Beázás a társasházban


nonolet # 2017.10.24. 06:57

Fordulj a SAJÁT biztosítódhoz!!!

Vagy akkora marha vagy, hogy neked sincs biztosításod?

- -

Akkor az az alap, hogy:

A kárért az a felelős aki vagy akinek a cucca okozta.

Kérd tehát a szomszédtól közvetlenül a kártérítést.

Aztán ő majd eldönti, hogy

  • fizet zsebből

vagy

  • a biztosítója fizet helyette

Nem tartozik rád, hogy ő miből fizeti a károd...

- -

Tehát kár jegyzőkönyv két tanúval.
Árajánlat a javításra, egynél több szakitól.

A jegyzőkönyv+összeg egy kártérítésre felszólító levélbe.
Amit a szomszéddal átvetetsz vagy postán tértivevénnyel elküldöd neki.

A többi az ő dolga.

HA nem fizet, behajtod rajta a pénzed.
Amihez az első behajtási lépés egy
"Fzetési meghagyás" kibocsátása lesz a közjegyzőnél.

Bothard # 2017.10.23. 23:20

Kedves Fórumozók!

Szeretnék segítséget kérni tőletek a következő helyzetnèl:
Beázott a társasházi lakásom előszobája a fölöttem lakó szomszéd rosszul bekötött mosógèpètől.
Azt mondja a ház vizese, hogy a háznak nincs biztosítása ezért, az biztosan nem fizet.
A fölöttem lakó pedig azt mondja, hogy az ő biztosítója más kárát nem téríti meg. Nekem sajnos nincs biztosításom, mert még nem kötöttem.
Azt szeretném megtudni, hogy létezik-e, hogy a háznak nincs biztosítója? Ha lenne csak olyat fizetne ki, ami közös tulajdon elromlásából adódik? Csak akkor fog fizetni a károkózó biztosítója, ha van felelősségbiztosítása? Ha nincs felelőssègbiztosítása, hogyan tudom elérni ilyen helyzetben, hogy fizesse ki a kárt amit okozott nekem?
Előre is köszönöm!

nonolet # 2017.10.23. 18:44

Most sem a magántulajdonról szavaznak...
Hisz a magántulajdont érintő munkálat
CSAK
egy elkerülhetetlen járuléka az ügynek.

Miközben a közös tulajdonon át történő beázást javítják ki.
Ez az amiről szavaznak.

Gondolkodj el ezen (is/).
Menni fog?

tikitaki1 # 2017.10.23. 11:24

"Gondolkodj el ezen. Menni fog?"

Az eddigieket köszönöm, de a lekezelő stílust kérem mellőzni. Ha ez nem megy, akkor nem kell válaszolni.

Visszatérve a témára, az nyilvánvaló, hogy most a társasház rendel, de a kérdés arra irányult, hogy a társasház általában szavazhat-e a nem közös tulajdonban lévő dolgokról - ráadásul teljesen szakszerűtlen megoldást elfogadva - úgy, hogy az minden tulajdonos számára kötelező?

(Nekem az az érzésem, hogy nem feltétlenül, mert akkor pl. azt is megszavazhatnák, hogy a beázás megszüntetése érdekében fugázzuk ki forró csokival a járólapokat, vagy építsünk a terasz tulajdonosa részére 3 millióért egy mahagónifa szaletlit, netán építsük be az egész teraszát, és sorolhatnám ...)

nonolet # 2017.10.22. 23:36

Megteheti, de most nem ő akar fugázni!!!

Tudod: az fizet, aki rendel...

..és most a közös rendel.

Gondolkodj el ezen.
Menni fog?

tikitaki1 # 2017.10.22. 19:46

No de nemcsak a közös tulajdont érintő dolgokban lehet szavazni egy társasházban?

Mert ugye a járólap - és ezzel a fuga is - kizárólag a terasz tulajdonosáé. Ezért, ha a fugázás után két nappal úgy dönt, hogy mégsem tetszik neki a fuga színe, akkor kikapartathatja az egészet, és ismét cement alapú fugát használ a fugázáshoz. Megteheti, hiszen övé a terasz...

nonolet # 2017.10.22. 08:29

Igen.

Mivel a közös tulajdont érintő javítási költséget próbálja csökkenteni ezzel kísérlettel a közösség.

Hisz VALÓJÁBAN a vízszigetelés a szar!!!!!
Azt kéne javítani ép ésszel eljárva....

Az pedig egyértelműen közös költség lenne, ugyebár.

-

Amit most próbálnak csökkenteni a fugázással.
De meddig lesz ez jó így a sok pénzért?
Néhány évig...

Aztán majd megint fugáztatnak?!
Időnként újra és újra sok pénzért.

Marhák, na.

tikitaki1 # 2017.10.22. 07:50

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Végül egy jogi témájú kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

A födém beázása a társasház egészének az ügye, ezért a szerkezeti szigetelést is alapesetben a társasháznak kell fizetnie.
Csakhogy a járólap - és így szerintem a fuga sem - már nem közös tulajdon!

A kérdés tehát, hogyha a terasz (szigetelés céljából történő) újra fugázását a társasház megszavazta, akkor annak költségét köteles-e a társasház minden lakója fizetni?

MajorDomus # 2017.10.20. 18:53

Addig kitart.
De kérdd el tőle a minőségi tanusitványt!

tikitaki1 # 2017.10.20. 15:30

Hát köszönöm az eddigieket. Én is az újra burkolásban látnám a megoldást. Viszont mivel számmra is érthetetlen módon a fúgázás lett megszavazva, most már csak azt kérdezném, hogy az epoxi fuga várhatóan meddig tarthatja meg a vizet? Kb. mire számíthatunk? (A vállalkozó minimum 5 évet említett, persze nem hivatalosan.)

MajorDomus # 2017.10.19. 20:06

Inkább burkoljátok ujra!

nonolet # 2017.10.19. 12:11

Erősen túl van árazva...

Kérjetek mástól is ajánlatot.
Olyantól, aki nem "haverja" a képviselőnek.

tikitaki1 # 2017.10.19. 09:51

Tehát:
A terasz pontosan 40 négyzetméter.
A munka a következő:

  • a régi fuga eltávolítása véséssel, köszörüléssel
  • új, kétkomponensű, epoxigyantás szigetelés készítése

Anyagár:141 ezer
Munkadíj: 173 ezer
+ÁFA

A vállalkozó szakvéleménye szerint ezzel feltehetően meg lehet szüntetni a terasz beázását.

Vélemény??

tikitaki1 # 2017.10.19. 07:51

Azt gondolom, hogy nem értettem félre a dolgot (kb. 40 négyzetméter terasz, a régi fuga kikaparása, és epoxival való újrafugázás, az ár pedig 400 valahány ezer). Mindenesetre utánanézek a pontos ajánlatnak.

És azt hiszem, a garancia dolgot is kezdem érteni. Ha tehát a vállalkozó a fugázásra garanciát ad, azzal semmire nem megyünk, mivel újabb beázás esetén a vállalkozó joggal mondhatja, hogy a fugázás tökéletes, de mivel a fugázás nem szigetelés, így a beázás nem az ő dolga, vagyis arra nem vonatkozik a garancia. Jól értem?

MajorDomus # 2017.10.18. 18:13

Ráadásul elég drága, kb. 10 ezer Ft-ra jön ki négyzetméterenként. És ha ráadásul még garancia sincs ...)

Na ne!

9.000 ft-ot számolunk telheskörű burkolásra,anyaggal munkadijjal,mapej szigeteléssel!

Valamit nagyon félreértettél.

Az meg természetes hogy arra vállal garanciát,amit ő csinált,a más szarát nem vállalja be!

tikitaki1 # 2017.10.18. 17:09

Sajnos én sem értek egyet ezzel a dologgal, de a társasház valamiért mégis megszavazta. Ami azért is furcsa számomra, mert szerintem a fugázás nem is közös tulajdon.

Mindezek mellett persze kérdés még az is, hogy egy ilyen utólagos epoxi alapú fugázás vajon meddig tarthat ki egy egyáltalán egy teljesen nyitott teraszon?

nonolet # 2017.10.18. 15:46

"Ráadásul elég drága, kb. 10 ezer Ft-ra jön ki négyzetméterenként. "

Nemár!

Ennyiért már

  • felszedik
  • vízszigetelik
  • burkolják+fugázzák is

(átlagos árú lappal és anyagokkal)

"És ha ráadásul még garancia sincs ...)"

A beázásra nincs.

Miért is lenne?

Hisz
a vállalkozó (gondolom) nem a beázás elhárítását vállalta, hanem CSAK a fugázási munkát csinálja meg.

Nyilván AZ adja/állja a garanciát,
aki szerint ez ÍGY
jó és elég lesz a beázás ellen.

tikitaki1 # 2017.10.18. 14:45

Azt mondták nekünk, hogy kikaparná a régi fugát, és epoxi-val. Merthogy annak jó a rugalmassága, és teljesen vízzáró. A vállalkozó szerint 5 évig biztos jó lesz. (Mondjuk nekem is az a gondom, hogy ez akkor is csak fugázás, nem pedig szerkezeti szigetelés. Ráadásul elég drága, kb. 10 ezer Ft-ra jön ki négyzetméterenként. És ha ráadásul még garancia sincs ...)

tikitaki1 # 2017.10.18. 14:19

Én is úgy gondolom, hogy a fugázás nem a legjobb megoldás, de mivel a teljes újraszigetelés a magas költségek miatt a többség által egyelőre le lett szavazva, így maradt a fugázás. A kérdés tehát ezek után, hogyha a vállalkozó leírja, hogy a munkájára ad x év garanciát, akkor az mire vonatkozik? Arra, hogyha x év letelte előtt beázik a terasz, akkor mindenképp köteles a dolgot orvosolni, vagy csak arra, az esetre, ha esetleges újbóli beázás esetén egyértelműen látható, hogy a fugázás feljött, kitöredezett.

nonolet # 2017.10.18. 11:38

Eleve fugázás szinte biztosan nem elégséges megoldás...

Fel kell szedni a padlót és újra VÍZSZIGETELNI rendesen MINDENT. Aztán újra burkolni.

tikitaki1 # 2017.10.18. 08:34

Társasházunkban a felső szint terasza beázik. Egy vállalkozó ezért a teraszon lévő járólapokat újra fogja fúgázni. Az ezzel kapcsolatos garanciával kapcsolatos kérdésre azt a választ kaptuk, hogy a garancia legfeljebb az elvégzett munka szakszerűségére vonatkozhat, arra nem, hogy a födém ezt követően biztos, hogy nem fog beázni.

Kérdésem, hogy ez valóban így van? És ha igen, akkor ez azt jelenti, hogyha a beázás valóban megtörténik, de a fúgázás ránézésre mindenhol a helyén van, akkor így jártunk, és fizethetünk újra mindent?

MajorDomus # 2017.10.16. 19:12

Hajrá.

budapestianiko # 2017.10.14. 18:09

MajorDomus
megígérem..........:-)
köszönöm a segítségeteket, a tanácsokat! :-)

MajorDomus # 2017.10.14. 16:53

Szivesen. Majd ird meg mire jutottál!

budapestianiko # 2017.10.13. 17:29

MajorDomus
Köszönöm! :-)