Társasház tulajdonosi jogok


MajorDomus # 2017.07.02. 21:16

Ugyan!

Új közgyűlési határozatot kell hozni!

nonolet # 2017.06.30. 13:14

A megszavazás és visszaállítás közti időre érvényben volt.
Arra az időre ki kell fizetni...

-

Kéne figyelni a szavazóknak,
hogy
mire is szavaznak éppen.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.30. 11:36

Nem ártana, ha kérdeznél is. Ritka errefelé a gondolatolvasó.

Kroly001 # 2017.06.30. 11:32

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnek a következőkről.

Közös költség-ről lenne szò amely 2016-ban lett megszavazva egy igen magas tulajdoni hányad (th)szorzóval.
Sajnos a az utolsó napirendi pontban szerepelt és így a lakók nagy része vagy figyelmen kívül hagyta vagy fel sem fogta.
Lényegében közös költség díj nem is változott a 2016 évre a számla kimutatások on sem szerepelt.
Csak a közgyűlési jegyzőkönyvben.

Az a probléma ,hogy az új Közös Képviselő szeretne a magasabb szorzóval megszavazott összeg különbözetet behajtani minden lakon ami 100-120ezer forint lenne lakásonként.
Elvileg erre az lenne a magyarázat ,hogy az elfogadott hitelesített jegyzőkönyvet max 60napon belül lehet kifogásolni.
Így törvény írja elő a befizetést mindenkinek. (7lakas)
A ház nem minuszos nem is volt az nem érthető az előző képviselő magasabb th javaslata illetve a jegyző könyvben való feltüntetése ez 15.000ft helyett 23.000 Ft jelentene.
A 2017- és közgyűlés alkalmával vissza lett állítva (ami el sem volt valójában)
A 2016 javaslat előtti th ra.

Kérem akinek van tapasztalata vagy esetleg konkrét paragrafus ismerete erre a témára írja le nekem.
Nagyon szépen köszönöm
További szép napot.

Kroly001 # 2017.06.30. 06:56
Kroly001 # 2017.06.29. 22:59
Kroly001 # 2017.06.29. 22:57
Kroly001 # 2017.06.29. 22:56

Meg annyit a ház nem minuszos a régen meghatározott összeg minden költséget vedez!
Lényeget indokát nem látom miért is kellett ezt papíron megvaltoztatni.

Kroly001 # 2017.06.29. 22:48
Kroly001 # 2017.06.29. 22:46
MajorDomus # 2017.06.26. 19:54

És legalább egy év. Megéri?

drbjozsef # 2017.06.25. 19:33

A perérték kicsi, így a per illetéke nem sok. Ha igénybe veszel ügyvédet, az már nagyságrendileg csak egy tanácsra is hasonló összeg lesz, plusz a tárgyalások.
Ha a másik fél esetleg direkt húzná a dolgot, szakértő kirendelését kéri, mert az nem is úgy volt, ahogy a - szerinte - amúgy is kamu fényképeiden volt, satöbbi, satöbbi, na akkor a határ a csillagos ég.

MajorDomus # 2017.06.25. 18:51

Kroly

NEM!

A közös képviselő a társasház nevében jár el!

Ha a tulajdonos bizonyitani tudja,hogy részére a számlát a társasház nevében a közös képviselő jóváirta,és beszámitotta a közös költségbe,akkor a pénzt ,közgyűlési határozattal - hatásköri túllépés miatt- csak a képviselőtől lehet kérni,tőled már nem!

Ettől függetlenűl nonoletnek igaza van,nem volt jogod engedély nélkül homlokzatot bontani és felujitani!

Kroly001 # 2017.06.25. 15:12

Üdv!
Természetesen van az előző állapotról is fotom.
Valamint a javítás is számlás.
A perköltség alatt ügyvédi megbízási díjat értesz vagy egyébb költségek is felmerulhetnek?

drbjozsef # 2017.06.25. 11:06

Kroly001,

az, hogy a régi közös képviselő ilyen formában írta jóvá neked, valószínűleg jogsértő volt. Te jóhiszemű voltál, hiszen ő engedélyezte, és el is számolta, de attól még ez visszakövetelhető tőled, ha nem felelt meg a szabályoknak.

Ha perelnél, akkor neked kellene bizonyítani, hogy milyen állapotban volt a homlokzat eredetileg, és a felújításod mennyit javított rajta, úgyhogy valószínűleg megítélnének neked valamekkora összeget utólag is, de a perköltséggel együtt bőven buknál az egészen, ha jól értem, hogy 80.000.- Ft-ról van szó.

Kroly001 # 2017.06.25. 08:31

Üdv!
Sokkal szimpatikusabb,lényegre torobb ez a hozza szólás!
Holnap megkérdezek egy jogi tanácsadót is személyesen amennyiben jogtalan volt a kifizetés.
Akkor ezt természetesen rendezem!
Köszönöm
Tovabbi szép napot!

nonolet # 2017.06.25. 08:02

"Az adott esetben előző képviselő álltál elfogadott jóváhagyott kifizetést utólagosan kovetelhetik-e a lakók Tőlem?"

Mivel jogsértő módon lett kifizetve!
Természetesen vissza követelhetik.

Vagy utólag jóvá is hagyhatják...

Te meg perre mehetsz, ha visszakérik, hogy
mégis-mégis közös az részben vagy egészében.
És ha igen, akkor pernyerés után kapod meg.

-

A meséd az egyénenként, önkéntesen
épül-szépülről, igazából butaság, tévedés.

A közösről közösen KELL dönteni!!!! és előre.

Ráadásul célszerű EGYSÉGES megoldást kitalálni,
hogy ne legyen toldott-foldott, szedett-vedett
kinézete a háznak.

Persze a közös döntés lehet az is, hogy
a csak saját magánterületről látható
közös részek egyéni módon is kialakíthatók.
Ilyenkor persze saját költségre, hisz
lényegében ekkor magán célú a dolog.

Szomorú örökös # 2017.06.25. 05:20

tamás12345

Hol írtam, hogy 16 amper elég? Másold már be lécci, mert nem emléxem rá... Biztos itt lehet valahol, ha már hivatkozol rá...

Semmire nem hivatkoztam (szöveget kellene talán értelmezni), egyszerűen felhoztam a saját példámat, hogy 16 amper milyen keveset bír el, hogy aztán nyugodtan gondold végig, mekkora kamu az, hogy 32 amper elbír akár 9 kW-ot is. ;-)

Kroly001 # 2017.06.24. 23:45

Tisztelt nonolet!
Köszönöm a hozza szólásod nagyon hasznos volt számomra.

Ha értelmezed nem azt kérdeztem,hogy mit milyen sorrendben kellett.... volna hanem,hogy ebben az ügyben Engem mi véd.

Én Onkoltsegen csináltam meg!
(Nem egy hibátlan falat kezdtem felújítani a fal állapota vakolat hiányos volt kb 1nm2 hiányzott belőle nem az ajtó berakast követően tettem tönkre!!)
Megkerdeztem a lakókat adott esetben ha bármelyik lakónak lenne módja $ felújítani és a későbbiekben élne a jóváírás lehetőségével megcsinaltatna-e a homlokzatát ? A válasz nyilván az igen volt.
Ez egyéni szociális probléma kinek mire telik.
Én zokszó nélkül támogatnám az ötletet bármelyik lakó részére.
A ház közös érdeke ,hogy épüljön szepuljon.
Ha kell egymás elősegítésevel is.
(Bár tipikus Magyar mentalitás ha nekem nincs,neked se legyen)

Természetesen a homlokzatot így is úgy is megcsinaltattam volna.
A lehetőség adott volt éltem vele.
Az elő terjesztés ,jóvá hagyas a Közös képviselő feladata ezért fizetik!

A kérdés továbbra is fennáll !!
Az adott esetben előző képviselő álltál elfogadott jóváhagyott kifizetést utólagosan kovetelhetik-e a lakók Tőlem?

Kérem ha erre bármelyfel védelmére jogszabály létezik.
Azt szíveskedjenek ismertetni csak jogi paragrafus ismeretében írjanak.

Lelkisegelyre nincs szükség !!!
A költség már elfogadott a vissza fizetés kérdése a téma.

nonolet # 2017.06.24. 17:54

Avagy
nem piszkáljuk a közöst
a közösség
tudta+engedélye nélkül!!!

nonolet # 2017.06.24. 17:53

Tehát...

  • a magántulajdonod felújítása során
  • a közösség ELŐZETES engedélye NÉLKÜL
  • elbontottál egy MÉG ÉP közös tulajdonrész
  • majd az újjá építetted

...aztán a költségét

  • kifizettetted
  • a közösség ELŐZETES engedélye NÉLKÜL
  • a hatáskörét túllépő

közös képviselővel.

Miközben az egész bontás+építés
LÉNYEGÉBEN csak a te érdeked volt.

-

Nos, én sem járulnék hozzá a megtérítéshez.

Mert az csak mese, hogy mindez
a közösség érdekében és előnyére történt.

Kroly001 # 2017.06.24. 17:12

Tisztelt Forumozòk!(Jogi Képviselők)
Társashaz Jogi segítséget kérnek hozza értők esetleg tapasztalatból ismert történethez.

A következő lenne a történet 2015.10-ban vásároltam egy társasházi lakást amelynek a belső homlokzatának a javítását illetve felújítását is elvégeztettem. A nyilas záró csere következtében kiderült,hogy a fal olyan rossz minőségű hihetetlen,de 10cm vastag plusz a vakolat volt rajta.
Ezáltal a az ajtó cseret követően esztétikai és a lakás megóvása érdekében is rendbe hozattam.(számlával igazolva a javítást,felújítást 80ezer Ft)

Későbbiekben felkerestem a közös képviselőt majd jeleztem neki a javítást és kertem,hogy mivel külső homlokzat és közös rész a javítási költséget szíveskedjen megtéríten illetve jóvá írni közös költség gyanánt.
(Ezt személyesen majd e-mail-bán is megtettem)

A közös képviselő ezt jóvá hagyta majd jóvá is írta számomra a következő 6honap közös költség díjat.

Viszont most közös képviselő váltás történt és a napokban volt a 2016-ős év költségvetésének ismertetése és az ujj Közös képviselő ismertette ,hogy az előző Közös képviselő a lakók beleegyezése nélkül hagyta jóvá.
Amiről Én nem tudtam és most természetesen minden lakó felhaborodva.
(Mint kiderült az előző Képviselő rengeteg pénzel nem tud elszámolni)
Jelenleg ott tartunk mivel nem volt szavazás a homlokzat felújítást illetően így követelnek vissza az összeget!
Viszont Én ennek nem szívesen tennék eleget mivel ha pl Én elköltözok az a homlokzat meg mindig ott fog állni mivel közös tulajdon.

A 2015 ős év November,December már egy elfogadott költség vetés volt.
Gondolom ez már nem kovetelhető.
Jelenleg nem tudom,hogy ebben az ügyben engem mi véd?
Mivel nem az Én hibám én nem voltam tisztában ,hogy ennek mi a menete bár szerintem nem az Én feladatom lenne a hozza jarulas kervenyezese.

Nekem erről ,hogy jóvá hagytak a homlokzat felújítást e-mail -om van.
Valamint szóbeli megegyezéssel történt.
A számlát benyújtottam.
A rám eső feladat részét elvégeztem.

Kérem akinek tapasztalata van esetleg konkrét véleménye az jelezze itt.
Köszönöm

Szomorú örökös # 2017.06.24. 10:38

tamás12345

Nekem itt egy magánházi villany-kiépítés van 16 amperrel. Ha megy az asztali elektromos grill, a mikro, az olajsütő, mellette a számítógép, hűtőgép, esetleg automata mosógép és a szokásos dolgok, akkor bizony előfordult gyakran, hogy levágta az automatát, úgyhogy ilyenkor döntenem kell, mit kapcsolok le. Szóval ennyit a te hivatalos szakvéleményedről...

Szomorú örökös # 2017.06.24. 06:26

tamás12345

Bocsika, de még mindig nem erősséged a matek.
Egyrészt jeleztem, hogy én még a büdös életben nem tudtam itthon a hálózaton 230 V-ot mérni, tehát jobb, ha inkább azzal a bizonyos 220 V-tal számolunk, ami nagyjából a valós értéknek felel meg. De ha még 7,3 kW az, amit a 32 amperes automata elbír - a valós feszültségértékek alapján ugyebár csak kb. 7 kW - akkor sem 9 kW a 20 %-kal több, amit te írtál. :-D

Zoltanuss # 2017.06.24. 05:23

Ok. tehát 7,3 kW tartozik a 32 Amperes biztosítékhoz.

régen nagyon régen a 16 amp. volt az általános, de már 25 éve is a 25 Amp.-es és még ingyen elérhető a 32 Ampres.
de úgy általában a modern háztartásokban is elegendő a 25 Amp biztosíték.... hacsak ne fűtenek villannyal.
Amúgy társasházakban néha a 32 Amp - nem engedik mivel a ház terhelése nem engedi meg.