Tulajdoni lap értelmezése


nonolet # 2017.09.20. 16:32

Ez NEM földhivatli kérdés...

Hanem önkormányzati.

A KÖZPONTI címregisztert az állam vezeti!!!
Annak adatait mint "címhatóság a jegyző kezeli-módosítja.

Aztán a központiból veszi át a földhivatal is!!!

-

Irány az önkormányzat és kérsz tőlük egy címigazolást.

Azon rajta lesz

  • a helyrajzi szám

ÉS

  • a hozzátartozó ÉRVÉNYES cím

Ezzel az igazolással mehetsz ügyet intézni.

A a kérésedre az önkoritól kapott címigazoláson
lévő cím kerül MAJD egyszer a felülvizsgálat végén
a tulajdoni lapra is rá...

Vadsuhanc # 2017.09.20. 15:52

Újra átolvasva ez " földhivatali kérdés ".

A hivataltól kér meg, hogy a helyrajzi szám szerint a nyilvántartásukban mi az ingatlan pontos címe.

Szilvi3030 # 2017.09.20. 15:48

@Vadsuhanc
Pontosan azt tettem: a fogyasztási hely címadatát szerettem volna módosíttatni a valóságosra, mert azt éppen a szolgáltató írta el anno. Az ehhez szükséges valamennyi, a gázszolgáltató nyilvántartásában (és a számlákon) szereplő adatot prezentáltam. Hiteles tulajdoni lapot kértek, ami alapján a fogyasztási hely címét korrigálják, csakhogy arra a bizonyos "felülvizsgálat alatt" megjegyzéssel szereplő címadatra, ami valaha létezett, mostanra viszont a valóságban teljesen más az ingatlan címe.

alfateam # 2017.09.20. 15:47

Dehogy szankcionálhat, szerződéses viszonyban vagytok.
Olvasd el az üzletszabályzatát van benne megoldás ilyen esetre is...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.20. 15:46

Csacsiság.

Szilvi3030 # 2017.09.20. 15:41

alfateam
A TIGÁZ-DSO tudtommal szankcionálhat, s ha ez a címadat kavalkád miatt engem érint, akkor sajnos probléma a probléma.

Vadsuhanc # 2017.09.20. 15:40

Szilvi3030!

A gázszolgáltató fogyasztási helyként tartja nyilván az ingatlanba " bevezetett " gázt. Ez egy hülye megfogalmazás a végén.

Magyarul arra hivatkozz, hogy a fogyasztási hellyel kapcsolatosan szeretnél adatváltozást bejelenteni. A számlákon rajta van a fogyasztási hely száma.

Mellesleg a gázszolgáltatónak tudnia kell, hogy a megadott fogyasztási hely hol van ( milyen címen ). Ezt nem neked kell igazolni csak hivatkozni a fogyasztási helyre.

Szilvi3030 # 2017.09.20. 15:39

Kovács_Béla_Sándor
Esetemben a tulajdoni lapon az ingatlan valódi címe, és az örökhagyó (szüleim) lakcíme azonos.

A probléma az, hogy ha bármilyen nyilvántartásba a "felülvizsgálat alatt" megjegyzéssel jelölt cím kerül, az alapján az ingatlan nem megtalálható, annak köze nincs a jelenlegi tényleges címhez. Példának okáért: ha kapok egy értesítést a TIGÁZ-DSO-tól, hogy a szóban forgó lakásban gázóra cserét kívánnak végezni, nincs az a gázszerelő, aki ennek alapján odatalál, ami azt a hamis képzetet keletkezteti, hogy az én hibámból nem történt meg a gázóracsere, ergo felelősségre vonható vagyok.

A dologhoz tartozik, hogy a szóbanforgó megörökölt ingatlanomban életvitelszerűen évek óta nem lakik senki, fogyasztás sem történik. Valamennyi számla (kérésemre) az állandó lakcímemre érkezik. Értesíteni tehát tudnak, csak éppen az esedékes munkálatokat (pl. gázóra leolvasás, gázóra csere, stb) nem biztos, hogy el tudják végezni.

alfateam # 2017.09.20. 15:30

A TIGÁZ-DSO nem hatóság hanem egy Korlátolt Felelősségű Társaság.

Szilvi3030 # 2017.09.20. 15:17

@alfateam
Konkrétan a TIGÁZ-DSO-ról van szó, mint szolgáltatóról és mint ebben a tekintetben hatóságról, de minden bizonnyal valamennyi hatóságra azonos jogszabályi előírás vonatkozik a címadat rögzítése tekintetében.

A lakást szüleimtől örököltem. Állandó lakkcímem nem ott van, értelemszerűen a lakcímkártyámon nem a szóban forgó lakás címe szerepel.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.20. 15:17

Ja, hogy az egyik a II. rovatban, a tulajdonos lakóhelyénél? Nos, az nem az ingatlan címe, hanem a tulajdonos lakóhelye.

Egyébként a szolgáltató majd eldönti, ha már ennyire precíz.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.20. 15:16

Hol van a tulajdoni lapon két különböző cím?

alfateam # 2017.09.20. 14:57

melyik címadatot kell bejegyeznie az erre hivatott hatóságnak?
melyik hatóság?!
Amikor szerződést kötsz egy szolgáltatóval beérik a lakcímkártyával, most miért kéri a tulajdoni lapot?!

Szilvi3030 # 2017.09.20. 14:34

Egy közműszolgáltatónál címadatom változtatására (korrekciójára) van szükség, mivel a saját tulajdonomban lévő lakásom címadatát a közműszolgáltató saját rendszerében korábban elírta, hibásan rögzítette. Ehhez a szolgáltató a hiteles tulajdoni lapot kérte bemutatni. A tulajdoni lapon a "felülvizsgálat alatt" megjegyzéssel rögzített cím különbözik a szintén a tulajdoni lapon szereplő valódi címtől.

Szeretném megkérdezni, hogy hivatalos dokumentumokon (például közműszolgáltató nyilvántartása, lakcímnyilvántartás, stb) melyik címadatot kell bejegyeznie az erre hivatott hatóságnak?

A kérdés azért merült fel, mert a tulajdoni lapon "felülvizsgálat alatt" megjegyzéssel jelölt cím a valóságban már nem létezik, az évtizedekkel korábban kerülhetett a Földhivatal regiszterébe. Megjegyzem egy több mint 80 éves műemlékvédelem alatt álló társasház egyik lakásáról van szó.

A választ előre is köszönöm.

MajorDomus # 2017.04.14. 21:20

Azért a törlési igazolásokat őrizd meg!

Holly # 2017.04.14. 11:45

@Grave7 Köszönöm szépen!

Grave7 # 2017.04.14. 10:52

@Holly: Igen, rendben van. Láthatod, hogy az építő tulajdonjoga és a jelzálogjog már törölve vannak. Az ingatlan-nyilvántartás ezeket mindörökre tartalmazni fogja, a közhitelesség érdekében is.
(A "teljes másolaton" a törölt jogok és tények is szerepelnek, ha "szemle másolatot" kérsz le, ott csak az aktuális bejegyzések.)

Lásd 1997. évi CXLI. törvény 22. §.

Holly # 2017.04.14. 10:33

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi belinkelt tul.lap rendben van-e?
2007-ben szerződtünk a házat építő céggel, 2008-ban került tulajdonunkba, részben hitelből vásároltuk, amit most fizetünk ki.
Az normális, hogy szerepel a építő? A jelzálog törlése után is látszik, hogy volt rajta hitel, ez mindig így fog maradni?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?…

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?…

Megnyugodhatunk, hogy csak nekünk (férjemnek és nekem) van közünk az ingatlanhoz? Ha eladnánk, így minden rendben van?

Köszönöm szépen a választ! (remélem működik a link)

MajorDomus # 2014.03.27. 18:39

mielött feladod,keress meg egy helyi ügyvédet!
csak a pénzügyeket is át kellene számolni!

Csuklósbusz # 2014.03.27. 16:16

Akkor végülis tárgytalan az egész ha csak a fele rész lenne az enyém. Azt hittem Attila is azért ment bele mert a ház többsége így az övé lenne. Mert jelen állapotában persze hogy nem kapkodnak utánna a sok sok örökösök, senki a tájára se néz.
De ha én megvenném - mint ahogy általatok kiderült- csak a felét akkor ha felújítanám akkor bármikor utánna odajöhetne valaki hogy beköltözik a szobába vagy perelne hogy fizessem ki a részét stb stb jól gondolom?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.27. 13:18

A fele lenne akkor a tied, amikor ténylegesen kifizetted, bár az a tény, hogy a földhivatal egy év óta nem törölte a határozott idejű és lejárt tulajdonjog fenntartást, valami problémát feltételez.

A másik, amit mondtam, az eladó a törlesztésed idején megterhelheti azt a tulajdonrészt, amit meg szeretnél venni.

Csuklósbusz # 2014.03.27. 13:08

De tudtommal az Attila az aki árulja...
Csak annyi ember van rá hogy nem tudom kinek higgyek...
Tehát ha én az Attilától megvenném az ő részét akkor mekkora rész lenne az enyém?

Milyen esélyek vannak a többi örökös kitisztázására?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.27. 12:35

Amire Te pályázol, már megvette az Árvai Attila, bár még nincs átvezetve.

Csuklósbusz # 2014.03.27. 11:58

Ha Á.A tulajdoni jogát (volt önkormányzatét) megveszem akkor mekkora része lesz az enyém a háznak?
A többi tulajdonossal mi lesz?

Amíg mind az összessel meg nem egyezek addig nem aludhatok nyugton mert bármikor bárki jöhetne a portámra mondván tulajdonos?

Amúgy az egész ház nem ér többet 500 ezer Ft-nál, ezért keresem itt a válaszokat hogy a majd 30 db tulajdonossal megéri-e kezdeni valamit.
Mert ha mindenki csak 50 ezret kér... meg tartozás is van rajta erősen hajlok arra hogy jobban járok hogyha bele se kezdek. :-(

lajcsó # 2014.03.27. 07:33

Az adótartozás SZ. B. tulajdoni hányadait terheli (II/17 és II/31). Figyelni kell a tulajdoni lapon az un. "utalásokra" is! A tulajdoni lapból nem derül ki a tartozás rendezése (lásd a korábbi válaszomat.
A tulajdonjog fenntartással eladás tényének feljegyzés az önkormányzat tulajdoni hányadaira vonatkozik (II/37-39). A jogosult még nem lehet tulajdonos mivel a tulajdonjog bejegyzésével egy időben törlődne a tulajdonjog fenntartással eladás tényének feljegyzése. Az teljes ingatlan egyébként sem lehetne a vevővé mert nem az önkormányzaté az egész (1/1) ingatlan.
Ha nagyon kell az ingatlan, egy utánjárást (ügyvédi segítséggel) megér!