Beázás a társasházban


MajorDomus # 2017.10.13. 17:02

Kérj egy szakvéleményt,annak költségeit később érvényesitheted ha szövetkezet a felelős.

budapestianiko # 2017.10.13. 07:41

Szomorú örökös
szia, most nem mennék bele a részletekbe, mert hosszu lenne, röviden a lényeg, nem tudod az előzményeket, a részleteket, érdekes ám, én tudom és a miérteket is. Nekem nincs senkivel semmi bajom, ha másnak gondja van, megteszem a részemről ami tőlem telhető.
"„a lakónak most lett fontos 9 év után, bejelentést tett a szövetkezetnél mértek fotoztak”
Lehet az előző lakó is tudna róla mesélni...csak ezt az eladáskor elfelejtette elmondani neked." ...........valamit itt elérthettél............én ezt a lakást három éve egy lelakott disznóólként vettem, tudtam mikor megláttam hogy mire számithatok... mivel korhadt volt minden koszos büdös trágyadomb volt az egész, egy pasi lakott itt, aki nem fizetett és letojt mindent...már akkor ázott a néni, sajnos a néninek igy már beázottan eladták a lakást, mert ugye a tapéta alatt nem látszik, szóval szemétség volt, megvette és utána azonosult a problémákkal a néni, jelentette ő, de a régi szövigárda nem foglalkozott a panaszával, közben a régi szövigárda lelépett a manival együtt, én megvettem ezt a lepusztult borzadmányt, és teljes felujitást kapott a kecó....a néninek miért lett pont most fontos? mert a szövi uj gárdája cserélget dolgozik a házon, a közös nyzárók cseréjére közösktg-et akar emelni, erre járják a házat, és a néni közölte, addig nem irja alá, amig a beázásával nem tesznek valamit, nem tőlem ázik egyébként hanem egy 38 éves a ház tetőszerkezete szigetelések stbv. hiányosak régiek lepusztultak, nincsenek....szóval....röviden ennyi....

Szomorú örökös # 2017.10.13. 04:24

budapestianiko

a lakónak most lett fontos 9 év után, bejelentést tett a szövetkezetnél mértek fotoztak

Lehet az előző lakó is tudna róla mesélni...csak ezt az eladáskor elfelejtette elmondani neked.

budapestianiko # 2017.10.12. 23:56

MajorDomus
köszönöm szépen! :-)
gondoltuk hogy a járólap nem jelenthet semmit, de ha akarnak bármibe beleköthetnek végülis......
szakember? köszönöm jó ötlet! :-)
most jut eszembe, valamit mondott az épitész hölgy hogy az erkély a szövetkezet tulajdona.....remélem félreértettem!
köszönöm a segitségeteket, jó lenne, ha mielőbb megoldódna ez a probléma.

MajorDomus # 2017.10.12. 19:35

A járólap semmit nem jelent.

Miért nem hivsz egy szakembert?

budapestianiko # 2017.10.12. 02:34

Köszönöm a válaszokat. bonyolult = hibakeresésekre gondoltam!
MajorDomus
"A küszöböd ázik át!"
le van betonozva, és leszigetelve ez is.

MajorDomus
"Az itt nem valószinű!"
mi lehet a valószínű?
én a részemről megtettem minden tőlem telhetőt, teljesen végig leszigeteltem az erkélyt. mivel mikor ideköltöztem akkor is panaszkodott a néni, mondtam megértem megoldom ami tőlem telhető.
szerintem oldalt a panelösszeeresztéseknél ázhat le az alattam lakó mivel ott nincsenek szigetelések, és a tető sem, a viz utat keres magának bármerre.
mondták még hogy az erkélyem járólapjai között is lefolyhat a viz, ha nem lenne járólap akkor is lefolyhat a víz!

MajorDomus # 2017.10.11. 21:38

Az itt nem valószinű!

nonolet # 2017.10.11. 21:28

budapestianikó

"bonyolult!"

... ÉS?! a te dolgod nemdebár.

Vagy te nem várnád el a hibajavítást, ha te áznál?

Az eláztatott lakó helyében be is perelnélek, ha nem oldod meg méltányos időn belül.

Mondjuk max 30 nap alatt.

- -

Más kérdés, hogy ha kiderül a hibakeresés során,
hogy a közös rész miatt van az ázás,
akkor a szövetkezetre száll át teher.

MajorDomus # 2017.10.11. 21:04

A küszöböd ázik át!

budapestianiko # 2017.10.11. 19:08

Köszönöm szépen a választ, nonolet, valódi okát?, én az erkélynél amit lehetett leszigeteltem, mégis ázik a lakó, a másik lcsőház és a miénk panelösszeeresztésénél folyhat a viz, vagy azt mondják hogy nálam az erkély járólapok között lefele....vagy bárhol bárhonnan, hisz a viz utat talál, kideriteni???? bonyolult!
a lakónak most lett fontos 9 év után, bejelentést tett a szövetkezetnél mértek fotoztak.....bonyolult....
köszönöm a választ! megnyugtat, hogy nem kötelezhetnek előterőre. köszönöm, legalább egy pozitiv van a témában.
köszönöm üdv. anikó

nonolet # 2017.10.11. 19:00

Nem kötelezhet...

Az ázás valódi okát viszont ki kell deríteni és kijavítani.

Annak a költségén akié a hibás rész.

budapestianiko # 2017.10.11. 18:59

Tisztelt Jogi Fórum
a kérdésem az lenne, - szövetkezeti panellakásban lakom a 11. emeleten, nincs előtető mint sok más legfelső emeleti lakásoknál sincs.
az alattam lévő 9 éve ázik, én 3 éve költöztem ide, az erkélynél több helyen leszigeteltem de a lakó ázik, bárhonnan ázhat a panel vezeti vizet, és a tető sincs a házon megcsinálva szövetkezetileg csak toldozzák foldozzák, de azt mondták hogy tőlem ázik ezért kell az előtető. nem akarok, látni akarom a felhőket nemcsak oldalról hanem fenntről is!

kérdésem lényegében, hogy a szövetkezet kötelezhet-e
előtető felszereltetésére, /régebben érdeklődtem erre szakosodott szakembernél árban 500ezer mivel a legfelső emeleten körültekintőbben kell felszerelni a szélerősség, stb. miatt.
Nem szeretnék előtetőt, tehát a kérdésem kötelezethnek-e hogy felszereltessem, vagy ők felszerelnek ha nem akarok egy szedett vedett valamit? köszönöm a választ, fontos lenne, mert "vihar" készülődik..........

MajorDomus # 2017.06.25. 18:30

A tetőablak a tied!
A felette lévő ,,kutyaól,, és a mellette,mögötte lévő cserép,és az,alatta lévő szigetelés közös tulajdon.

Igen.
De előtte ezt tértivevényes ajánlott levélben jelezd a képviselőnek ,15 napos határidőt adva a javitásra!

Jampec82 # 2017.06.24. 18:55

Köszi a választ!
Még 1 kérdésem lenne: ha én magamnak megcsináltatom a lakásomhoz tartozó tetőablakok körüli szigetelést, akkor ráterhelhetem-e a közösségre a költségeimet?
Nekem a logikus az igen lenne, mivel közös rész, de gondolom azért ennyire nem egyszerű, és biztosan háborgást is okozna a többi lakóban...
Előre is köszi!

MajorDomus # 2017.06.21. 19:47

Igen -igen
Határozatkéoes közgyűlés egyszerű többséggel
Kell
Ajánkatos,kérdés van e rá pénz.

Jampec82 # 2017.06.20. 08:05

Üdvözlet!
Tudna valaki a felvázolt problémára válaszolni. Sajnos már sürgős lenne, mivel pontot kellene tenni az ügy ezen részére, hogy lehessen tovább haladni a dologgal.
Előre is köszönöm!

Jampec82 # 2017.06.15. 16:56

Tisztelt Mindenki!

A történet:
15 lakásos társasházban van egy lakásunk (2007-ben épült), mely lakás teljes mértékben tetőtéri, és 2 szintes. Az épület, már amikor vettük a lakást, így volt kialakítva, nem utólagos beépítés. Telente a tetőablakok sarkain kicsapódik a pára, így következtettünk arra, hogy nem jó a szigetelés. Ezt egy kihívott szakértő meg is erősítette, valamint azt is, hogy a szükséges 30cm szigetelésből csak 10cm van meg. Mivel a tető egy része lemez, más része cserép, és a szakértő véleménye szerint a lemezes rész megbontása, újralemezelése sokba kerülne, így közös képviselőnk azt javasolta, hogy mindenki szigeteltesse le magának az ablakait.
Kérdéseim:
Közös tulajdonnak minősül-e (ha a társasház külön nem szabályozza) a tető szigetelése, és így közös költség-e a felújítása?
A lakók milyen arányban kellene, hogy megszavazzák a felújítást, ha közös? Kell-e egyáltalán szavazni, vagy ez úgymond kötelező felújítás?
Válaszokat előre is köszönöm!
Jani

MajorDomus # 2017.05.24. 21:47

Visszkereseti igény!

Én nem erről beszélek...

Blöff másképpen.

drbjozsef # 2017.05.24. 03:13

No azért ez így nemigen fog menni.
Ha a biztosító kifitezeti, akkor ő is birkózz a le a károkozóval. Vagy-vagy.

drbjozsef # 2017.05.24. 03:13

Biztositó kifizeti,a számla összegére meg indits egy ,,Fizetési Meghagyást,, a nő ellen.

MajorDomus # 2017.05.23. 21:34

Világos,ti laktok ott,jogcimtől függetlenűl az életminőség rovására megy.

Kártéritési per,250 ezer ft,mindjárt meggondolja magát.

Köss biztositást a lakásra,kifestetsz,
Biztositó kifizeti,a számla összegére meg indits egy ,,Fizetési Meghagyást,, a nő ellen.

DaveFerger # 2017.05.23. 08:54

Kedves MajorDomus,

köszönöm a válaszod, természetesen fotóztunk, videóztunk folyamatosan.
A helyreállítással kapcsolatban már súgott nekünk ügyvéd ismerős.

Mivel jó a viszony a tulajdonossal (köszönöm a kijavítást), ezért természetesen a kérdéseket úgy tettem fel, mintha ő és/vagy én kérnénk segítséget.
Mindenben segít nekünk, támogat minket, felhatalmazott minket az ügyintézésre és ha mégis elakadunk valahol azonnal segít, mi pedig folyamatosan tájékoztatjuk. Tudom, hogy bérlőként nem sok jogköröm van a lakással kapcsolatban, de mi maradtunk ébren hajnalig, mi takarítottunk, mi vártuk, hogy lesz-e gubanc az elektromos hálózattal, így természetes, hogy nem tudok ölbe tett kézzel ülni és várni.

Nagy dilemmánk inkább az volt, hogy mit lehet tenni egy ilyen ostoba nő ellen, ha ismét elkezd áztatni. Azt is megtudtuk , hogy már a vasárnap esti 2. esettel is elkövette a szándékos károkozást, de a rendőrség tényleg körberöhögne, ha ilyen miatt hívnám őket.
Tudom, jogállamban élünk, de tényleg nem tehetek semmit, ha egy ilyen ostoba nő lakik felettem? Tényleg én sz.p.k, miközben ők már édesen alszanak?

MajorDomus # 2017.05.22. 20:35

A rossz végén fogtad meg az ügyet!

Fotózd le az esetet,és szólj a lakásod tulajdonosának (nem főbérlő!)

Az ő tulajdona megy tönkre,majd lerendezi az ügyet,a társtulajdonossal!

DaveFerger # 2017.05.22. 12:22

Tisztelt fórumozók,

egy elég kellemetlen esetben szeretnék segítséget kérni.
3 szintes társasház, 1emeleti lakásában lakunk (albérlőként)
beköltözésünk előtt 1héttel a felső szomszéd (szintén albérlet) nem vészesen, de eláztatta a lakást. ezután fent a javítást megtörtént, mi beköltöztünk a mennyezeten ott voltak a nyomok.
emailes megkeresésünkre a fenti főbérlő közölte 2 sorban, hogy nem tud semmilyen jogszabályról ami alapján ezt az ő biztosítása kellene, hogy térítsen nálunk bármit is.

05. 20án újabb beázás történt, a lakás biztosítéktáblája felé vezettek a nyomok, csepegett a víz a mennyezeti lámpa furataiból, felmentünk szólni a fenti lakónak, hogy nagy a baj, aki közölte, h nem gondolom én komolyan, h ő fogja tatarozni a lakást vagy szerelőt hív, a főbérlőjével kell ezt megbeszélni

05. 21én ő úgy gondolta, hogy a vízvezeték magától megjavult, újra nekiálltak fürdeni (anyuka + 2-3 gyerek), felmentem, nem szépen szóltam neki, h ezt ugye nem gondolta komolyan, kikérte magának, h miért zaklatom, "tegnap nem mondtad, hogy ne fürödjünk!"
a ő főbérlője nem hívott szerelőt, neki semmi köze a lakáshoz, ő csak albérlő (és néz ostobán, h miért őrjöngök). volt olyan időszak 9 és hajnali fél1 között, amikor nem csepegett, hanem folyt a víz a furatból, 3,5 liter víz gyűlt össze csak ebből a furatból, álmennyezetünk van, nem tudom mi lehet még odafent

kétségbeesésünkben a közösképviselőnél érdeklődve (neki több tapasztalata van, tud-e segíteni valahogy, esetleg tud-e telefonos elérhetőséget a fenti főbérlőhöz), azt tudtuk meg, hogy az első beázásnál ő járt a fenti lakásban egy szakszerűtlenül beállított zuhanykabin van fent, a társasház biztosítása ilyen ügyre nem térit, holnap érkezik a szerelő és javítanak

kérdéseim:

  1. mit tehetek, ha ma ismét nekiállnak fürdeni és újra áztatnak, a rendőrség kiröhögne, ha szándékos károkozás miatt hívnám ki őket?
  2. más lakókkal beszélgetve kiderült, hogy az előző lakó még dicsekedett is nekik, h az első beázásra felvett egy szép biztosítási összeget (ők voltak az előző tulajok, visszabérelték a lakást az adásvétel után, ekkor már albérlőként laktak itt), de erről senkinek sem szóltak, nem végezték el a javításokat, leléptek. ezzel mit lehet tenni?
  3. vannak gócpontokot az álmennyezet illesztései mentén, ha megint ázunk vagy akár most utólag: célszerű lenne megfúrni itt a gipszkarton, h minél előbb távozzon a felgyűlt víz?
  4. csak én látom úgy, hogy egy ennyire ostoba nő még magáról sem tud gondoskodni, nemhogy 2-3 gyerekről?

köszönök minden segítséget!

MajorDomus # 2017.05.18. 22:26

Műszaki ellenőr van!

Keresd meg! Jelezd a gondot,ő meg naplózza!

Meg!