Határozott idejű bérleti szerződés


rádiós # 2020.08.02. 16:43

Szèp napot,
Nos tegnap kimentem az albèrletböl,beadtam a kulcsot ,ès átmentem a másik helyemre,
Megnèztem újra a szerződèst,ami 6hónapra szólt, szept 8-án járt volna le, de a szerződès utolsó sorában,mondatban,az áll hogy a szerződès aláírása,tanúk jelenlèvő tanúk elött került megkötèsre,..
Nos akkor ez megint megbukott,jogilag nulla,mert egyetlen tanú sem volt jelen,ès aláírás sincsen, csak èn mint bèrlő valamint a tulaj aláírása szerepel,a papíron, szemèlYi számmal...
Akkor ez esetben nem lehet követelèse sem,mivel máshol lakók,ezt bizonyítani is tudom.

MajorDomus # 2020.07.31. 18:16

Alapesetben neked kifizeti a kaució egyharmadát,amit majd ujra elkér a helyedre költöző delikvenstől.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.31. 09:57

A szerződés szerint.

Terka18 # 2020.07.31. 09:33

Üdv Mindenkinek!

Kérdésem a következő:
Van egy 1 évre szóló határozott idejű szerződésünk az albérletünkben, ami augusztus 31-ével lejár.Én szeretnék elköltözni, de a másik két lakótársam marad.Ebben az esetben jár-e nekem vissza a kaució rám eső része?

MajorDomus # 2020.07.26. 20:12

Na,akkor pont.

rádiós # 2020.07.26. 19:34

G A kaucióról, ès az első második havi bèrketi díjról van nyugta,átvèteli papír,a többit elintèzem,nem fognak követelőzni semmit,mert nincs meg az alapjuk rá, teszek róla,,,

MajorDomus # 2020.07.25. 18:05

Hát azt nem is nekik kell eintézni. Semmi közük hozzá.
Ha nyugta nélkül fizetsz,akkor szimplán hülye vagy,mert bármennyit követelhet tőled,igaz ő sem tud bizonyitani.
.
Ha szerződés van,akkor azt be kell tartani,bármilyen összetákolt is,aláirtad.
.
Költözz el másodikán. A kaució fedezi az augusztusi bérleti díjat és a rezsit. Ennyi.

rádiós # 2020.07.25. 17:56

Sholnes,
Kösz a jóhiszemű. tanácsokat,èn már szóltam nekik többször,hogy rossz az ágy,meleg van a szobában, ès azt is menni fogok, aug,10èn legkèsöbb..
De nem tárgyaló kèpesek,amolyan primitív bunkó nyuggerek,csak a pènzt követelik,8-án már fenyegetőznek hogy kèsőn fizettem, pedig csak szabin voltam,a rezsit hó vègèn jm kèrtèk júniusban is,most meg 21.ig fizessen ki ,holott vège sincs a hónapnak, de nem is így egyeztünk meg,az elejèn .
A másik lènyeges dolog szerződèsszegő vagyok,?na de kèrem egy összetákolt szerződèsröl van szó, a bèrkrti dîjjat kifizettem,mèg átvèteli papírt sem adnak,a rezsire odaadom se számla nem kerül megmutatásra,sem nyugra az átvètelröl,ja egyèbkènt meg be sem vagyok jelentve, a XI.ker.ben,hivatalosan,ideiglenes tartózkodási hely sincs,ezt sem intèztèk el...

SolnesM # 2020.07.25. 04:25

rádiós !

Ha tényleg menni akarsz, akkor tárgyalni kell !
Mint írtad az új helyre aug 2 -án mehetsz. Van még addig bő egy hét. Az aug 2 -től szept 6 tartó időt megfelezitek. Azaz aug 2 előtt elszámoltok... lakbér rezsi stb. átadod a kulcsokat, a bérbeadó pedig hirdetheti a szobáját. Feltételezve, hogy az a 60 eft csak egyhavi díj.
Azért tudnod kell, hogy te kapsz szívességet ezzel... elvégre te vagy a szerződés szegő.

Szomorú örökös # 2020.07.24. 19:46

rádiós

Hiába jelent fel,nem megy a követelèseivel sokra,,pl.kitalálhatja hogy tönkrement az ágy,ami egyèbkènt is xar volt,mikor odamentem, vagy azt hogy nem takarîtottam, mert ezt is fel szokta hozni,,
Zsidók ezek,nem nèzik semmibe a dolgozó embereket,
Van mèg +3ember aki ott lakik, de számlát sosem adnak semmiröl nekik sem.

Felhoztál egy csomó szemétkedést, aminek semmi értelme, mert te rúgsz fel most egy szerződést.
Válalld a következményeit vagy csináld úgy, ahogy én korábban tanácsoltam.

ki kell fizetnem...a rezsit is 25.ig,nem èrdekli az hogy hány napot vagyok ott

No itt foghatod meg, mert ha már a másik lakásban laksz, akkor milyen alapon követel akármilyen számla nélkül rezsit tőled? Ha te bizonyítani tudod, hogy már nem laktál ott, akkor a bérleti díjon kívül mást nem nagyon tud kérni.

rádiós # 2020.07.24. 19:28

Igen tisztában vagyok vele ,hogy ekveszîtem a kauciót,.
Viszont mikor bejelentettem,hogy el akarok költözni 6.ig,mert találtam másutt.megfelelőt,azt mondta az öreg,hogy itt a hivatalos szerződès a papír számít,mindenekelött.
Nem lehet egyezkedni velük,azt mondta ki kell fizetnem az augusztust+a rezsit is 25.ig,nem èrdekli az hogy hány napot vagyok ott,,.
Tehát ha lelèoek,átköltözök akkor a kauciót ami bent maradt,az fedezi az augusztust is,mint bèrleti dîjat,
Hiába jelent fel,nem megy a követelèseivel sokra,,pl.kitalálhatja hogy tönkrement az ágy,ami egyèbkènt is xar volt,mikor odamentem, vagy azt hogy nem takarîtottam, mert ezt is fel szokta hozni,,
Zsidók ezek,nem nèzik semmibe a dolgozó embereket,
Van mèg +3ember aki ott lakik, de számlát sosem adnak semmiröl nekik sem.

Szomorú örökös # 2020.07.24. 18:43

rádiós

Ha hamarabb lépsz le, az tuti bukta szerintem, kivéve ha megegyezel a tulajjal. Én a helyedben esetleg bevállalnám, hogy már az új helyre beköltözök és a másikkal kivárom a szeptember 6-át és akkor mondom fel. Én úgy gondolom, hogy megérné, mert nem sok a hátralévő idő. Kérdés, hogy anyagilag meg tudod-e ezt tenni.

MajorDomus # 2020.07.24. 18:40

Eleve felrúgod a szerződést. Amiben laksz,akkor is láttad,amikor kivetted.
.
Elköltözhetsz,de a kauciót elveszited.

rádiós # 2020.07.24. 15:08

Szèp napot!
Van egy kis gondom,jelenleg egy XI.ker.padlásszobában vagyok albèrlő, ami 9nm.az ágy rossz,meleg is van,szükös a hely,,
A szerződèsem szeptember 6-án jár le ,idei èvben ,,
De mivel találtam egy jobb helyet, egy nagy szobát a XVI.kerben, ugyanannyi pènzèrt,szeretnèk oda menni aug.2.tól,mert a tulaj is úgy îrná a bèrleti szerződèst az új helyen.
Kauciót adtam már foglalónak,azèrt hogy nekem adja ki..papîrt is îrtunk erröl...
Kèrdèsem az ,hogy milyen hátulütője van ,annál hogyha lelèpek a mostani kisszobás albi-helyemröl, ès az aug jót már nem fizetem ki, tartozások nincsen,a rezsit is ki fizettem már,a tulajnak,..
De ő azt mondta hogy 30napos a felmondási idő,vagyis ki kell fizetnem,a kauciót 60ez,.Ft öt,majd a vègèn rendezzük,.
Milyen szankció jöhet ,?
Be hajtja az aug.havi bèrleto díjat,amennyi én nem fizetek,S ott hagyom,átmegyek az új helyemre?
Bírósági eljárás lehet ebböl?
Vagy a kaució rlegendő lehet,mert az fedezi az egyhavi vèrleti dîjjat?

MajorDomus # 2020.07.23. 18:51

Természetesen ettől függetlenül távozhatsz. Pénz nélkül.
.
Aláirásodnak súlya van....

drbjozsef # 2020.07.23. 17:06

harmankardon,

Ha a szerzodesben nincs a hatarozott ido elotti felmondhatosagrol rendelkezes, akkor jogszeruen nem mondhatod fel.

Az idezett resz tenyleg eleg benara sikeredett, de szerintem igen, ki kell fizetned a teljes idore jaro berleti dijat. Mar csak azert is, mert ha ez nem lenne benne, akkor is ki kellene fizetned, pont a fentiek miatt : nincs lehetoseged ido elott jogszeruen felmondani.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.23. 13:12

Én például nem tudom, hogy kell ezt érteni. Javaslom, kérdezd meg azt, aki kitalálta, megfogalmazta.

harmankardon # 2020.07.23. 12:28

Üdv!

Adott egy határozott idejű bérleti szerződés 12 hónap időtartamig egy közjegyzői kiköltözési nyilatkozattal és az alábbi szeretném megkérdezni.

A bérleti szerződésben ez áll : "amennyiben bérlők a határozott idő lejárta előtt a visszatérés szándéka nélkül a bérleményt elhagyják, a szerződést felmondják, úgy a kaució összegét elvesztik és kötelesek minden költséget megtéríteni amire jelen szerződés kötelezi őket"

Nos, ezalatt azt kell érteni, hogy a kaució mellett a bérleti szerződés szerint még fennmaradó és hátralevő hónapok bérleti díját is meg kell fizetni bérbeadó részére?

Ha igen, akkor van rá más opció, kiskapu, hogy ellehessen kerülni ezt a dolgot?

Köszönöm!

MajorDomus # 2020.07.21. 18:49

És? Ha kifizeti a bérlő?

Zöldövezeti11 # 2020.07.21. 09:01

Ja kérdeztem a műszaki topikban, hogy :

Nos van e szabvány erre” ?
Van ajánlás, aki csaptelet gyárt és árul annak a termékének 4 és 10 liter /perc között kell tudni a kibocsátást.
A hozamot aztán kéthelyen lehet beállítani :
1 a csatlakozónál / sarok vagy csempeszelep /
2. magánál a kézzel kezelendő csapnál.
A szerződésünk ilyen finomságokra nem tér ki. Mármint a bérleti szerződés.
Amúgy az élet rettentően változatos.
Volt a kevés barátnőm közül egy akinek a heppje volt, hogy a kádban állva az alsó "karossziát" felfelé irányított erős vízsugárral mosta ki. Egyszer szóvá is tette, hogy gyenge a víznyomás. Nos mikor nem volt ott, lemértem... 7 liter / perc volt, állítottam a sarokszelepen, kijött 9 liter/ perc. Aztán semmi probléma a zuhanyzás fronton. Igaz más miatt elvitte ezt a barátnőt a szél.

Zöldövezeti11 # 2020.07.21. 08:46

Van egy bérlet igaz nem határozott idejű , hanem határozatlan, tart valamivel több mint 10 éve.
Nagyjából probléma mentes. Persze mert olcsó, 1000 ft/nm Bp. külső kertváros.
Azért van némi probléma Pl. ez :

Üdvözlöm a Topik társakat ! /Egy műszaki topikban/

Van a zöldövezetben egy lakás.

A vízvételi lehetőségek :

mosdó kagyló hideg meleg víz 2.8l/perc, fürdőkád csaptelep és zuhany -6-7 liter /perc, mosógép ismeretlen a töltés sebesség, de kifogás nem volt eddig még, WC. dömötör tartály, a töltés sebessége ismeretlen, de nem volt kifogás ezzel szemben sem, konyha kisvízmelegítő -tárolós 5 -6 liter / perc, nincs kifogás.

Egyedül a mosdó esik kifogás alá azzal a 2,8 liter /perccel. Egykarú csaptelep , a használó a bérlő tette fel úgy 4 éve.

Nos van e szabvány erre ?

A bérlőnek nem tetszik, pedig ő szereltette fel.

Azért megjegyezném ,hogy egy 10 perces reggeli kéz- és arc- valamint fogmosásnál elmehet 28 liter víz.

MajorDomus # 2020.07.15. 18:17

Így van.
Ezért van az ügyről szerződés!
.
Ami rátok is vonatkozik.

drbjozsef # 2020.07.15. 05:19

BonBon22,

Pont ez a lényeg, szertődésben vállaltátok. Nem kell ott lennetek, csak ki kell fizetnetek.

BonBon22 # 2020.07.15. 04:43

2 havi. (280.000 Ft.)
Pont ez a lényeg, hogy nem szeretnénk 9 hónapot itt lenni.

Zoltanuss # 2020.07.14. 20:12

Az a kaució vajon mennyi ?