jkönyv megirasahoz és alairasahoz nincs törvényi határidő megszabva, csak a határozatot kell ki tenni 8 napon belül.
Mit szólsz hozzá?
De már egy méregdrága munkát elvégeztetett, azt láttam.
Dörzsölt spiné ez is. Azt várja, lépek e valamit.

frozen # 2019.11.20. 12:47

Hapciusz

Amíg a végleges jegyzőkönyvet nem írta alá mindkettő hitelesítő, a közös képviselő köteles a hitelesítők által kért változtatásokat elvégezni, addig a jegyzőkönyv érvénytelen.

51. § (1) A számvizsgáló bizottság jogkörében eljárva:

  1. bármikor ellenőrizheti a közös képviselő, illetőleg az intézőbizottság ügyintézését

Ttv. 27., 39., 51., §:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

A jegyzőnél is lehet panaszt tenni, de sajnos nem mindig működik:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

https://drfulopedina.hu/…odese-eseten

https://jegyzo.hu/…yakorlatban/

Szomorú örökös # 2019.11.20. 04:05

MajorDomus

Nyugtass meg, hogy nem csak nekem tűnt fel ez az aprócska hazugság:

Semmilyen határozatot nem rakott ki a th faliujsagra, nem is kaptam belőle.

v.s.

Elkuldte nekem a nyers változatot és abban több mindent kifogasoltam

Mellesleg ez volt a legszarabb ötlet:

Én vagyok az egyik hitelesítő.

Szerintem amíg ez az állapot fennmarad, addig mindig lesz hozzászólás a részéről, amiben ekézi a képviselőjét. Utána meg aztán főleg, amikor kikerül a kezéből ez a lehetőség is. Ha esze van a háznak és rendesen működni akarnak, akkor tuti leváltják előbb-utóbb erről a pozícióról a tisztelt „fórumtársat”.

Hapciusz # 2019.11.19. 20:04

Elkuldte nekem a nyers változatot és abban több mindent kifogasoltam
Én vagyok az egyik hitelesítő.
Azóta se korrigált jkonyv, se határozat.
Na, ilyenkor mi van?

MajorDomus # 2019.11.19. 19:46

Miért nem kéred el tőle?
Honnan tudod hogy hazugságok vannak benne,ha nem tette ki a faliújságra,és nem is kaptál belőle?
.
Kérj egy hitelesitett másolatot.
Még belül vagy a 60 napon,megtámadhatod a jogsértő határozatot!

Hapciusz # 2019.11.19. 17:37

Az október végi közgyűlés jegyzőkönyvét nem korrigálta az új közösképviselő, abban nyilvánvaló hazugságok vannak benne és több napirendi pontra nem írt semmilyen határozatot.

Semmilyen határozatot nem rakott ki a th faliujsagra, nem is kaptam belőle. Ugyanakkor napokon belül elvégeztetett egy nagyon drága munkát.

Ez mi? Miért van az, hogy bármit megtehetnek?
Ilyenkor mi lenne a törvényes eljárás?

MajorDomus # 2019.11.15. 20:01

Olyan kifogást, ha bemutatod a befizetett csekket!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.14. 21:46

Ehh

Hapciusz # 2019.11.14. 19:30

Pl.nincs szamvizsgalo b. a házban, de erre hivatkozva tolják ki a pénzeket.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.14. 06:11

Szoba kerül e a társasház szabályos működése és egyebek?
Miért ne? Egyébként már-már kezelhetetlenül általános a kérdés. Csak tudod, mire hivatkozik a felperes, nem?

oligaliga # 2019.11.14. 05:58

Ugyanúgy, ahogy bármely jogsértő döntéssel szemben: pert kell indítani a közgyűlés határozatának hatályon kívül helyezése iránt.

szb tag # 2019.11.14. 05:52

Köszönöm a választ.

Közben magam is ráakadtam a tht. 27.§ 3. pontjára, ami erről rendelkezik.

Nehéz menet lesz...Sok hangoskodással.

Még lenne egy remélem "költői" kérdésem.

Ha netán a közgyűlést ismét a fiókigazgatót szavazza meg szembe menve a társasházi törvénnyel, hogy kell helyesen eljárni?

Erre vonatkozó jogszabályt a tht.-ben még nem találtam.

Hapciusz # 2019.11.14. 05:25

Érdeklődöm, hogy ha egy közös ktget nem fizető tulajdonos a fizetési meghagyasra ellentmond, akkor a bíróság milyen kifogásokat fogad el?
Szoba kerül e a társasház szabályos működése és egyebek?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.13. 20:37

De előírás-e az is, hogy csak természetes személy tulajdonos lehet?

MajorDomus # 2019.11.13. 19:09

A tulajtársnak igaza van.
Számvizsgáló Bizottság tagja kizárólag társasházi tulajdonos lehet!
.
Új közgyűlésen másik tagot kell választani.

szb tag # 2019.11.13. 15:38

Köszönöm a gyors válasz!

Sajnos a közgyűlésen elkövettük azt a hibát, hogy megválasztottuk a fiókvezetőt szb. tagnak, a választ olvasva egyértelmű, hogy nem jártunk el kellő körültekintéssel.

Szeretném megkérdezni, ilyenkor mit lehet, illetve mit kell tennünk? Az egyik tulajdonostársunk ragaszkodik, hogy a fiókvezető ne legyen szb. tag. Ilyenkor mi a helyes eljárás?

Előre is köszönöm a választ és a segítséget.

MajorDomus # 2019.11.13. 13:58

Nem.
Ha megveszi a bankfiókot,de legalább egy lakást.

szb tag # 2019.11.13. 11:49

Kedves hozzáértők!

Szeretném megtudni, hogy társasházunkban levő bank fiók vezetője lehet-e számvizsgáló bizottsági tag, ha ő nem tulajdonos. Esetleg ha igen milyen feltételekkel?

A válaszokat előre is köszönöm.

KokaiA # 2019.08.10. 18:31

Tisztet KBS,
Ezt az en temamra ertette? Ha igen kifejtene? Igyekeztem mindenben jogszeruen eljarni, de nem talalkoztam ilyen kitetellelekkel, sem ugyvedi level, sem tarsashazi hozzajarulas, foleg nem szvb-n keresztul.
De ha tedvednek elnezest, ezert jottem erre a forumra.

Udvozlettel,
Adam