Társasház tulajdonosi jogok


Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.10. 18:22

Akkor nem lesz társasházi hozzájárulás. És esetleg átalakítás se. Biztos megéri.

KokaiA # 2019.08.10. 13:38

Kedves Jozsef,
Koszonom a valaszt, magam is erre jutottam, csak ismerem a csapatot, es tudom hogy a torvenyben talalhato “a) bármikor ellenőrizheti a közös képviselő, ügyintézését “ reszt felhasznalva terjesztik ki mindenben a jogkoruket, akar a KK karara, aki mar semmit nem mer a jovahagyasuk nelkul intezni. A tervtanacsi ulesen a keruleti Foepitesz nem akadekoskodott ennyit...
Mindenesetre elkuldtuk ujra a bejelentest vilagossa teve, hogy ugyvedi “level” nem lesz a temaban.
Meglatjuk ezutan mi jon...
Koszi, udv,
Adam

drbjozsef # 2019.08.09. 06:35

KokaiA,

Írd vissza nekik, hogy a törvényi háttér tekintetében a kedves Számvizsgáló Bizottság vizsgálja át alaposan a 2003. évi CXXXIII. törvény 51.§-át, és ha ott építéshatósági eljárással kapcsolatos jogkörükre lelnek valamilyen passzust, akkor azt legyenek szívesek a tudomásodra hozni. Ezen kívül az eljárás nem ügyvédköteles, nincsen ügyvédi állásfoglalásod, de ha úgy érzik, ilyenre szükségük van, akkor tetszőlegesen beszerzhetik ezt ők maguk - de mivel erre véleményed szerint szükség nincsen, ezért lehetőleg ezt saját költségen, ne a közösség pénzéből tegyék.

KokaiA # 2019.08.08. 21:25

Sziasztok,
olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy társasházban Fszt + 1 emelet, a földszinti lakás egyik ablakát szeretnénk ajtóra cserélni. Körben udvarunk van (osztatlan közös, kizárólagos használattal), így szomszédként csak az emeleti lakót értelmezzük, akitől hozzájáruló nyilatkozatunk is van. A KK a bejelentés óta folyamatosan (az SzVB nyomására) ezzel jön:
"A közös képviseletnek és a Számvizsgáló Bizottságnak annyi kérése lenne, hogy legyetek kedvesek az ügyvédi állásfoglalást elküldeni részünkre, hogy egyrészt mi is lássuk az átépítés körülményeinek jogi követelményeit."

Kérdésem, hogy az SzVB-nek van egyáltalán jögköre ebben a kérdésben, nem csak gazdasági felügyeleti jogkörrel bírnak? Miért én tárjam fel a jogi következményeket... Továbbá értelmezésem szerint a KK-nek sincs döntési jogköre.
A bejelentésben hivatkoztuk az SzMSz-t, csatoltuk a kerületi tervtanács hozzájáruló nyilatkozatát ill. a szomszéd lakó hozzájárulását + a terveket, mindent amit az SzMSz-ünk ilyen esetben elvár.

  • infó nyílás eredetileg ajtó volt, később lett felfalazva ablakká, statikailag nem romlik az épület.

Előre is köszönöm a segítséget.

MajorDomus # 2019.07.24. 19:12

Olvastam.....

szakvizsga2015 # 2019.07.24. 09:55

Tudom.
A Csendháborítás topikban írtam a hátteréről...

MajorDomus # 2019.07.22. 20:00

Hidd el,jobban jársz,ha kihagyod.....

szakvizsga2015 # 2019.07.22. 10:10

Köszönöm szépen :)
Nem vágyok az lenni, de akadhat olyan pont, amikor muszáj lesz.

MajorDomus # 2019.07.19. 19:53

Lehet hogy Kbs is ,,házmester,, lesz? Legalább látná a másik oldalt is!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.18. 09:14

(Annyira nem rossz a kérdés, hiszen nemrég még összeférhetetlen volt az ügyvédi praxissal a közös képviselőség. Most már akár társasház-kezeléssel is foglalkozhatunk.)

drbjozsef # 2019.07.18. 08:32

Ez olyan, mintha az ügyvéd meg a közös képviselő valamiféle egyenrangú végzettség lenne... :DDD

Bármely tulajdonostárs lehet közös képviselő, kivéve, akit a Tht. kizár (büntetett előélet, foglalkozástól eltiltás, etc, Tht.49§).

szakvizsga2015 # 2019.07.18. 08:16

Köszönöm, azóta sikerült megszerezni az iratokat. Mégegy kérdés: 13 lakásos társasház esetén olyan tulajdonos, aki egyben ügyvéd is, lehet-e külön képzettség nélkül közös képviselő?
És ugyanezen társasházban nem ügyvéd tulajdonos lehet-e képzettség nélkül közös képviselő?

MajorDomus # 2019.07.16. 19:13

Sőt,jogod van elkérni másolatban.

szakvizsga2015 # 2019.07.16. 17:49

Köszönöm szépen! Mindig tanul az ember valamit! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.15. 19:39

Ne ne hülyéskedj! Természetesen expressis verbis nincs benne sehol - és nem is kell, hogy benne legyen. (Az alapító okirat tulajdonképpen egy szerződés, az szmsz-t pedig határozattal fogadják el.)

szakvizsga2015 # 2019.07.15. 19:22

Sziasztok!

Az alábbi két bekezdés a Társasházi törvényből van. Kérdésem az lenne, hogy az SZMSZ-be, alapító okiratba és házirendbe való betekintési jogosultság hol van a törvényben?
Köszönöm előre is!

(2) A Közgyűlési Határozatok Könyvébe bármely tulajdonostárs betekinthet és a határozatokról - a másolási költség megfizetésével - másolatot kérhet.

(3) A jegyzőkönyvbe bármely tulajdonostárs betekinthet, és arról - a másolási költség megfizetésével - másolatot kérhet.

MajorDomus # 2017.10.09. 17:39

Ha tudja.......

nonolet # 2017.10.08. 08:26

MAtti29

Minden információt megkaptál már ... használd fel.

MajorDomus # 2017.10.07. 20:22

Ki?

Egyébként általában a közös képviselő ad ki egy hozzájárulást.

Matti29 # 2017.10.07. 08:02

Annyi kérdésem lenne még, hogy nagyjából mit írjak a tiltakozó levélbe a beruházás ellen és, hogy ez mentesít-e a fizetési kötelezettség alól vagy ettől függetlenül követelheti az 1/4-ed részét tőlem?

nonolet # 2017.10.07. 06:26

Mivel
a hálózat kiépítése
érinti a közös tulajdont,
kell a közgyűlés határozata hozzá.

Más kérdés, hogy nem illik
meggátolni a kiépítést egyeseknek,
mert csak alapon.

Szerintem.

Kíváncsi_Zoli # 2017.10.07. 06:03

Köszönöm a válaszokat.

MajorDomus # 2017.10.06. 17:14

,,társashasházban- közgyűlési határozat nélkül,,

Miért ne végezhetne?

A matáv is megkérdezte tőled,hogy épithet e telefonhálózatot?

Szomorú örökös # 2017.10.06. 17:08

Kíváncsi_Zoli

Szerintem nem korrekt dolog ráerőltetni egy lakóra, hogy eszi-nem eszi, nem kap mást, kénytelen a UPC szolgáltatásait igénybe venni, vagy nem lesz neki tv, internet, stb. Főleg úgy, hogy ez csakis azért van, mert egy másik lakó nem engedi, hogy hálózatot építsenek ki maguknak és hát arról már ne is beszéljünk, hogy jóval kedvezőbb szerintem a Digi szolgáltatási díja. Szerencsére az Invitelt nem tudod kitúrni így a házból, mert ő nem végez hálózat építést, egyetlen optikai kábelen felviszi neked az összes szolgáltatását. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.06. 17:00

Veled is öröm lehet egy házban lakni...