Elbirtoklás menete, bizonyíthatósága?


ObudaFan # 2014.02.22. 10:28

"sajátként történő birtoklás konjunktív feltétele", nem elég az, hogy fenntartják a lakást, fizetik a számláit stb...?”"

Nem feltétlenül. A bérlő is fenntartja az ingatlant, mégsem birtokolhatja el.

ObudaFan # 2014.02.22. 10:27

A bíróságról annyit, hogy 2013. november 18-án benyújtott elbirtoklási kereseti kérelemre még mindig nem tűzött ki tárgyalást.

És akkor most mit kezdjek veled? Ettől még a bíróság hatáskörébe tartozik az elbirtoklás megállapítása.

KLajos # 2014.02.21. 14:53

Köszönök minden eddigi választ, kedves Stepte, kérem fejtse ki nekem hogy mit is jelent a "sajátként történő birtoklás konjunktív feltétele", nem elég az, hogy fenntartják a lakást, fizetik a számláit stb...?

stepte # 2014.02.21. 07:54

Ezt az ingatlant soha nem fogja tudni elbirtokolni, mert hiányzik a sajátként történő birtoklás konjunktív feltétele...
a tulajdonszerzés érdekében sokkal inkébb kéne az eltünt apukát holttá nyilváníttatni..

Dr.Attika # 2014.02.21. 06:31

ObudaFan!
A bíróságról annyit, hogy 2013. november 18-án benyújtott elbirtoklási kereseti kérelemre még mindig nem tűzött ki tárgyalást.

ObudaFan # 2014.02.20. 21:53

Ilyen esetben azért a bíróság igen szigorúan fogja vizsgálni, hogy megvalósultak-e az elbirtoklás feltételei.
Azt ugyanis bíróság állapítja meg, ha elindítjátok a pert.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.20. 18:53

Hol van az még.

KLajos # 2014.02.20. 18:51

Sziasztok!

Szüleim elváltak, a válás után pedig apám eltűnt, semmit nem tudni róla, pedig már hatóságok is keresték - eredménytelenül. Apám eltűnése után 9 évvel beköltöztünk én, édesanyám és nevelőapám a lakásba, ami apám tulajdonában van a mai napig is. 11 éve élnek ott (én már azóta elköltöztem). Az elbirtoklás módjára és menetére szeretnék rákérdezni:

Mit kell tenni, ha letelik a 15 év, és a ház tulajdonosa továbbra sem kerül elő?

A folyamatos ottélést kell-e bizonyítani, és ha igen, hogyan?

Mi a menete az elbirtoklásnak, hogyan kezdjünk majd bele?

Van-e esetlegesen olyasmi, amivel már most készülnünk kellene?

Válaszokat előre is köszönöm!

A.