Társasház - parkolás


MajorDomus # 2016.05.02. 20:49

De a szomszédban van!

MajorDomus # 2016.05.01. 12:24

,, ügyvéd a közös képviselőre stb,,

Egy ügyvéd nem ennyire hülye!

Miért mit vársz a közös képviselőtöl?
Hogy épít neked parkolót?
Miért nem vettél garázst a lakáshoz?

ius latratus # 2016.05.01. 11:47

:))

gerbera317 # 2016.05.01. 10:21

Most mi a problémád? Az, hogy a közterület felé nem lehet kisajátítani a ház felé, vagy az, hogy a közös udvar felé nem lehet feléjárni a másik háztömb feléjemiatt? Ez két külön téma.

gerbera317 # 2016.05.01. 08:03

biztosítani a társasháznak parkolót a lakók felé
LOL

MajorDomus # 2016.02.15. 21:35

Arra vigyázzatok, hogy közgyűlés döntsön, s ne aláirasgyűjtessel vigye keresztül.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.15. 12:09

A társasházban többnyire többséggel meghozott közgyűlési határozattal dőlnek el a dolgok. Vagyis amit a többség megszavaz, az a jogszerű.

Malamkutyi # 2016.02.15. 11:51

Tisztelt Fórumozók!

A korábbiakhoz képest ugyan lényegesen jelentéktelenebb a problémánk, mégis van valami kis zavar az éterben, ezért kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Társasházunkban majdnem minden család két autóval rendelkezik és a jelenlegi helyzetben még éppen mindenki tud telken belül parkolni. Az egyik lakónk az egyik autóját saját maga használja, a másikat pedig a fia, aki néhány éve külföldön él és dolgozik. Ez az ember azt szándékozik a társasházon keresztül verni, hogy abban az esetben ha a gyermeke hazalátogat, akkor gyermek által vezetett autó számára minden nap biztosítva legyen a zárt udvarban történő parkolás. Ezért azokon a napokon a többi lakónak egy bizonyos rendszert követve felváltva át kell adnia a helyét és közterületen parkolni, ahol éppen tud.

A kérdésem az, hogy megalapozott-e egyáltalán az az igény hogy a vendégként hazalátogató gyermek által használt gépjármű parkolása prioritást élvezzen a házban életvitelszerűen lakó többi ember (akik közül mindenki tulajdonos vagy annak családtagja) által használt autókkal szemben?

Az ötlet gazdája elképzelését azzal indokolja hogy:

  • ő maga az időszakosan visszatérő autó tulajdonosa, ezért neki joga van mindkét autó(jáv)al az udvarban parkolni, amint bárki másnak
  • a külföldön élő gyermek a mai napig erre a magyarországi lakcímre van bejelentve, tehát szerinte a házban lakónak minősül
  • azzal hogy a gyerek külföldön él még ő tesz szívességet a többi lakónak, hiszen ő az év túlnyomó részén biztosítja a többiek számára hogy az udvarban parkolhassanak, ezért természetes hogy ha megjelenik, akkor jön el a többiek ideje és nekik kell részt vállalniuk az utcán való parkolás terhéből
wers # 2016.01.28. 09:53

Adatszolgáltatást lehet kérni rendszám alapján az okmányirodában. 1250 Ft.
Amennyiben úgy vélik, hogy neked nem adhatják ki (szerinem nem lehet akadálya), az is kérhető, hogy a hivatal vegye fel a tulajjal a kapcsolatot, esetleg elküldje neki szánt leveledet.

EszterB # 2016.01.28. 08:22

Köszönöm az ötletet! Sajnos ez nem járt sikerrel. Ügyfélkapu van, de csak azt dobta ki, hogy az autó nem áll körözés alatt (meg azt, hogy egy cirka 30 milliós autó lebzsel a tárolónk előtt), de a tulaj nevét sajnos nem :(

Van még más ötletetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.27. 16:42

Ha van ügyfélkapud, a rendszám alapján meg tudod nézni, kié.

EszterB # 2016.01.27. 15:56

Kedves Fórumozók,

és az esetben mi a helyzet, ha a társasház teremgarázsában külön tulajdonban álló beállóba valaki odaparkolt jogtalanul és nem tudjuk felhajtani a tulajdonost?

Már tettünk ki a szélvédőre papírt, hogy álljon el, és becsengettünk minden szomszédhoz. Pár lakás még kimaradt, akik nem voltak otthon, amikor mi csengettünk (pár órával a parkolás után), azokkal új kört futunk még, de ha ez sem jár sikerrel, mit lehet még tenni?

A közösképviselőt már felhívtuk, mert a szomszédok állították, hogy szokták egy konkrét másik beállóban látni ezt a kocsit. Reméltuk, hogy a képviselő meg tudja mondani, hogy az a beálló kié, de nem tudta.

Nem lehet ilyenkor elszállíttatni az autót? Lehetőleg a tulajdonos költségén?

A probléma különösen amiatt zavaró, hogy a beálló mögött található a szintén külön tulajdonban álló tárolónk, amiben többek között a napi közlekedéshez szükséges bicikliket is tároljuk, és így nem tudunk se beparkolni a biciklikkel, se kivenni semmit a tárolóból, mivel úgy ráállt, hogy még lapjával se tudunk becsúszni az ajtón, nemhogy biciklit bevinni.

MajorDomus # 2015.09.15. 21:43

A közös tulajdont nem zárhatja el.

FDToth # 2015.09.15. 07:20

Az Alapító Okiratban benne van h osztatlan közös tulajodon, ezért sem értem miért kell a parklóhelyek határára bármit is 'lerakni'.
Azóta annyi történt, hogy 2,5 hétre az oszlopok elkerültek onnan, de egyik nap újból kirakták, de most semmiféle feltűnő jelzés nélkül, hanem kisebb méretben, szürke színben, így amikor álltam be az autóval - nem gondoltam h ott lesz, meg nem is lehet látni este, félhomályban, nekimentem, kár keletkezett úh épp azt intézem...
(van kamerafelvétel, birtokvédelmi kérelmet - ha nem fizeti ki a kárt a beálló tulaja - kikérem, és megy a feljelentés is). Ügyvéddel már konzultáltam.

MajorDomus # 2015.08.26. 19:42

Az a kérdés, hogy a parkoló külön tulajdonú albetét, vagy osztatlan közös tulajdon!

Nagyon nem mindegy!

FDToth # 2015.08.25. 16:34

Tisztelt Fórumozók,

egy társasházban bérel a cégünk egy parkolóhelyet. Egyik oldalról egy fal, a másik oldalról egy másik beálló a 'szomszéd'.
A beállós szomszéd vmilyen okból kettő cölöpöt fúrt az ő és ami általunk bérelt határra, így kiszállni nem lehet, csak ha farral állsz be (így sem tud az utasülésen utazó).
Megkértük h ezeket távolítsa el, mert nehezítik a be-és kiállást. Ő erre nem hajlandó, állítólag joga van akár kerítést is húzni a beállója körét (és ebben támogatja is a közös képviselő). Egyszerre egy autót és egy motort fog tárolni egyazon beállón.
Hiába próbálunk emberi módon megegyezni vele, nem hajlandó semmire sem.
Körbejárva a teremgarázst, sehol sem találtunk hasonló megoldást, vagyis senki sem 'barikádózza' el magát a szomszéd beálló tulajdonosának/bérlőjének kárára.
Igaz az, hogy bármit - akár beton alapú kerítést is építhet a saját beállója köré?

vroy777 # 2015.01.04. 16:36

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget vagy tanácsot kérnék. Fél éve vásároltunk egy társasházi lakást 8 lakásos, 2 szintes tömb alsó szintjén. A hosszúkás tömb mindkét oldalán bejárható LENNE, jobbról-balról is nyitott. Ha a tömböt elfelezem, mi a bal oldali 2. alsó lakásban élünk, így értelemszerűen a bal oldalon használjuk a bejárót, habár a lakással szemben lévő 8 garázs "csúsztatva" van, a bal oldal első placcán nincs semmi, ezután jön a garázssor. Vagyis ha középen leválasztanák a tömböt egy kerítéssel (ahogy az utcában több helyen is véghezvitték, nyilván régen, és mert 2oldalt van kapu) a mi garázsunk a jobb oldalra kerülne, így már a jobb oldalhoz tartoznánk.

Probléma: néha szeretnénk is a jobb oldalon közlekedni, mert a bal oldali szélső lakó (az egyetlen, akinek ezen az oldalon autója van még rajtunk kívül) szinte minden nap a kocsibeállón áll meg. Mert épp csak hazasietett valamiért, épp kipakol belőle, épp csak elfelejti, hogy valaki (én) hazaértem a munkából, mennék dolgozni, bevásárolni, akármi. Dudálnom kell, felsétálnom, csengetnem. Mindig szabadkozik, rohan és félreáll, de fél év után észrevehetné magát. Nos ilyenkor a legegyszerűbb lenne a másik oldalon közlekednem, ami alapjában véve üres DE a jobb szélső lakó odaköltözésünkkor közölte, hogy arról mi nem járhatunk, mert biztos ráhajtunk a virágokra, a pampafűre, kárt teszünk a bejárón és nyilván nem vagyunk szimpatikusak sem. Mi azt mondtuk, eszed elment, de oké, balról lakunk, balról járunk, egyértelmű. De alapjában véve megteheti ezt? Lakástulajdonosok vagyunk itt, még ha a legújabbak is, ugyanannyi jogunk van használni az udvart.
Az, hogy más hasonló tömbökben elfelezték és így "kötelezték" az ott élőket a jobbra-balra történő kijárásra, lakásbeosztástól függően, az nálunk önkényes alapon megtörténhet? Nincs kerítés felhúzva, nincs semmi felfestve, ez biztos egy olyan régi szóbeli megállapodás lehetett, vagy csak így alakult ki és kész, de hogy ő azt mondja, 'ti itt nem jöttök át', az nekem szinte diszkrimináció. Az utóbbi 1 hónapban a fazon ráadásul átlósan áll be, hogy véletlenül se lehessen kicsusszanni ott, ha "vennénk is a bátorságot".
Jegyzem meg, a tömb jobb oldalán lakók nem szóltak, ők is ott járnak el, a virágok és a pampafű mellett, átrepülni sem tudnak felette, az ő autójuk is törheti a betont, de nekik az az adott útvonal.
A garázsok "csúsztatása" miatt nekünk is az lenne a rövidebb, szóval közölhetem a szélső lakóval, hogy igenis itt is fogok elhajtani, ha akarok?
Az udvar osztatlan, közös tulajdonnak számít, milyen jogon sajátítja ki a bejárót és mondja azt, hogy ti ott, 2 lakással arrébb, már nem jöhettek erre?
Úgy gondolom, ha zavarja ez az állapot, akkor forduljon ő a jegyzőhöz vagy valami szervezethez, hogy elfelezhesse az udvart és ne kelljen azt néznie, hogy ott hajtok el, de az elfelezéssel a garázsunk azon az oldalon kötne ki, patthelyzet - számára. Vitát nem akarok feleslegesen, de érik már, hogy elé állok, viszont fel vagyok készülve rá, hogy nem ad nekem igazat, vagy belemegy és továbbra is akadályoz.

Elnézést, ha kicsit faramucin fogalmaztam, csak próbálom képszerűen felvázolni a helyzetet és az elhelyezkedést az átláthatóság miatt.
Válaszokat előre is köszönöm!

nanemaaa # 2014.12.22. 14:51

KristofG
A társasház osztatlan közös tulajdonú részeinek kizárólagos használatára lehetőséget biztosítani az szmsz-ben (házirendben) lehet. Ott rögzíthető az is, hogy pl felfesti a közösség a parkoló állásokat, felfesti a rendszámokat, netán lehajtható kulcsos torlaszokkal akadályozza meg az illetéktelenek parkolását. Elvileg megoldható az is, hogy a társasház szankcionálja a házirendet be nem tartó tulajdonosokat (a tulajdonos felel az albérlői, illetőleg a vendégei tetteiért is). Egy nem tehető meg, külső segítséget nem kérhettek. Magyarán lopós autót nem hívhattok, mert a téma belügy.

KristofG # 2014.12.21. 12:34

Társasházi parkolás a közös területen:
Mi egy 63 lakásos társasházban lakunk Budán, ahol a garázsbeállók előtti feltáró út egyik szélén lévő parkolóhelyekért folyik a küzdelem... Van aki 8-15 éve használ mindennap egy kinti helyet, mégis hol a vendégek, hol más tulajdonosok állnak be oda, szorítva ki ezzel ezeket a „régi motorosokat” az utcára... Máskor egy albérlő megkérdezés nélkül elfoglalja az ilyen „foglalt” helyeket, aztán igen komoly kiabálós konfliktus keveredik... Nagyon mérgező ez mindenkire nézve, de eddig megoldást nem talált a ház erre. A parkolóhelyek nincsenek felfestve, nincsenek elnevezve, így ténylegesen szabad a "pálya" bárkinek...
Kérdésem:
van bármiféle bevált módszer arra vonatkozóan, hogy a tulajdonos lakók autóinak a helyét hogy lehet fenntartani és fenntartatni a számukra?
Van módszer arra, hogy a vendégek autóit hogy kell kezelni, ha mégis beállnak egy ilyen foglalt helyre?
Van legális megoldás arra, hogy a most "foglalt" helyeket, amik persze a lakók közös magántulajdonú területén vannak, hogy lehet mégis legalizálni az ottparkolók számára (persze azok részére, ekiknek nics garázsuk)?
Van erre egyáltalán megoldás, ami legális?
Köszönettel: Kristóf

Kenzo # 2014.08.17. 14:02

Tisztelt Hölgyem/Uram

Pár hónappal ezelőtt vásároltunk a párommal egy társasházi lakást. A társasházban 21 lakás van a társasházhoz tartozik belső közös udvar ahol összesen 13 autónak van parkolóhely amelyből 6 db sátorgarázs. A társasház utca felöli részén van még 2 fix garázs, így tehát 21 lakásra 15 férőhely jut. Amikor mi megvásároltuk a lakásunkat a közös költség névátírásnál azt mondta az Úr aki egyben a közös képviselő is, hogy 20:00-a előtt aki hazaér annak lesz hely utána nem nagyon ENNEK így is kéne lennie és akkor nem lenne vita, de egyébként 2-3 ember van aki nem nyitogatja a kaput így nem állnak be. Na most a következő a helyzetet tapasztaltam: a belső udvari parkolóban volt 2 szabad hely az egyiket ahol nem volt parkolás gátló az aszfalton azt választottam amit kifigyeltem hogy nem áll oda senki, így azt kezdtem el használni, mivel minden másik helyen a megszokott autók álltak kivéve ezt a 2-őt ahol senki. A sátorgarázsokról tudni kell hogy ki vannak sajátítva jogtalanul állnak ott mivel közös tulajdonú az udvar. Rengeteg albérlő van és egy hete kb jött egy új albérlő aki beállt a helyemre amit használok már pár hónapja. Sajnos nem tudtam találkozni vele, mert sokat dolgozom, így csináltattam egy vasra szerelt rendszám táblát, amit kitettem a kerítés tövébe. Minap állok ki és jön be az albérlő, aki a helyemre állt és fogja beáll mellém egy olyan helyre ahol napi szinten minden este ugyanaz az autó szokott állni. Mondtam neki, hogy legközelebb ne álljon a helyemre a táblát is azért csináltattam mert eddig senki nem állt oda, jelzem ahogy a táblát kitettem ők sem, de fel volt háborodva hogy akkor ő hova álljon hiszen ő is be akar állni. Én mondtam neki hogy megkérdeztem pár lakót és azt mondták, hogy itt van egy kialakult rend akik rendszeresen beállnak ugyan oda és nekem ez a hely volt szabadon amire azt mondták hogy nyugodtan használhatom. A belső parkolót heti 3 alkalommal használom kb. mivel soka munka így keveset tartózkodom otthon, de az utcára nem szeretnék parkolni mivel én nem albérlő vagyok hanem tulajdonos aki hosszú éveket fog ott lakni nem pedig hónapokat vagy pár évet…
Kérdésem a következő lenne, hogy lehetne megoldani ezt a parkolási rendszert úgy hogy csak a tulajdonosok használják a belső parkolót?
Szabályos-e, vagy milyen joga van annak a 6 tulajdonosnak, aki sátorgarázst épített, így nekik fix zárható helyük van, mit lehet ezzel kezdeni, mivel nekik nem kell szenvedi az idegen autóktól aki elfoglalnák a helyüket?

Ki lehet-e parkolás gátlóval sajátítani a helyet jelzem a 6 sátorgarázson kívül 2 helyen van ilyen, mert akkor én is szereltetek 1-et és amikor nem vagyok otthon felhajtom és tuti meg lesz a helyem, mert a rendszámtáblás megoldást lehet 1-2 új albérlő figyelembe se fogja venni.

Kihez kellene fordulni hogy valamilyen megoldást találjunk erre a parkolásra?

Előre is köszönöm a válaszokat!

MajorDomus # 2014.05.22. 22:05

Kérjen a ház pénzt a parkolásért.
Mindjárt lesz hely,de te ebben nem tudsz lépni.

Wildmann # 2014.05.20. 19:06

A parkoló autó kiállását biztosítani kell.

Jelentsd fel a rendőrségen.

Ha ez durva megoldás, akkor szabályozzátok az SzMSz-ben a parkoló használati jogokat. Ehhez a tulajdonos kell.

Dadam89 # 2014.05.19. 18:20

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy társas házban élek albérletben és van egy kicsi udvar ami parkolóként szolgál de a földszinten üzletek vannak és az itt dolgozók bejönnek és itt parkolnak az udvarban és napközben vagy nem tudunk az autóktól kijárni vagy az ittlevők kényszerülnek a fizetős parkolókba parkolni.
Hozzáteszem az udvaron kb 6 autó fér el kényelmesen éjjel 4 autó parkol nappal vagy 10 az udvarban mivel belváros így akik az üzletekbe mennek is idebent parkolnak.
Van kint egy behajtani tilos tábla raktak ki sorompótis amit lehetett zárni de azt folyamatosan letörték a tulaj nem foglalkozik a problémával gyakori hogy idősek orvoshoz mennének és nem tudnak kijárni és keresik a másik autó gazdáját vagy én késem a munkából mert én sem tudok már reggel kijárni.
Én ugye mint bérlő sokat nem tudok tenni de az itt lakók viszont tudnának és hogy ezt milyen úton tudnánk elintézni?

MajorDomus # 2014.04.09. 20:25

A társasház parkolója magánterület.
Ott nem érvényes a kresz

Mufurc_nagyon # 2014.04.09. 08:45

Kedves hakos1987!

A lakások és a gépkocsi beállók is tulajdonoshoz kötöttek.

A parkoló helyek nagysága építésügyi előíráshoz kötött. Feltehetően annak megfelelnek, mert a th. megkapta a lakhatási engedélyt.

Elvileg a beállóhelyek száma és a lakások száma nem szükségszerűen azonos. A kerületi/területi építési szabályok határozzák meg. Lehet a beállóhelyeket pénzben is megváltani, ha az építő nem tudja azt valami miatt kialakítani.

Azt nem értem, hogy ha van a tulajdonában beálló hely akkor miért nem tud parkolni ? ;-)

A sraffozoztt területre parkolás a katasztrófa védelem felügyeletére tartozik. Szeretnek éájjel is büntetni, főleg, ha értesítik őket;-))


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ