Tulajdoni lap értelmezése


rowena # 2018.04.24. 16:42

Hitelfelvételnél olyan problémába ütköztem, ami nekem új. Tulajdoni lapunkon nem szerepel az ingatlan címe. Egyáltalán nem és olyan sincs, hogy a cím felülvizsgálat alatt van. Csak a helyrajzi szám van ott és a kerület. Ez hogyan lehetséges?(10 éve lakunk ott, be vagyunk jegyezve tulajdonosként, az utca több mint 10 éve létezik.)

nonolet # 2017.09.20. 21:35

https://www.bpxv.hu/…olas-kiadasa

Amennyiben az ügyfélnek
egy az államigazgatáson kívüli szervezet
(pl. bank) előtt kell hitelt érdemlően igazolnia
egy adott ingatlan címének helyességét vagy valódiságát, a hatóság az ügyfél kérelmére a bizonyítani kívánt tényről, adatról hatósági bizonyítvány állíthat ki.

A hatáskör címzettje:

Elsőfokon a települési önkormányzat jegyzője !!!!

Másodfokon a megyei kormányhival, Budapesten Budapest Főváros Kormányhivatala

A hatáskört megállapító jogszabály:

345/2014. (XII. 23.) Korm. rendelet a Központi Címregiszterről és a címkezelésről

nonolet # 2017.09.20. 21:18

Vadsuhanc

"Talán, ha felfognád, hogy az Önkormányzat ilyen esetben a földhivatal " nyilvántartását veszi igénybe. "

Talán HA felfognád végre amit írtam!!!

Mert NEM így van ahogy mondod... már jó ideje.

Ezt immár harmadszor írom le csak neked, te hülyegyerek!

wers # 2017.09.20. 21:13

Én meg tudom, hogy megoldják. Nem egyet láttam. Ez ügyfél kérésére induló eljárás, nekem az a része tetszik a legjobban, hogy az eljárás után kötelezik az ügyfelet, hogy a városképhez illően függessze ki az utca nevet, házszámot :)

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.09.20. 20:54

olyan ügyem volt már, hogy utcanév változás volt és a 14 lakásos társasház 13 albetétjének címét újra képezték és abból 13 átvezetésre került az ingatlan-nyilvántartásban is. Vagyis a Te eseted a kimaradt 14. lakás. Ott a közös képviselő eljárt az önkormányzat illetékes ügyintézőjénél a 14. átvezetetése végett, azután, hogy a földhivatali osztály quasi határskör hiányában cím-ügyekben nem tud/nem járhatott el. Nem tudom mi lett a vége, mert nem jelzett vissza, de sztem megoldották.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.09.20. 20:41

Kedves Vadsuhanc!

A központi címregiszterben nyilvántartott cím kizárólag a KEK KH és földhivatalok (az ingatlan-nyilvántartás központi, területi és helyi szervei mint címadatot tartalmazó állami és önkormányzati nyilvántartást vezető szervek) számára továbbítható.

Az adatátadás automatikus adatátvétellel történik.

Az állampolgárok közvetlenül nem kérhetnek adatokat a KCR-ből [345/2014. (XII.23.) Korm. rend. 6. § (1) bek.; 1997. évi CXLI. 5. § (3a) bek.; 2014. évi XCIII. tv. 11. §].

Vagyis elvileg halandónak nem adnak információt hrsz. alapján.

KCR-el korábban közvetlenül nem, csak ing. nyilvántartással foglalkoztam. Az önkormányzatnál tudom megkérdezni azt a személyt, aki ezzel foglalkozik.

wers # 2017.09.20. 20:38

Na, melyik van előbb, a tyúk, vagy tojás????
Ez megint a rejvényfejtés és verselemzés közötti átmenet. De tudom, hogy a legegyszrűbb a jegyzőt keresni ilyen esetben. De ha tutibbat tudtok, írlátok meg, de csak ha tényleg működik.

Vadsuhanc # 2017.09.20. 20:16

Tisztelt Blackjack21!

A Te véleményed előtt meghajlok. De kérlek áruld el, hogyha a kérdező bemegy egy helyrajzi számmal a polgármesteri hivatalba és ott igazolást kér arról, hogy ehhez a helyrajzi számhoz milyen cím tartozik, akkor a hivatal milyen nyilvántartásból állapítja ezt meg? Sajátjából?

HA ez eltér az ingatlannyilvántartás adataitól akkor melyiket kell elfogadni a " földhivatalét" vagy az Önkormányzatét? Mert itt ez volt az alapkérdés.....

alfateam # 2017.09.20. 20:09

a helyrajzi szám ott van ahol az utca neve és a házszám van...:-)))

Vadsuhanc # 2017.09.20. 20:07

Kedves wers!

Közhiteles nyilvántartásnak csak az ingatlannyilvántartásba bejegyzett helyrajzi számok és ahhoz kapcsolódó címek elfogadhatóak és csak a " földhivatal " által hozott határozattal változtathatóak meg.

HA az önkormányzat egy utcán saját rendeletével átnevez attól a nyilvántartásban még nem fog megváltozni, ha erről a 'földhivatalt + nem értesíti, hivatalosan.

Itt az alapprobléma az volt, hogy van egy helyrajzi számon lévő ingatlan, amelynek a címét kellene megtudni....

Ha a földhivatalban Lenin út van bejegyezve akkor az akkor is Lenin út, ha az Önkormányzatnál már esetleg Putyin ut.

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.09.20. 20:07

Nonolet-nek van igaza.

A Földhivatali Osztály a KCR-ből veszi az át a címadatokat, ügyintéző azon nem módosíthat.

A tulajdoni lap I. részén feltüntetett adatok egyébként nem közhitelesek (lásd Inytv.).

'14. § Az ingatlan-nyilvántartás az ingatlan következő adatait tartalmazza:

  1. a település nevét, az ingatlan fekvését (belterület, külterület megjelölése), a KCR-ből automatikus adatátvétel útján átvett címadatokat a helyrajzi számát és területnagyságát,
  2. művelési ágát és a művelés alól kivett terület elnevezését,
  3. minőségi osztályát, kataszteri tisztajövedelmét,
  4. ingatlan-nyilvántartási szempontból szükséges egyéb adatát."
Vadsuhanc # 2017.09.20. 19:53

alfateam

A helyrajzi szám pontosan hol van ebben a rendeletben?

wers # 2017.09.20. 19:53

Kedves Vadsuhanc! Először engem is meglepett, hogy lehetséges, hogy egy már akár évtizedek óta álló ház, lakás címe nincs rendben. Ez igen gyakran előfordul. Először jegyzö, és majd ő keresi a kormányhivatalt. Bár ez a része kicsit káosz(most),szerintem már a jegyző is belebabrálhat a nyilvántartásba, ettől tépik a hajukat az okmányirodákban. Szóval, sokkal nem lett jobb az új rendelkezés. (sőt) de majd vannak okosabbak, akik elgodolkodhatnak "mire is gondolt a szerző."

Vadsuhanc # 2017.09.20. 19:50

Nonolet!

Még mindig nem írtad le, hogy az Önkormányzatnál kit és miért kell keresni helyrajzi szám alapján.

Talán, ha felfognád, hogy az Önkormányzat ilyen esetben a " földhivatal " nyilvántartását veszi igénybe. Az ingatlannyilvántartás tartalmazza többek között:

az ingatlan helyrajzi számát
az ingatlan címét.

Csak a földhivatalnál bejegyzett adatok minősülnek olyan közhiteles nyilvántartásnak, amelyek tartalmazzák az ingatlan a törvényben meghatározott adatait, az ingatlanhoz kapcsolódó jogokat és más, jogi szempontból lényeges tényeket, így a tulajdonosok személyazonosító- és lakcímadatait is.

Én nem hülyézlek le és le sem kell üljél tőlem állva is maradhatsz.

Csak egyszer olvasnám már a témával kapcsolatos saját véleményedet... Azt itt mindenki tudja, ha tűz van a tűzoltókat kell hívni....

alfateam # 2017.09.20. 19:37

vadsuhanc
Hülye vagy fiam! leülhetsz, ennyike.

Most jobb a lelkednek, megint elérted, lehülyéztek, pedig csak 5 szakaszt kellett-volna elolvasnod a rendeletből...

Vadsuhanc # 2017.09.20. 19:18

Kedves Szilvi3030!

Ezek szerint Nonolet tanács alapján valami korit hívjál fel és ott a portás megmondja a címet, amit a gázszolgáltató majd el is fogad pecsét és minden más nélkül olyan nyilvántartásból amit nem is az önkormányzat vezet..

Meghajlok a nagyobb tudás előtt.

nonolet # 2017.09.20. 19:02

Felhívod az önkorit és megmondják ki intézi... éppen.

Ennyi.

Vadsuhanc # 2017.09.20. 18:39

Melyik,mert gondolom Te olvastad ezt a pontot talán közölnéd mire kell hivatkozni?

Vagy nincs mire?

alfateam # 2017.09.20. 18:27

Pontosan melyik pontját olvassam el"
Csak azt amelyik erről szól...

Vadsuhanc # 2017.09.20. 18:23

Pontosan melyik pontját olvassam el, amely a helyrajzi szám alapján történő lakcím megállapítást tartalmazza ?

alfateam # 2017.09.20. 18:16

Erre senki nem válaszolt most sem.
Miért-nem olvasod el a rendeletet?!

Vadsuhanc # 2017.09.20. 18:11

Kedves wers!

Eleve eltértünk a az alapkérdéstől. A gázszolgáltató fogyasztási hely szerint tartja nyilván azt a helyet ahol szolgáltatást végez. Ez hogy pontosan hol van az általa megkötött szerződésből neki kell kitűnjön, hogy pontosan hol is szolgáltatja a gázt ....

Ha az állampolgár helyrajzi szám alapján akarja megtudni a lakcímét akkor pontosan most hová kell fordulni a Polgármesteri hivatalban ?

A hivatal milyen osztálya tartja nyilván helyrajzi szám alapján az ingatlanokat?

Erre senki nem válaszolt most sem.

alfateam # 2017.09.20. 17:56

345/2014. (XII. 23.) Korm. rendelet
a központi címregiszterről és a címkezelésről

wers # 2017.09.20. 17:56

Néha nem túl jó, ha két valóban helyes tényt egy mondatba összegyúrnak, így nem lehet a kérdésedet megválaszolni, kedves Vadsuhanc.
Ezt valóban, a jegyzőnél lehet kezdeményezni. Majd ő megállapítja (persze a polgármester nevében)a pontos lakcímét, amit viszont majd a Kormányhivatal fog nyilvántatásba venni.
(Káosz, javítani akartak, de nem sikerült)

Vadsuhanc # 2017.09.20. 17:11

Kedves nonolet !

Tisztelettel kérdezem, hogy az Önkormányzatnál pontosan melyik osztály foglalkozik az ingatlan nyilvántartással és melyik az az osztály amely hivatalos ingatlannyilvántartási adatokat tud kiadni?

Pld. tulajdoni lapot?

Köszönöm megtisztelő válaszod.