Kivett lakóház és udvar


nanemaaa # 2021.09.06. 07:24

Az örökségvédelmi hatósággal kellene egyeztetned.
Mindenesetre örvendetes, hogy nem a jáki templom romjaiból akarsz szállodát építeni. Bár gyanítom, az esély ugyanannyi lehet.

Mardel # 2021.09.05. 17:24

tulajdoni lap nem tartalmazza, viszont ezt találtam:

https://oroksegvedelem.e-epites.hu/index.php?…

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.05. 17:00

Ez szinte biztosan valami történelmi rom. Nem látsz rajta műemléki védelmet?

Mardel # 2021.09.05. 13:46

https://kepkuldes.com/image/SunzNP

remélem sikerül megnyitni. erről van szó a legjobb az lenne hogy ezt a rom alapot használni arra, hogy építhessek valamit, de szerintem ez felejtős lesz :D

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.05. 08:11

A legvalószínűbb, hogy valami régészeti hely lesz az.

drbjozsef # 2021.09.04. 17:10

Mardel,

Ha "kivett", akkor a művelési ágból kivett, az övezeti szabályok szerint lehet rá építkezni. Én még nem láttam ilyen, hogy "rom" szerepel a tulajdoni lapon. Én a helyedben a helyi önkormányzat építési osztályán kezdenék érdeklődni, mik az övezeti szabályok, milyen rá vonatkozó helyi szabályozás van.

Mardel # 2021.09.03. 21:07

Sziasztok!

Ha a tulajdoni lapon az szerepel, a művelési ágnál, hogy "Kivett udvar és Rom" ez pontosan mit jelent ? építhetek a romokra ? bocsi a hülye kérdsért.

MajorDomus # 2020.11.01. 18:17

Nem hiszem hogy nem került bele az épület. Eléggé feltűnő egy telken.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.01. 08:01

Te kötötted a szerződést...

Csuklósbusz # 2020.11.01. 03:11

Akácos ültetésre. De ilyenkor a rajta lévő ki vette tanya vagy gazdasági épülettel, esetleg lakóházzal mi lesz, az is ugyanúgy a bérleménybe kerül?

MajorDomus # 2020.09.10. 18:37

Feltételezem nem epertermesztésre bérelted ki a kertet?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.09.10. 05:16

Az a szerződéstől függ.

Csuklósbusz # 2020.09.10. 01:21

Ha egy zártkertre haszonbérleti szerződést kötök akkor az feljogosít a kivett épület birtoklására is?

MajorDomus # 2020.09.08. 19:45

Épület: például egy szerszámoskamra

gerbera317 # 2020.09.08. 13:32

A "kivett" kifejezést nyugodtan elhagyhatod. Az azt jelenti, hogy "művelés alól kivett". Jogilag jelentős tény, hogy "kivett" vagy nem kivett egy ingatlan, de annyira nem jelentős, hogy folyton ismételgessük.
Ha egy épület lakóingatlan, akkor az a megnevezése is, hogy lakóház, vagy ilyesmi. Az épület ennél tágabb fogalom, mert az lehet lehet akármi is.

Kogeza # 2020.09.08. 13:25

Köszönöm a választ gerbera!

Megnéztem az ÁFA-törvényben a lakóingatlan fogalmát:
"lakás céljára létesített és az ingatlan-nyilvántartásban lakóház vagy lakás megnevezéssel nyilvántartott vagy ilyenként feltüntetésre váró ingatlan".

Igazából az nem egyértelmű, hogy a "kivett épület, udvar"-megnevezésből akkor az épület maga lehet akár lakóház is? De ha lakóház lehet, akkor a megnevezésben nem annak kellene szerepelnie, hogy "kivett lakóház, udvar"?

gerbera317 # 2020.09.08. 13:20

Ebből nem derül ki. Az lehet disznóól, bodega, de akár egy lebontott épület is, aminek csak az alapja látszik.

Kogeza # 2020.09.08. 13:09

Tisztelt Szakértők!

Ha a tulajdoni lapon "kivett épület, udvar" megnevezés szerepel, akkor az ingatlan minősülhet lakóingatlannak?
Vagy ennyiből ez még nem derül ki?

Köszönöm szépen a segítségüket!

dr_Egyed_Zoltán # 2020.03.03. 05:43

A kérdésekre a választ a tényeket pontosabban ismerő és a szerződést előkészítő ügyvéddel kellene megbeszélni!

Edlás # 2020.03.02. 22:27

Üdv! Korábbi kérdező vagyok! A kiszemelt ingatlannal további előre lépések = még több kérdésünk van, mint eddig! Nagyvonalakban, 2019 nov. a helyi önkormányzat a környéket atminősítette kertvárosias lakóterületté. Ezzel együtt elkepzelhető, hogy kulteruletrol-belteruletté is? Ill., ha tényleg belterület, az a 1119m2 kert, ami jelenleg művelés alatt álló terület, automatikusan nem lesz "kivett"? Továbbá, a 2020 február 1-tol élesített vagyonszerzési illeték veszélyeztethet-e minket vagy éppen az eladót? Jelenlegi tulaj kizárólagos, de csak 2005 óta, azelőtt ilyen - olyan arányokban voltak a testvéreivel (elhunytak). Előre is köszönöm a segítséget! Üdv, E

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.23. 16:00

Persze, sima - nem támogatott - jelzáloghitelt kaphatsz ár. De azt szerintem a kertre is.

Edlás # 2020.02.23. 13:49

Korábban a Budapest Banknál voltunk hitel ügyintézés miatt, a hrsz alapján az ügyintéző a szóban forgó ingatlanra azt mondta, hogy a probléma azzal van, hogy szerepel a tulajdoni lapon B tételként az, hogy kert, ha az egész csak kivett hétvégi ház lenne, udvarral az hitelezhető (jelzaloghitel). Vagy, ha a kert művelés alól kivett státuszú lenne, már akkor is megoldhato. Elkepzelheto, hogy félre értettük? És maga a hétvégi ház külterületen is problémás? Köszönöm a segítséget! Üdv, Edina

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.22. 10:16

Ha az a kérdés, akkor támogatott lakásvásárlási kölcsönt tényleg nem adnak hétvégi házra. Ha külterület, ha nem.

dr_Egyed_Zoltán # 2020.02.21. 19:23

A szóban forgó ingatlan 2 alreszletből áll. Az viszont nem világos, hogy miért kellene végleges más célú hasznosítási eljárást lefolytatni a “b” jelű kert alreszlet vonatkozásában?

Edlás # 2020.02.21. 18:48

Üdv, olvasgattam, keresgettem a korábbi hozzászólások alapján, de még mindig nem tiszta. Adott egy ingatlan, ami a tulajdoni lapján külterületként szerepel és A pontján kivett hétvégi ház, udvar (400 m2) B pontján kert (1119 m2). Hitel ügyintézés során, azt mondták rögtön, hogy erre Nem! Viszont az itt olvasottakbol arra következtetek, hogy nem feltétlenül a külterülettel van gond, hanem a kerttel és annak kivonásával. Mennyire járható út ez? Az eladó akitől vennénk a házat, egy nagyon idős házaspár, nem szeretnének "potyara" belemenni mindenféle ügyintézésbe. Szóval végeredményben milyen konnyen lehet kivetetni a kertet a művelés alól? Köszönöm a válaszokat! Kérlek, ne szedjetek nagyon szét, ha hülyeségeket kérdeztem! :)