zártkerti ingatlan adásvétele


bokros # 2015.06.30. 11:46

Ügyvéd ( vagy közjegyző) nélkül nem tudsz mit tenni-

  1. A szerződéskötéshez kötelező
  2. Van a szerződéssel még más munka is. Nem tudom, hogy a terület szerepel -e a Vindis rendszerben, mert akkor az összes közvetlen és közvetett szomszédot is ki kell értesíteni tértisen. Szerintem azt nem igazán a vevőnek kellene magára vállalni. Én spec örülnék, ha más csinálná meg helyettem, de azért meg nem vállalhatok felelősséget :-)

Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Kisfiatal # 2015.06.30. 09:07

Nincs. Amúgy kb mennyi ügyvédi költségre számíthatok majd az adásvételnél ? Az ingatlan 6m-ért van hirdetve, de persze alkudnék.. Szóval sztem 5.5-6 közt lesz

MajorDomus # 2015.06.29. 19:39

Ügyvéded nincs?

Kisfiatal # 2015.06.29. 16:40

Én úgy tudom, van olyan hogy "üdülő" besorolás, itt nagyobb a beépíthetőség %-a is.
A foglalót tudom, hogy akkor nem számít, az csak arra kéne hogy levegyék a hirdetést, ill hogy mégis legyen vmi pénz, ami alapján "birtokba" vehetem :) Ez sztem nagymértékben eladótól függ, mit enged mit nem, meg kéri e az egész pénzt. Az biztos hogy nem kapja meg mindet, akkor inkább kivárom a procedúrát.. Annyit tennék esetleg hogy letétbe teszem, lássa megvan. Amúgy nincs meg egybe a pénz, de meg tudom szerezni sztem ha kell. Azt nem akarom, hogy kiperkálom neki az egészet, aztán vmiért nem jön össze a vétel, ők meg már elköltötték a pénzt.. Egyébként nekem úgy tűnt, nem a pénz miatt akarják eladni, hanem mert öregek, a faxi beteg, a kölköket meg nem érdekli, noha ők a tulajok hivatalosan, az öregek csak haszonélvezők. De ők építették, első tulajok.

Bea1 # 2015.06.29. 16:19

a nélkül pedig nincs jogalapja, hogy birtokba vedd. de megértelek, ha nincs együtt a pénz... zártkert. olyan nincs, hogy hétvégi ház... van az egyiken nyaraló, igen, de zártkert mind... még tüzifát sem tarthatsz rajta engedély nélkül. sem építőanyagot, csak hogy tudd. a foglaló nem ér semmit, ha belép egy elővásárló, vagy elutasítja a gittegylet (ez tetszett) nem kapod vissza duplán...

Kisfiatal # 2015.06.29. 16:01

Hát én nem igazán szeretném a teljes vételárat kifizetni előtte, max foglalót, előleget, a többit letétbe(ha kell).
Nektek hétvégi ház vagy, kertnek kellett ?

Bea1 # 2015.06.29. 15:44

5. hónapja tart, egy másik 7. hónapja. elég csekély a valószínűsége, ha meg lesz valaki, visszakapod a pénzt. nem lakhatási céllal. ha fizetsz az elején, vedd bele a szerződésbe, hogy használhatod is, és ha bármi miatt meghiúsul, nem kérhet érte semmit, hisz minden kockázat a tiéd, aki fizetsz. ő közben felélheti a vételárat...

Kisfiatal # 2015.06.29. 15:18

Aha. Szóval akkor gyakorlatilag csekély a kockázata hogy valaki bejelentkezzen vételre, vagy egyéb miatt meghiúsuljon a vétel.
Azóta átíródott amúgy ? Mennyi időt vett igénybe ? Vagy még folyamatban van ? :)
Lakhatási célra lett véve ?

Bea1 # 2015.06.29. 14:26

nem vártam meg a 60 napot se, szerződéskötéskor fizettem. az eladó nem akart 8 hónapot várni a pénzére, én pedig elég nagyot tudtam így alkudni. külföldön voltam, de amint hazajöttem, birtokba vettem.

Kisfiatal # 2015.06.29. 13:37

http://czenczi.hu/…jdonosoknak/

Vagy várjunk erre.. ?

Kisfiatal # 2015.06.29. 13:34

Ez biztatóan hangzik. De mi is a a "zöldleltár" ?
Igazából nem tudom, mekkora kockázata van annak, hogy a 60 napos elővásárlási határidő letelte után a földbizottság vagy nem tudom melyik gittegylet valami miatt megvétózza a vételt.. Ha csak formai okok miatt az persze nem nagy gond.

Bea1, te "birtokba" is vetted, ahogy kifizetted ? Mikor, hogy fizetted ki ? Kivártad a 60 napot ?
Itt sajna azért kellene beruházni, hogy lakható legyen, legalábbis hogy komfortosabb, főleg télre.. De már az is valami lenne, ha kijárhatnánk oda, legalább amíg nincs hideg.

bokros # 2015.06.29. 12:08

Elvileg nem kizárt, hogy szerződésben rögzítik, hogy elővásárlásra jogosult jelentkezők hiányában a határidő leteltekor a birtokba adás megtörténik azzal, hogy hatósági hozzájárulás hiányában, annak jogerőssé válásakor ( bírósági jogorvoslat leteltekor a felek zöldleltári értéken elszámolnak stb.stb.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Bea1 # 2015.06.29. 12:06

én kifizettem az egészet rögtön. csak addig ne ruházz be semmit, amíg nem tényleg a tiéd.

Kisfiatal # 2015.06.29. 11:22

Hát olyasmi. Igazából a vétel onnantól már tuti lenne, előleget is adnék, csak ezekre a balfax hivatalokra kellene várni..
Az hogy 6-8 hónapot várjak rá, rosszabbul hangzik.

Bori Bori # 2015.06.29. 09:00

Birtokba akarsz kerülni, mielőtt kifizeted a vételárat? Nem hangzik valami jól.

Kisfiatal # 2015.06.29. 06:41

Azon gondolkodom, hogy vajon meg lehetne e úgy oldani a dolgot, hogy a kifüggesztés lejárta után nekem használatba átadja a tulaj az ingalant ? PErsze ez nyilván a tulajon múlik. Arra gondolok, hogy ugye ha a 60 napos határidőn belül nem jelentkezik elővásárlásra jogosult, onnantól a fő veszély elhárul a vételem elől nem ? Tehát kapna a tulaj foglalót, esetleg a vételár egy részét, és a gyakorlatban átkerülne tulajdonomba az ingatlan, legalább állagmegóvás miatt. PErsze, kellene rá költeni többet, ablakcserék stb. De így pl egy júliusi szerződés után szeptemberben már akár költözhetnénk is, vagy legalábbis alap, karbantartás jellegű) dolgokat megcsinálhatnánk az ingatlanon.
Vélemény ?

MajorDomus # 2015.06.28. 20:01

Hülye szomszéd ellen nincs orvosság!

bokros # 2015.06.28. 17:22

Az adásvételi szerződés másolati példányát a szerződés megkötésétől számított 8 napon belül az elővásárlási jogra történő felhívással együtt kell megküldeni tértivevényes levélben. A jogosult a kifüggesztés ideje alatt élhet elővásárlási jogával melyet a jegyzőnél kell bejelentenie.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Csuklósbusz # 2015.06.28. 13:57

Adott egy 3 tulajdonosú zártkert, ha az egyik tulaj elakarja adni akkor a másik két tulaj felé hogyan kell kommunikálni hogy él-e az elővételi jogával?

Az egyik elvből nem akarja eladni hogy alátegyen a másiknak, a harmadik pedig külföldön él.

Ilyenkor hogyan zajlik egy adásvétel?

Lemondó nyilatkozatot nem fognak aláírni (semmire nem reagál), ilyen passzív módon hogyan lehet közölni velük az elővételi jogot?

Pl kimegy egy tértis levél, jóesetben átveszi, de aztán ha nem válaszol pl 30 napon belül akkor mehet az adásvétel?

MajorDomus # 2015.06.25. 21:56

Hogy ilyen hülye törvényt hoznak.

Már szeptemberben pénzt kaptam volna
A földemért, erre meghalt a (osztatlan közös) társ tulaj.

Kezdhetem elölről?

Kisfiatal # 2015.06.25. 11:01

Ez a kivonás engem is érdekelne, de itt csak kert van a tul. lapon..

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.25. 06:38

Nem zártkert...

Bea1 # 2015.06.25. 01:15

javaslom menj be a földhivatalba, próbáld meg kivetetni a művelési ágból. ha van/volt rajta valaha is bejegyzett épület, 6600 ft, és 35 nap alatt megúszod a procedúrát. sajna, ahhoz kert és gazdasági épületnek kellene a tul.lapon szerepelnie, de hátha... ha nem sikerül, akkor 6-8-10 hónapos procedúrára számíts... nekem tavaly indított ügyem a tulaj földhivatali előrrevétel kérelme után (elfogadták!!!) még most sem ért véget...

MajorDomus # 2015.06.24. 20:04

Borzalom ez az egész föld cirkusz.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.24. 19:28

Ha kert, akkor persze. Ez nem is kérdés.