jelzálogjog törlése


lajcsó # 2015.11.26. 12:52

A banktól meg az illetékes kormányhivataltól kell kérni egy-egy törlés engedélyt és azok alapján töröltetni a jelzálogjogot és a szocpolt az ingatlan-nyilvántartásból!
Valószínűleg a bank sara, de én a helyedben nem várnék a bankra!

Babyface # 2015.11.26. 09:03

Bocsánat a betű vastagságért... nem volt szándékos :(

Babyface # 2015.11.26. 09:02

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Jó pár évvel ezelőtt vettünk egy telket, amin építkezni szerettünk volna, így az egyik banktól hitelt szerettünk volna felvenni. Minden rendben volt, már ott tartottunk, hogy a közjegyzőnél aláírtuk a szerződést, már csak az utalást vártuk (kb 13 milla + 2.4 millió szocpol). Azonban egyik nap telefont kaptunk, hogy az utaláshoz szükség van még 1.5 millió önerőre, addig nem utalják a hitelt. (Ez már a közjegyzői aláírás után volt). Mivel az önerőt nem tudtuk előkeríteni, a hitelt nem kaptuk meg. Most sok évre rá (kb. 8 éve volt) szeretnénk a telket eladni. Mivel érdeklődő van, az ingatlanos kikérte a tulajdoni lapot, és kiderült, hogy a bank bejegyeztette az építési hitel és a szocpol összegét is. A kérdéseim a következők
hogyan tehette ezt meg, ha nem utalt semmilyen hitelt?
hogyan tudom töröltetni? (gondolom ezt a banknak kell kezdeményezni)
úgy tudom, a töröltetés pénzbe kerül... ezt most akkor kinek kéne kifizetni?
ez az eljárás nem volt jogtalan? Addig nem tudom eladni, amíg ez a bejegyzés rajta van.

Nagyon köszönöm a tanácsokat előre is!

bajszi1982 # 2013.05.08. 10:59

Köszönöm, én is így értelmeztem.


Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze

Mrv87 # 2013.05.06. 17:00

Bocsánat, a törvény számát elgépeltem, helyesen: 1997. évi CXLI. törvény! :-)

Mrv87 # 2013.05.06. 16:11

Kedves bajszi1982!

Az ingatlan nyilvántartásról szóló 1197. évi CXLI. törvény 32. § (3) bekezdése szerint:

"A tulajdonjog, haszonélvezeti jog, a használat joga, telki szolgalmi jog, vételi jog, jelzálogjog (önálló zálogjog) keletkezésére, módosulására, illetve megszűnésére vonatkozó bejegyzésnek közokirat, ügyvéd által ellenjegyzett magánokirat alapján van helye. Ellenjegyzésként a jogtanácsos ellenjegyzését is el kell fogadni, ha a szerződő felek valamelyike jogtanácsos által képviselt szervezet. Nem alkalmas bejegyzésre az olyan okirat, amelyen a készítő és ellenjegyző ügyvéd, illetőleg a közokiratba foglaló közjegyző szerződő félként van feltüntetve."

Tehát ebben az esetben ügyvédi ellenjegyzés mindenféleképp kell a jelzálogjog törléséhez.

(csak megjegyzésképp: a törvény hitelintézetek esetében tekint el ügyvédi ellenjegyzéstől, ha cégszerűen aláírásra került a törlési engedély)

Üdvözlettel: Mrv87

bajszi1982 # 2013.05.06. 08:00

A következő kérdésem van. Ingatlanon fennálló jelzálogjog törlése iránt - amennyien a tartozás ki lett fizetve, nem banki tartozás, hanem gondozási díj be nem fizetése - a bejegyzés törléséhez kell-e ügyvédi ellenjegyzés?
Köszönöm


Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze