Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

közös képviselő felmentése

MajorDomus # e-mail 2019.07.08. 21:03

Egyébként ilyen esetekben szinte minden esetben meg is szűnik a megbizatás.

drbjozsef #   2019.07.07. 19:43

Hát, jobbulást.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

kkzsolt # e-mail 2019.07.07. 17:50

"Mégis mit szeretnél?"
Tudni mik a lehetősségek.

"De nem olyan olcsó,mint itt vitatkozni!"
Éppen ezért érdemes megvárni amíg az illető maga alatt elfűrészeli az faágat.
Mellesleg ismét a magyar férctörvények.
Megint az viseli a költségek nagy részét aki becsületes.
Ha mondjuk a magyar viszonyokhoz igazodva a tht kimondaná, hogy a kk megbízatása automatikusan megszűnik ha

• törvénysértést követ el,
  • jogszabálysértést követ el,
  • ha hatályos előírást sért,
  • ha a közösség érdekeivel ellentétesen cselekszik,

akkor mindjárt egyszerűbb lenne a dolog.

MajorDomus # e-mail 2019.06.22. 00:27

Esetleg máglya?

drbjozsef #   2019.06.20. 21:10

A válasz (általatok) ilyenkor csak bírósági útján lehet fellépni ez ellen.

Mégis mit szeretnél? Engedélyt az igazságügyi minisztertől, hogy kerékre kötözheted, és megbotozhatod? Vagy mire gondolsz?

MajorDomus # e-mail 2019.06.20. 20:09

Hát akkor tedd meg!
De nem olyan olcsó,mint itt vitatkozni!

kkzsolt # e-mail 2019.06.19. 14:24

"Tehát a kissebbségben maradt megkárosított tulajdonos miként léphet fel ez ellen?"
"Vagy hatszor kaptál már választ."

Erről eddig még nem volt szó.

Szinte minden esetben (jó esetben) visszajutunk a tulajdonosok közönyéhez/butaságához illetve a hanyag/nemtörődöm/kontár közös képviselőhöz.

A válasz (általatok) ilyenkor csak bírósági útján lehet fellépni ez ellen. De ezt az eljárást bármely tulajdonos kezdeményezheti.

MajorDomus # e-mail 2019.05.29. 21:04

Teljesen egyetértűnk!
A kisebbségben maradt tulajdonos érdeksérelme esetén birósághoz fordulhat!

drbjozsef #   2019.05.29. 06:55

Tényleg muszáj, újra meg újra rágcsálni ezt? Vagy hatszor kaptál már választ.
Értem, hogy neked nem tetszik, de hidd el, ha sokszor kérdezed, akkor sem lesz az a vége, hogy "persze, lelőheted a közös képviselőt, ha akarod".

kkzsolt # e-mail 2019.05.28. 21:35

Mivel már több más témában felmerült, jó lenne tisztázni a "hanyag" közös képviselő esetét.

Adva van egy társasház ahol például az alábbi visszaélések történnek:
a). Tiltott helyen parkolás (másokat akadályozva).
b). Társasházi közű megcsapolása.
c). Társasházi fa kivágása és értékesítése.
d). Kontár felújítási munkavégzés.
e). Vízóra lehegesztése.
f). Fizető parkoló a társasház területén saját zsebre.
Ebben az esetben a KK-nak kell intézkednie.

De mi van ha nem teszi?
A közgyűlés leváltja.
De mi van ha közgyűlés összejátszás vagy nemtörődömség okán nem lép fel ez ellen?

Tehát a kissebbségben maradt megkárosított tulajdonos miként léphet fel ez ellen?

kkzsolt

MajorDomus # e-mail 2019.05.27. 23:10

Nagyon egyszerű,kerestek egy új közös képviselőt,ha megvan, akkor a jelenlegi képviselőt felkéritek a közgyűlés összehivására,új képviselő megválasztása napirendi ponttal.

csuli # e-mail 2019.05.27. 11:57

Tisztelt Fórum!

Május 25-én volt a társasházunk éves elszámoló közgyűlése.
A közgyűlés elég viharosra sikerült, mert a közös képviselő "beszámolója" nem volt elfogadható a tulajdonosok számára.

Azért az idéző jel, mert a ház pénzeszközeinek nyitóegyenlege és záróegyenlege nem is lett közölve, a lekötött betétre többször rá kellett kérdezni, hogy hol van. Hiányzó számlák. Közgyűlés jóváhagyása nélkül igénybe vett szolgáltatások stb.-stb.
Nem is részletezném hosszasan.

Ami miatt írok és kérném a segítséget a következő:

A délután háromra meghirdetett közgyűlés már este nyolc óra körül tartott, amikor megjelent a közös képviselő felesége: fennhangon közölte hogy vége a közgyűlésnek, amit ennyi idő alatt nem lehetett megbeszélni az már nem is fontos. Ránk oltotta a villanyt és ajtót mutatott lehet hazamenni!

Mivel én lettem volna a jegyzőkönyv hitelesítő, kértem a közös képviselőt a közgyűlés szabályszerű berekesztésére.

Válasz: nincs mit aláírnom, mert ő törölte az addig számítógépen vezetett jegyzőkönyvet. Értetlenségemet látva megtoldotta azzal, hogy VÉGE! Ő nem csinálja tovább keressünk helyette mást.

Itt tartunk most. Kérdésem mik azok a jogszerű lépések amit megtehetünk, pontosabban amiket meg kell tennünk.

Várom a segítő hozzászólásokat.

MajorDomus # e-mail 2019.05.22. 21:32

Majd számolj be az eredményröl.

Ágnes20 # e-mail 2019.05.22. 09:14

Köszönöm szépen!

MajorDomus # e-mail 2019.05.21. 21:00

A törvény felülirja az Alapitó Okiratot,sőt abban foglalt rendelkezés már nem is hatályos.
.elegendő a közgyűlési többség,,de csak akkor törvényes,ha azt a képviselő hivta össze,s szerepel a meghivóban a képviselő visszahívása,mint napirendi pont!

osmi # e-mail 2019.05.21. 20:56

Kedves Ágnes!
Alapító Okirat nem tartalmazhat ilyen rendelkezést, csak tulajdonviszonyokat (közös, magán).Ha mégis, az hatálytalan. Ha a szervezeti- működési szabályzat tartalmazza, akkor aszerint kell eljárni, vagy előbb azt kell módosítani egyszerű többségre.

Ágnes20 # e-mail 2019.05.21. 15:04

Tisztelt Fórumozók!

Társasházi ügyben kérem a fórum segítségét.
Szeretnénk leváltani a közös képviselőt. A alapító okirat alapján a közgyűlés 2/3-a szükséges hozzá.

Érdeklődnék, hogy a közös képviselő leváltása esetén alkalmazható-e a rögzített 2/3-os szabály, vagy elegendő a jelenlévők 50%+1 szavazata.

A válaszokat előre is köszönöm!

Ágnes20 # e-mail 2019.05.21. 15:03

Tisztelt Fórumozók!

Társasházi ügyben kérem a fórum segítségét.
Szeretnénk leváltani a közös képviselőt. A alapító okirat alapján a közgyűlés 2/3-a szükséges hozzá.

Érdeklődnék, hogy a közös képviselő leváltása esetén alkalmazható-e a rögzített 2/3-os szabály, vagy elegendő a jelenlévők 50%+1 szavazata.

A válaszokat előre is köszönöm!

MajorDomus # e-mail 2018.11.28. 20:46

És mit nyer vele?
Ha nem tulajdonos, meg sem támadhatja!

ragyasdezso # e-mail 2018.11.27. 20:51

MD
Ha idő húzásra megy, akkor igen!

MajorDomus # e-mail 2018.11.27. 20:17

Értem,és igazad is van!
.
.
.
De. A közgyűlés összehivásáért,a meghivó,azaz a napirend összeállitásáér a hivatalban lévő közös képviselő a felelős.

Vagyis köteles felvenni a min. 10 % által kért napirendi pontokat, de úgy,hogy az megfeleljen a Tt-ben előirtaknak.

Ezért nem értem hogy lehetett szabálytalan a közgyűlés.

Összehivom a közgyűlést,aztán elhalasztom,mert szabálytalanul hivtam össze?

Szomorú örökös #   2018.11.27. 06:07

MajorDomus

Ezt ki állapitotta meg,és kérte a halasztást,mikor erre csak a levezető elnök jogosult,az meg a régi közös képviselő volt(nagy valószinűséggel)

Az első bejegyzés alapján azt olvastam, hogy a meghívót nem a közös képviselő szerkesztette, hanem a lakók:

aláírást gyűjtöttek, ami összejött, meghívót szerkesztettek, elküldték a közös képviselőnek, hogy hívja össze a lakógyűlést

Ezek után szerintem még a közgyűlés előtt dönthetett úgy a régi, még hivatalban lévő közös képviselő, hogy a meghívó nem felel meg a szabályoknak. Utána jött a következő lépés:

Új meghívót állítottak össze, már szabályos napirendekkel, de a meghívót nem küldték el a közös képviselőnek

Nos itt valószínűleg hibáztak a lakók, hiszen egy olyan személy hívta össze a lakógyűlést akinek erre még nem lett volna jogosultsága hiszen ő MÉG nem volt közös képviselő és amelyre a kérdezőnek nem küldtek meghívót.

De ettől továbbra is fenntartom, hogy ha egy lakóközösség le akarja egyöntetűen váltani a régit, akkor azt miért akarja valaki olyan megakadályozni, aki gyakorlatilag ott se lakik, így fogalma sincs ennek okáról? :-O

MajorDomus # e-mail 2018.11.26. 18:20

Meg is tette, de a meghívóban hibák, szabálytalanságok voltak, így a közgyűlés elhalasztásra került.

Erről beszéltem!

Ezt ki állapitotta meg,és kérte a halasztást,mikor erre csak a levezető elnök jogosult,az meg a régi közös képviselő volt(nagy valószinűséggel}

ragyasdezso # e-mail 2018.11.25. 15:00

A "régi" közös képviselő ugyan ismeri a jelenlegi elérhetőségemet(korábban megadtam neki), de most nem küldte el a meghívót az első lakógyűlésről.
Elég egyértelműen a régiről van szó! Akik pedig később összehívták a következőt, nem ismerhették a kérdező lakcímét!

Szomorú örökös #   2018.11.24. 21:25

MajorDomus

Ennek megállapitása a levezető elnök hatásköre.
Az pedig általában a hivatalban lévő! Közös képviselő

Egy aprócska momentum szerintem elkerülte a figyelmedet:

Új meghívót állítottak össze, már szabályos napirendekkel, de a meghívót nem küldték el a közös képviselőnek, hogy ismételten hívja össze a lakógyűlést, hanem egy lakó, aki a leváltást szorgalmazta írta azt alá olyan megjegyzéssel, hogy őt bízták meg az összehívást kérő tulajdonostársak.

Szóval én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az előző közös képviselő ott volt ezen a tisztújító közgyűlésen. Alapból nem is tudott róla szerintem. Csak utólag esetleg tájékoztatták, hogy már nem ő a közös képviselő. :-O